TKBL 17. Hafta | Galatasaray M.P-Fenerbahçe

Bir de Taurasi'de bile bu kadar hırs varken Işıl ve Bahar'dan hırsın h'sini bile görememek çok üzücü. Bence takımda takım ruhunda bir problem var. Onu da yapacak olan koç değil menajer sportif direktör tarzı biridir.

Maçı kaydettim ancak izlemedim. Kaybedeceğimizden o kadar emindim ki.

Üç gün önce Tarsus maçında yazdıklarıma 'ee hoca ne yapmış yani', şeklinde alaycı ifadelerle cevap verenler hala aynı fikirde mi acaba diye sormak isterim. Tabu gibi her yerde Ceyhun Yıldızoğlu'nu savunanlar, 'e yerli oyuncu mu var' diye ahlayıp vahlayanlar. Buyrun sahne sizin. Bir tane de erkek voleybol takımının başında var böyle bir hoca. Yapamadıkları yaptıklarının yanında dağ gibi, ama hala güveniyoruz, inanıyoruz lafları... Bu maç beni hiç ilgilendirmiyor. Ceyhun Yıldızoğlu iki yıldır takıma bir şey oynatmıyor. Önce hocanı değiştireceksin. İki yılda sana bir tane bile yerli oyuncu kazandıramamış milli takım hocası mı olurmuş!!

Maçı kaydettim ancak izlemedim. Kaybedeceğimizden o kadar emindim ki.

Üç gün önce Tarsus maçında yazdıklarıma 'ee hoca ne yapmış yani', şeklinde alaycı ifadelerle cevap verenler hala aynı fikirde mi acaba diye sormak isterim. Tabu gibi her yerde Ceyhun Yıldızoğlu'nu savunanlar, 'e yerli oyuncu mu var' diye ahlayıp vahlayanlar. Buyrun sahne sizin. Bir tane de erkek voleybol takımının başında var böyle bir hoca. Yapamadıkları yaptıklarının yanında dağ gibi, ama hala güveniyoruz, inanıyoruz lafları... Bu maç beni hiç ilgilendirmiyor. Ceyhun Yıldızoğlu iki yıldır takıma bir şey oynatmıyor. Önce hocanı değiştireceksin. İki yılda sana bir tane bile yerli oyuncu kazandıramamış milli takım hocası mı olurmuş!!

yok akrdeş arkasında dururlar çok bilenler var :) elimizde adam gibi Işıl vardı savunam yapardı en azından hoca onu bile bitirdi.yazık yazık dünyanın en iyi kadın basketbolcusu bizde ama adam kullanamıyor bu kadar basit her hücumda atamasa attırıyor ama herkes farkında hoca değil.

Erkek voleybol takımımızın fener ile yaptığı maç sonrasında yürürken Çiğdem Abla, Kaan Abi, Alperen, Okan ve Furkan Abi ile konuşurken fenere yeniliriz demiştim ve maalesef haklı çıktım. Kağıt üstünde biz daha kötüyüz diyen çıkmaz. Ama ortada ne bir karakter var, ne bir mücadele, ne de düzgün bir oyun. At Taurasi'ye at Alba'ya... Alba'da sezonu kapattı zaten. Alba gidince benim ümidim bitmişti ama bu maçı bekledim ve göreceğimi gördüm. Eyüp Abi bu şube yan gelip yan yatma yeri değil deyince tam hak vermemiştim ama artık hak veriyorum.

Ben en azından birşeyleri savunuyorum sen neyi savunuyorsun. Sadece yıkım üzerine kurmuşsunuz düşüncelerinizi. Bu takımın asıl sorunu koç değil. Maçın son anlarını takip etmedim ama ama maç sonucu farkı= (Nevriye+Birsel) - (Işıl+Bahar) olduğuna eminim.

bu takımın sorunu nasıl koç değil, adamlar bu maç için 2 taktik geliştirdiler biri angel ile hızlı hücum öteki nevriye ve matoviç ile orta mesafe şut, neredeyse her hücümda bizim uzunları ya kenarlara yada pota altına çekip ortadan bom boş sayılar buldular, gidip bu hücumlara karşı benmi çalıştırıcam takımı...

bu takımın sorunu nasıl koç değil, adamlar bu maç için 2 taktik geliştirdiler biri angel ile hızlı hücum öteki nevriye ve matoviç ile orta mesafe şut, neredeyse her hücümda bizim uzunları ya kenarlara yada pota altına çekip ortadan bom boş sayılar buldular, gidip bu hücumlara karşı benmi çalıştırıcam takımı...

güzel analiz tebrikler, biz de seyrettik ceyhun hoca da. yarın da egle transferi açıklanacakmış, bir tane doğru dürüst EL uzunu bulamamışlar bir de surpriz diyorlar gülsek mi ağlasak mı. yani demem odur ki bu takım hem teknik, hem idari olarak hem de yonetim kanadından çok kötü yönetiliyor.

Tamam hakemler daha ilk dakikadan amacını belli ettiler,hatalarını(!) saymaya kalksam sayamam.Ve tüm bunlar karşısında tribün (otomatik olarak takımda) gerilmesiyle maçın kopmasınada birşey diyemiyorum çünkü çok silik oynadık.
Ver topu Dee'ye ya şut atsın yada asist bekle ondan.İzlerken ben bile mental olarak yorgunluk(yoğunluk) hissediyorum.Takım hiç top dolaştıramıyor ve işin komik yanı Işıl ve Bahar gibi iki milli oyuncun şut kullanmaya oyuna girmeye çekiniyor.Peki bu oyuncular kötü şut atan oyuncular mı? Tabii ki hayır.Burda koçun devreye girmesi lazım takımdaki her oyuncunun şutu,penetreyi arayıp daha kollektif bir sistem yaratması lazım ama malesef Ceyhun Yıldızoğlunda bu ışık yok. Işıla ve Bahara ne kadar değerli olduklarını hatırlatacak bir koç lazım bize.Kendisi hemen şimdi istifa etmeli ve yerine CEM AKDAĞ(olmazsa yabancı alternatifler) getirilmelidir.

Bizim yönetimin herhalde basketbola vakit ayrıcak zamanı yok bıraksınlar fb'nin şike davasıyla uğraşmayıda basketbola baksın elimizde tarihe geçme fırsatı varken El'de şampiyon olabilecekken gidip süpriz oyuncular peşinde koşuyorlar fb böyle bir skorla yeniliyoruz ama hoca hala istifa etmiyor istifa etmekde bir erdemdir Ceyhun hocam.

Söyleyebileceğim tek şey bu maçı nevriye birsel yüzünden kaybetmemiş olmamızdır. Yerli kalitesi genel sezon için bir argüman olabilir ama bu maç için değil.

hocam matovic ve nevriye her pick and rollden sonra 2lik dış şutlarında garnetti geçtiler.
maçın bitimine 8 dkda fark 8 bizim takım maçı bıraktı zaten...

Benim gordugum kadariyla adamlar kendi hucum setlerini mismatch'ler ve Nevriye, Matovic, Nevlin'den hangisi karsisinda bizim kisalarin birisini bulmussa sut cekmek uzerine kurmuslar. Bunu da cok basariyla uyguladilar. Nevriye de Matovic de bu tarz sutlari rahat sokan oyuncular olunca sayi bulmalari hic zor olmadi. Biz de koc da bunu mac boyunca seyrettik. Haydi biz seyrettik, kocun da sadece seyretmesi beni cok dusundurdu.
Savunma setlerinde ise bizim uzunlari mumkun oldugunca toptan ve potadan uzak tutmaya calistilar. Ozellikle Tina neredeyse 3 sayi cizgisinin oralarda topla bulusabildi. Syl potaya daha cok yaklasabildi ve O'nun uzerinden oynayabildigimiz surece sayi bulduk. Dee'ye de ikili sikistirmalarla yuzunu potaya donme sansi vermediler. Dee'nin uzak sutlari da girmeyince bir sure kilitlendik. Neden sonra, artik koc mu soyledi yoksa kendi mi akil etti bilemem, Dee iceriye penetre edip yakin atislar ya da uzerine bir uzunu cekip bizim uzunlardan birini bulmayi dusununce daha verimli oldu.
Bir de bizim yerli oyuncularimizin hicbiri bir sayi tehdidi olmadi bugun. Bahar ozellikle denedigi hemen butun sutlari kacirinca rakibe sadece diger 3 oyuncuyu savunmak kaldi. E 5 kisinin 3 kisiyi savunmasi haliyle cok zor degil.
Fenerbahce'nin yukarida anladigim kadariyla anlatmaya calistigim gibi hucumda da savunmada da bir taktigi, setleri kisacasi bir plani vardi. Bizim ne oynadigimizi hic anlayamadim ben. Hal boyle olunca da insan kocun yetersizligini sorgulamadan edemiyor. Ben kimseyi istifaya cagiracak duzeyde bir basketbol bilgisine sahip degilim. Ama gorduklerim de bunlari dusunmemin onune gecemiyor. Kadro muhendisliginde hatalar yapmis oldugumuz ortada ama yine de cok degerli bir kadromuz var. Sanki acilen baska cozumler aramak gerek diye dusunuyorum.
Sevgiler...

Yerli katkısı 4 sayı biz neyi konuşuyoruz burada ya 4 SAYI!!!!!!!!

Lakersta Fisher gelir topu verir ya Kobeye o hesap işte pardon Işıl arada top kaybı da yapıyor..