TKBL Final Serisi 4. Maç | AGÜ 55-65 Galatasaray | 2014-2015 TKBL ŞAMPİYONU GALATASARAY!

Skor 27-18 lehimize iken Kelsey'in oyuna girişe ve takımın son 3 dakikada cuvallamasi . Devreyi 27-23 onde kapatıyoruz... Bu sürecde macı koparabilirdik ama geri döndüler. Kelsey , formsuz oldugunda hic cekilmiyorsun.

Ah be Şebnem daha dengeli atamaz mıydın son üçlüğü? Neyse canları sağolsun kızların. Bu kadarlık kredimiz var. Özellikle maçın ikinci yarısı akıl almayacak derecede kötü hücum ettik. Lindsay Whalen gerçekten çok iyi bir guard. Lara Sanders ile ikisi direndiler adeta. Nuria çok etkisizdi bu maçta nedense Işıl'ı aradı gözlerim. Kelsey'den bahsetmek istemiyorum. Bahar da iyi niyetli ama kapasitesi bu kadar fazlasını beklememek lazım. Dış atış yüzdemiz böyle düşükken Sancho da bekleneni veremeyince sonuç kaçınılmaz oluyor. Nevriye ve Jelena ellerinden geleni yaptılar. Ayşegül de ileride çok iyi yerlere gelecek bence. Bu maçtan ders çıkarıp ikinci maçı alırız diye düşünüyorum. Ekrem Hoca da maç sonunda hakemlere itiraz ediyordu ama ne için olduğunu merak ettim.

Yorumcu kim? Amerikan aksanlı Türkçe konuşuyor.
Hayri Pekergin... GSTV'deki maçlarımızı da genellikle o yorumluyor. Şahsen taraflı olduğunu düşünmüyorum.

Maçı kaybettik ama kızlarımızın canları sağolsun. Rakibin ekstra konsantrasyonla oynadığı, bizimse Nev ve Duba dışındaki oyuncularımızın döküldüğü bir maçtı. İki oyuncuyla gene son topa kadar götürdük. Dördüncü maçı kazanıp şampiyon oluruz inşallah. :)

Uzun zaman sonra takım maç kaybetti, tuhaf bi duyguymuş :) Sancho leblebi gibi attığı orta mesafelerini epeydir iyi atmıyor. Ama takımı da eleştiremiyor insan, çok seviyoruz kızlarımızı, canları sağolsun. :)

Nasıl moralim bozuk bilemezsiniz aldığımız maçı verdik buı kadar olömaz Litle 4 sayı da kaldı
faul yapmamamız zamanı eritti herşey de üstüste gelir mi burdan 2-2 yle döner evde bitiririz ne yapalım

Sadece 2 oyuncumuz çift hanelere çıkmış, Nevriye 12 sayı, Dubljevic 16 sayı ki zaten en çok mücadele eden bu ikisiydi.. Şebnem'den her zaman ki katkıyı aldık biraz altında olsa da, Ayşegül de 9 sayılık katkı verdi ama Martinez, Sancho ve Kelsey'den (0 sayı!!) katkı gelmeyince olmadı.. Moralim bozulsa bile ne kızlara ne de hocaya kızmıyorum, kızamam da, ellerinden geleni yapıyorlar, bu maç olmadı ama inşallah diğer maça daha iyi hazırlanıp çıkacağız..

Ekrem hoca umarım Casas'a şans verir, Kelsey 3 maçtır bekleneni veremiyor..

Sadece 2 oyuncumuz çift hanelere çıkmış, Nevriye 12 sayı, Dubljevic 16 sayı ki zaten en çok mücadele eden bu ikisiydi.. Şebnem'den her zaman ki katkıyı aldık biraz altında olsa da, Ayşegül de 9 sayılık katkı verdi ama Martinez, Sancho ve Kelsey'den (0 sayı!!) katkı gelmeyince olmadı.. Moralim bozulsa bile ne kızlara ne de hocaya kızmıyorum, kızamam da, ellerinden geleni yapıyorlar, bu maç olmadı ama inşallah diğer maça daha iyi hazırlanıp çıkacağız..

Ekrem hoca umarım Casas'a şans verir, Kelsey 3 maçtır bekleneni veremiyor..

Kelsey tam bir canlı bomba!

AGÜ EL takımı ve FB'yi süpürdü. Ve biz de az daha AGÜ'yü süpürüyorduk.
Bir skorer oyuncumuz olsaydı (Orta seviye, öyle elit falan değil) tüm kupalar yine bizimdi.
200-300 bin dolar için EL şampiyonluğu gitti. Bugün daha iyi anladım.

Maç için diyecek bir şey çok ama yok. Şampiyon olacak bir takıma ağır eleştiri yapmak saçma olur sezonun sonuan geldik. Ama sezon başı olsaydı tabii ki Nuria böyle Kelsey böyle diye konuşurdum. Gene de Nuria'dan çok memnunum inşallah seneye de kalır. Işıl'ın bugün Pota programında da söylediklerindne yola çıakrsak seneye kesin GS'da olacak Işıl. Nuria böylece asıl mevkii olan 2 numarada faydasını gösterecektir

İdeal bir yapımızın olmadığını,uzunlara bu denli bağımlıyken bilhassa Nuria'nın devreye giremediği günlerde çizgimizin ani şekilde bozulabildiğini play-off öncesinde konuşuyorduk.Mağlubiyet,mağlubiyetler gelecekse de en az hasar verecek yerde gelmesini umuyorduk.Takım emekleriyle bugünkü kaybı kabul edilebilir hale getirdi.Cumartesi salon ve günlük performanslar özelinde sıradışı şeyler olmazsa şampiyonluğu yakalayacağımızı düşünüyorum.Takımı sevdiğimi de ekleyerek bu bölümü noktalıyorum. :)
Ekrem hocam hakemler hakkında konuşmuş.Maçı izleyemediğim halde her cümlesine katılıyorum,zira hakemleri biliyorum.Bilhassa İstanbul'daki ilk maçın ilk yarısında öyle absürd görüntüler oluşturdular ki rakip Fenerbahçe olsaydı muhtemelen bir soyunma odasına gidip gelmeleri gerekirdi bitirebilmek için.Şu ortamda Ayhan Avcı'nın konuşmaları cidden lüzumsuzdu.Kendisinin seçtiği maçta bizi doğramalarını bekliyordu sanırım,denk gelmeyince bozuldu.
Bu olayın bir bölümü.Diğer ve canımı sıkan bölüm ise Ekrem hocamın çok değil 1 ay sonra bu hakemlerin üstündeki adamların yapacağı lobinin de parametre olacağı bir turnuvaya başlayacak olması.TBF bu,hakemler bu,lig bu.Burada Milli Takım'ı basketbola dair idealizmin bir parçası olarak görmek bana hayli sanal geliyor.Gelecek iyi sonuç sporun yönetim şeklini düzeltmek şöyle dursun bizleri muhtelif zamanlarda sinir hastasına dönüştüren yapının ekmeğine yağ sürer.