Türkiye Kupası 1. Maç | Galatasaray CC 73 - 88 Beşiktaş Cola Turka

Re: Galatasaray: 73 - Beşiktaş: 88

Hiç içimde hüzün filan yok. İnsan bilmediği şey başına gelince üzülür. Ne yazik ki görünen köy kılavuz istemez. 3de 3 yapardık diyordum kura çekilince ama ne kadro hakkını veriyor, ne de Murat hoca gerekli hamleleri yapıyor. Maç sonu değerlendirmesi okudum hoca herşeyi özetlemiş, kısaca hiçbirşeyi yapamadık. Bayan takımına takıl çoş. Parolam bu bundan sonra.

Geçen sene kupadan çok erken elenmiştik ama transfer bitmemişti, hadi eksiktik diyelim. Bu sene Tufan hariç tam kadroyuz! 15 civarı hazırlık maçı yapmışız ve ilk resmi maçta 88 sayı yiyoruz... Bu düşündürücü...

Nedenlerine gelirsek... Pota altı savunmamız lokum gibi... Adem başta olmak üzere Beşiktaş uzunları oradan iyi ekmek yediler. Düşünün ki bizce büyük transfer sayılmayan Polat bile oraya ebat olarak güç kattı! E savunma böyle olacaktı da o zaman Fatih Solak neden harcandı diye düşünüyor insan... Onu da geçtim... Milojevic'le mukayese etmiyorum ama Gaines bile caydırıcı değil miydi pota altı savunmasında??? İnanın, Zizic de Hüseyin de boyalı bölgede iri bir Amerikalı'nın yanında minyon kalıyorlar :)

Beşiktaş yerlilerinden azami verimi aldı... Bir Haluk Yıldırım mesela, büyük transfer... E hani bütçe mütçe hikayeleri?..

Gurovic ve Graves ritmini bulunca elbette daha iyi oluruz... Ama onların oyun yapısı takıma bağlı. İkisi de BJK'nin Chatman'i gibi, maçı çevirecek lider yabancı portresi çizmediler. Takım kıpırdarsa Gurovic tabii ki durdurulamaz... Ama takımı kim kıpırdatacak? Bu takımın yıllardır hücumdaki varyasyonlarını anlayan bir kişi varsa bana da anlatsın...

Son olarak "hızlı hücum" demiş bazı arkadaşlar... Robert Hite diyorum ben de... Amacım asla Graves'le kıyaslamak değil. Ama bugün gözüm oyunun her iki yönünde de onu aramadı değil...

Toparlarsak, zaten üç senedir yabancıların eline bakıyoruz. Geçen sene işte, ULEB Kupası yarı finali geldi sayelerinde... İyi bir PG'miz olsa belki daha da yukarılardaydık...

Bu sene gene silbaştan yaptık... Yabancılar ritmini oturtacak, yerliler bir sınıf yukarıya çıkacak mücadele açısından... Kağıt üzerinde bu mümkün ama pratikte bu zor görünüyor. Üstelik "kupa" gibi hedefler telaffuz edeceksek komik kaçıyor...

Daha da detaya girmek istemiyorum.

İyi geceler herkese...

Kerem, takımıyla, taraftarıyla beşiktaş haketti demişsin. tribünde bizden daha mı iyiydi taraftarları ? ihtimal bile vermiyorum gerçi ama ...

Valla BJK ii gunundeymis, GS cok kotu gunundeymis vs vs hep bahane, 2 senedir kendimizi kandiriyoruz. BU takim iyi olucak, daha cok erken konusmak icin, sezona hazir degiliz, oyuncular alisma surecinde vs vs vs. Bahanenin ardi arkasi kesilmiyo. Kimse esas soruna dokunmuyo, anlayamiyorum bunu. Daha onceki yorumlarimdada futboldan benzerlikler vererek anlatmaya calistim. Fatih Terimde cok iyi bir GS li, 2. gelisinde 17 transfer yaptirdi, 17 milyon dolar harcandi o 2 senede ve %90 i hic bi ise yaramadi alinan adamlarin, coguda ustune para verilip yollandi. Sonunda Fatih Hoca gibi GS liligi tartisilmayacak, kariyerli bi hoca gorevinden alindi.

Simdi benzer olarak Murat Hocayi ele alalim.
Deniyoki cok iyi bir GS li - GS li olmak karin doyurmuyo arkadaslar, burda senelik 10 milyon dolar gibi butcelerle profesyonel bir is yapiliyo, cocuk oyunu oynanmiyo. Bende cok iyi bir GS liyim, Torontoda yasiyorum ve sabahin 7 sinde kahve actirttim gecen sene basketbol maci seyretmek icin. Bu kisiler oraya para verilip getiriliyolar, Profesyonel is yapiliyo. Eger aldigin paranin karsiligini veremiyosan o koltukta oturmiycaksin.
Ayni baglamda super bi insan, muthis beyefendi, kisiligi mukemmel filan gibi yorumlar yapiliyo. Lutfen arkadaslar yani bunlarin konumuzla hic alakasi bile yok lutfen artik yorumlarinizda butur seyleri one surup Murat hocaya sahip cikmayi birakin.

Birazcikda olaya mantikli bakin, ben hep ayni ornegi veriyorum. Erman Kunter sezon baslamadan 1 hafta once takimin basina getirilmisti, vasat denilen 4 yabanciyla sezona basladi. 1 tane bile hazirlik maci oynamadan sezona girdi takim ve o sezon rakiplerine kan kusturdu GS imiz. Ama Erman Hoca aynen sunlari solemisti.
Sezona bazi handikaplarla giriyoruz ancak onemli degil, ilk haftalarda basketbolun basit yanlarini ortaya koyucaz, hizli hucum ve bulabildigimiz kadar basit sayi uretmeye calisicaz, bizim icin ligin ilk yarisi lige hazirlik gibi olucak demisti. Ve o sezon GS imiz cok kisitli bi butce ve belkide son 10 kusur sezonun aksine sadece 1 veya 2 yabanci degistirerek son derece basarili bi sezon gecirmisti.

Simdi Murat Ozyerin eline verilen imkanlara ve bunu nasil kullandigini gozunuzun onune getirin. 2 sezonda alinan en az 13-14 yabanci, harcanan 15 milyon dolar ( belki daha fazla ), ligde hep husran ve ust duzey takimlara karsi alinan tarihi farkli skorlar, turkiye kupasi hezimetler.
Elimizde olumlu olarak gorunen tek sey avrupa 4.lugu.

Bu kadar seyden sonra yorumu size birakiyorum artik, istediginiz kadar kendinizi kandirin biz kotuyduk onlar iiydi, guardimiz yoktu, o gununde degildi, bu sakatti, oleydi boleydi soleydi diye.

Daha sene başı fazla konuşmaya gerek yok yalnız topiğin başını okudum maaşallah bol keseden atan arkadaşlar bayağı çok yalnız görünen şu ki savunma sertliğimiz iyi değil 88 sayı kim dedi bilmiyorum ama cacık olmayan Beşiktaştan körü körüne savunan arkadaşlar siz bu yolda devam edin daha çok bu durumlara düşersiniz ama kahrolan biz oluruz

M.DURAN

Mithat Duran' Alıntı:
Daha sene başı fazla konuşmaya gerek yok yalnız topiğin başını okudum maaşallah bol keseden atan arkadaşlar bayağı çok yalnız görünen şu ki savunma sertliğimiz iyi değil 88 sayı kim dedi bilmiyorum ama cacık olmayan Beşiktaştan körü körüne savunan arkadaşlar siz bu yolda devam edin daha çok bu durumlara düşersiniz ama kahrolan biz oluruz

M.DURAN
Mithat foruma döndün sonunda, hoşgeldin :)

Yorum yapmak için illa mağlupmu olmak gerekiyor dostum, seb varya :)

Ne ilk günden hocaya sallamak ne de ilk galibiyette geçen seneki gibi kapak dağıtılmasını istemiyorum. Ama göreve geldiği günden bu yana en doğru hareketi Bandırma'da başını dik tut deyişiydi hocanın.
Bir takım oyun kurucusu kadar konuşur. Bizde 33 üçlük ve 1 asist ile konuşmuşuz. Oynatma masalınıda yememartık; öyle olsaydı Strickland kenarda malzemecilik yapmaz, sahada olurdu. Ama belkide bir numara seçememe istikrarı konusunda kutlanmalı hoca. Hiç olmadı evde bi sor, ne de olsa hanımağası var bir numaranın.
Acil olarak bir numaraya ve mümkünse 1-2 Türk rotasyona ihtiyaç var.
Sözün kısası 1 numarası Strickland 5 numarası Cemal olan takımdan bu kadar.

Gece yazdım biraz ama yorgundum da tam özetleyemedim.

- Marshall şansını kullanamadı. Giderse şaşırmayın.

- Zizic öyle yada böyle etkili. Faul atışlarında yüzde arttırırsa çok çok etkili olur.

- Milojevic de sayı atamadı ama iyi yükleniyor.

- Graves kötü başlayınca üstüste hata yaptı. Graves bu takım çok önemli çünkü topu eline alıp sorumluluk alacak tek adam. Çünkü Gurovic, Zizic gibi oyunculara daha çok pozisyon hazırlamak gerekiyor.

- Gurovic'i hakikaten iyi savundular. Attığı sayılar da yakın savunma üzerinden boyu sayesinde.

- Austin mükemmel oynadı. 1-2si balık da olsa şutları çok etkiliydi.

- Misafir olarak yazan bir arkadaş Beşiktaş iyi biz kötüydük bahane demiş ama Allah aşkına soruyorum maçı izledin mi? Bahane olarak dediğin şey bizim berbat oynadığımız. Neyin bahanesi bu? Berbat oynadık diyorum ona da bahane diyorsunuz. Savunulacak hiçbir tarafı yok.

- Daçka'lı Soner'i beğendim. Alınabilir mi acaba :)

Kaan Can Garip' Alıntı:
Kerem, takımıyla, taraftarıyla beşiktaş haketti demişsin. tribünde bizden daha mı iyiydi taraftarları ? ihtimal bile vermiyorum gerçi ama ...
biz takımımıza sonuna kadar destek verdik ama maç kopunca bizde bağırma hevesi kalmadı. Takım söndükçe bizde söndük ki bu her zaman heryerde olna şeyler. Durum böyle olunca Beşiktaşlılar kendini gösterdi. Bu zamana kadar zaten bjk taraftarını Çorum'da kimse pek bilmezdi. Bu maçla biraz tanıttılar kendilerini o kadar.

Çorumlu arkadaşlar salona gelen sarı-kırmızılı renkleri takıma destek vermek için çok uğraştılar. Dİdindiler maçın sonuna kadar ama farkın 10 olarak gitmesi insanları bağırmaya yanaştırmadı. Basketbolda 10 sayının küçük olduğunu bilmediklerine veriyorum. Didinen arkadaşlara azıcık destek gelse maçı çevirebilirdik de bu berbat günde. Ama günlerdir bu maça hazırlanan, pankartlarla, hiç bitmeyen telefon görüşmeleriyle, toplantılarıyla günlerini bu maça harcayan uA Çorum'a sonsuz teşekkürler.

Kerem SEÇER' Alıntı:
- Misafir olarak yazan bir arkadaş Beşiktaş iyi biz kötüydük bahane demiş ama Allah aşkına soruyorum maçı izledin mi? Bahane olarak dediğin şey bizim berbat oynadığımız. Neyin bahanesi bu? Berbat oynadık diyorum ona da bahane diyorsunuz. Savunulacak hiçbir tarafı yok.

- Daçka'lı Soner'i beğendim. Alınabilir mi acaba :)

Kerem sana bu konuda katılıyorum. yenilgiye bahane aramak küçük takımların işidir. Biz Galatasaraylıyız ve yenilgi sonrası bahane bulmayız. Yine gider destek veririz. İzlemeden yorum yapmakta anlamsız.

Soner'i bende beğendim. Bizim takımda birşeyler yapabileceğini düşünüyorum.

Çorumlu arkadaşlar gerekeni fazlasıyla yapmışlar, çok teşekkür ederiz kendilerine.

Selçuk Kahveci' Alıntı:
[quote="Kaan Can Garip":331mjgfx]Kerem, takımıyla, taraftarıyla beşiktaş haketti demişsin. tribünde bizden daha mı iyiydi taraftarları ? ihtimal bile vermiyorum gerçi ama ...
biz takımımıza sonuna kadar destek verdik ama maç kopunca bizde bağırma hevesi kalmadı. Takım söndükçe bizde söndük ki bu her zaman heryerde olna şeyler. Durum böyle olunca Beşiktaşlılar kendini gösterdi. Bu zamana kadar zaten bjk taraftarını Çorum'da kimse pek bilmezdi. Bu maçla biraz tanıttılar kendilerini o kadar.[/quote:331mjgfx]

Evet maçın kopmuş olması çok büyük bir etken. kafa kafaya gitseydi eminim silerdiniz tribünden hepsini.

eyüp abi murat hocaya gitsin demek suan cok agır demisin 3 senede biz cektiklerimiz agır degilmi other takım solomonla tek basına sampiyon oluyo bizim elimizde play-offlarda sıfır cekmekten baska birsey yok agır olan tarafı nedir; veya erman hoca suankı kurulan kadrodan cok daha yüklü bütcemi istedi (hayır) :) peki ahmet dedyahır nerde?? yok niye birilerinin egosu yüzünden adam erkek takımının basında yok . Kız takımının basında takımıda bir okadar cosuyo bunuda görüyoruz murat hoca gitmıyosa galatasaray yönetminin artık biseylere birilerine stop demesi lazım !!!!

volkan kardeşim doğru söylüyorsun ama birde şöyle birşey var. Bu seneki kadro kalite açısından önceki senelere oranla çok daha kaliteli bir kadro. O yüzden biraz beklemek lazıkm. Ama gereğinide zamanında yapmak lazım.

Rengi ne olursa olsun yazdığı forumu bilen, rakiplerine saygılı, basketbolu seven taraftarlara kapımız açık.

Ancak "misafir" olarak yazan kişiler ad soyadları ile foruma üye olmaktan imtina ediyorlarsa yapabileceğimiz bir şey yok.

Yazık yahu.

Beşiktaş'tan 15 sayı fark yiyoruz.
Bir de bu Beşiktaş geçen yılın Beşiktaş'ı değil.

Zayıf olan noktalarımız hakkında konuşmak gerekirse tek bir zayıf yanımız yok.Savunma,hücum en baştan gözden geçirilmeli..

Tugay bence benim izlediğim Beşiktaş geçen seneden daha iyi. En azından Chatman gibi bir guardları yoktu geçen sene.

Kerem Abi guard konusunda haklı olabilirsin ancak geçen yıl Beşiktaş'ın kadrosu hiç de yabana atılacak cinsten değildi.Shumpert,Nicevic,Drobnjak,Sinan,Kaya..
Apadoca inişli-çıkışlı oynamasa onların açısından çok iyi işler olabilirdi.Dalmau konusunda hata yaptılar ve bu da onlara çok pahalıya patladı.
Bu sezon oynadıkları oyunu bilmiyorum ama kadro açısından iyi olduklarını düşünmüyorum.

Geçen yıl Beşiktaş'ın düştüğü yanlışa sanırım biz de ortak olduk.
Guard mevkiinde yaşanılanlar aşağı-yukarı aynı.
Çok iyi kadro oluşturuluyor ama guard 1 basamak aşağıda olduğu zaman kadro da ritmi yakalayamıyor.