Türkiye Kupası 1. Maç | Galatasaray CC 73 - 88 Beşiktaş Cola Turka

Re: Galatasaray: 73 - Beşiktaş: 88

Aslında böyle konularda serin kanlı olmaya hemen tepki verip hata yapmamaya çalışan bir insanımdır,ve mağlubiyetten sonra bundan iyi bişeyler çıkartmaya çalıştım,ancak ne yazıkki hiç birşey bulamadım...Açık ve net olarak söylüyorum mağlubiyetler olabilir normaldir,ancak bu takımı,koçu incelediğimde bu mağlubiyetten daha ötesi diyebilirim...İşimiz hakikaten çok zor,bu büyük bir yıkım benim için...

Yok be Eyüp abi ben 2 maçı bekleme yanlısı değilim şimdi bir dahaki maça 20 sayı fark atsakta takımın oynadığı oyun para etmez durumda hee bana diyebilirsin nerden biliyorsun çok mu izledin diye,hayır senden fazla izlemedim ama hazırlık döneminin başından beri adam gibi bir galibiyet almadık sezon başladı başlıcak resmi maçlar başladı yine HEZİMET.
Sezon başında konuştuk durduk, Murat Hoca kötü diyemem yada yeteneksiz diyemem ama var olan seviyesi bizi büyük başarılara taşımaya yetmez kesinlikle.3-4 yıl avrupada deneyim kazanıp bize gelme ihtimali olsa çok sevinirim fakat şu hali kabulum değildir.

Arkadaşlar ben eleştiren insanlara kızmıyorum, malesef ortada bir sıkıntı var vede doğal olarak eleştiriler olacak.
''Hoca hemen istifa etmeli zarar veriyor takıma'' demek eleştirmektir.

''Birazcık onuru varsa şerefi varsa gitsin takımı ok etmesin'' demek ise hakarettir!!

Lütfen eleştiri ve hakaret arasındaki çizgiyi koyalım.

Ben hakaret ettigimi dusunmuyorum yorumlarimda. Kapsiteden bahsederkende Antrenorluk kapasitesinden bahsediyorum. 2. si yapilan elestiriler tamamen 1 maglubiyetin uzerine kurulu degil son 2 sezondan oturu yapilan elestirilerdir.

Murat hoca ilk geldigi sezo bi suru yabanci geldi gitti, bu yabancilari kendisi secti, begendi aldi sonrada yolladi. Halbuki diorduki o kurulan kadro onumuzdeki 2-3 sezonun cekirdegini olusturucak kadroydu..Bana solermisiniz o kadrodan kim kaldi?

2. si gecen ilk sezonunda ve 2. sezonunda kafa takimlarla yani ligi ustumuzde bitiren 3-4 takim - Efes Pilsen, Fenerbahce, Besiktas, Turk Telekom - takimlarina karsi kac galibiyet alindi, bu maclarda ne oynandi? Bu maclarin skorlari oynanan basketbol sizi tatmin ettmi?

Cevap cok basit: Asagi yukari oynadigimiz butun maclarda EZiLDiK!! ilk sezonda ust takimlarla oynadigimiz 6 macin 6 sinida ( ki FB hezimeti tarihe gecti!! ) ezilerek kaybettik.

Gecen sezon Huseyin sakatlanana kadar takim ii gitti sonrasinda gene ayni seyleri yasamaya basladik.

Bu takim son 2 sezondur o kadar para harcayip seoznu hep il;k 4 un arkasinda tamamladi. Sizce sezonu 5. tamamlamak bu kadar buyuk bir basarimi bu ligde?

BJK, Banvit, Karsiyaka, Ted Kolej gibi takimlar eski goruntulerinde diiller yukariyi eskisi gibi zorlayamiyolar. Lig cekismeden uzaklasmaya basladi. Bu sartlarda yedikleri onlerinde, yemedikleri arkalarinda bi butce ve ortamda bizim takimin 5. ligini alkislayan arkadaslara cidden sasiriyorum.

Su soruyu sorun kendinize biz bu kadar kucuk hedeflerin takimi miyiz?
Fb federasyonu ele gecirmis, ulkerin butun kaynaklari onune serilmis, istedigi gibi at kosturuyo biz ne yapiyoruz?

Bence gitsin demek şuan için çok ağır, beklemek zorundayız, geçen sene lige nasıl başladığımızı hatırlayalım, bizim takım daha bu değil.

Ali Sercan Akkaya' Alıntı:
Ben hakaret ettigimi dusunmuyorum yorumlarimda. Kapsiteden bahsederkende Antrenorluk kapasitesinden bahsediyorum. 2. si yapilan elestiriler tamamen 1 maglubiyetin uzerine kurulu degil son 2 sezondan oturu yapilan elestirilerdir.

Murat hoca ilk geldigi sezo bi suru yabanci geldi gitti, bu yabancilari kendisi secti, begendi aldi sonrada yolladi. Halbuki diorduki o kurulan kadro onumuzdeki 2-3 sezonun cekirdegini olusturucak kadroydu..Bana solermisiniz o kadrodan kim kaldi?

2. si gecen ilk sezonunda ve 2. sezonunda kafa takimlarla yani ligi ustumuzde bitiren 3-4 takim - Efes Pilsen, Fenerbahce, Besiktas, Turk Telekom - takimlarina karsi kac galibiyet alindi, bu maclarda ne oynandi? Bu maclarin skorlari oynanan basketbol sizi tatmin ettmi?

Cevap cok basit: Asagi yukari oynadigimiz butun maclarda EZiLDiK!! ilk sezonda ust takimlarla oynadigimiz 6 macin 6 sinida ( ki FB hezimeti tarihe gecti!! ) ezilerek kaybettik.

Gecen sezon Huseyin sakatlanana kadar takim ii gitti sonrasinda gene ayni seyleri yasamaya basladik.

Bu takim son 2 sezondur o kadar para harcayip seoznu hep il;k 4 un arkasinda tamamladi. Sizce sezonu 5. tamamlamak bu kadar buyuk bir basarimi bu ligde?

BJK, Banvit, Karsiyaka, Ted Kolej gibi takimlar eski goruntulerinde diiller yukariyi eskisi gibi zorlayamiyolar. Lig cekismeden uzaklasmaya basladi. Bu sartlarda yedikleri onlerinde, yemedikleri arkalarinda bi butce ve ortamda bizim takimin 5. ligini alkislayan arkadaslara cidden sasiriyorum.

Su soruyu sorun kendinize biz bu kadar kucuk hedeflerin takimi miyiz?
Fb federasyonu ele gecirmis, ulkerin butun kaynaklari onune serilmis, istedigi gibi at kosturuyo biz ne yapiyoruz?
Senin hakeret ettiğini söylemedim, sözüm kesinlikle sana değildi, yanlış anlamışsın.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Bence gitsin demek şuan için çok ağır, beklemek zorundayız, geçen sene lige nasıl başladığımızı hatırlayalım, bizim takım daha bu değil.

Eyüp abiye katılıyorum zaman her şeyin ilacıdır.ama guard sorununa bir çare bulunmalı.işler bu şekilde kötü sürerse pembe gömlekli insan olaya el atacaktır.şimdi herkes yarınki daçka maçına konsantre olmalı bu maç unutulmalı.

Basket takımımızı, fenerin futbol takımına benzetiyorum. 2 yıldır süper transferler, forumda şampiyonluk sesleri falan ama ligde ve kupada hayal kırıklığı...

33 üçlük herşeyi açıklıyo aslında takım oturmamış hiç hazır değil sonuç olarak işin basitine kaçıp bol üçlük atmışızki yenilgi gayet doğal çünkü gene her zamanki gibi guardımız yok.

Cüneyt 25 lik deilkanlı değilki 30-35 dakka oynasın bolca asist yapsın,Murat hoca gene işin kolayına kaçıp ne etliye ne tuzluya dokunan sıradan bi guardla anlaştı bide arkalarına genç bi oyuncu koydular daha öncede dendiği gibi "Bi takım guardı kadar konuşur" bu çok doru bi laf her şey guard dan başlıyo o iyi değilse diğer oyunculara yasınr çünkü takımı oynatan odur.

Diğer pozisyonlar güzel kalite oyuncularla dolu ama kim onları oynatacak Stricland mı? buna takımın içindeki herkez güler....

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
İMZA!!
Gecen senekinden farkımız süpürülmeyecez , aksine daha da basarılı olacaz ..
Strickland'ı eleştirenler daha fazla bugün . Belki kızacaksınız ama beyler , 6 - 7 dakika süre alan bir oyuncudan ne bekleyebiliriz ki . Milo da aynı şekilde . Bunun nedeni hic kullanamıyoruz . Hoca kullanmıyor . Strikland fazla süre alamadığı icin varlık gösteremedi peki ya Cüneyt ? Tamam belki 19 sayılık katkı cok güzel ama ''1 asist'' senin gibi ligin en iyi 3 yerli guardından birine yakısıyormu ? Şuan icin zamanın gecmesini ve önümüzdeki 2 macı kazanmamızı beklicez . Belki önümüzdeki Avrupa macına ışık olur .

Ali Sercan Akkaya' Alıntı:
Eger herkes avrupada alinan basariya takilip kalirsa Futbol takiminin 2000 senesinde kazandigi 2 kupaya takilip hala o ruhu ariyanlarla ayni duruma duseriz.
pardon ama bu kişiler sanki sarılacivertliymis gibi söylemişsiniz...onlar da bizden. ayrıca burası yeri değil belki ama o ruhu aramanın nesi hata?

beklemekten başka elimizden bir şey gelmiyo zaten.ama strickland bu formanın ağırlığını kaldıramayack.murat hocaya gelince madem yabancı oyuncu alıyon oynatsana ya.

B_071688b7e83efb56e0ec936b8d715c67.jpg

B_5fa7f551b3e5089e1f5c255c77cc2565.jpg

B_a81c9d198daa686980e55798ee225a15.jpg

B_56e6954f0fd72685793e7326e85561dd.jpg

Resimler İcin Tesekkür Ederiz Eyüp ABİ

Öncelikle ben de bir çoğunuz gibi sinirli ve tepkiliyim. Ancak sezonun bu zamanlarını pek de ciddiye almamak gerektiğini daha önceden de tecrübe ettik. Ve yine itiraf edelim kendimize, geçen sezonki gibi yeni bir takımız. Elbette ilk maçta yenilmemiz doğal karşılanabilir ancak kadromuzun çok iyi olması, beklentilerimizi de arttırıyor ve aynı hatalara düşmeden sezonun ilk maçlarını kazanmayı umuyor, geçen seneki gibi Türkiye Kupası'ndan erken elenmemek istiyoruz.

Murat Özyer'in coachingini çok sevdiğim söylenemez, en azından tarzını beğenmiyorum ama bu kadroya ilerleyen günlerde kafasında hep bulunduğu söylenen hızlı ve potaya erken giden oyun tarzını aşılayabilirse, beklentilerimizi karşılayacak oyun oynayabilir takımımız. Umarım diyorum ve ben bu Beşiktaş'a bir daha bu sezon kaybetmemeyi umuyorum, çünkü hem maddi olarak hem de seviye olarak kadro güçleri bizim yarımız bile değil.

3 yıldır 1 numarasını arayan bir koç! Ve bu tercihlerinde müthiş bir karavana atış istikrarı!

M.Strickland bu takımın ağırlığını kaldıramaz madem bu takımın 1 numarası top dağıtıp, oyunu yönlendireni neden 6 dk. gibi komik bir süre alıyor ? Ha! doğruya yine hafif sakatlığı vardır, yarına saklanmıştır!

Yahu bu 1 numaraların savunulacak yanı var mı ? Birisi oyun kurmadan bi haber, diğerinin tek yaptığı 3'lük sallamak. Tabii onlara bu oynama yetkisini veren M.Özyer'ide unutmamak lazım!

Yine tekrarlıyorum, yarınki Daçka ve ertesi günki TED maçları alınsa bile bu 1 numaralarla hedeflediğimiz yerlere gelemeyiz.

Ne güzel bizler safız ya unutmuşuz turnuvanın yarın başladığını, bu akşam yenilen Galatasaray Cæfe Crown değildi! Bizler saf değiliz heleki basketbol cahilleri hiç değiliz!!!

Hep bir umutla hazırlık maçlarının sadece bizi yanılttığını düşünmek istedik ama olmadı önceki yıllara nazaran uzun bir beraberlik süresi geçiren takımımızda birşeylerin ters gittiği belli takımın istatisliklerini defalarca kontrol ettim toplam sadece 12 asist bu nedir... Profesyonel liglerde karşılaşmamız gereken birşey ama biz Galatasarayda karşılaşıyoruz bununla bu komik ötesi istatislikle. Yenilgiler tabi olacaktır ama takım hiçbirşey üretemiyor sanki yada bana mı öyle geliyor.. 19 sayı atıp 1 asist yapmak bir guard için bana garip geldi. Top taşıma ve paylaşımında takımın ciddi sorunları var birinci etken Murat Özyer'dir. Ve bu sorunun zamanla düzelecek cinsten olmadığını düşünüyorum

Ömer Horzum' Alıntı:
Öncelikle ben de bir çoğunuz gibi sinirli ve tepkiliyim. Ancak sezonun bu zamanlarını pek de ciddiye almamak gerektiğini daha önceden de tecrübe ettik. Ve yine itiraf edelim kendimize, geçen sezonki gibi yeni bir takımız. Elbette ilk maçta yenilmemiz doğal karşılanabilir ancak kadromuzun çok iyi olması, beklentilerimizi de arttırıyor ve aynı hatalara düşmeden sezonun ilk maçlarını kazanmayı umuyor, geçen seneki gibi Türkiye Kupası'ndan erken elenmemek istiyoruz.

Murat Özyer'in coachingini çok sevdiğim söylenemez, en azından tarzını beğenmiyorum ama bu kadroya ilerleyen günlerde kafasında hep bulunduğu söylenen hızlı ve potaya erken giden oyun tarzını aşılayabilirse, beklentilerimizi karşılayacak oyun oynayabilir takımımız. Umarım diyorum ve ben bu Beşiktaş'a bir daha bu sezon kaybetmemeyi umuyorum, çünkü hem maddi olarak hem de seviye olarak kadro güçleri bizim yarımız bile değil.

Katilmiyorum. Karsilastirma yapalim:

PG: Cüneyt/Strickland vs Chatman/Mehmet

Chatman hem cücü den hem de Marshall dan daha iyi bir PG. Takimi oynatmasini biliyor ve skor gücü yüksek. Mehmet de cikista olan bir oyuncu. savunma direnci yüksek, penetreleri iyi. bu pozisyonlari bizden kesin olarak daha saglam.

SG: Graves/Murat vs Muratcan

burda aslinda üstünlügümüz bariz ama nedense bir sey göremedik bugün.

SF: Gurovic/Erdem vs Faison/Haluk

burda bence esitlik var. Gurovic cok iyi sutör, bugün iyi gününde degildi. Faison da cok iyi bir skorer, Haluk ise takimina tek basina mac kazandiracak bir oyuncu. Hem dogru kararlar veriyor hem de sazi eline aliyor.

PF: Dejan/Polat vs Austin/Cevher

yine bizden üstünler. Austin hem cok iyi skorer hem de cok iyi rebountcu. Bizim 4 pozisyonunda iyi bir atlet yok, istikrar da yok. Cevher bence Polat dan daha yararli bir oyuncu.

C: Hüseyin/Zizic/Cemal vs Adem/Stanojevic

burda aslinda bariz ezmemiz lazim ama maalesef onlar bizi ezmis bugün. Adem böyle katki veririse BJK bu pozisyonda rahat nefes alir. biz ise Hüseyin nin bu yastan sonra istikrarli olmasini bekleyecegiz. Cemal den bir sey beklemek hayalcilik olur.

Çorum'dan merhaba,

Öncelikle büyük umutlarla ve heyecanla beklediğimiz bu derbinin bu şekilde bitmesi bende ve şehirde birazcık isteksizlik yarattı ama biz Galatasaraylıyız. Geleceğe ümitle bakmasını biliriz.

Şunu söylemek isterim ki 15 sayılık fark bizim en kötü halimiz ve Beşiktaş'ın en haliyle çıktığı maç sonunda olmuştur. İnanılmaz güzel oynadı Beşiktaş ve biz de inanılmaz berbat oynadık. Takımıyla ve taraftarıyla hakettiler galiba. İşte bütçesi az gibi söylemler yapmak bu yüzden yanlış. Hakettiler, Euroleague seviyesinde oynadılar ve aldılar.

Gelelim hatalarıyla ve gerçekleriyle maçın analizine; (İstatistiklere henüz bakmadım, saf maç gözlemim)

Maça BJK hızlı başladı ama dengeledik kısa zamanda. Murat Kaya ve Zizic'in etkili başlangıcıyla öne de geçtik. Chatman'ı durdurduk ve kenara alındı. Ama ne olduysa o kenardan geldikten sonra oldu. Müthiş döndü diyebiliriz. Austin de inanılmaz oynadı ayrıca. Ama sanılanın aksine performansının önemli bir kısmını sertliğinden değil de şutundan elde etti. Bizde Graves, Hüseyin ve Marshall berbat başladı. Hüseyin potaya çok az baktı. Hatası oydu belki. Graves kötü hatalar yaptı ve kenara alındı. Marshall da bugüne kadarki desteğimi çekebileceğim hatalar yaptı. Artık ondan umutluyum diyemem kolayca. Zaten hoca da almadı oyuna. Gurovic de kötü oynadı bu maçta. Kaç sayı attı henüz bakmadım ama iyi oynayamadı ve çok çok iyi savundular onu. BJK savunmasının hakkını verelim. Cüneyt de sorumluluk alacağım diye çok salladı ama her zaman tutmuyor işte. Ama iyi savunmaya karşılık belli bir noktadan sonra sorumluluk almak lazımdı. Gurovic'i yakın savunduları için o alamadı. Graves de gününde olmayınca. Bizim kötü olan diğer performansımız savunmaydı. Ama hakem de biraz etkiliydi bunda. Özellikle Chatman'a yapılan faul veya sözde faullerin haddi hesabı yok. Dışarıdan da çok yedik. Haluk da hayatının maçlarından birini çıkardı. Fazla uzatmak istemiyorum. Kısaca aynı şeyi tekrarlamak istiyorum. Belki de bizim en kötü günümüz, BJK'nın da en iyi günüydü.