Türkiye Kupası 2. Maç | Galatasaray CC 81 - 85 Darüşşafaka Cooper Tires

Re: GALATASARAYIMIZ: 81 - DARÜŞŞAFAKA: 85

Murat özyere ilk kez kızdım ve tek lafım 2000 kemik seyirciyi rüyasında bile göremez..Bu nedir ya bırakın ya
burda bize yazık hani graves topla oynamayı seviyordu noldu 0 sayı hani strickland ligi tanıyordu maca almadın hani robert hite bişey yapmıyordu seni uleb 4.yaptı hani dee birşey yapmadıydı sayı attı be sayı..Hani gainesin sutu zayıftı savaşıyordu...Şimdi hocam dagıttıgın takıma bak derim
ROBERT HİTE--PHONİX SUNS
DEE BROWN--WASHİNGTON WİZARDS
CHARLES GAİNES--SAN ANTONİO SPURS

Bak hocam bak
strickland-alpella(fenerbahcenin alt takımı)
graves(vallahi geldigi yerin ismini hatırlamadım)

Eğer hesap hatası yapmadıysam Koleji 19 sayı ile yenersek ve Beşiktaş Daçkayı yenerse biz ikinci oluruz. Yani miş miş miş...

Bence Beşiktaş Daçkaya yenilir, neden adamlar kendilerine rakip çıkarsınlar ki. Gerçi ne kadar rakip oluyoruz o da bilinmez. Marshall'ı göndeririz, yeni oyun kurucu gelir, onun alışma devresi denir birkaç maç daha kaybedilir. Murat Özyer baş antrenör olarak hangi başarıyı elde etti ki? (Ülkeri şampiyon yaptığı sene sadece finalleri oynadı, bir sezon başarı ile hazırlanmış ve takım haline getirilmiş Ülkeri aldı ve şampiyon oldu. Bana göre başarı onun değil. Şampiyonluk için takım kurduk de Murat Özyer'i antrenör yap.

Açıkçası bu seneden umutluydum. İlk defa dominant bir oyun kurucusuz oynayacak ve takım olacağız diye inanıyordum. Ama maalesef erken uyandım. Bu takım ve Özyer beni (benim gibi düşünenleri) yanıltır mı bilemem ama sanki mucize gibi geliyor. Son dakikalarda kritik maçta tecrübeli oyuncuları kenarda tutarak maçın akışına kendini kaptırdığını gösterdi. Maçı iyi yerden izledi maalesef...

Bu sene de herkese kolay gelsin

Kendi adıma şunu anlamış oldum ki koskoca bir hazırlık dönemi yalanmış. Hep kendimi hazırlık maçı fazla dikkate almamk gerekir vs diye avuttum. Fakat BJK maçını geçtim bu maç beni büyük hayal kırıklığına düşürdü. Söylenecek çok fazla birşey yok. Tek umudum geçen seneki gibi lige formda bir şekilde girmemiz. Yoksa işimiz zor...

Umut Erdem' Alıntı:
Murat özyere ilk kez kızdım ve tek lafım 2000 kemik seyirciyi rüyasında bile göremez..Bu nedir ya bırakın ya
burda bize yazık hani graves topla oynamayı seviyordu noldu 0 sayı hani strickland ligi tanıyordu maca almadın hani robert hite bişey yapmıyordu seni uleb 4.yaptı hani dee birşey yapmadıydı sayı attı be sayı..Hani gainesin sutu zayıftı savaşıyordu...Şimdi hocam dagıttıgın takıma bak derim
ROBERT HİTE--PHONİX SUNS

Bak hocam bak

marshall tamam ama TONİO hepinizin yüzünü kızartacak görürsünüz..hazırlık maçlarında tonio ve guro 20 şer 20 şer atınca herkes '' oo otomatiğe bağladı bunlar'' , '' 2 side her maç 20 atar '' gibi yorumlar yapılıodu..geçen maç guro kötü oynadı,yok zizic'e saygı duyalım , gördük yıldız gurovic'i gibi laflar söylendi . şimdi de aynıları TONİO'ya söyleniyor..yazık ne diyeyim başka.bekleyin görün..Tonio herkese cevabını verecek insha allah !!! bu arada umut ABİ Tonio Pau Orthez'den geldi..

:)
İnanmak,bağlanmak filan yapılacak en büyük hatalar.Fenerliler senaryo yazsa bu kadar yazamazlar yani.20 sayıdan vermişiz bi de.
Suç Strickland'a atılır olur biter.Ben en çok o 3 Avrupalıya üzülüyorum...

Recep Sarımeşe' Alıntı:
[quote="Umut Erdem":1ukxs3ti]Murat özyere ilk kez kızdım ve tek lafım 2000 kemik seyirciyi rüyasında bile göremez..Bu nedir ya bırakın ya
ROBERT HİTE--PHONİX SUNS

Bak hocam bak

marshall tamam ama TONİO hepinizin yüzünü kızartacak görürsünüz..hazırlık maçlarında tonio ve guro 20 şer 20 şer atınca herkes '' oo otomatiğe bağladı bunlar'' , '' 2 side her maç 20 atar '' gibi yorumlar yapılıodu..geçen maç guro kötü oynadı,yok zizic'e saygı duyalım , gördük yıldız gurovic'i gibi laflar söylendi . şimdi de aynıları TONİO'ya söyleniyor..yazık ne diyeyim başka.bekleyin görün..Tonio herkese cevabını verecek insha allah !!! bu arada umut ABİ Tonio Pau Orthez'den geldi..[/quote:1ukxs3ti]
Katılıyorum Recep. Marshall dışındaki tercihleri eleştirmek anlamsız geliyor bana...

Beklenen son her zaman olduğu gibi üç senedir aynı hikaye , değişen tek bir şey yok ama eleştiren hain , talı su Galatasaraylısı ya da kişisel düşmanlığı olanlar.

Kimse ağlamasın sızlamasın Murat Özyer diye diye yırtınanlar hiç kusura bakmayacak bu durumu hakediyorlar , ama kötü olan biz de aynı gemi içinde olduğumuz için takımımızın mağlubiyetleri bizim de canımızı sıkıyor . Tabi biz takımımıza aşığız , bazı kesimler gibi hocaya değil.

Murat Özyer adam gibi adam deniyor ama aynı laflar Ertuğrul için de söyleniyor fakat Sağlam istifa mekanizmasını takımı yukarıda olduğu halde kötü oyunlar ve Avrupa'da yaşanan rezaletler sonucunda işletiyor , bizimkisi istifini bozmuyor istenmediği takıma tekrar geri dönüyor.

Eğer ilgilenirse Sağlam'ın basın toplantısı var televizyonlarda bir ara baksın belki bir şeyler öğrenir.

Şok oldum.Sakinleş diyorum kendime ama olmuyor.Bu takıma şans tanımakta yenilgileri geçer,düzelir,sorun yok diye yaklaşarak saflık ettik.Hatayı daha en başında yaptığımızı gördüm:koç seçiminde.Yazık ki bu adamın toyluğu yüzünden bu kadroyu anca 6-7.liğe oyniyacağız.

arkadaşlar artık bazı şeyleri görelim...

*Geçen sene 5 tane amerikalımız neden gönderildi?
-Kendilerini avrupada gösterip ligde döküldükleri için.

*Şimdi neredeler
-Dee Brown Washington da Charles Gaines San Antonio da Robert Hite Phoenix'te

*Yönetimin savunması neydi?
-Daha iyileri alınacağı için

*Kimler alındı?
-marshall strickland,antonio graves

*Antrenör olarak kimle görüşüldü?
-Ermen Kunter ile

*Niçin alınmadı?
-Murat Özyer'in tamamı ile ÜLKER e ait olduğu için dolayısı ile yapılan sponsorluk anlaşması gereği.

Marshall Stricklandın alınmasının tek bir nedeni var oda milan gurovic.Yönetimin düşüncesi bu sene guardlar üzerine değil forvetler üzerine kurulu bir oyun sistemiydi.Eğer kalburüstü bir guard alınacak olsaydı guardlar ve forvetler arasında problemler olacaktı.Dolayısı ile söz sahibi olmayan,forvetleri ve pivotları doğru yerde topla buluşturma özelliğine sahip olan,fundamental sahibi bir oyuncu almaktı.Bu da marshall oldu.Yani burada bile takım üzerine oynanan bir oyun olduğunu görüyoruz.

*Bu takıma neden türk oyuncu takviyesi yapılmadı?
-Çünkü hiçbir türk oyuncu sezon içerisinde 20 dk üzerine çıkamayacak.Takımın 2.guardı cüneyt erden.Kendileri oyun disiplinine sahip olmayan,başına buyruk top kullanan ve takımın oyun kalitesini 1 aşama yukarıya taşıyamayacak bir isim.

İşte takım üzerine oyanan bütün bu oyunlardan dolayı bu mağlubiyet hepimize ders olsun ve bu takımı destekleyecekseniz bile bu koşulları düşünerek destekleyin.

Yazıklar olsun ya!Efes Pilsen in paf takımına yenildik.Cüneyt,Strickland ve Cemal hemen gönderilmeli.Çakma guard ve pivotlarla gidilmez sezonun hepsi.
Ya dershaneden geldim ilk işim kaç fark ettığımız oldu.Gekdim bilgisayarı açtım baktım biz 81 Darüşşafaka 65.Yalnış görmüşüm.Meğer o 65 85 miş.Şok oldum ve üzüntüden gözlerim yaş doldu.Strickland ı alanlar utansın.

Recep Sarımeşe' Alıntı:
[quote="Alper Gülgen":2nxzhdq7]Graves daçka'ya da sayı atamazsan kime atıcaksın be !

Alper abi biraz sabır..bir maçla göklere çıkartıp bir maçla silmeyelim oyuncularımızı[/quote:2nxzhdq7]

Artık sabır taşı çatladı ben Hite gibi oyuncuyu gördükten sonra kesmez beni Graves

skoru şu anda görmüş ve şok olmuş durumdayım.nedir bu çilemiz 2 yıldır ya.ünlü guardımız süre bile alamamış neden acaba.gravesde bu takıma atamıyosa sayı kime atacak.murat hoca sana güvenimiz kalmadı.

beklenen son.belliYdi boyle olacagı hazırlık maçlarından belliydi.takımımızda savşçı oyuncu yok ki maç alalım.marshall gs nin oyuncusu degil.bize gainesler robert hiteler gerald fitchler malik dixonlar lazım.yazıklar olsun 2 senedir türkiye kupasından eleniyoruz.YAZIKLAR OLSUN...

Maçı seyreden arkadaslar, ayrıntılı bir sekilde anlatsınlarda sonra yazarız. Yalnız 3. sezonundaki teknik ekibin artık klasikleşmiş sezon başı sendromunu asması gerekir. Gecen sezonlarda gordugumuz uzere set hucumunda zorlanıyoruz. Gecen yıl da hızlı hucum bulamazsak kolayca dıs atısa yoneliyorduk sanırım simdi de. Aslında klasikleşti bile oynadıgımız oyun. Oyuncu degisimleriyle bunun degismesini bekliyorduk henuz olmamıs belki zamanla olur.

[/quote]
Artık sabır taşı çatladı ben Hite gibi oyuncuyu gördükten sonra kesmez beni Graves[/quote]
Tamam sende haklısın Alper ama henüz daha izleyemedikki oyuncularımızın hiçbirini görmeden birşey diyemeyiz bence tamam bende sinirlendim bu yaptıklarına ama bekleyip göreceğiz.Ben bu gidişle birşey göreceğimizide zannetmiyorum ya neyse(tv de izlemek bakımından!)

Re: GALATASARAYIMIZ-DARÜŞŞAFAKA

Alen Hekimbas' Alıntı:
Murat Özyere hiçbirşey diyemem bile bile lades böyle birşey işte
Ahmet Dedehayır memnundur sanırım halimizden.. Oraya giden takımımızı destekleyen taraftarlara yazıktır artık ne denir bilmiyorum
dün gece üzüldük. hadi beşiktaş iyi takım falan dedik. ama bu gece tamamen kahrolduk.
sadece çorumdaki ve çevre illerden gelen taraftarlara değil tüm taraftarlara yazıktır Alen kardeşim.
ne umutlarla girdik sezona. idmanda herkes neşeliydi. hepsi inançlıydı, bizi görünce iyice sevindiler. bjk otobüsü idman için salona geldi. sporcular sanki bitsede gitsek gibi duruyorlardı. demekki herşey moralle gitmiyormuş. Murat Hoca hep moraller iyi dedi durdu. takıma moralin yerine BİRAZ TAKTİK VERSEYDİN NE OLURDU HOCAM!!!

herkese merhaba ben olaya başka açıdan bakmak istiyorum.esasında bu konuyu daha evvel de tartışmıştım.mektepden yetişme ve de gelenekçi bir galatasaraylı olarak galatasaray isminin satılmasının kulüp tarihinin en büyük ihaneti olduğunu söylemiştim.ve de bu yıl basketbolda tek takım tuttuğumu onun da galatasaray bayan takımı olduğunu(isminin satmayan ) vurgulamıştım.nasıl geçen yıl gs c.c'nın uleb yarı finalinde en ufak bir reaksiyon göstermemiş ve sevinmediysem bugünkü malubiyet de benim için bir anlam ifade etmiyor.çünkü ben galatasarlıyım.gs c.c diye bir takım tutmuyorum.
şimdi bu isim satma kepazeliğini normal olarak gören arkadaşlar acaba biz bu maça galatasaray olarak çıksaydık öyle guroviç hüseyin gibi çok maliyetli oyuncularla değil de daha mütevazi şöyle 2-3 milyon dolarlık bir takımla yani galatasary olarak kurduğumuz bir takımla çıksaydık bu maçı böyle rezil bir şekilde kaybedermiydik.ya da zaten kaybedeceksek bunu ismimim satarak değilde şanımızla işerfemizle ve adımızla kaybetsek daha iyi olmazmıydı?
önümüzde pana gibi olmpiakos gibi ismini satmadan bu işin organizasyonunu sağlamış iki dev varken neden bunları örnek almadık. neden isim sponsorluğu dışında iyi anlaşmalar yapılmadı.neden hala bir salonumuz yok.neden hala iddialı elini masaya vuranm tavır sahibi bir şube idarecimiz yok. görüldüki bayan takımımızın ismini satmadan rüya takım kurabildik.demek ki erkek takımının da ismini satmadan iyi dengeli takımlar kurabiliriz.mesele bütçeyi doğru belirleyip adam akıllı takım yapmakta.bir de karakterini ve galatasaraylılığını çok beğenmeme rağmen coaching olarak yetersiz bulduğu murat özyerin yerine daha yaralı bir coach bulmakta.
fenerliler istedikleri kadar kendilerini kandırsın.son iki sezon şampiyonuz diye.son iki sezon şampiyo olan fbülkerdir. fb değildir. yarın fb ülkerden ayrılır da başka bir sponsor bulursa bu iki şampiyonluk o sponsora mı kayacak yoksa söz gelişi cin çikolatasıyla anlaştı fb.fbcinin mi olacak o şampiyonluk.
benim galatasaray yönetimine tek önerim var bunu benim gibi düşüne arkadaşlarımla da sayın başkana ilettim.hemen bu isim satma kepazeliğinden kurtulunarak .mütevazi ama adam akıllı taş gibi ölümüne müdafa yapan ölümüne mücadele eden bir takım olşturulmalıdır.ayrıca galatasaray başkanları ve yönetim kurullarının her branşta iddialı kadrolara oluşturmak boyunlarının borcudur.bunu 100 yıllık çınarın adını satarak yapamazlar.bu rezilliktir. eğer her branşta iddialı kadro yağpamayacaklarsa da defolup giderler.daha doğrusu gönderilirler.

Böyle Bir Takımdan 85 Sayı yiyen Anlayışı İstemiyoruz!!!