Tutku Açık

Re: Tutku Açık Galatasaray'da

Kutay Çamcı' Alıntı:
Evren TS'den 850 YTl mi almıştı yaklaşık 550 bin USD iyi parar vermişler nerede ise Tutku'nun birbuçuk katı.

Evren'in aldığı ücret tl değil dolar cinsindendi zaten benim bildiğim.800 bin dolar civarı bir paraya imza atmış olmalı.

salsa'da TL diye haber yapmışlardı.

Tutku önemli bir hücum silahı, önemli bir transfer ama savunması güçlü bir guardımız olmazsa rakiplere üstünlük sağlayamayız. Unutmayalım ki Mahmuti'nin en önemli gücü savunma ve hücumdaki setleri. Setler için Tutku tamam ama savunma için de gerekli hamleyi yapmak lazım.

Tutku Açık: Doğuştan Galatasaraylıyım

Galatasaray Cafe Crown?un yeni oyuncusu Tutku Açık, Galatasaray TV?ye açıklamalarda bulundu.

Transferle ilgili ilk düşüncelerin nelerdir?

Öncelikle hayatımda ilk defa bir kulüp takımında ve taraftarı olduğum bir takımda oynayacağım, o yüzden çok mutluyum. Onun dışında seyirciyle buluşmak için çok heyecanlanıyorum. Çünkü az önce dediğim gibi ilk defa bir kulüp takımında oynayacağım ve geçen seneki atmosferi çok hissettim. Bu sene de o atmosferin seyirci desteğiyle daha çok artacağını düşünüyorum. O yüzden seyirciyle oynayacağım için heyecanlı ve çok mutluyum.

Galatasaray?a transfer sürecin nasıl gelişti ve transferde karar vermendeki etmenler nelerdi?

Bu sene sonunda Türk Telekom?la olan sözleşmem bitmişti. Onlarla da 5 sene boyunca çok güzel günlerim geçti, kupalar kazandık, final oynadık ama bu sene sezon bitmeden ayrılmaya karar vermiştim. Çünkü artık bir kan değişikliği gerekiyordu. Menajerimle yapmış olduğum konuşmalarda sürekli dakika alabileceğim ve faydalı olabileceğim bir takım arıyorduk. Oktay Mahmuti?nin takımın başında olması, hedeflerin de yükselmiş olması, benim de bir Galatasaray taraftarı olmam dolayısıyla böyle bir seçim yaptım.

Önümüzdeki sezon için ne düşünüyorsun? Ermal geldi, sen geldin, hepiniz milli basketbolcularsınız. Bütçenin elverdiği düzeyde iyi yerli ve yabancı oyuncuların transferi için çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Oktay Mahmuti bütçe doğrultusunda bence en iyisini yapacaktır. Sonuçta Galatasaray büyük bir camia ve her zaman şampiyonluğa oynayan bir takım. Şampiyonluk tabi ki en büyük hedefimiz. Galatasaray Cafe Crown taraftarı geçtiğimiz sezon maçlara çok ciddi şekilde ilgi gösterdi.

Önümüzde yıldan itibaren bu ilgi daha da artacak gibi görünüyor. Senin açından iyi bir taraftar önünde oynamak nasıl olacak?

Çok heyecanlıyım ve seyirciyle oynamanın nasıl bir duygu olduğunu merak ediyorum. Böyle büyük bir camianın taraftarının önünde oynamanın nasıl bir duygu olduğunu merak ediyorum. Sabırsızlıkla sezonun başlamasını bekleyeceğim.

Galatasaray taraftarı olduğunu söyledin. Nasıl bir Galatasaray taraftarısın?

İşin içine profesyonellik girince fanatiklikten biraz uzaklaşıyorsun ama sonuçta ben ailemin de katkılarıyla doğuştan Galatasaray taraftarıyım.

Önümüzdeki sezon rekabet için ne söyleyebilirsin? Tabi ki bütçe konusunda biraz farklı durumlar var ama Avrupa?da da ligde de bunun önemini gördük. Düşük bütçelerle büyük işler başarabilen bir Partizan örneği var mesela?

Bütçelerde gerçekten büyük farklılıklar olabiliyor ama bu tamamen takımın yapısıyla alakalı bir durum. Ben daha önce şampiyonluklar yaşadım Ülker?deyken, iki şampiyonluğum var ve bütçe olarak rakibimize oranla daha düşüktük. Telekom?da kendimizden yüksek bütçeli takımlara karşı final oynadık. Yani bunların hepsinin bir örneği var. Burada bir avantajımız da taraftarımızın desteğini alacak olmamızdır. Taraftarın desteği bütçe açığını kapatır.

Nasıl basketbol yapısını seviyosun? Bu sene Oktay Mahmuti?nin gelmesiyle birlikte biraz daha savunma hüviyetinde bir takım oluşturacak gibi görünüyor. Kendisiyle yaptığımız röportajda da bunu söyledi zaten. Özellikle sert savunma yapmasını bilen bir takım oluşturacak gibi. Sen neler söylemek istersin?

Ermal'in de benim de oynamış olduğumuz seviyeler var. Ben Ülker?deyken, Telekom?dayken hep üst seviye basketbol oynadık. Oktay Mahmuti?nin de bir sistemi var. Bizler profesyonel oyuncularız, Oktay Mahmuti kendi sistemine ayak uydurmamızı sağlayacak. Biz de elimizden geldiğince o sisteme ayak uyduracağız. Sonuçta başarılı olmak istiyorsanız üst seviyede defans ve ofans yapmak zorundasınız. Biz bunun en iyisini yapmaya çalışacağız.

Gelmeden önce sakatlığından dolayı inişli çıkışlı bir form grafiğin vardı. Önümüzdeki sezon eski Tutku Açık? ı izleyebilecek miyiz?

Geçen sene bir inişli grafik yaşadım, çünkü geçirdiğim bir sakatlık vardı. Sakatlığımdan dolayı tam randıman veremedim. Zaten sezon sonuda sakatlığımdan dolayı oynayamadım. Parmağımda ufak bir sakatlık vardı. Bu sene ben 30 yaşın vermiş olduğu tecrübe ile en iyi sezonumu geçireceğimi düşünüyorum.

Galatasaray'a transfer olmasaydın eğer kariyerin nasıl şekillenecekti?

Menajerimle konuşurken şöyle bir şey söyledim: "Yurt dışında benim kriterlerime uyacak bir takım olursa gidebilirim. Çünkü yurt dışına gidip orada bir sene oynayıp, geri dönen sporculardan olmak istemiyorum." O şekilde bir yapılanma içine girebileceksem yurt dışını düşünmüştüm. Ama Galatasaray çabuk davrandı.

Son olarak taraftara mesajını alalım. Önümüzdeki sezonla ilgili neler söylemek istersin?

Ben geçen seneki atmosferden çok etkilenmiştim. Umarım o atmosferi bu yıl bir kat daha arttırarak bize çok büyük destek olurlar, her zaman arakamızda olurlar. Onların karşısına çıkmak için çok sabırsızlanıyorum..

sinan güler,ömer aşık ve bekir yarangüme gelirse yerli rotasyonuna tadından yenmez.ayrıca mike ve jasa (daha anlaştığı klüp yokmuş sanırım) onlarla birlikte çok iyi bir takım oluruz.

Okan Alaşalvaroğlu' Alıntı:
Tutku Açık: Doğuştan Galatasaraylıyım

Önümüzde yıldan itibaren bu ilgi daha da artacak gibi görünüyor. Senin açından iyi bir taraftar önünde oynamak nasıl olacak?

Çok heyecanlıyım ve seyirciyle oynamanın nasıl bir duygu olduğunu merak ediyorum. Böyle büyük bir camianın taraftarının önünde oynamanın nasıl bir duygu olduğunu merak ediyorum. Sabırsızlıkla sezonun başlamasını bekleyeceğim.

Son olarak taraftara mesajını alalım. Önümüzdeki sezonla ilgili neler söylemek istersin?

Ben geçen seneki atmosferden çok etkilenmiştim. Umarım o atmosferi bu yıl bir kat daha arttırarak bize çok büyük destek olurlar, her zaman arakamızda olurlar. Onların karşısına çıkmak için çok sabırsızlanıyorum..

Siz Aslan gibi mücadele edin biz hep yanınızda oluruz. 8)

6 senedir Ankara'da telekomu yenemememizin en önemli sebeplerinden biridir kendisi :p
Rakip takımdayken çok saç baş yoldurdun iyi oyununla şimdi aynı iyi oyunla bu büyük taraftarın sevgisini kazanacaksın..
Hayırlı olsun çok iyi gidiyoruz ve böyle devam..
Sinan Güler transferi çok önem kazandı bu transferle..

Hayırlr olsun. Tutku hareket hâlinde tek el dengeli pas verebilen nadir yerli oyunculardan biridir.

Saim Karakuzu' Alıntı:
Ben yinede bir araştırırım faceden de sorabilirsiniz yanlış hatırlıyorda olabilirm ama çok iyi bir isim aldık hayırlısı .

Yok artık, insanların kaç para kazanacağını da sormayıverin faceten falan, ayıp...

Kulüp gerek görürse açıklar, sorulmaz öyle.

Kamil Sarper Özsefer' Alıntı:
hep artı yönlerini yazıyorsunuz

bu çocuğun eksi yönleri yokmu hiç?

Savunmada Tutku biraz zayıf kalır. 1-2 olarak ele alırsak guardları yanında savunması sağlam biri olması lazım bence ya da yedeği olarak.

Tutku son üç senedir,basketbola olan Tutkusunu Kaybetmiş,AÇIKça basketbolu boşlamış bir yapısı vardı.

Bize gelmesi elbette güzel mevkinde orta üstü bir oyuncu,yalnız Oktay hocanın oyun anlayışına uyum sağlaması lazım,yoksa benchte pahalı bir yedek olur.

Bu sene bu takım üst sıraları zorlar,ama asıl hedef için daha takviyeye ihtiyacı var,malesef bizim alt yapımız,yukarıya oyuncu veremiyor.

O zaman dışardan kalifiye yerli oyuncu almak lazım,4 numara için Cevher ismi geçiyor alınırsa çok iyi olur.

Mithat Duran' Alıntı:
Tutku son üç senedir,basketbola olan Tutkusunu Kaybetmiş,AÇIKça basketbolu boşlamış bir yapısı vardı.

Bize gelmesi elbette güzel mevkinde orta üstü bir oyuncu,yalnız Oktay hocanın oyun anlayışına uyum sağlaması lazım,yoksa benchte pahalı bir yedek olur.

Bu sene bu takım üst sıraları zorlar,ama asıl hedef için daha takviyeye ihtiyacı var,malesef bizim alt yapımız,yukarıya oyuncu veremiyor.

O zaman dışardan kalifiye yerli oyuncu almak lazım,4 numara için Cevher ismi geçiyor alınırsa çok iyi olur.

Kesınlıkle katılıyorum,efesten ve telekomdan iki normal oyuncu almamız bile çok erken SEVİNÇ ÇIĞLIKLARINA dönüştü..

Sanırım senelerdır 2.sonıf yerlı oyuncu almamızın getirdiği bir tepki..

Şampiyonluğa oynayacak kadro için yolumuz çok çok uzun bu transfer dönemını çok iyi değerlendirip geniş bir rotasyona sahip olmak gerekıyor..

Tutku için ise son senelerde gerilediği dogru,ama bu taraftarla yenıden doğması içinönünde çok güzel bir fırsat var.

Bu arada ortak özledim seni,Aslan parçasını öp benim için.Bu hafta sonundan itibaren çekmecedeyim..

hayırlı olsun.aslında savunması iyidir,iştahı yerindeyse tabi.bize karşı müthiş maçlar çıkardığını biliyoruz.allah utandırmasın.

sonunda direkt veya rotasyonda kullanabılacagımız adamakıllı ıyı bır oyuncu aldık..güzel transfer.