Tutku Açık

Re: 11 # Tutku Açık

Telekom´da oynarken az çileden çıkarmadı bizi. Şimdi gönlümüzü almaya çalışıyor...

İşin zor Tutku, çok çalışman lazım, çok!

Ulen o zamanlar size bu cocuk benim okuldan arkadasim. Beraber cok idman yaptik koclar ayni olunca. İyi GSlidir demistim Onur bey. =P Noldu noldu. :ehue

Hani 2.periyotta Rancik'e verdiğin pas var ya o anda aradım topu nerede diye :) Oğuz Savaş'ı bakkala yolladığı pozisyon :)

Sanirim Haberturkte bir haber vardi. Esi dusuk yapmis gecen hafta, tum hafta moralsiz uzgun gecirmisler. Haberi okurken duygulandim.

Helal olsun

Geçmiş Olsun Tutku !

İşte Tutku bu!
Bir hafta öncesinde eşi düşük yaptı. Tüm bu olumsuzluklara ve psikolojik yıkıma rağmen takımını ayakta tuttu. Galatasaray?a ve yaptığı işe olan tutkusunu açık açık gösterip, profesyonellik dersi verdi.
31/12/10 09:49

Çok değil, bundan bir hafta önce Bennet Cantu ile oynayacakları Eurocup maçı için İtalya?ya gitmiş, ancak İstanbul?dan gelen haberle maçı oynamadan apar topar Türkiye?ye dönmüştü.Hamile olan eşinin rahatsızlandığını duyar duymaz soluğu coachu Oktay Mahmuti?nin yanında almış,Mahmuti de ona bir an bile düşünmeden ?Boşver maçı, hemen eşinin yanına dön? diyerek oyuncusunu İstanbul?a göndermişti. İstanbul?a döndüğünde ise Galatasaray Cafe Crown?ın tecrübeli guardı Tutku?yu acı bir sürpriz bekliyordu. Hastaneye yatırılan eşinin düşük yaptığını duyduğunda dünyası başına yıkılmıştı. Hem o, hemde eşi, çok zor geçen bir hafta boyunca yaşadıkları travmanın üstesinden gelmeye, birbirlerine destek olmaya çalıştılar. Eşine elinden geldiğince destek olmaya çalışan Tutku, bu taraftan da Fenerbahçe Ülker ile oynayacakları derbiye hazırlanmak zorundaydı. İşte bu zorlu dönemden bir profesyonellik ve başarı öyküsü çıkardı Tutku Açık... Profesyonel bir sporcu olarak duygularını bir kenara bıraktı, acısı yüzüne vursa da gereğini yapıp, sahada takımını sırtlayıp, yarasına bir nebze de olsa merhem olacak performansıyla tambir ?örnek sporcu? profili sergiledi.

İşte zor günler geçiren ve buna rağmen 12 sayı, 6 ribaund, 7 asistle Fenerbahçe Ülker karşısında 67-56?lık sıradışı bir galibiyet alan takımına hayat veren Tutku?nun ağzından Habertürk?e yansıyanlar:

EŞİM İÇİN OYNADIM!
?Hakikaten de bu maçı eşim Bahar için oynamıştım. Yaşadığımız olay sonrası onun durumu daha kötüydü ve doğal olarak çok hassaslaşmıştı. Gerçekten de zor bir dönemden geçiyorduk. Ben de böyle güzel bir oyunla eşimi mutlu etmek istedim. Bu yüzden de galibiyeti eşim Bahar?a adıyorum. 15 aylık oğlum Batu da bizim bu travmayı atlatmamızda büyük rol oynuyor. Umarım en kısa sürede normal yaşantımıza döneriz.?

?SEYİRCİYE HEP İHTİYACIMIZ VAR?
?Bu sene kenardan gelerek katkı vermeye çalışıyorum. Enerji vermem gerektiğini düşünüyorum. Elimden geldiğince de bunu yapmaya çalışıyorum. İnşallah bundan sonra da böyle oynamaya devam edeceğim. İlk defa böyle bir seyirciye karşı oynadım. Kadrolara bakarsanız Fenerbahçe?nin kadrosu bizden daha iyi gibi gözüküyor. Ama seyircimiz bu açığı çok iyi kapadı. Onlar motivasyonumuzu yukarı çekiyorlar. Avrupa?da da zor gruba düştük. Onlara çok ihtiyacımız var. Bu yüzden taraftarlarımızı sadece derbilerde değil, her maçta tribünde görmek istiyoruz.?

"EUROLEAGUE DÜZEYİNDEYDİK"
?Maça gelecek olursak; bizim için bir bir nevi test maçıydı. Euroleague seviyesinde müdafaa yapan ve üst düzey oyunculara sahip olan bir takıma karşı iyi bir sınav verdiğimizi düşünüyorum. Maçın ilk yarısında üzerimizde derbinin stresi vardı. Ama ikinci yarıda bunu üzerimizden attık. Arzuladığımız seviyede defansı sahaya yansıttık. Sadece bir derbi kazandık ve lider olduk. Bu galibiyetin bunun ötesinde bir anlam ifade edebilmesi için üzerine koyarak ilerlememiz lazım.?

Öncelikle her şeyden önce geçmiş olsun,gerçekten çok üzüldüm bu haberi okuyunca.Ve ardından da kocaman helal olsun sana be.Adamsın Adam..
Olin Maçında sağlam bir desteği ve PANKART'I Hakediyor sanırım ?

Re: Geçmiş Olsun Tutku !

Yerli oyuncuların duygusallığını ve profesyonelliği sadece sözleşme imzalarken hatırladıklarını dikkate alınca haberi ilk duyduğumda çok şaşırmıştım.

O gün sahaya damgasını vuran, taraflı tarafsız herkesin ayakta alkışlayacağı bir başarım sergileyen oyuncumuzun yaşadığı duygular çok zor olsa gerek. Tek tesellileri 15 aylık oğulları.

Çok geçmiş olsun Tutku Açık.

Geçmiş olsun Tutku.Şu kısa sürede gerçekten tutkumuz olsun.Bu talihsiz olayı en iyi sekilde atlatmanız dileğiyle.

Geçmiş olsun Tutku (Nash) Açık..
Nefret ve sevgi arasında harbi çok ince çizgi varmış,Ankara'dayken bize karşı olağanüstü oyunun bende sana karşı antipati oluşturmuştu ama şimdi kralsın Tutku baba!
Senin moralini bozan her durum bizimde moralimizi bozar tekrar tekrar geçmiş olsun..

Çok geçmiş olsun Tutku sana ve eşine. Acına rağmen üst düzey performans gösterdin ve bizi çok mutlu ettin. Senin yerin ayrı artık bende umarım basketbolu bu forma altında bırakırsın.

Çok büyük geçmiş olsun gerçekten.. Ayrıca profesyonelliğini de kutlamak lazım kendisinin. Bu zor zamanlar esnasında en kritik maçta bizi sırtlayan isim oldu... Gerçekten de örnek sporcu profili... Bugüne kadarki emeklerin ve bundan sonra yapacakların için şimdiden teşekkürler !

Evet gerçekten de bir pankartı hakediyor.Bizim taraftarımız bu tarz olaylarda daha etkili olmalı artık.İnşallah birşeyler yapar taraftarımız.
Geçmiş olsun Tutku Nash Açık!

Büyük özveri.Çoğu branşta bunları görememekten şikayet ediyoruz.İnsan bunları görünce takıma hepten bağlanıyor.Bir pankart bence de şık olur.

Helal olsun yuregine senin Tutku.

Eray Sözen' Alıntı:
Tutku Açık ile yarın akşamüstü bir söyleşi yapacağız.
Sorusu olan varsa iletebilirim.

Eray Abi merhaba.

- Fenerbahçe Ülker maçını anlatsın uzun uzun :) Onun gözünden görelim bir de maçı, çok konsantreydi ve müthiş oynadı gerçekten o gün.

- Takımda saha içinde-dışında daha iyi anlaştığı isimler kimler? Samimi cevap istiyorum mümkünse.

- Takımın ve kendisinin kondisyonu ne seviyede? Üstüste zorlu maçlar oynayacağız Eurocup ve TBL'de. Onun sağlıklı olmasına çok ihtiyacımız var.

Bunları sorabilirsen sevinirim. Teşekkür ederim