Yahoo NBA Fantasy League 2012-2013

Robin Lopez'i istemeye istemeye bıraktım ve bıraktığım gün süper oynadı. Şans işte. :) Taner almış galiba hayırlı olsun, her maç min. 1 blok garanti, daha blok yapmadığı maç yok.

Nene ve Rubio'yu alarak risk aldım, bakalım tutacak mı?

Parsons draftta yaptığım en doğru tercih oldu, böyle devam aslanım.

Ben de onu yazacaktım. Draft sonuçlarına bakıyordum da Parsons, altlardan alınan Erdal'ın Kemba Walker'ıyla beraber en iyi oyuncu heralde. Sonra da benim Carl Landry geliyor olabilir.

Parsons'ı geçen sene de almıştın sen sanırım değil mi?

Edit:Sühan Abi'nin Sessions'ı var bir de o da çok iyi seçim oldu.

Bu arada bu senenin aktifliği geçen senenin aktifliğinden kat kat yüksek. Geçen sene boşta çok oyuncu kalıyordu, bu sene azcık parlayan biri varsa anında kapılıyor. 1 gün değil bir kaç saat bile düşünmeye, ertelemeye fırsat bulamıyorum :)

Bu arada bu senenin aktifliği geçen senenin aktifliğinden kat kat yüksek. Geçen sene boşta çok oyuncu kalıyordu, bu sene azcık parlayan biri varsa anında kapılıyor. 1 gün değil bir kaç saat bile düşünmeye, ertelemeye fırsat bulamıyorum :)

Geçen sene 144 oyuncuyla oynuyorduk Sarper bu sene 168'e çıktı oyuncu sayısı.Bununda etkisi var.

Ben de onu yazacaktım. Draft sonuçlarına bakıyordum da Parsons, altlardan alınan Erdal'ın Kemba Walker'ıyla beraber en iyi oyuncu heralde. Sonra da benim Carl Landry geliyor olabilir.

Parsons'ı geçen sene de almıştın sen sanırım değil mi?

Edit:Sühan Abi'nin Sessions'ı var bir de o da çok iyi seçim oldu.

Parsons degil de George'u kapmistim altlardan, prensim oydu :) Mo'nun erken sakatligi kotu etkiledi dun.

Bu arada takim sayisi 14'e cikti ondan iyi oyuncu sayisi az bosta.

Hangi 14 takım Tanju? :)

Takım sayısı geçen yılla aynı ama oyuncu sayısı 144'den ,168'e çıktı.Aslında bu sayıyı daha da artırmak istiyorum gelecek sezon.Batug 1. liginde 18*15=270 oyuncu üstünden oynuyor psikopatlar.Bizde 270 olmasada en az 200 oyuncu üstünden oynamalıyız.Dahada rekabetçi olur lig.

Vucevic'i istemeden yolladım ama Bogut inanılmaz rahatlatır beni gelirse sağlam şekilde, blok olarak istediğim seviyede değilim o toparlar orayı. Sayı ve ribaundda zaten iyi olduğum için 10 sayı, 10 ribaund ortalaması yetmiyor bana Vucevic'in :) Hayrını görün, klasik şekilde 12-13 atar çoğu maç, 10'a yakın da ribaund alır.

Bogut'un 1 Aralık'taki maçta oynaması bekleniyormuş, ne kadar sağlam dönecek, bir daha sakatlanacak mı meçhul ama riske girelim.

Vucevic'i istemeden yolladım ama Bogut inanılmaz rahatlatır beni gelirse sağlam şekilde, blok olarak istediğim seviyede değilim o toparlar orayı. Sayı ve ribaundda zaten iyi olduğum için 10 sayı, 10 ribaund ortalaması yetmiyor bana Vucevic'in :) Hayrını görün, klasik şekilde 12-13 atar çoğu maç, 10'a yakın da ribaund alır.

Bogut'un 1 Aralık'taki maçta oynaması bekleniyormuş, ne kadar sağlam dönecek, bir daha sakatlanacak mı meçhul ama riske girelim.

Senin Vucevic benim Glen Davis'in ribauntlarını yiyor hep.

Ben de bir türlü blok alanında toparlanamadım, o kadar uzunum var, ama hiçbiri tam olarak blok tehdidi olan uzun değil. Bogut'u alsam mı almasam mı diye düşünürken riske girmeyip Jamison'ı aldım. Bi oyuncu için bunu söylemek hoşuma gitmiyor, ama umarım çok iyi dönmez :)

İyi dönerse benim David Lee ve Carl Landry hamlelerim bayağı bir darbe alır. Zaten sezon başlamadan Kevin Martin'i öldürdüler, bi de uzunlarım gitmesin :)

Bu fikstürü kim ayarlıyorsa tebrik ediyorum gerçekten, hep bana ters fikstürler denk geldi. Bugün kafa kafaya giden seride son güne çok az adamla giriyorum ve haliyle seri gitti. Diğer günler fazla maçım olup son güne az adamla girsem anlarım ama o da yok. Çok acayip.

2.tur seçimim DeMarcus Cousins beklentilerimin altında. O kadar çok şey bekliyordum ki ondan, tam hayal kırıklığı oldu. Çöpe atmışım gibi hissediyorum o turda hakkımı.

İlk 2 gün sonunda blokta 7-0 gerideyken şimdi bloğu 22-20 almış durumdayım.Bu seriyi 5-4 kaybedersem Tanju'ya gelecek doğumgününde Jonas Valenciunas ya da Brook Lopez forması almayı planlıyorum.

Valanciunas resmen bloğu kazandırdı sana, fikstür olarak da fazla oyuncun olması, Mo ve Richardson'un iyi oynarken maçlar kaçırmaları etkiledi ama olsun seriyi kazanmak iyidir. En önemli oyuncularımın da çok az maç oynadığı bir seriydi çünkü. Bu arada seri boyunca 2 takımın da oyuncuları oldukça formdaydı ki Erdal'ın takımı nerdeyse %50 şut yüzdesi tutturdu benim yüzdem çok iyi olsa da alamadım orayı.

Veysel'i tebrik ederim. :) Fazlasıyla rekabetçi seri oldu. Aslında dengeli gidiyordu herşey ama mesela Paul George'un tek maçta 9 üçlük atması benim üçlükleri kaybetmemde önemli bir etken oldu. Gel gelelim Çarşamba gecesi Kevin Love'u kadroya alma imkanım olsaydı Veysel'in çok güvendiği ribaundları ben alıyordum. Yine de iyi tarafından bakarsak artık Kevin Love döndü ve sezon içinde bazı değişikliklerle umarım daha iyi yerlere gelirim.

Oyuncular değil de biz oynuyor olsak Cuma günü Erdal'a gaz verdiğimi sanacağım. Erdal'ın hesabı hacklediler dedim 1-8den geldi durumu 4-5 yaptı:) Valanciunas Turner Pierce Karaözü arması için oynadılar sanırım :))

Bülentle bizim oyunda 5-4 onun alması muhtemeldi. Ama Boston maçı uzatmaya kaldı Rondo'nun uzatmalarda bulduğu sayılarla ben 5-4 kazandım. Böylece ilk galibiyetimi aldım. İlk kurduğum takımdan 5 kişiyi değiştirdim. Skor gücüm çok düştü bu yüzden sayıyı verip diğer alanlara yüklenmeye çalışıyorum. D.Rose olmayınca takımımın dengesi bozuldu (sayı-asist özellikle) Gene de sonuncu da olsam son haftaya kadar maçları takip edeceğim. NBA takibini de kolaylaştırıyor çünkü :)

Bu arada kişi başı 17-18 oyuncu almak iyi fikir olabilirmiş. gerçekten o zaman ilginç oyuncular bulabilirdik:)

Bu hafta Turan abiyle "ölüm kalım maçı" oynayacak Kaan abi.Kazanan kendisini sonunculuktan kurtarabilir.Ama kazananın play-off'a tırmanması çok zor.Sercan ve Gökçe'nin takımları beklentilerimi fazlasıyla aştı.Onlar düşmediği sürece play-off sırası değişmez.

Turan abi bu maçıda kaybederse gelecek yıl draft'da kendisine fazladan seçim hakkı vermeyi düşünüyorum. :)

Tanju Abi zor ya Ibaka :) Tek blok kaynağım Ibaka senden Gasolu istesem kabul etmen bile mechul ama içime sinmez o takasta her hafta alıyorum bloğu vermek olmaz şimdi.. Ama son 2 maçtır toplam 1 bloğu var Ibakanın :)

Brook Lopez neler yapıyor öyle, 5 blok falan... Ben NBA'e geldiğinden beri çok severim Lopez'i, ama bu sene böyle bir gelişim göstermesini beklemiyordum açıkçası. Aldridge ile benzerlik gösteriyor gelişimi.

Ayrıca Tanju, Warejao'nun 22 ribauntu nedir ya? Gerçi ribaunt konusunda be navantajlıyım diye düşünüyorum. Asist bölümünde de sen. Bu iki alan dışında hiçbiri kesin değil gibi duruyor.