Yarı Final 1. Maç | Efes Pilsen 103 - 77 Galatasaray CC

Re: Efes Pilsen - GALATASARAY 'Play-off 1.Maç'

Maç günü saat 5.30 da mecidiyeköy store'dan otobüsler kalkacak, herkes mecidiyeköye gelsin!

Koray Hoca Basketbol Panaroma Programında,rahat olmamız gerektiğini zaten şu ana kadar yaptıklarımızla istenilen noktaya ulaştığımızı,rahat oynarsakta daha çok şansımız olduğunu söyledi.
Bizim hedefimiz yarı final miydi ki?Eğer yarı final amaçlanıyorsa niçin para harcanıyor ki?En azından altyapıya önem versinler,oyuncu yetiştiren bir klüp olalım o zaman.Böyle iki arada bir derede kalmanın anlamı nedir?Misyonumuz ya başarı ya da oyuncu yetiştirmek olmalı.Biz ikisinide hedeflemiyoruz.Bu da iyiymiş.

Yarı finale çıkmışız, bir galibiyet alırsak avantaj bize geçecek, ama hala umutsuz mesajlar görüyorum!

Şuan düşünmemiz gereken tek şey, salonu hınca hınc nasıl doldururuz!

Deli gibi takımımızı nasıl destekleriz!

Şu fener maçlarındaki havayı yaratsak, efes o salondan çıkamaz!

Kimse bileti düşünmesin(bu bilet garantisi veriyorum demek değil), salonun önüne gelsin, ne olursa olsun o salona gireceğiz!

Eyüp abi,umutsuz olan ben değil burayı hedef olarak seçip yeterli görenler.
Onun dışında seyirci zaten bırakın yarı final maçı,normal lig maçlarında bile zaten herhangi bir engeli yoksa yerini almalıdır.Ha şu Galatasaray takımının da oyun sisteminin taraftara çok da fazla bağlı olduğunu düşünmüyorum.Şut atacağız,iyi yüzde yakalarsak kazanacağız.Taraftar daha çok rakibi bozabilir,tabii rakibin tecrübeli Efes olduğunu düşününce bu da ne kadar gerçekleşir onu şu an tahmin edemem.Keşke savunmaya bağlı bir takım olsaydıkta o zaman neler oluyor görseydik.Ancak Tolliver ve Hosley'le bu pek mümkün görünmüyor.

Resmi sitemizin de yaptığı ayıp artık. Öyle ya da böyle sezonun en önemli maçına 1 gün kaldı, girişini geçtim, içeriğinde bile daha az önemli olduğunu düşündüğüm haberlere yer vermekten kendi değerlerini hiçe sayıyorlar. Şurda Eyüp Yıldız'ın yaptığının 10'da 1'ini yapmıyorlar.

Efes Pilsen - GALATASARAY 'Play-off 1.Maç'

Herkese selam. Öncelikle belirtmem gereken birşey var; salon ne kadar kalabalık olursa iki takım oyuncuları için o kadar faydalı olur. Biz zaten çeyrek final maçlarını pek playoff maçı gibi oynamadık, hatta hazırlık maçı gibi ortamlardı. Her iki takım için de final serisi öncesi güzel bir deneyim olacak. Sportif tahminimi sanırım yazmama gerek yoktur. Yine de yazayım; siz ne kadar Galatasaraylıysanız ben de o kadar Efesli olduğum için haliyle kendi takımımı favori görüyorum. Açık konuşmak gerekirse uzun zamandır FbÜlker'e bileniyoruz ve bu yolda karşımıza kim çıkarsa çıksın FbÜlker'i süpürmeden vazgeçmeyeceğiz.

Galatasaraylı dostlarımızla olan yakınlığımızın pekişeceği ve centilmenliğin kazanacağı, her iki takım taraftarının da salondan alnının akıyla ayrılacağı bir seri olması dileğiyle, görüşmek üzere...

Başarılar.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Yarı finale çıkmışız, bir galibiyet alırsak avantaj bize geçecek, ama hala umutsuz mesajlar görüyorum!

Şuan düşünmemiz gereken tek şey, salonu hınca hınc nasıl doldururuz!

Deli gibi takımımızı nasıl destekleriz!

Eyüpçüğüm, Nisan'ı bizim tarafa ver, kızcağız ablaları ile birlikte rahat rahat maç seyretsin! Sen de rahat edersin! :ehue

Valla "Alemin bütün antifenerli tribün emekçileri birleşin" diyorum, final serisinde herhalükarda lazım olacak!.

Telekom Ankara'da bi' yamuk yaparsa, İpekçi'ye Feneri desteklemeye gideceğiz efesliler.org olarak! :ehue

Önder abi ve Fahir!

Sahada ne olursa olsun bizim dostluğumuz bozulmaz!

Bu seriden çıkan takım inşallah şampiyon olur!

Selçuk Kahveci' Alıntı:
acaba eşleşmeleri fülkerle olsaydı yine aynısı olur muydu_ çok merak ediyorum.

Bu tarz maçlarda yapıyorlar böyle. Haksız da bulmuyorum o kadar. Fenerbahçe'ye de aynısını yapacaklardır bu sene.

Murat Taşer' Alıntı:
Resmi sitemizin de yaptığı ayıp artık. Öyle ya da böyle sezonun en önemli maçına 1 gün kaldı, girişini geçtim, içeriğinde bile daha az önemli olduğunu düşündüğüm haberlere yer vermekten kendi değerlerini hiçe sayıyorlar. Şurda Eyüp Yıldız'ın yaptığının 10'da 1'ini yapmıyorlar.
Resmi sitemiz bugün maçla ilgili duyurulara başlayacakmış!

Biraz geç kalındı ama yinede yapılacak olması sevindirici.

Serkan Dursun' Alıntı:
Koray Hoca Basketbol Panaroma Programında,rahat olmamız gerektiğini zaten şu ana kadar yaptıklarımızla istenilen noktaya ulaştığımızı,rahat oynarsakta daha çok şansımız olduğunu söyledi.
Bizim hedefimiz yarı final miydi ki?Eğer yarı final amaçlanıyorsa niçin para harcanıyor ki?En azından altyapıya önem versinler,oyuncu yetiştiren bir klüp olalım o zaman.Böyle iki arada bir derede kalmanın anlamı nedir?Misyonumuz ya başarı ya da oyuncu yetiştirmek olmalı.Biz ikisinide hedeflemiyoruz.Bu da iyiymiş.
Koray Hoca Hedefimiz buydu buraya kadar geldik tamam dedik demek istemedi.Biz buraya kadar geldik bize verilenin karşılığını aldık şu an için başarısız değiliz ama başarılı da değiliz.Bundan sonrası final şampiyonluk bizim başarımız olur dedi.Bunu da yapmak için elimizden geleni yapacaz dedi.Bunun içinde taraftarımız aşkına yani galatasaraya sahip çıksın onlara çok ihtiyacımız olacak bu seride ancak moral faktörle öne fırlayabiliriz teknik olarak işimiz zor bizdeb güçlü takımları ekstra efor sarfederek daha fazla isteyerek ve daha fazla inanarak eleyebiliriz ve finale ancak o şekilde ulaşabiliriz dedi.

Oyuncularımda yarı finale gelmenin verdiği tatmin duygusu yok beşiktaş maçı sonrası onların gözlerinde özellikle Hüseyin ve cüneytin gözlerinde bu ışığı gördüm oyuncularımda benim kadar istiyor bu seriyi geçmeyi ve finalde fb ile eşleşmeyi dedi.

Ayrıca ben böyle herşeyi moral faktöre bağlamaktan nefret ederim ama bu seride bağlamak zorundayım tamam bende kabul ediyorum kesinlikle favori efes onların makine gibi işleyen bir düzenleri olduğunu biliyorum bunu kabul ediyorum ama içimde de bundan (efesin bu kadar iyi olmasından) deliren bir yanım var bu durumdan nefret ediyorum.Bunu kabul edemiyorum eğer oyuncularımda benim gibi bunu kabullenemezse yani efesmiymiş makinamıymış ben sana gösteririm makinayı derse herkes efes 3 0 alır diyor ben size gösteririm seriyi kimin alacağını derse oyuncularımız kendi aralarında kenetlenir bir karar verirse işte o zaman şansımız gerçekten artar.dedi

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
[quote="Selçuk Kahveci":1j71806z]acaba eşleşmeleri fülkerle olsaydı yine aynısı olur muydu_ çok merak ediyorum.

Bu tarz maçlarda yapıyorlar böyle. Haksız da bulmuyorum o kadar. Fenerbahçe'ye de aynısını yapacaklardır bu sene.[/quote:1j71806z]
Bu birazda Ergin Atamanın karakteriyle alakalı bir şey.Takımının böyle bir dezavantaj yaşamasına kimse izin vermez ama Ergin Ataman hiç izin vermez.Ergin Ataman karakter itibariyle galibiyet için her yolu deneyecektir.Hakemler üzerinde baskı kurmaya çalışacaktır oyunun ritmi elinden gidiyorsa kasıtlı olarak teknik foul alabilir.Kısaca Ergin Ataman galibiyet için her yolu mübah sayacaktır bence.Doğrumudur Doğruluğu tartışılır

ultrAslan UNI en kalabalık şekilde salondaki yerini alacak.

Yalnız CL finali nedeniyle genç arkadaşlardan darbe yiyebiliriz.

Efes'i parçalayalım
Beko Basketbol Ligi play-off yarı final serisinde Efes Pilsen ile yarın ilk maçına çıkacak Takımımız Galatasaray Cafe Crown, 1-0 geride başlayacağı seride eşitliği sağlamayı amaçlıyor.

Galatasaray Kulübü Basketbol Şube Sorumlusu Ahmet Dedehayır, yaptığı açıklamada, maçın kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, ''Efes Pilsen'in gücü ortada, ama biz de sonuna kadar mücadele edeceğiz'' dedi.

Seriye de geride başlamanın kendileri için çok ciddi bir dezavantaj olduğunu kaydeden Dedehayır, bu maçta Galatasaray taraftarlarına büyük iş düştüğünü kaydetti. Dedehayır, ''Yarınki maçı mutlaka kazanmak istiyoruz. Efes Pilsen'in tüm kısıtlamalarına rağmen, salonu doldurarak takımlarını desteklemeliler'' ifadesini kullandı.

Ahmet Dedehayır, Efes Pilsen'in bilet fiyatlarını 30 TL olarak belirlediğini, bunun da yüksek olduğunu öne sürerek, ''Salonda bize kapasitenin yüzde 20'sini ayırmışlar. Ufak tefek oyunlarla seyircimizin salona gelmesini engellemek istiyorlar. Bu onlara yakışmıyor. Efes Pilsen gibi güçlü bir kulübün böyle şeylere ihtiyacı yok'' diyerek sözlerini tamamladı.

Selçuk Kahveci' Alıntı:
acaba eşleşmeleri fülkerle olsaydı yine aynısı olur muydu_ çok merak ediyorum.

Arkadaşlar sezonun ilk yarısında FbÜlker ile oynadığımız maçta Galatasaraylı arkadaşlarımız da bizlerle birlikteydi ve FbÜlkerlilere ayırılan yerin yarın size ayırılacak olan yerden çok daha az olduğuna şahit oldular. Şahit olamadıkları bir olay daha oldu ki o da bizim grupla birlikte salona sızmaya çalışan üç Fenerli arkadaşla gırtlak gırtlağa giriştiğim süngü savaşından arkadaşların da yardımıyla galip çıkmamdı. Süngü işin esprisi de bakın ''arkadaşların'' dedim ''polisin'' demedim. Böyle maçlarda bazıları normal şartlarda yapmayacakları hataları yapıp ortamı geriyor ve inanın hiç güvende olamıyoruz. Biraz da bizim açımızdan bakarsanız hak vereceğinize inanıyorum.

He bir de olur da FbÜlker ile finalde eşleşirsek ki tek temennim bu, siz muameleyi o zaman görün :)

Kerem SEÇER' Alıntı:
ultrAslan UNI en Yalnız CL finali nedeniyle genç arkadaşlardan darbe yiyebiliriz.

Bu söyleyeceklerim biraz aleyhimize olacak ama bir İngiliz ile bir İspanyol takımının maçını izlemek için taraftarı olduğu kulübün maçını izlemeye tereddüt eden varsa ''Galatasaraylıyım'' demekte haklımıdır ?

Eyüp abi bu yazdıklarımı aleyhimde delil olarak kullanacağından eminim :) Herşeyi hesap ederek hareket ediyorum artık :) ultraslan.com'da çıkan fotoğrafı bizim siteye yapıştırdıktan sonra herşeyi hesap ediyorum...