Yeni Sezonda Takımın Başında Kimi Görmek İstersiniz?

Yeni Sezonda Takımın Başında Kimi Görmek İstersiniz?

• A-Oktay MAHMUDİ

Oy: 0 0.0%
  • G-Tolga ÖNGÖREN

• H-Cihansever YEŞİLDAĞ

• J-Serdoğan ERSÖZLÜ

• M-Çetin YILMAZ

• N-DİĞER

• Kullanılan toplam oy
    156
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
GENEL BİLGİ

1.Öncelikle onur yine konuyu çok farklı ele almışsın biraz açayım hoca hakemlerin her bize haksızlık yaptığı maçtan sonra bile sustu hiç tepki vermedi .ben abilere verdiği tepkiyi hakemlerede verseydi dedim .yanlış anlamışsın.

2.el aminin bu sene aldığı para net 1.1milyom DOLAR tekrar söylüyorum dolar.Bu rakama galibiyet pirimleri ve kupa,şampiyonluk dahil değil.

3.Fenerbahçe divan kurulunda açıklanan resmi açıklama 8.7 milyon mali kuruluna kaydı geçen bu rakama pirimler dahil değil.

4. Küçük bir hatırlatma geçen sene gaines badalonadan aldığı para 800 bin dolar civarıydı zam istedi kabul görmeyince takımdan kendi isteğiyle ayrıldı .ŞİMDİ SORUYORUM sizce Galatasaraya daha mı ucuza geldi.

5.Tekrar söylüyorum benim murat hocayla kişisel hiç bir sorunum yok .Olmadı olamazda benim kavgam galatasarayın başarısı için sanırım hepimizin öyle.

6. Tekrar söylüyorum bu kadro bu papatya ligde en kötü final oynardı olmadı bunu diyetini birisi ödemesi lazım.

7.Son olarak tekrar ediyorum 12 ay sonra şampiyonluğu hep beraber kutlayacağız .

SAYGILARIMLA

MİTHAT DURAN

Bence Murat Özyer kalmalı.Tamam çok iyi bir koç değil fakat takımı her maçta yenilmesine sebep olanda bir koç değil.Sahada oynayan oyunculardır ve oyuncuların yaptıkları basit hatalarda koçun yüzünden değildir.Bence ilk koçdan önce birkaç oyuncu alınmalı.

Murat Özyer kalırsa şimdiden geçmiş olsun...son telekom maçının 10 saniyesini bir daha düşünün ve bu şekil bir mağlubiyeti Murat Özyer den başka üst düzey takım çalıştıran coach kaybeder miydi lütfen bi kendinize sorun..Sırf bu da değil 10 dakikaya varan sıfır çekme serilerini kaçkere yaşadık bu sene sayısını kimse hatırlayamaz çokluğundan..

Kadrosu hemen hemen bize denk hatta 12 kişilik rotasyon açısından bizden zayıf bile denebilecek beşiktaş yada şampiyonluk adayı ilk 5 takımın en yumuşağı olan telekom neden bu tarz tıkanmalar yaşamadı hiç...

Gelecek sezonu bari kaybetmeyelim..İş yönetime kalmadan Murat Hoca nın onurlu bir şekilde görev kabul etmemesi gerekir..Sırbistan,hırvatistan,bosna,slovenya,rusya gibi ülkelerde onlarca yetenekli coach var..
Bu kadar zor olmamalı adam gibi bir yabancı coach getirmek...

Olaya gelecek sezon olarak değil de çok daha ilerisi olarak bakıyorum. Murat Hoca yapmaya çalıştıkları, tasarladıkları ve planları ile, kulüpte profesyonel bir çalışma ortamı için yaptıkları ve bu konudaki istekleri ile sadece önümüzdeki sezon için değil en az 5 sezon için benim hoca tercihimdir. Herkes kabul etmeli ki Murat Hoca rakibi analiz etme ve takımı çalıştırma yönünden ve de az sayı yememizdeki büyük etken olan savunma anlayışı yönünden ligin üstünde bir beceriye sahiptir. Başarısız olduğu oyuna müdahele, otorite ve kendine güven açısından ise yetersiz bir hocadır. Ama head coach'ta bulunması gereken bu özelliklerin henüz 2 senelik bir hocada yetersiz kalmasını anlayışla karşılamalı ve taraftarın da sonuna kadar destek verdiği hocaya önümüzdeki seneler için şans vermeliyiz. Bakıyorum da herkes uçmuş, hoca beğenmez olmuş yada en iyisini ister olmuş ama daha 2 sene önceye kadar nerelerde olduğumuzu ve bu kadar yakın zamanda sabırsızca başarı beklemememiz gerektiğini ve boş heyecanlara kapılmamamız gerektiğini önemle belirtiyorum. Murat Hoca planları ve taraftara verdiği güvenle bizi Yenilmez Armada günlerine taşıyacak tek hocadır. Sadece sabır gösterelim hocamıza.

2 sezondur çok iyi görüldü ki bu takım bir yere kadar geliyor daha fazlası olmuyor , geçen sene Yarı Final'de F.Ülker önünde , bu sene de Çeyrek Final'de T.Telekom önünde olduğu gibi . Murat Hoca tamam çok iyi niyetli , belki de bizden daha iyi bir Galatasaray taraftarı ama bazen yol artık tıkanmaya başlıyorsa devam etmemek daha yararlı olur . Her sezon yola "Şampiyonluk" parolasıyla başlıyoruz ama her sene de aynı durumu yaşıyoruz . Belki karşı çıkan olabilir ama mesela ben Erman Kunter gibi vizyonlu hocaları görmek isterdim takımımda . Avrupa'da bir tanınmışlığı var hiç olmazsa . En iyi örnek Beşiktaş örneği , Ergin Ataman geldi Shumpert'te kolundaymış gibi geldi resmen . Seneye de eğer Murat Hoca ULEB'te 4.olduk başarısı neden gösterip hoca başarılı bulunulup seneye de görevine devam ederse bu takıma zarar olacaktır . Mesela ileriki sezon Murat Hoca yardımcı antrenör olarak yola devam edebilir..

Ben de Murat Hoca kesinlikle ayrılmalı diyorum.

İki sene öncesinde alınan derecelerin argüman olarak kullanılması çok yanlış,o zamanki bütçeyle şimdiki, bütçenin karşılaştırılmasına gerek yoktur sanırım.

Kerem'e takımı hazırlama anlamında ve savunma sertliği konusunda katıldığım noktalar var;ancak bunların Murat Hoca'nın takımda kalması için yeterli olduğu kanısında değilim.

Oynadığımız basketbolun da Murat Hoca kalmalı dedirtecek bir tarafını göremiyorum.Hücumda iki sezondan beri hızlı oynayacağımız söyleniyordu;ancak böyle bir oyun tarzını benimsediğimiz söylenemez.Üstelik takımın maç sonlarını berbat oynaması,moladan geldiğimiz hücumlarda bile son derece başarısız olmamız.Murat Hoca'nın takımdaki oyuncuların önemli özelliklerinden yeterince faydalanamaması,set çizme konusunda yaratıcı olmaması,takımda bir rotasyon oturtamaması önemli faktörler.Ayrıca transfer konusunda da başarısız olduğunu düşünüyorum.NBA'den kesilen oyuncuları bekleyeceğiz diye trasnferleri geç yapmak,sonra da beraber çalışamadık diye sene başında Türkiye Kupası'ndan elenmek ciddi bir başarısızlıktır.Üstelik Johnsen gibi bir oyuncunun şu play-off son maçına kadar ısrarla oynatılmasının sebebini anlayamıyorum.Erdem Johnsen'in yaptığı birçok şeyi yapabiliyordu zaten;ancak sene başından beri maalesef hocamızın gözüne bir türlü giremedi.

Sene boyunca da maçları elimden geldiğince dikkatle takip etmeye çalıştım.Psikoloji uzmanı değilim;ancak Murat Özyer'in takımda yeterli ağırlığı olduğunu da düşünmüyorum.Bu takım maçs eçe seçe bu noktaya geldi.Ortada ciddi bir başarısızlık olduğunu sanırım kimse yadsıyamaz.

Sene başında geçen sene de pek başarılı olduğunu ve bu seneye miras olarak pek bir şey bırakılmadığını düşünsem de Murat Hoca'nın kalması taraftarıydım;ancak bu sezon bir gelişme göremedim.

Sonuç olarak,iki sezondur verdiği emekler ve saha dışındaki kaliteli duruşu için Murat Hoca'ya teşekkür borçluyuz;ancak iki tarafın da başarısı ve daha fazla yıpranmaması için yollar ayrılmalı.Gelecek seneki en ufak düşüşte bu konular yeniden tartışılmaya başlanacak ve Murat Hoca'nın işi iyice zorlaşacaktır.

Murat Hoca'nın yardımcı antrenör olarak devam etmesi son derece düşük bir olasılık.Zamanında bize mi gelecek Fenerbahçe'ye mi gidecek diye konuşulurken,kendisine yardımcı antrenörlük sorulduğunda neden olmasın dediğini hatırlıyorum,ancak şüphesiz ki bunun sadece çok iyi ve kariyerli bir coachun yanında olabilmesi mümkün olabilir.üstelik iki sezon head coach olduğu takımda yardımcı antrenörlüğü kabul edeceğini hiç sanmıyorum.

Sporx ten Umut Güneş'in yazısı.

Futbol takımının yokluklar içinde elde ettiği şampiyonluktan olsa gerek varlıklar içinde yüzen Galatasaray?ın erkekler basketboldaki erken vedası taraftarın neşesini kaçırmadı.

Sarı-kırmızılılar için yılın muhasebesini yaptığımızda tıpkı sahadaki basketbol gibi gelgitlerle dolu, istikrarsız bir durum ortaya çıkıyor. İlk kez mücadele verdiği ULEB Cup?ta yaşadığı şanssız ve uzun süreli sakatlıklara rağmen Beşiktaş gibi bir ezeli rakibi de safdışı bırakıp son 4 takım arasına kalan Galatasaray CafeCrown büyük başarı elde etmiştir.

Ama Hüseyin, Cüneyt, Murat gibi yerli yıldızları, atletik özelliklere sahip 5 yabancısıyla tam kadro hazırlandığı play-off?un ilk turunda maç kazanamadan elenen ve geçen yıldan bir adım öteye geçemeyen Galatasaray CafeCrown büyük hayal kırıklığı yaratmıştır.

Bu oyunculara seçen, kadroyu oluşturan, kaliteli bir pivot transferi yerine basketboldan kopuk Cenk?e okey veren, kafasındaki sistemi sahaya yansıtan koç Murat Özyer, Avrupa başarısının olduğu gibi ligdeki başarısızlığın da baş sorumlusudur.

Bilgisine, çalışkanlığına, dürüstlüğüne, genç yaşta edindiği tecrübeye kimsenin söz edemeyeceği Murat Özyer bence bu yıl sınıfta kalmıştır. Ama hatalarından ders almasını bilen Özyer?le devam etmek en azından gelecek adına belirsizliklerin önüne geçilmesi anlamında faydalı olacaktır. Eldeki bir kuş mu, daldaki iki kuş mu sorusunu şu günlerde yöneticiler de mutlaka birbirlerine soruyorlardır.

Belki fikir sahibi eder sizi görüşlrinizi daha kesikin dile getirmenizi yada aradığınız,düşündüğünüz şeylere belki cevap olur.

Bence Murat hocanın en büyük eksikliği ki bu eksiklik ciddi anlamda başarısızlığın temel nedenidir kendi getirdiği adamların otoritesini kuramamıştır.Hiçbir oyuncu sahadan çıkarken el kol hareketlerinden bulunamaz hadi bulundu diyelim bu her maçta oluyorsa ve bu git gide her oyuncuya sirayet ediyorsa orada teknik direktörün ağırlığı yoktur.Kimi koç vardır bakışları ile işi çözer mum eder,kimi koç vardır konuşmasıyla mum eder,kimi koç vardır sadece susar.

İçeride geçen sene de bu sene de büyük olaylar oldu.Gözlerimizle görmesekte sahaad ki mücadele eksikliğinin git gide düşmesinden bunu rahatlıkla görebiliriz.Hoş gözlerimizde gördü kimi zaman ama inkar etmek hoşumuza gitti.

Ha dersiniz bu oyuncular karaktersizdi ama onları da hoca buldu getirdi hemde ince eleyip sık dokuyup ki 2 sene de Fitch hariç karakteri bozuk hiçbir oyuncunun kadroda olduğunu düşünmemekteyim.Ama sonucta hepsi buraya oynamak için geldi ve sezonun büyük kısmında da süreleri doğru şekilde paylaştırıldı.Belki bir Cenk belki bir Britton gelmesi herşey daha düzyli seviyede gidecekti ama bolluk için o parayıo oyuncu kalitesini yönetmek kolay değildi.Hep derler ya zirveye çıkmak kolaydır önemli olan zirvede kalmayı başarmaktır.İşte bunu Murat Özyer yapamadı.Ne oyuncular arasında ki ilişkilerini sağlam temellere kurabildi,ne oyuncular kendi takım arkadaşları üzerinde sağlam ilişkiler kurabildi.Hatta hatta bunda yönetiminde sucu vardı.Herkeste suc vardı ama Murat hoca da biraz daha fazla.

Gitsin demek istemem hoca için daha çok başarılar kazandırabilecek bir hoca var başımızda ama daha iyisi getirilebilirse gönderilmesinden yanayım.

Ayrıca bazı arkadaşlar istikrar demiş.Bazı yapılar kurulduğunda o yapıyı kuran koç ve ekibi gider ve başka koçla o yapı aynen devam eder.Hoş Galatasaray da oluşan yapının tam anlamı nedir ne diyildir anlamıyorum.3 yılda 3 farklı salonda oynayan bir takımın kuracağı yapıda ciddi sorgulanabilecek bir yapı olacaktır.

...Öncelikle buradaki seçeneklere Ergin Ataman isimli kendini ve takımını diğer coachlardan ve takımlardan 15-20 gömlek üstün gören,"ULEB CUP'ta iki Türk takımı eşleşti.Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz?"sorusuna havalı havalı olayın önemini önemsemeksizin"Kupayı Türkiye'ye biz getireceğiz."diye cevap veren bir hocayı koymanızı gerçekten eleştiriyorum...Kariyeri ve yaptıkları istediği kadar ön planda olsun insanda birazcık hoşgörü ve ağırbaşlılık olur...Neyse asıl söylemem gerekenlere geleyim...Evet bekledğimizden çok daha kötü bir sonuş aldık ligimizde...Ve anında herkesin yerine birilerini getirmeye başladık...Dee gitsin şu gelsin,Murat Hoca gitsin şu hoca gelsin gibi...Acaba bu kafayla daha nereye kadar gideceğiz bilmiyorum...Bir kere en önemlisi istikrarı yakalamak...Her sene hoca değiştir,kadro değiştir,,HEDEFlerini değiştir nereye kadar...Artık buna bir son verilmesi gerekiyor en önemlisi bu bence...Üstüne basa basa söylüyorum bu takımı yönetebilecek en iyi hoca MURAT ÖZYER'dir...Sonuna kadar sana güveniyoruz hocam...Güvenlerimizi boşa çıkartmayacağını da biliyoruz...

takımın başına erman kunter getirilmelidir genel direktör olarak ta koray mincinozlu göreve getirilmelidir
hatta ikna edilebilirse koray mincinozlu coach olarak ta düşünülebilir
kesinlikle takımda görmek istemediğim kişi ise aydın örstür

Bu istikrar lafı malum son 6-7 yılda ülke gündemimizi pek meşgul ediyor.

1 . Aynı kararda, biçimde sürme, kararlılık, stabilizasyon:
"Devletini, sağlam bir iman ve istikrar müessesesi olarak teşkilatlandırmıştır."- S. Ayverdi.
2 . Yerleşme, oturma, stabilizasyon.
3 . mecaz Denge, stabilizasyon.
4 . ekonomi Ödemeler dengesinde, istihdamda düzen, stabilizasyon.

Forumda da sık sık görmeye başlayınca ben de TDK'den anlamına bakayım dedim.Sanırım içinde bulunduğumuz durumda kullanıldığında ilk anlamını almış oluyor.

Üstte de yazdım Murat Hoca elbette ki bütçenin birden arttığı son iki sezonda takımı belli bir noktaya taşımıştır;ancak iki sezondur takımdaki otorite boşluğu ve diğer hataların aynı biçimde sürme olasılığı beni korkutuyor.

Hoş,istikrar sözcüğünü de nerdede görsem korkuyorum ya artık.Aslında hoş bir kelimeyken,ülkemizde her alanda artık gerçekleşen ya da olası başarısızlıkların savunması olmaya başlandı.En azından biz bu güzel kelimemize beşinci anlam olarka bun uyüklememeliyiz diye düşünüyorum.

Zaten baktığımızda Efes Pilsen dışında ekonomik olarak olsun A takım ya da altyapı takımları olarak olsun istikrar sağlamış kaç kulüp var.Onlar bikle bu sene yapılarının dışında çıktılar ve sıkıntı yaşadılar.İstikrar sağlamak için hcoadan önce kulüp yapısından başlamak lazım.İki mesajdır hep hocanın aleyhinde kendimce yazılar yazdım;ama bu kadar da eleştirmekten çok memenun değilim aslında.O yüzden geçen iki sene için TEŞEKKÜRLER Murat Özyer.

keşke Murat Hoca en çok istediği seyi, yani derya özyerin kupalarının yanına da bi kupa ekleyebilseydi ama kısmet değilmiş sanırım. Murat hoca seneye en azından head coach olarak takımın basında olmamalı ancak ikna edilebilirse (daha önce Muratla da konusmustuk hatırlıyosa) yardımcı coach olarak kalsa ve daha tecrübeli yeni hocayla birlikte takımı gelecek seneye daha yukarı tasıyan bi teknik yapının içinde bulunmalı diye düsünüyorum.

belki fazla duygusal bakıyorum olaylara ama gecmişe baktıgım zaman Galatasaray daima duygusal bir sekilde bize "iyi ki varsın Galatasaray" dedirtmişti hep :)

herkesin hata yapabildiği bir ortamda murat hocanın da 1 şansı daha hakettiğini düşünüyorum.galatasaraya yakışmayacak komplo teorilerini ve karalama kampanyalarını bu sitede dahi seziyor olmak üzücü.şıklara ilk başta murat hocanın konmaması,ülke genelinde oluşan antidemokratik sistemi birilerinin burda da yapmaya çalışmasıysa düşündürücü..

son bi not olarak:

ankete basta murat hoca konulmamıstı ama tepki gelince dalga gecer gibi halil üner ve tanjevic hariç ligde ne kadar koç varsa yazılmış murat hocayla birlikte. bu ankete kesinlikle oy vermemekle birlikte en güzel cevabın anketin şu ana kadar sonuclarıyla verildiğini düsünüyorum.

gönlümden gecen coach adayım da ekrem memnundur yanında murat özyerle birlikte.

Hala bazıları kümeye düşüyorken şuanda 4. veya 5. olabiliyoruz diyebiliyor artık diyecek birşey bulamıyorum inanılmaz gerçekten.

Bazı şeyleri müdahele yapılabilecek noktadayken söylenmeye çalışıldı ama tren kaçınca sonucunu az çok tahmin edebiliyorken yinede bizim yapmamız gerekeni destek vermeyi tercih ettik... Ama 2 sezondan sonra yeni bir sezona başlayacağız... ben sezonun başlamasına 15 gün kala taransfer yapmaya çalışan, dünyada yabancı basketbolcu derken birtek Amerikalılar var diye düşünen, oyunculara sözünü gerçirmeyen vede herşeyden önce kendine en ufak bir güveni olmayan bir koç istemiyorum. Bu bu kadar basit... bazı arkadaşların destek vermelerindeki amacınıda bilyorum ama artık birazda yapılan hataları hatırlayalım artık birazda önümüzdeki sezonu ve Galatasarayımızı düşünelim.

baldwinin hafızamda kazıdığı coachinglik çok iyidi çokta sempatik bulduğu yabancılarda iyi katkı vercektir yaptığı değişik savunma ve hucumlarla çok eğlenceli bir sezon geçirebiliriz oym ona

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...