Yeter Artık!! İstifa et!!

sovereign...
bravo, ne kadar güzel söylemişsin... Sonuna kadar katılıyorum sana... Bu peçeteye yazıp şarkı istemek değil ki...
Fakat ben olacaksa ya Pinhas Gershon ya da Avrupa'yı iyi tanıdığı için küçük Nelson olsun Donn diyorum ehheheeh ne güzel olur ama değil mi? hatta gershon olursa ''Pini geliyor Pini'' diye tezahürat bile yapılır... :p

ya arkadaşlar bırakın koç önermeyi filan ya..kadrodaki gayet kaliteli oyunculara rağmen,sezon başından beri takımın oynadığı basketbol o kadar rezilki..hatta utanç verici..yabancılar bile inanılmaz bi düşüşe geçti haftalar ilerledkçe..çünkü takımda öyle büyük bi sistemsizlik ve modern basketboldan uzak bi anlayış varki..söylenecek tek bi cümle var:OLMAZ OLSUN BÖYLE KOÇ

Arkadaşlar şu yazdıklarınız bu takımda Volkan nasıl oynamaz,Sabri'siz bu takım olmaz,Hsan her zaman ilk 11'de çıkmalı diyen ve takımın 20 kişi sahaya çıkabileceğini iddia eden spor yazarlarına benziyor.Kimin ilk 11'den çıkacağını yazmadığın sürece bu yorumlar havada kalıyor.
İyi o zaman biz niye takım her maç 40 üçlük sallıyor diye yazı yazmayalım,çünkü o coach'ın görevi.Futbolla basket maçları çakışmasın diye yazmayalım,çünkü o yönetimin görevi.O zaman biz hiçbir şey konuşmayalım.Buranın amacı ne?

Bu "eleştirenler alternatif sunsun" davası da hiç doğru değildir.Niye sunsun kardeşim?Ortaya konulan performansı değerlendirir eleştirmen.Yapılması gerekeni söyleyene danışman denir,eleştirmen değil.

Şimdi biz burda koç ismi önerince sayın başkan ve yönetim kurulu üyeleri "Amana efendim,emrini olur." diye koşarak bunu yerine getirmeye mi çalışacaklar?Öyle olsa zaten 2 senedir şu başımızdaki koçun işine son verirlerdi en acilinden...

sovereign' Alıntı:
Bu "eleştirenler alternatif sunsun" davası da hiç doğru değildir.Niye sunsun kardeşim?Ortaya konulan performansı değerlendirir eleştirmen.Yapılması gerekeni söyleyene danışman denir,eleştirmen değil.

Şimdi biz burda koç ismi önerince sayın başkan ve yönetim kurulu üyeleri "Amana efendim,emrini olur." diye koşarak bunu yerine getirmeye mi çalışacaklar?Öyle olsa zaten 2 senedir şu başımızdaki koçun işine son verirlerdi en acilinden...
Peki sen ne diyorsun takımın bu halde olması mı daha iyi yoksa yeni bir koach mu? Ama yinede Halil Üner de başka birininde bu aşamada yapabileceği çok fazla birşey kalmadı onun için eleştirmeleri bırakıp sene sonunda ne olacağını beklemek gerek yoksa taraftarın kafasını iyice karıştırmaktan başka bir sonuca üzgünüm ki GİDEMİYORUZ...... 8) 8) 8)

Benim fikrim zaten sezon başından beri bellidir...

Neyi bekleyeceğimizi de anlamadım hala?Bu adam 3 maç değil 2 senedir bu takımın başında.Takım ligden düşüyor,siz bekleyelim diyorsunuz.Mantık bu olduktan sonra söyleyecek fazla birşey kalmıyor.

PS:İkinci lige düşünce de Halil Hoca kalsın.Bakalım sonunda ordan da düşecek miyiz?Ondan sonra kararımızı veririz.

sovereign' Alıntı:
Benim fikrim zaten sezon başından beri bellidir...

Neyi bekleyeceğimizi de anlamadım hala?Bu adam 3 maç değil 2 senedir bu takımın başında.Takım ligden düşüyor,siz bekleyelim diyorsunuz.Mantık bu olduktan sonra söyleyecek fazla birşey kalmıyor.

PS:İkinci lige düşünce de Halil Hoca kalsın.Bakalım sonunda ordan da düşecek miyiz?Ondan sonra kararımızı veririz.
Sovereign üzgünüm ki beni hiç anlamamışsın ben Halil Üner'le 2. Lige kadar gidelim demiyorum!!!!!! Sadece bu sezonun artık aynı hocayla bitirmennin daha iyi olduğu kanısındayım.Başka çare mi kaldımı Allah Aşkına ?????? Şu dakikada yeni hoca getirsen daha mı iyi bekleyeceğiz beklemeden süre MALESEF geçmiyor onun için sen ne kadar beğenmesende BEKLEYECEĞİZ.... WAIT and SEE !!!!!!!!!!!!!!!!!! 8) 8) 8)

Sevgili Arkadaşlar,
Basketbol mukemmel bır spor,
Yönetmek içinde , seyretmek içinde , oynamak içinde gerekli olan, olmazsa olmaz tek şey zeka,

Ben bu sporu gerçekten çok seviyorum, ama ben sadece iyi bir seyirciyim, biraz da yöneticilik ile ilgili gördüklerim ve öğrendiklerim var,

Ama eleştirmen olamam, teknik yorum yapamam, bu kadar iyi bilmiyorum bu oyunu,

Yazdıklarınızı okuyorum, izliyorum ve bir şeyler anlamaya çalışıyorum ama .................işte burası çok vahim.

Ya bu HALİL ÜNER de çok olmuş vallahi, gitsin artık, bitsin bu çile, hepiniz ve Galatasarayumız kurtulsun
Kurtulsun da,
Önerdiğiniz hocalar ya da alternatifler içinde aşağıdaki özelliklere sahip bir alternatifiniz olacak mı, yoksa bu konuda da çalışmalar yapmanız gerekecek,
Öyle bir adam bulacağız ki

----- Sezon başı, eline tek bir $ verilmeyecek, bütçesi de olmayacak, ne gün , ne kadar para geleceğini de hiç bilmeyecek, ama ondan bir takım kurması istenecek, (aslında kuramaması beklenecek)
------ Bildiği her türlü manevralarla bir takım kuracak ve çoğu zaman bir takım ödemeleri o an için kendi cebinden finanse edecek,
-------Özel durumlar gereği, gerek yerli gerek yabancı oyunculardan almak istediği hiç bir kimseyi alamayaca, almak için israr edersede onlar sürekli raiç bedellerini 5 katını talep edecekler (mazimizden dolayı) , o nedenle surekli bizi tanımayanları, ya da kendisininde tanımadıklarını deneye yanıla, ödeyemeye, odemeye ikna ederek takıma kazandırmaya çalışacak,
------- Gelen oyunculara, kalacak yer temin edecek, yiyecek yer gösterecek
------- Bu oyuncuların her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak,
------- Gerektiğinde, bayan takımına yabancı oyuncu getırılmesını organıze edecek, finansman sağlayacak,
-------- bu yabancıların, telefon, kira , elektrık sorunlarını halledecek ve her turlu maddi konularda onlara karsı muhatap olacak,
-------- Kız takımının maçlarının çoğunda, istanbulda ve deplasmanlarda bench arkasında yerını alacak

cak, cek, cek

Evet arkadaşlar,
Gitsin artık bu adam, yetti, sabır kalmadı,

Yenisini bulalım, Nba den 4 te oyuncu getırtelim, hatta Kerem Tunceri, ermal, harun, kaya, hidayetle , mehmet okur u da alalım, sonrada 10 ar 15 er kişi gidip trıbunlerı dolduralım.

Ahmet ağabey hadsizliğimi bağışlayın ama yazınızı oldukça objektiflikten uzak ve de çizdiğiniz portreyi yanlış buldum...birkaç soruma cevao verirseniz sevinirim...

1. GAlatasaray son iki senedir mi oyuncularına para vermeyen fakir bir klüp olmuştur.
2.Galatasaray koray mincinozlu ve hatta erman kunter döneminde sezonun başlamasına 20 gğn kala sahaya çıkartabilecek 5 oyuncusu olmayan bir takım değil midir?
3. Galatasaray'dan raiç bedellerinin 5 katını isteyen basketbolcular başka klüplerde kaç paraya oynuyorlar...
4. Klüp idari menajerinin ilgilenmesi gereken hatta onun bile ilgilenmeyip daha alt düzeyde bir kişinin ilgilenmesi gerekn elektrik kira vs işlerle neden halil üner ilgilenmektedir. O zaman Turabi Genç'in klüpteki görevi nedir?Eğer Turabi Genç bahsettiğiniz gibi elektrik fatrası yatırmayı düzenlemekten aciz bir insansa ki hiç sanmam orada ne işi vardır...
5. Karşıyakayı geçen sene kullandırılan para 520 bin dolardır. Biz kaç para kullandık bu yıl, sırf denenip beğenilmeyen oyunculardan ne kadar harcadık...
6. Bir Galatasaray koçu molalarda burnunun içinde kamera varken hakeme küfredebilecek kadar kendine hakim olmaktan aciz bir adam mı olmalıdır?
7. Bildiği her türlü manevrayla kurduğu takımın 2 yıldır küme düşme sınırlarında dolaşması , Halil Üner'in bu manevralardan pek çakmadığını göstermez mi?
8. Şartlar ne kadar farklıdır da 1996 yılından beri oyuncularına para vermeyen galatasaray hep play-off oynarken birden kümede kalsa sevinir hale gelmiştir?
9. Bir basketbol koçunu asli görevlerini beceremediği halde elektrik parası peşinde koşması o koç için" makbul olma" nedeni olabilir mi?

Ahmt ağabey kusura bakmayın, bu takım 9 yıldır mali krizde kerem tunceri'nin: " Bize 4 aydır kuruş vermiyolar, birçoğumuz orhun abiden harçlık alıyoruz ama olsun biz yine de oynarız" dediği günleri de unutmadık. Halil Üner sanki brunei sultanının takımına gelmiş de birden musluk kesilmiş değil. KEndisinde önceki koçların hepsi yaşadı bu durumu, ve ne bu takım bu kadar alay konusu oldu ne de önceki koçlar bu kadar ağladı...

Lütfen!

Sevgili Gordon,
Olayları yaşamakla, kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmak çok farklı şeyler.
Çok güzel sıralamışsın sorularını.

Galatasaray da Özerklik olayı çok yeni bir olaydır, ve bu olaya en fazla muhatap olan ve karsısında muhatap bulamayan hocaların basında da Halil Üner gelmektedir. Sn Yalçın Granit in bile pes edip ayrıldığı şubemizi bir tek o terketmemiştir.
1996 dan berı dediğin yaklaşım çok yanlıştır, Sn Canaydın başkan olduğu ilk dönemlerde yaptığı açıklamalarda nerede is GS nin içine düştüğü maddi krizin nedenler arasında basketbol ve voleybola harcanan paraları göstermiş ve bu paraları son 4-5 yıllık dönem için de 36 milyon dolar olarak açıklamıştır.
Erman ve Koray Hoca dönemlerinde ise, Klubun finansmanları az da olsa sürmüş, TRT den alınan naklen yayın paraları ile de bir nebze olsun soluk alınmış, bütçeler oluşturulmuştu, ama son dönemlerde, Bırakın destek olmayı,floryadaki salonun elektrik ve su saatleri bile müstakil hale getirilmiş, bu tür ödemelere bile klupçe kayıtsız kalınmıştır.

Basketbol takımlarımıza bu dönemlerde malzeme katkısı bile yapılamamış, kız takımımız yıldız ve genc takımların bır sene once kullandıkları formaları toplayarak maçlara eşorfmansız çıkmışlardır.

Galatasaray da geçmiş dönemlerde yerli ve yabancı oyunculara yapılan ödemelerdeki aksaklıklar neticesinde transfer edilmek istenen oyuncular, kendilerince hissedilen tahsilat riski göz önune alınarak hep yuksek rakamlar talep etmişler, ama başka takımlardan ise çok daha azını talep etmişler ve az paraya oynamışlardır.
Diğer takımlarda oyunculara yapılan ödemelerde çeşitli vadeler kullanılırken, biz de ise buna pek imkan tanınmamıştır.

Verdiğim örneklerde, kendi işi dışındaki bazı sorunlarla , hoca ilgilenmesi gerektiği için değil, soruna muhatap olan kişiler bulunamadığı için çözüm getirmek zorunda kalmıştır.

Son dönemlerde klup ihtiyacı olan oyunculardan ziyade alma şansı olan oyuncuları alabilmekle yetinmiştir.

Örnek verdiğiniz dönemlerde oynattığımız yabancılar hiç elde tutulamayıp, bu işe daha fazla yatırım yapan kluplerce kapışılırken, son ıkı yıldır aldığımız oyunculara yurt içinden hiç bir talep olmamıştır, bu da alınan ya da almak zorunda kalınan oyuncuların kalıtesını ortaya koymaktadır.

Dediğim gibi, ben teknik konularda eleştri yapacak kadar basketbolu bilmiyorum ama bildiğim tek şey, örnek verdiniz diye söylüyorum, Koray hoca ile Halil ünerin geçmiş başarılarını bir mukayese edermisiniz, ya da Koray hocanın halil Üner den daha az eleştirildiğini söyleyebilirmisiniz.

Ya da siz bir basketbol Coach u olsaydınız bu sartlarda bir takımı çalıştırırmıydınız, bundan mutlu olurmuydunuz.

Hakemlere küfür etmek aciz olmayı gerektiriyorsa, demek ki bu forumlarda yazı yazan ve maçlarımızı izleyen herkez aciz, zira tribunde olup, benım tanıdığım taraftarlar arasında bile son zamanlarda maçlarımızı yöneten hakemlere kufur etmeyen tek bir kişi yok, bu hakemlerın yonetımını gordukten sonra bence onlara tepkı vermemek en buyuk acizlik.

Siz Galatasarayımızı hala yenilmez armada günlerindeki gibi görüyor, pembe gözlüklerle bakıyor ve eleştiri yapmış olmak için eleştiriyor ve eleştirmek içinde sürekli sebepler arıyorsunuz.

" 9. Bir basketbol koçunu asli görevlerini beceremediği halde elektrik parası peşinde koşması o koç için" makbul olma" nedeni olabilir mi? " bu da sadece eleştiri yapmak için hayal ettiğiniz yeni bir sebep,
Ben hocanın elektrik parası peşinde koştuğu şeklinde hiç bir şey yazmadım, ama asli görevlerini yapması gerekirken bile bu tur sorunlara muhatap oluyor dedim
Arada kı farkı anlayamamanız gerçekten çok enteresan.

Ama kusura bakmayın, elle tutulacak hiç bir dalı kalmamış basketbol şubemizde , doğru yada yanlış, begenırsınız ya da begenmezsiniz , öyle yada böyle birşeyler yapma savaşı veren kişilerle bu denli uğraşmak,
Hele hele şu anda yeni bir hoca getirmenin ve takıma adapte etmenin neredeyse söz konusu olmadığı bir gerçek iken, küme düşme tehlikesindeki takıma, bu tür eleştiriler getirmek, ya sadece eleştirmiş olmak ya da ben size dememişmiydim duygusunu tatmadan önceki son hazırlıkları yapmaktan başka bir şey değildir.

Yeni hoca getirmedik, elimizdekini de tuttuk ... Sonuç ne olacak? Daha mı iyi ?

Yani Halil ÜNER takımın başında başarılı mıdır? Daha geçen gece normal insanların !!! uyuduğu saat olan 03.00 gibi forumda Ömer PETORAK' ın online olduğunu gördüm. Bu şubenin bu durumda bile ilgi çektiğini görmek güzel ...

Ahmet ağabey önce bir konuyu belirteyim, eleştimiş olmuş olmak gibi bir derdim yok halil üner'i galatasaray'da geldiği andan beri istemiyorum. Benim için oyuncusuna yumruk atan( erdem türetken), Altyapı koçunun annesine maçın ortasında küfreden( daçka yıldız takımı koçu) , ve sırf kardeşinin takımına gitmeyi kabul etmediği için bir oyuncuyu( mehmet mumcuoğulları) trasnferin son günü kadrodışı bırakan bir hoca galatasaraydan ekmek yemeyi hak etmez...O yüzden burda play-off bile konuşuyor olsaydık ben yine istemeyecektim. Ki üstelik başarısız da bir koç.

Kusura bakmayın ama size birkaç soru sorma zorunluluğum oldu yazdıklarınızdan sonra...

1. Madem 96 sonrasına yaklaşımım tamamen yanlıştır, o halde oyunculara yönelik sıkıntılar neden vardır. Biz finansmanı devam eden, hatta başkanın deyimiyle( zerre inanmayın. Bahsettiği bütçe pau orthez'inkinden fazladır(1.4 kat), ötesi de benim için hesap oyunudur) deli gibi para harcayan bir klüpsek basketbola bu yuncular salaklar mı da bize gelmek istemiyorlar...
2.Erman Kunter dönemimnde trt den alınan parayla güç bela başabaş gelindiği ortada. Demek ki oyunculara para ödememe erman kunter'den önceki döneme ait bir olay. PEki erman kunter bu şartlarda nasıl başarılı oldu...
3. Erman Kunter döneminde madem finansman sürüyordu, o zaman neden ligin başlamasına 9 gün kala sadece 4 lisanslı oyuncusu vardı galatasarayın...
4. Halil Üner'in kendi dışında olan sorunlarla ilgilenmek zorunda kalmasında Turabi Genç'in payı nedir.Söylemeye çalıştığnız turabi genç'in görevini yapmadığı mıdır?
5.Hakemlere küfretmek hem de televizyonun önünde binlerce kişi izlerken burnunun dibindeki kameralara rağmen, evet ciddi bir acizlik en azından kendini tutmaktan aciz oluşunun örneğidir. Sizin veya bizim küfretmeniz birşey ifade etmez, bizler taraftarız fakat galatasaray külübünü temsil eden bir kişi bunu yapamaz...
6.Elektrik parası peşinde koşmayı bir eleştiri olarak söylemedim aksine bütün gereksizliğine rağmen pozitif birşey , fakat bir koç iki adet set oynatamazken böyle işlerle uğraşması kalkanına sığınmalı mıdır?
7. Galatasaray benzer şartlardayken 2 yıl içinde lig 3. lüğünden 12 yaşında çocukların cimbom kümeye diye bağırdığ bir klüp haline gelirken, takım koçunu bu durumdan mesul tutmamak ne derece mantıklıdır.
Ve evet, ufak bir not, benim yaşım yenilmez armada olduğumuz günleri hatırlamaya müsait değil, son şampiyonluğumuzda 5 yaşındaydım, hayal meyal kırmızı formalı insanların kupa kaldırdığını hatırlıyorm. Benim basketbolla ilgilendiğim dönemlerde galatasaray hep fakir bir takımdı lakin hiç bu kadar aşağılanmamıştı. Ben bahsettiğiniz gibi başarıya alışmış başarısızlık görünce mızıyan gruptan değilim, zira başarıyı görmedim. Fakat galatasaraya saygı duyulmasını istiyorum fakat klübün koçu halil üner oldukça bunun gerçekleşemeyeciğini düşünüyorum...

sevgilerimle

Sevgili Gordon,
Bana sorduğun soruların başlangıcı ve de devamının çoğu kişisel,
Ben Halil Ünerin avukatı değilim, çok başarılı olduğunu da iddia etmedim.
Ersun yenal milli takımımızın başinda,
Yaptığın ve doğal olarak benim bilmediğim Halil Üner e ait suçlamalar ise Ersun Yenal a yöneltilenlerin dışında çok hafif,

Ama gözden kaçırmaman gereken acı bir gerçek var ortada,

Bilinen bir şey,

Şeker varsa, un varsa, su varsa, yağ varsa bir de ahçı varsa, helva yapmamak için hiç bir eksik yok.

Sana göre her şey tamam bir tek ahçı sorunlu,
Böyle bir mantık ile vicdanın rahat ediyorsa benim diyecek birşeyim yok.
Yazılanlardan vicdanen rahatsız olduğum için ben de bir şeyler yazma gereği duydum. Hepsi bu.
Seninde fikirlerine saygı duyuyorum.

Bu arada ikidir adı geçtiği ve de cevaplamadığım için yazmak gereğini duydum.
Turabi Genç de kesinlikle elinden gelen her şeyi yapıyor.
Ancak basketbol bır ekıp işi, bu ekip normal takımlarda ciddi sayıda insan tarafından oluşturuluyor, bizde ise bır elin parmaklarının yarısından az,
bu nedenle her ıkısıde mecburen yapmaları gereken işler dışında bir çok görevleri olmayan detaylarla ilgilenmek zorunda kalıyorlar.

Un -yağ-şeker bizde hiçbirzaman tam olmadı. En baba transfer yaptığımız dönemlerde bile parasını ödeyemediğimiz için tonla oyuncu kaçtı. Un-yağ-şeker tam değil elbet ama eldekilerle de birşeyler yapmak mümkün. Bunun h.Ü öncesi dönemde gördük. Eldekiler kıtken aşçının becerisi daha çok ön plana çıkar. Aşçı becerikliyse eksik olan un-şeker-yağ la da tam olarak helva yapmasa da helvamsı bişeyler yapar. H.Ü 2 sene içinde bırakın helva yapmayı tavada yağı eritemedi. Aşçı beceriksiz.

Ondan sonra yok efendim çok fedakarlık yapıyormuş ta kız takımın maçına gidiyormuş ta bilmem neymiş bunlar beni ilgilendirmiyor.. Önce kendi takımına basketbol oynatsın. Kendi vazifelerini hakkıyla yapsın ondan sonra başka işlere bulaşsın.. SAhada kendi takımına sahip olamadıktan sonra kız maçına gitse ne yazar gitmese ne yazar?

Açıkçası o adamın hiçbir konuda zerre fedakarlık yapacağına da inanmam.. Daha önce de defalarca söylediğim gibi "basketbol dışı şirinlikleri" iyi becerir Halil efendi.

Saydığınız gerekçelerin hiçbiri H.Ü in takıma savunma yaptıramaması ya da hücumda organize edememesinin nedeni olamaz. Eğer iyi bir hocaysa en kötü takımı da eline versen kendisini belli eder. Ha bu takıma falanca hocanın eli değimiş dersiniz. Kaldı ki eline verilen takım hiç te o kadar kötü değil.

Sayın Kaemre kısa ve öz 3 soru (h.Ü in şahsına yönelik olmayan)soracağım size.

Bu kadro küme düşecek, 2 senede 10 galibiyeti zor bela bulabilecek bir kadro mu?

2 senede çuvalla yenilgi alıp ta kovulmayan bir hoca tanıyor musunuz?

H.Ü 2 senede bu takıma basketbol adına ne vermiştir?

P.S. UEFA+4 lig şampiyonluğu sahibi F.Terim'e 1.5 yıl kredi tanıyan bir kulübün H.Ü gibi gayet sıradan bir hoca için 2 yıla yakın süre tanıması bana normal gelmiyor kusura bakmayın.. Bunun nedeni yönetimin basketbola ilgisizliği mi yoksa H.Ü in yönetim içinden birileriyle ahbap-çavuş ilişkisinin olması mı çok merak ediyorum (bildiğim bişey yok sadece merak)

Ben de basketbolun ve voleybolun, bu yönetim döneminde günden güne daha az ilgi gösterilerek, kasıtlı bir biçimde bir noktaya itilmeye çalışıldığını kabul ediyorum. Buraya kadar tamam. Ama bu durumda takımı yönetmek dışında hiçbir şey yapamayan Halil Üner'in basketbol dışı işlerle kıymet görmesini anlamamın imkanı yok. Koçun takıma kattığı bir şey olsa da yönetime lanet okuyup "böyle olmasındansa küme düşelim daha iyi" diyebilsem (geçmiş yıllarda böyle dedirttikleri zamanlar çoktur bizim yönetimlerin). Fakat yok öyle bir durum.

Şunu da hatırlatayım: Hakan Yavuz takımın başına geçtiğinde Galatasaray'ın halini hatırlayan var mı? Bundan besbeter durumdaydı Galatasaray. Değil alabileceği oyuncularla yetinmek, herhangi bir şekilde oyuncu getirmesi neredeyse mümkün değildi takımın. Güç bela Mills ve İstiklal Savaşı gazisi Kempton kazandırılmıştı takıma (ucuzdan da öte oyunculardı). Ama burada başkalarının da belirttiği gibi takıma Hakan Yavuz'un elinin değdiği belli oluyordu her maçta ve de takım maç kazanıyordu, toparlanmıştı. Şimdi niye geç olsun ya değişiklik için? İddia ediyorum, bugün Halil Üner'in yerine hiç de beğenmediğimiz Koray Hoca bile gelse (ki koşarak gelmez mi Allah aşkına?), bu takım yarın çıkar maçı kazanır. Böyle bir gelişmenin moral katkısı işte bu kadar büyük olur. Kimsenin Halil Üner'e inancı kalmamış takımda, herkes giderek dibe vurmuş ya da vuruyor; bizse daha burada tartışıyoruz. Lig bittikten sonra play-out'a kalınca koç değiştirmek, o aşamaya yeni koçla girmek daha mı iyi? Ha belki play-out'u da Halil Üner'le geçirip küme düşmek daha iyidir. Gidişat aynen bu yönde.

Ben çok farklı şeylere dikkat çekmek istedim, ama anladığım kadarı ile bazı arkadaşların tüm derd, Halil Üner ile,
Ortada belli bir takım imkanlar var, bu imkanlar da var denilmeyecek kadar kısıtlı,
Bunları daha fazla açıklamak, ulu orta konuşmak hiç bir şeyi değiştirmeyecek, sadece okuyan bazı kitlelerin ağzının suyunu akıtacak.
Ama size tek bir şey hatırlatmak istiyorum, bu konuda başka bir yorum da yapmayacağım.
Kapanan ve bir yıl sonra yenıden faalıyete gecen voleybol şubesi de , kapandığı sene bir HÜ bulabilseydi en azından bu olaylar yaşanmamış olacaktı.

Bana iki sene uc sene , beş sene önceki dönemlerden bahsedıyorsunuz.
O dönemlerle , bu dönemler arasında basketbola yapılan yatırımlar hiç mi dikkatinizi çekmiyor.

O dönemlerde her fb maçı oncesı biz, her GS maçı oncesıde fb iki yabancı getırır sonra da gönderır iş biterdi.

Lig başladığında şampiyon adayı ya tek di, ya da iki,
Şu ana 6 aday var, kesin küme düşer denilen takım Efesi yeniyor.

Takımlar yatırım yaptılar, salonlarını bitirdiler, federasyona adamlarını yerleştirdiler, sponsorlarını buldular,

Siz Halil Üneri yollayacaksınız, yerine Hoca getireceksiniz, bütün dertler bitecek, diğer takımlarla kafa kafaya oynayacaksınız,
Kusura bakmayın ama böyle dar çerçeveli bir bakışa kargalar bile güler.

Bn takımı 4 yabancı ile kümede kalamıyor,

Sonuçta, o bu takıma ne vermiş, diğeri ne vermemiş,
Şahsi görüşüm, sadece beni bağlar, o da şudur ki, böyle bir takımın , malum şartları altında başa geçip bunca sorunla mücadele edebilmek ya da o çabayı verebilmek bile bence çok şey yapmak demektir.

Hepinizin görüşlerine saygı duyuyorum, ama sadece HÜ ne yapmıştır şeklinde bana yönetilen sorulara artık cevap vermeyeceğim.

Siz Halil Üneri yollayacaksınız, yerine Hoca getireceksiniz, bütün dertler bitecek, diğer takımlarla kafa kafaya oynayacaksınız,
Kusura bakmayın ama böyle dar çerçeveli bir bakışa kargalar bile güler.

Bunu kimse söylemiyor ki burada. Tek söylediğimiz Halil Üner'siz durumun bundan kötü olamayacağı. Merak ettiğim soru da bu zaten: Halil Üner'siz durum bundan kötü olabilir mi, olamazsa niye tutuyoruz iki senedir bu adamı takımın başında? İsterim ki buna bizzat Halil Üner cevap versin. Kendisi çıkıp "Evet, bundan kötü olurdu" derse söz veriyorum, bir daha hiç eleştirmeyeceğim kendisini. Bir kez bile. Hadi buyursun.