Yiğit Şardan İstifa Etti

Oyak Renault ilk maçta itiraz etti federasyona bildiğimiz üzere ama o itiraz sadece Cemal'in cezasını resmi maçlarda çekmesi yönünde idi. Federasyon da resmi maçlarda değil hazırlık maçlarında tamamladığını söyledi. Bunun üzerine Cemal'in Almanya'da oynadığına dair duyum alan Oyak menajeri Sabri Can olayı araştırmaya başladı. Eğer onu ispat ederse ilk maçta hükmen galip geleceklerdi çünkü. Dolu salonda, sezon açılışında oynanan bir karşılaşmadan da foto bulmak o kadar zor olmamıştır zaten, sonuçları da salsabasket'te gördüğünüz gibi.

Lise Önemlidir Lise olmasa Galatasaray olmazdı..Ama artık kac nesil gecti..Su lise biraz pasifize olsa artık,biraz sesi az cıksa..Benim kanaatim bu yönde..Lise=Galatasaray zırvalıgı artık yarardan cok zarar getiriyor.Sempatizanlıgını kaybediyor bu yüzden galatasaray..

Yigit Sardan'ın yaptıgı erdemli bir harekettir ve bu hareketin gercekligini Adnan Polat'ın istifayı kabul etmesinden sonra anlayabilir,teyit edebilirim..

Takımın bu sene ligden ve avrupa'dan cekilmesi taraftarıyım fakat avrupa'dan cekilirsek ceza alırmıyız almazmıyım o konu hakkında soru işaretlerim var..Ama bize yakısan bu olacaktır..Kirli bir sube'nin müsabakalara devam etmesi taraftarı degilim acıkcası..

tehdit var sayın kırca.. hayır yani madem insanlar birşeyler bildiklerini bu denli üstüne basa basa söylüyorlar azıcık yürekli olsalar da tamamen dökseler emellerini de ortaya herkes rahat etse? üstü kapalı yaza yaza çatlayacaksınız en sonunda. gerçekleri söylemeye cesareti olanları hedef göstermeyin hemen. paniğiniz çook uzaklardan belli oluyor.

Ben biraz şizofreni sezmeye başladım insanlarda. Tamam ben de Liseciliğe karşıyım. GS sevdalılarının ortak platformda erimesini. Ama lisenin bizim gözümüzün nuru olduğunun bilinmesini istiyorum. Ama lisenin bu oyunları yapmaya çalıştığını Adnan Polat'ı devirmek için oyunlar oynadığını düşünmek de gerçekten kantarın topuzunun kaçtığı eleştiriler olarak görüyorum. Bir kere şu gerçek ki, lisenin Adnan Polat'ı devirmek ya da başka birini başkan yapmak için böyle oyunlara ihtiyacı yok. Adnan polat liseden ve/veya içinden bazı kesimlerden oy alamazsa, sittin sene başkan olamaz.

Yani Adnan Polat'ı başkanlıktan indirmek için bunları yaptılar diyen arkadaş büyük yanılsama içinde. Bu arada bu olay sizce Adnan Polata mı darbe indiriyor Liseyemi dabe indiriyor? Liselilerin tamamıyla egemen olduğu, liselinin menegerliğini yaptığı, liselinin koçluk yaptığı bir branşın gene kısmen liseli bir branş sorumlusunun olduğu bir ortamdan yayıldı bu pislik. Artık lisenin baskete uzak durmak zorunda kalacağı muhakkak..

eğer bir komplo teorisi hazırlıyorsak, bu komployu o zaman Adnan Polat yapmıştır demek daha mantıklıdır. Çünkü bu olay sonrasında, klüpte liseci cevreye büyük darbe vurulmuştur. Adnan Polat sa olayda masum caresiz, arkasından vurulan adamı oynamaktadır. gerçekten arkasından vurulmuştur belki zaten. ama anlatmak istediğim o değil. benim belirtmek istediğim bu kadar komplo teorilerine girip bizleri de şizofreni yapmayın. her ağzını açan, aslında başka duyumlarım da var ama burası yeri değil. yada daha büyükleri geliyor gibi laflar etmeyi maharet sanıyor. Ya çıkın o zaman, diğer pislikleri de biliyorsanız açıklayın. tertemiz bir başlangıç yapalım. Ya da susun denizi bulandırmayın!!

Kerem SEÇER' Alıntı:
Cem Diken,

Haberi yapan salsabasket'in bir başka haberine göre Oyak Reno bu olaydan haberdardı ve kanıt toplamaya çalışıyordu. Ben bunu anladım açıkçası.

http://www.salsabasket.net/2009/11/cema ... arkas.html

Kerem olaydan haberı olanlar bu hafta haberdar oldu. O maç eylulde oynandı yanı bu haftaya kadar Oyakta dahıl x kısıde dahıl kımse bılmıyordu. Bunu özellikle federasyonda açıklmada bulundu. Enson Oyak ve Fenerbahcenın ıtıraz dılekcelerınde Cemal'ın cezasının resmı maclarda oynamaması yonunde. Salı gununden sonra bu tip haberler gelmıs Oyak tarafına. Yanı Oyak bılse bu işi bas bas bagırırdı. Bir sitenın tek haberı bıle çok kısa bı surede bırden tum ulkeye yayılırken. Alalen bılınen bısı yayılmazmıydı yayılırdı.

KİMSE BÖYLE YÖNETMEDİ!

Sorumlu yönetici kimse tespit edilsin. Profesyoneller? sorumlu yöneticinin haberi olmadan hareket edemezler. Böyle bir şeyi tarihte ne duydum ne işittim ne de ima edildi. Burası Sarımsakspor mu? Burası Galatasaray Spor Kulübü. Bizim zamanımızda küme düştük ve çıktık. Ama böyle bir rezaletin içinde asla olmadık. Bu yapılanlar tavla oynarken bile yapılmaz. Osman Solakoğlu dönemlerinden ne hallere geldik? Eğer bir büyük kulübü sokak yönetmeye çalışırsa böyle ezilirsin. Tribünlerin altında kalırsın. Galatasarayı bugüne kadar hiç kimse böyle yönetmedi. ÖZHAN CANAYDIN (Eski başkan)

http://www.htspor.com/spor-haber/187650 ... or-mu.aspx

---------------------------------------------------------------------------

Sonunda derdini anlatabildi. Sokak mış! Şu aşağılamaya bakın hele! Bugüne kadar hiç kimse böyle yönetmemiş miş? Bunu en son söyleyecek kişinin cesaretine bakın! Mart' a daha var Özhan Başkan! Hayırdır! Eleştiriyi anladık en ağırını bu taraftar yapıyor. Sen nasıl taraftara sokak dersin???

Metin Kuruçay' Alıntı:
KİMSE BÖYLE YÖNETMEDİ!

Sorumlu yönetici kimse tespit edilsin. Profesyoneller? sorumlu yöneticinin haberi olmadan hareket edemezler. Böyle bir şeyi tarihte ne duydum ne işittim ne de ima edildi. Burası Sarımsakspor mu? Burası Galatasaray Spor Kulübü. Bizim zamanımızda küme düştük ve çıktık. Ama böyle bir rezaletin içinde asla olmadık. Bu yapılanlar tavla oynarken bile yapılmaz. Osman Solakoğlu dönemlerinden ne hallere geldik? Eğer bir büyük kulübü sokak yönetmeye çalışırsa böyle ezilirsin. Tribünlerin altında kalırsın. Galatasarayı bugüne kadar hiç kimse böyle yönetmedi. ÖZHAN CANAYDIN (Eski başkan)

http://www.htspor.com/spor-haber/187650 ... or-mu.aspx

---------------------------------------------------------------------------

Sonunda derdini anlatabildi. Sokak mış! Şu aşağılamaya bakın hele! Bugüne kadar hiç kimse böyle yönetmemiş miş? Bunu en son söyleyecek kişinin cesaretine bakın! Mart' a daha var Özhan Başkan! Hayırdır! Eleştiriyi anladık en ağırını bu taraftar yapıyor. Sen nasıl taraftara sokak dersin???

Orda sokak derken Yiğit Şardan'ı kastediyor öncelikle.. Malum ona rakip olmuştu bir seçimde. İşin kötü yanı, Liseciliği tekrar hortlatma çalışmalarının, başladığının demecidir bu.Allahtan Mehmet Cansun gibileri de var. "olayın arka bahçesini görmek gerekir" diyen. Şu gerçek ki önümüzdeki mart secimlerine kadar taraftarla genel kurul üyeleri arasında büyük reaksiyonlar olacak. Ali samiyende numaralıya anti tezahuratların yapılacağı günleri görmeye hazır olun. Ne olursa olsun kılıçlar çekildi ve bundan kim yarar sağlar bilemesem de zararlı çıkacak olanın, GS olacağına eminim.

Bir operasyonla bayan takım transferleri ile uğrarşırken bir emir verildi Okan Abi'ye.

Hemen erkek takımın başına geçiyorsun dendi.Böylelikle bayan takımda kontenjan açıldı.Ama erkek takımı taşıyamıyacak bir ekip geldi burayada.Bu emiri veren kişi istifa etmiş bulunmakta.Hayırlı olsun

Sn.Mithat Duran beni tanıyıp tanımamanız cokmu önemli ? Ben foruma yeni üye olmus bir arma sevdalısıyım.

Siz diyorsunuzkı biri emir verdi, Okan cevikde yaptı bende hem kendimce fikir yürütüp hemde size sorarak??? Emir veren kim bu klüp YÖNETİMİN`de okan cevike bunu yaptırabilicek tahminim 3 kisi var BASKAN ADNAN POLAT,Yigit Sardan,Mehmet Helvacıoglu bu 3 isim dısından kimse bu sorumlulugu alamaz.

Yönetimden degilse liseli abilerden gelmis demektir;Liseli abilerde bunu ancak özhan abilerine sorarak yaparlar sizin anlatıs , ona gösterdiginiz sevgi vede onu burda GALATASARAYIN en iyi baskanımıs gibi göstermeniz vede özhan abi nederse o olur tarzında anlatıslarınızla.

Siz özhan beyi nekadar savunursanız savunun yeni yaptıgı acıklamalarda akbaba gibi leşin basına üssüsmüs ama,Galatarasay tarihine baskan olarak gelmis bir utanc tablosu oldunu biliyoruz taraftar olarak...

Son olarak beni tanımanız cok önemlı degil ben forumda bir üyeyim sizin gibi bir yazı yazdınız,emri verdiler oda yaptı diye ozaman emir veren kim ??? onu sordum...

SAYGILAR

asvel maçında canaydın yeniden başkan olsun diye bende ilkbaşta susma eylemine katılmıştım...sonra düşündüm dedim eren ne yapıyosun bağır susma bağır.

şu durumdan bile kendilerine çıkar sağlamaya çalışanlar var Merzifonlu viyanada bozguna uğradığında en çök sevinenler sarayın içindekilermiş

Arkadaslar yanlisim varsa duzeltin, evet buyuk bir skandala imza atti maalesef bizim teknik ve idari kadromuz fakat aklima bisey takildi...Lig baslamdan once cibonayla oynanan hazirlik macinda bu cezayi aliyor cemal dimi...sonrasinda ise 5 hazirlik macinda oynadigi iddia ediliyor halbu ki sadece 3unde oynuyor yani 2 macta daha oynamamasi lazim ki cezasi bitsin...

Lig baslamadan once biz konyada turkiye teknosa kupasinda tofas, karsiyaka ve mersin maclarina cikarken hepsinde cemal kadrodaydi ve oynadi, aslinda bu karsilasmalarin ilk ikisi olan karsiyaka ve tofas macinda oynamamasi gerekiyordu ve mersin macinda oynayabilirdi...keske oynamasaydi zaten o maclari kaybetsek nolurdu ki hatta kazanadabilirdik cemalsiz o kadar buyuk katkisida olmadi zaten ama bu dedigim gibi teknik ve idari kadronun hatasi fakat benim deginmek istedigim konu farkli...

Hukukta bir kural vardir cezanin cekilecegi bolumler(lig, kupa etc) farkli olunca o ceza diger bolumlere istirak etmez misal adam avrupa kupasinda cezalidir ligde oynar felan...benim demek istedigim su bizim aslinda iyi bir savunma hazirlayarak ligden ihracin felan gundeme gelmemesi lazim sadece ve sadece kupadan ihrac oluruz...bu durumda oyak bosuna bu olayin ustune gidiyor cunku onlarla bir alakasi yok ki zaten cemal onlarin macina kadar cezasini cekmesi lazim...

Orkun Cinar' Alıntı:
Hukukta bir kural vardir cezanin cekilecegi bolumler(lig, kupa etc) farkli olunca o ceza diger bolumlere istirak etmez misal adam avrupa kupasinda cezalidir ligde oynar felan...benim demek istedigim su bizim aslinda iyi bir savunma hazirlayarak ligden ihracin felan gundeme gelmemesi lazim sadece ve sadece kupadan ihrac oluruz...bu durumda oyak bosuna bu olayin ustune gidiyor cunku onlarla bir alakasi yok ki zaten cemal onlarin macina kadar cezasini cekmesi lazim...

zaten basın şu an sevinç çığlıkları atıyor ama, GS spor klübü Resmi maçlarda cezalı oyuncu oynattı diye soruşturmaya tabi tutulmayacak. Çünkü federasyonun da izniyle,cezasını tamamladığı söylenerek oynatılma izniyle oynatılmış türkiye kupasında, ligde..

ama bence daha kötüsünden suçlanıyor GS. hile hurda lisansda oynama gibi bir sürü hata (suç) işlemiş bulunmakta. bunun bilinçli olduğu kesin. iş bu işe kimlerin iştirak ettiği. ilk etpta klüpten kovulan 4 kişi direk bunun parçası. tufan, cemal de parçası. yöentimde uzantısı varmı bilemiyoruz. ama yönetimde uzantısı olsa bile, ligden ihracı gerektirmez. (gerçi yönetimde uzantısı varsa ligde olsak ne, olmasak ne).

uzun lafın kısası, bir gurup salağın yaptığı çakallık köylü kurnazlığıda olabilir bu.(ki o zaman 6 kişi ceza alır ve biter bu olay) yada daha büyük kökleri vardır o zaman bunu yapan kanat hangisiyse, GS'dan kötü hatıralar bırakarak silinir. Ben lisenin bu olayda bir işlevinin olduğunu sanmıyorum.

Bu fırsatçı ınsanlardan her zaman nefret etmısımdır. Saolsun herkesde akbaba gıbı fırsat kovaladığı ne kadar aşikar. Daha 2 hafta önce klubun yönetimi için ne kadar güzel kelimeler kullananlar şimdi bir anda nasıl ağız değiştiriyor. Hepsi birbirininin kuyusunu kazmakla meşgul. Bu kadar abartılacak bişi değil. Bunlar böyle yaparak daha da olayı abartıyorlar. Halbukı yapılması gereken kulup içinde bu konusmaların yapılması. Kim bu konuda suçlu ise cezasını en acı şekilde çeker. Ama bu tüm kulube tüm yönetime mal edilemez.

okan seker' Alıntı:
Sn.Mithat Duran beni tanıyıp tanımamanız cokmu önemli ? Ben foruma yeni üye olmus bir arma sevdalısıyım.

Siz diyorsunuzkı biri emir verdi, Okan cevikde yaptı bende hem kendimce fikir yürütüp hemde size sorarak??? Emir veren kim bu klüp YÖNETİMİN`de okan cevike bunu yaptırabilicek tahminim 3 kisi var BASKAN ADNAN POLAT,Yigit Sardan,Mehmet Helvacıoglu bu 3 isim dısından kimse bu sorumlulugu alamaz.

Yönetimden degilse liseli abilerden gelmis demektir;Liseli abilerde bunu ancak özhan abilerine sorarak yaparlar sizin anlatıs , ona gösterdiginiz sevgi vede onu burda GALATASARAYIN en iyi baskanımıs gibi göstermeniz vede özhan abi nederse o olur tarzında anlatıslarınızla.

Siz özhan beyi nekadar savunursanız savunun yeni yaptıgı acıklamalarda akbaba gibi leşin basına üssüsmüs ama,Galatarasay tarihine baskan olarak gelmis bir utanc tablosu oldunu biliyoruz taraftar olarak...

Son olarak beni tanımanız cok önemlı degil ben forumda bir üyeyim sizin gibi bir yazı yazdınız,emri verdiler oda yaptı diye ozaman emir veren kim ??? onu sordum...

SAYGILAR

Okan bey size nasıl hitap edeceğimi bilmediğim için sizi tanımıyorum dedim.Malum yaşınız belli değil,bu forumdaki herkes beni tanır burda herkesi eleştirdim.Benim için en büyük başkan sn.Selahattin BEYAZIT'tır.

Bazıları gibi konuyu yüzeysel değil,tamamen ele alırım.Bakın bu olay patladığından beri daha uyku uyumadım,10 günlük oğlumu daha görmedim.Sırf gerekli bağlantılara ulaşmak onları bir araya getirmek için.

Yaşanan bu olay üstü çabuk kapatılacak bir hata değildir.Yaşanan olay kulüp tarihinin en büyük rezaletidir.

Malesef ben yalnızca üzüntü duymuyorum kahroluyorum,iki gündür yüzlerce kişiyle telefon görüşmesi yaptım.

Sonuçta kupadan elenerek lige devam ederiz diye düşünüyorum.

[/quote]
Okan bey size nasıl hitap edeceğimi bilmediğim için sizi tanımıyorum dedim.Malum yaşınız belli değil,bu forumdaki herkes beni tanır burda herkesi eleştirdim.Benim için en büyük başkan sn.Selahattin BEYAZIT'tır.

Bazıları gibi konuyu yüzeysel değil,tamamen ele alırım.Bakın bu olay patladığından beri daha uyku uyumadım,10 günlük oğlumu daha görmedim.Sırf gerekli bağlantılara ulaşmak onları bir araya getirmek için.

Yaşanan bu olay üstü çabuk kapatılacak bir hata değildir.Yaşanan olay kulüp tarihinin en büyük rezaletidir.

Malesef ben yalnızca üzüntü duymuyorum kahroluyorum,iki gündür yüzlerce kişiyle telefon görüşmesi yaptım.

Sonuçta kupadan elenerek lige devam ederiz diye düşünüyorum.[/quote]

Bende bu noktaya deginmek istiyordum iste biz neden ligden ihrac edilelim bunu anlayamiyordum son 3 gundur..evet durum hakikaten vahim bunu yapanlar cezasini cekmeli ve harbidende eger yonetimin haberi yoksa bu islerden bu kisilere galatasaray klubunun hukuk yoluyla hesap sormasi lazim...iyi bir savunma yaparsak mantiken kesinlike kupadan elenip ligde yolumuza devam etmemiz lazim...