Yine Aynı Film!

Sene basindan beri hep ayni seyi yaziyorum bu sefer yazmiycam..Bu takimin antrenoruyle,oyuncusuyla kapasitesi bu..Sampiyonluga oynayan ve buna gore takim kuranlarla bizim gibi hayali hedefler koyup ona gore takim kuranlarin arasindaki farki bugun bi kere daha gorduk..Bu kafayla gidildigi surecede bu filmi seyretmeye devam edicez..Artik alttaki takimlardan 1-2 sini yenip,play-off dada belki bi ihtimal bi ceyrek fnal oynarsak moral bulur kendimizi avuturuz..Senelerden beridir ilk kez basketbol subesine bu kadar yatirim yapildgi bi senede kurulan oyuncu kadrosu ve TEKNiK KADRO tam bir hayal kirikligi!!! ( yapilan transferler,maclarda yapilan taktiksel hatalar vs vs vs) Gecenlerde bi yazi yazildi iSTiFA ETMEKTE BiR ERDEMDiR DiYE!!! herkes hemen savunmaya gecti!!! Ne o antrenorumuz beyfendiymis,ulkerde iyi seyler yapmis,GALATASARYLIYmis...Arkadaslar bunlar karin doyurmuyo..Sitenin girisinde bile Baskanimiz istifaya davet edilirken antrenorun istifaya davet edilmesi kadar normal bisi yok!!!Hatalar yapiyorsan bunun bedelini odemesini,hesabini vermesini bileceksin..gecen senenin en iyi oyuncusunu sistemine uymadigi gerekcesiyle gondericeksin (fazla para istedigi soylendi ama Fitch ede daha azi odenmedi!! ) yerine stil olarak ondan hic farki olmayan hatta ondan daha bencil oynayan bi oyuncu tranfer ediceksin..antremanlarda deneyip begendigin Mcgowan gibi vasat bi oyuncuyu getireceksin,Holman gibi sakatligindan sonra basketbolu unutmus bi oyuncuya 6 ay dayanicaksin ,asist yapmayan bi guard trnsfer ediceksin--- ki dixon in gecen sene 4-5 arasi asist ortalamasida vardi skorer kimligi yaninda --- pota altinda surekli ezilen,dengesiz,yetersiz uzun oyuncularla yola baslayip inatlada bu hatada israr ediceksin, vs vs vs hatalar dizisi...

SiMDi SORUYORUM!!!
HAKSIZMIYIM BU KADAR BüYüK HEDEFLERiN KOYULDUGU Bi ORTAMDA,BU KADAR BüYüK PARALARIN HARCANDIGI Bi ORTAMDA BASARI BEKLEMEKTEN!!
HAKSIZMIYIM BUNUN HESABINI BiRiSiNiN ODEMESiNi ISTEMEKTE!!!
HAKSIZMIYIM BiZi BU SEKiLDE KANDIRANLARI,BiZE HAYAL SATANLARI iSTiFAYA DAVET ETMEKTE!!!

Re: YiNE AYNI FiLM!!!

Ali Sercan Akkaya' Alıntı:
Sene basindan beri hep ayni seyi yaziyorum bu sefer yazmiycam..Bu takimin antrenoruyle,oyuncusuyla kapasitesi bu..Sampiyonluga oynayan ve buna gore takim kuranlarla bizim gibi hayali hedefler koyup ona gore takim kuranlarin arasindaki farki bugun bi kere daha gorduk..Bu kafayla gidildigi surecede bu filmi seyretmeye devam edicez..Artik alttaki takimlardan 1-2 sini yenip,play-off dada belki bi ihtimal bi ceyrek fnal oynarsak moral bulur kendimizi avuturuz..Senelerden beridir ilk kez basketbol subesine bu kadar yatirim yapildgi bi senede kurulan oyuncu kadrosu ve TEKNiK KADRO tam bir hayal kirikligi!!! ( yapilan transferler,maclarda yapilan taktiksel hatalar vs vs vs) Gecenlerde bi yazi yazildi iSTiFA ETMEKTE BiR ERDEMDiR DiYE!!! herkes hemen savunmaya gecti!!! Ne o antrenorumuz beyfendiymis,ulkerde iyi seyler yapmis,GALATASARYLIYmis...Arkadaslar bunlar karin doyurmuyo..Sitenin girisinde bile Baskanimiz istifaya davet edilirken antrenorun istifaya davet edilmesi kadar normal bisi yok!!!Hatalar yapiyorsan bunun bedelini odemesini,hesabini vermesini bileceksin..gecen senenin en iyi oyuncusunu sistemine uymadigi gerekcesiyle gondericeksin (fazla para istedigi soylendi ama Fitch ede daha azi odenmedi!! ) yerine stil olarak ondan hic farki olmayan hatta ondan daha bencil oynayan bi oyuncu tranfer ediceksin..antremanlarda deneyip begendigin Mcgowan gibi vasat bi oyuncuyu getireceksin,Holman gibi sakatligindan sonra basketbolu unutmus bi oyuncuya 6 ay dayanicaksin ,asist yapmayan bi guard trnsfer ediceksin--- ki dixon in gecen sene 4-5 arasi asist ortalamasida vardi skorer kimligi yaninda --- pota altinda surekli ezilen,dengesiz,yetersiz uzun oyuncularla yola baslayip inatlada bu hatada israr ediceksin, vs vs vs hatalar dizisi...

SiMDi SORUYORUM!!!
HAKSIZMIYIM BU KADAR BüYüK HEDEFLERiN KOYULDUGU Bi ORTAMDA,BU KADAR BüYüK PARALARIN HARCANDIGI Bi ORTAMDA BASARI BEKLEMEKTEN!!
HAKSIZMIYIM BiZi BU SEKiLDE KANDIRANLARI,BiZE HAYAL SATANLARI iSTiFAYA DAVET ETMEKTE!!!
Sonuna kadar haklısın her maçına gittik şu takımın bir kere keyif alıp basketbol izlemedik ,yendiğimiz takımlar ligin en zayıf halkaları koçumuz maalesef her maçta aciz kalıyor bu saatten sonra koç değişikliği birşeye yaramayacağından her şeyi içimize atıp desteklemekten başka bişey düşmez ama seneye bir şeylerin düzelmesi gerekiyor artık YETER.

Ya o zaman koç adaylarınızı söyleyerek eleştirinizi yapın.Ben daha iyi bir koç bulabileceğimizi düşünmüyorum.Aciz kalıyor diyorsunuz.Burak-Tolga-İsmet-Altay bunları direk soyutlayın zaten geriye 8 kişi kalıyor.Mitchell da bugün soyutlanır rahatlıkla geriye 7 kaldı.Fitch'in de sakat ve karşısında yapışan bir oyuncu olduğunu düşünrsek 6 kişilik bir kadro var.Ne yapmasını bekliyorsunuz ki.Bence burada hangi oyuncular gitmeli-kalmalı tartışması yapmanız gerekir koç tartışması değil!!!

Elestirilerin bir kısmına katılıyorum fakat Murat Ozyer'in coaching'ini begeniyorum,koçu ve menajeri takım kurarken yaptıkları oyuncu seçimleri nedeniyle elestiriyorum yoksa saha içi performansı,iyi niyeti, gslılıgı,iş ahlakını takdir ediyorum.(aksi örnek fbli Halil Üner..?)
- Koç için son bir söz Erman Kunter, Ercüment Sunter,Murat Didin'den (Aydın Örs'ü saymıyorum bile) hangisini alabilirdik ki?Bu isimlerin ardından Murat Özyer'den daha iyi olduguna emin oldugunuz kim var ki?
- Tolga ve Mithat'ın sezon başı durumları bugünden çok mu farklıydı o zaman göremediler mi transfer ederken ne düşündüler..(takıma abilik edeceklermiş:))
- Mitchell'ı ayrıntılı tartışmayacagım ama bizim istedigimiz sisteme(avrupa basketbolu) uygun mu,tahminim transfer ederken hızlı basketbol oynayacak bir takım tasarlanmıştı..
* Analizleri SEZON SONU'na bırakalım bugün için Gerçekçi Hedefler ve Yapılabilecekler üzerine kafa patlatmanın daha iyi oldugu açıktır sanırım:
* Ligi buyuk ihtimal 5.tamamlayacagız.4 yada 5 bitirmekten çok play-off'ta Besiktas'ı eleyip eleyememe daha buyuk onem tasıyor..Gidişat ve takım yapıları bu konuda beni karamsarlıga iterken,mucize oldu almanlar bize buyuk bir iyilik yaptı.Murat Didin'in ayrılması olabilecek en iyi seydi Yumusak Takımımıza kok sokturen Didin'in yoklugu,Besiktas'a karsı sansımızı arttırmıstır.
* Graves alcak posttan sırtı donuk top aldıgında donerek atısları feleket dort macında da bu tip atışları dengesizdi.Ancak potanın 1 metre cevresinde topla bulusması lazım.Fatih zaten bos durumdayken bile bırakın sayı yapmayı steps yapmaması bile basarı..Cemal bu pozisyonlarda sayı yapmada basarılıyken berbat faul attıgını herkes bildiginden faullere maruz kalıyor ve kolay sayı uretemiyoruz ACİL 3-4 oynayabilen skora katkı yapabilecek biri gerekli ha COK KALİTELİ OLMASA DA OLUR,Efes ve Fener aradıgını bulamadıgı icin adam almayabilir ama bizim takımın boyle bir lüksü daha dogrusu kadrosu yok..

sene basindan beri ayni noktalara parmak basiyorum forumda..hep attigim mesajlarin iceri ayni seyleri iceriyo..basketbolun kurali cok basit.. 1- BiR TAKIM GUARD i KADAR KONUSUR !!!
2-BOYALI ALAN SENiN KALENDiR

Bizde bu 2 side yok..ne iceriyi kapayacak,ribaund alacak,blok korkusu yaratip rakibe korku salacak bi uzun var,nede asist yapacak takimi oynatacak bi guard var..sene basindan beri bu sorunlar cok net bi sekilde ortadayken inatla bu oyuncularda israr edildi..mcgowan ve holmann a nie bu kadar sabiredildi,eden kim..cevap acik..TEKNiK KADRO!!! cok net hatalar var sene basindan beri yapilan..BU TAKIM ALT SIRA TAKIMLARINA USTUNLUK SAGLASIN DiYE DiiL..YUKARIYA OYNASIN DiYE KURULDU..7 MACIN 6 SINI KAYBETTiK USTUMUZDEKi TAKIMLARA KARSI!!! HEMDE NE KAYBETMEK!!! E-Z-i-L-D-i-K tamamen..Direnemedik bile...Sene basindabu takimin basina getirilecek en ii aday ERMAN KUNTER idi..ama ulker grubunun dayatmasi ile malzemecesinden antrenorune kadar herseyiyle ulkerin staffini aldik, GALATASARAYIMIZA senelerdir karsiliksiz hizmet etmis emektarlari bi tesekkur bile etmeden kapi onune koyduk!!!! iste sonuclari bunlar!!!

Fatih Hısım' Alıntı:
Özyer le bu is yürümez. basketbolu bilmiyor. en azindan bu zamanin basketbolunu bilmedigi kesin.
ne demek bilmiyo geçen sene ülkeri kim şampiyon yaptı elindeki takım bu bu kadar oluyo ii bi 4 numara alınca görün siz gs ve murat hocayı

murat özyer 10 numara insan olabilir çok iyi Galatasaraylı da olabilir.ama stajyer hoca olduğu apaçık ortada.bu taraftara 3 maçta bir galibiyet getiremeyen takıma yazıklar olsun.telekom maçının 3.periyod ve 4.periyod'un ilk 5dksı hariç takımda mücadele yok.transfer tercihlerini(yabancı)çoğu hatalı.neredeyse bütün sezon holman'a sabrettiler.mitchel nasıl guard anlamış değilim adamın 1 tane mi faydalı hareketi olmaz.tufan,mithat,murat kaya'ya helal olsun.en azından mücadele ettiler.Galatasaray basketbol takımı kötü oynayabilir ama kötü mücadele edemez.bu kadar aciz duruma düşemez...

timur saglam' Alıntı:
- Koç için son bir söz Erman Kunter, Ercüment Sunter,Murat Didin'den (Aydın Örs'ü saymıyorum bile) hangisini alabilirdik ki?Bu isimlerin ardından Murat Özyer'den daha iyi olduguna emin oldugunuz kim var ki?

Erman Kunter.

Beşiktaşı eleriz muhtemelen ama Efes'in şu haline bakınca şampiyonluğun hayal olmaması gereken bir sezonda Fener'le aramızda böyle bir fark olmalıydı. Ben sene başında ülker'in parasına boyun eğmeseydik Erman Hoca ile anlaşsaydık daha onurlu bir mücadele ortaya koyabileceğimizi düşünüyorum. Tabi böyle bir farktan sonra bunları söylemek çok zor olmuyor.

Başka ortamlarda da ülker'le yapılan sponsorluk anlaşmasının basit bir sponsorluk anlaşması ötesinde klüp yönetimlerine müdahaleler taşıdığını belirten bir kişi olarak daha rahat konuşabiliyorum. Fener'e Ülker'in müdahale etmesi evlilik gibi bir durum olduğu için kabul edilebilir ama Galatasaray ve Beşiktaş'a yönetimsel anlamda müdahalelerde bulunma cüreti hoş karşılanmamalı. Ben kendi adıma, Erman Hoca ile yapılan görüşmelerin Ülker yönetimin baskısıyla Murat Özyer'e döndürülmesi ile ülker ürünlerini tüketmeme yönündeki bireysel kararımı uyguluyorum.

ya arkadasim ulkeri sampiyon yapmasi demek Murat hocanin iyi bihoca oldugunumu gosteriyor..ulkerdeki kadroyla her hoca sampiyon olabilir..kurdugun denklem tam anlamiyla yanlis..zaten surda 2 takim vardi ligde gecen seneye kadar..ulker ve efes..yani zaten sezona %50 sampiyonluk ihtimali ile basliolar...

ya ne diyorsunuz ne demek murat özyer basketbolu bilmiyor stajyer hocaymış falan kesinlikle katılmıyorum murat özyer gercekten iyi bir hoca dediğim az önce de yazmısıtım murat özyere hep destek tam destek murat hoca belki bu yazdıklarımı görür hocam size güveniyoruz!!

ya arkadasim ulkeri sampiyon yapmasi demek Murat hocanin iyi bihoca oldugunumu gosteriyor..ulkerdeki kadroyla her hoca sampiyon olabilir..kurdugun denklem tam anlamiyla yanlis..zaten surda 2 takim vardi ligde gecen seneye kadar..ulker ve efes..yani zaten sezona %50 sampiyonluk ihtimali ile basliolar...
peki murat hocaya kadar ülkerin efes karşısında bi başarısı yoktu efes avrupada fırtına gibi esiyo ülker 1.turdan çıkamıyodu efesin kadrosu çok daha iyidi vede efesin başında avrupanın en iyi koçlarından oktay m. vardı tabiki ülkeri şampiyon yapmakla iyi koç olunmaz fakat kötü koç olmadığını bence kanıtladı

halil ünere dayanmısız biz kac yıl murat hocaya biraz daha anlayıs

gostermemiz lazim bence ;)

Ne o antrenorumuz beyfendiymis,ulkerde iyi seyler yapmis,GALATASARYLIYmis...Arkadaslar bunlar karin doyurmuyo..Sitenin girisinde bile Baskanimiz istifaya davet edilirken antrenorun istifaya davet edilmesi kadar normal bisi yok!!!Hatalar yapiyorsan bunun bedelini odemesini,hesabini vermesini bileceksin..gecen senenin en iyi oyuncusunu sistemine uymadigi gerekcesiyle gondericeksin (fazla para istedigi soylendi ama Fitch ede daha azi odenmedi!! ) yerine stil olarak ondan hic farki olmayan hatta ondan daha bencil oynayan bi oyuncu tranfer ediceksin..antremanlarda deneyip begendigin Mcgowan gibi vasat bi oyuncuyu getireceksin,Holman gibi sakatligindan sonra basketbolu unutmus bi oyuncuya 6 ay dayanicaksin ,asist yapmayan bi guard trnsfer ediceksin--- ki dixon in gecen sene 4-5 arasi asist ortalamasida vardi skorer kimligi yaninda --- pota altinda surekli ezilen,dengesiz,yetersiz uzun oyuncularla yola baslayip inatlada bu hatada israr ediceksin, vs vs vs hatalar dizisi...

Öncelikle şunu bilmen gerek, Fenerbahçe'nin basketbola ayırdığı bütçesi bizim en az 3 - 4 katımız. O yüzden biz büyük para falan değil, tam tersi çok küçük paralar harcadık.

İkincisi ise, yerin dibine soktuğun Murat Özyer, belirttiğin gibi berbat bir kadroyu 4. yaparak mükemmel bir iş başardı, başarıyor da, başaracaktır da. Burada da kendinle çeliştiğin ortaya çıkıyor. Murat Özyer basketbol zekası, modern basketbolu bilmesi, koç duruşu ile tam bize göre bir koç. Ayrıca birşey belirtmek istiyorum kusura bakmaz isen, daha yatırımın ilk senesi, bir destur diyelim di mi? Takımda adam gibi bir 4 numara bile yok, bu kadar kötü ve sınırlı bir kadromuz var. Yatırım böyle devam ederse, ileride sürekli ve istikrarlı kadrolar ile başarılar zaten sağlanacaktır. Bizim bunlara sabır göstermemiz gerekiyor, herşey hö diyince olmuyor maalesef.

Yine çok beğenmediğin Mc Gowan (her ne kadar kişiliğini sevmesem de) esasen çok yetenekli bir 4 numara. Gittiği takımda harikalar yaratıyor, yanlız Türkiye'yi beğenmediği ve bazı sorunlarından dolayı kaçtı, gitti.

Fatih Hısım' Alıntı:
Özyer le bu is yürümez. basketbolu bilmiyor. en azindan bu zamanin basketbolunu bilmedigi kesin.

Kusura bakmayın, terbiyesizlik etmeyeyim, susayım falan diyorum da herkes basketbolu çok iyi biliyor da, Murat Özyer mi bilmiyor? Basketbolu bilmek nedir? Hangimiz basketbolu biliyoruz? Bunlar havada kalan laflar ve tespitler maalesef. Ayrıca Murat Özyer bu ligde modern basketbolu en iyi bilen koç bana göre.

Burakcım bunu maçta da belirttim. Kadrolar arasındaki fark elbette 35 sayı değil. Ancak bugüne göre Fenerbahçe oyuncuları çok günündeydi ve şutları çok isabetliydi. Böyle bir takımın gününde olduğu, diğer takımın ise kötü olduğu maçlar olur, bugüne denk geldi. Bence de zaten ilk periyottan sonra oynadığımız oyun iyi değildi, ama zaten çoktan kopmuştuk maçtan.

Bu arada Fitch'in eline sürekli buz tedavisi yapıldı.

Takım yenilince eleştirmek kolay. Bundan sonra neler yapılabilir takım nasıl daha iyi basketbol oynayabilir bunların tartışmasını yapmıyorsunuz gelip Murat hoca basketboldan anlamıyor, takımı bırakıp gitmeli diye Murat hocamızı tartışıyorsunuz. Bazı arkadaşlar Murat hocanın basketbol bilgisine şüpheyle bakıyorlar, bende o arkadaşların Galatasaraylılığına şüpheyle bakıyorum. Ne biçim taraftarsınız siz yazıklar olsun.

Burak Barut' Alıntı:
Pekı sen sorum Omercm O Demetın sevgılısını ordan cıkarmak ordan sag cıkarmak bıze yakıstı mı ?

biz orada o adamları hiç sallamadık...
takımı öylesine destekledik ki kendileri bile utandı artık çirkeflik yapmaya...
bahsettiğin insan müsveddesi de kendisini tatmin ededursun...
büyüklük bizde kaldı...
çok da yakıştı bence...

Burak, bu tür şeyleri bana sorma. Ben böyle olayları oldu olası çok çirkin bulurum zaten. Sağ çıkarmak falan, yakışıyor mu yav? Spor bu neticesinde, o kendi yaptığı hatayı çok iyi biliyor. Çok da komik aslında dışardan bakınca hareketi, ben gülüp geçtim.