Yol Verin Gitsin

Sezon başında yapılan fantezilerin, eksikliklerin, yetersizliklerin faturasını katmerli şekilde ödüyoruz!

Hangi akla hizmet, fiyasko yaşatacağı daha Şampiyonluğa oynayan takımın 1 numarası M.Strickland diyen, getirdiği elemanlar üzerinde otorite kuramayan bir asistan koç ile yola çıkılır???

Eğer gerçek anlamda 1 numaramız olsaydı, bu süreç bu kadar sancılı olmazdı. Rashid ancak Banvit, P.Karşıyaka, Mersin gibi takımların 1 numarası olur bu forma ona da 2-3 beden büyük geleceği belliydi nitekimde tabiri caizse elimizde patladı!

Yabancıları kaçan, çarpık sistemin üzerinde işler ancak bu kadar yürür...

Biz önümüzdeki yılın sezonunu 2 transfer ile açtık bazıları bunu hâlâ anlayamamış. Amma velakin öyle çarpık sistemsizlik üzerine kurulmuşki düzen, ne yapılsa nafile...

Olayı hala Murat Özyer'e yıkmak gerçekten komik olmaya başladı. Özyer gittikten sonra 2 yabancı aldık, dünyanın parasını harcadık. Guard alınabilirdi değil mi?

Olaya hala Özyer olarak bakanların uzun süredir ortada görünmemeleri de zaten gerektiği kadar açıklıyor herşeyi. Kötü gidişin bile diğer başlıkta Özyer ve sponsora bağlanması iyice komik olmaya başladı.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Allah'a şükür birçok yabancı siteyi takip ediyorum eş dosttan öğrenmiyorum abi :) Bence sen araştır ;)

Daha iyi araştır bak bakalım son asvel maçından önce nondo de colo oynamışmı oynamamışmı? sonrada burda yazmanı rica edicem :)

Kerem SEÇER' Alıntı:
Olayı hala Murat Özyer'e yıkmak gerçekten komik olmaya başladı. Özyer gittikten sonra 2 yabancı aldık, dünyanın parasını harcadık. Guard alınabilirdi değil mi?

Olaya hala Özyer olarak bakanların uzun süredir ortada görünmemeleri de zaten gerektiği kadar açıklıyor herşeyi. Kötü gidişin bile diğer başlıkta Özyer ve sponsora bağlanması iyice komik olmaya başladı.

Ya Kerem beraber bir kahvaltı yaptınız diye adamın avukatı oldun kardeşim,en ufak bir serzenişe hemen sitem eder oldun,dur bakalım,daha çok kişiyle kahvaltı edeceksin,sana söz Erman hoca bu takıma hoca olsun sana boğazda yemek.

Erman Hoca takıma hoca olsun benden de size boğazda bir bardak su. İçersiniz milyon dolarların üstüne :)

Murat Hoca ve diğerleri ile nasıl kendim irtibat kurduysam (sizin abiniz Koray Hoca ile de) Erman Hoca gelirse de kendim irtibat kurarım. Benim amacım insanlara bilgi vermek, takımı daha yakından takip etmek. İzin verirlerse verirler, vermezlerse izlemem. Olay bu kadar basit. Kimsenin yardımına ihtiyacım yok.

Ben Nando için değil bütçe için dedim. Hala düşük bütçe diye iddia ettiğiniz takımın bütçesi ne kadar onu araştırın dedim. Nando da o kaybedilen 4 maçın 3ünde oynamamış. Demek ki olay hoca değil Nando imiş sizin mantığınıza göre ;) Ki benim için bir sakıncası yok onu ortaya atan sizsiniz.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Erman Hoca takıma hoca olsun benden de size boğazda bir bardak su. İçersiniz milyon dolarların üstüne :)

Murat Hoca ve diğerleri ile nasıl kendim irtibat kurduysam (sizin abiniz Koray Hoca ile de) Erman Hoca gelirse de kendim irtibat kurarım. Benim amacım insanlara bilgi vermek, takımı daha yakından takip etmek. İzin verirlerse verirler, vermezlerse izlemem. Olay bu kadar basit. Kimsenin yardımına ihtiyacım yok.

Ben Nando için değil bütçe için dedim. Hala düşük bütçe diye iddia ettiğiniz takımın bütçesi ne kadar onu araştırın dedim. Nando da o kaybedilen 4 maçın 3ünde oynamamış. Demek ki olay hoca değil Nando imiş sizin mantığınıza göre ;) Ki benim için bir sakıncası yok onu ortaya atan sizsiniz.

Ben o suyu içtim senin hocan sayesinde yanındada rakı verdiler!!! önce hollman,sonrada m.s. kazıkları için onlara verilen para bizle antlaşma olmasaydı ülkerin cebinden çıkacaktı,bizle anlaşınca bizim cebimizden çıktı.

De COLO olayına gelirsek o takımın maestrosu,yani beyni takımın en pahalı oyuncusu,onun sakatlığında takım etkilenmesi gayet doğal,bu sene takım onun üstüne kuruldu.

Şimdi o mil. dolarları varsın Erman,veya Oktay harcasın o zaman bak bakalım takımın durumuna,sen önce en son yaptığın hoca röportajının perde arkasını öğren,senin yardıma ihtiyacın yok kardeşim sen kendin yapabilirsin,emin ol!!!

Kusura bakma abi o röportajı ben kendim ayarladım. Kimsenin de yardımı olmadı. Olayları çarpıtma.

1. Le Mans 5.63
2. Nancy 4.98
3. ASVEL 4.97
4. JDA Dijon 4.67
5. Orléans 4.35
6. Chorale de Roanne 4.32
7. Pau-Orthez 4.25
8. Cholet 4.01
9. Chalon-sur-Saone 3.94
10.Gravelines 3.7
11. Strasbourg 3.6
12. Hyères-Toulon 2.72
13. Vichy 2.67
14. Le Havre 2.51
15. Besançon 2.4
16. Rouen 2.28

Bu da vergiler dahil Fransız ligi takımlarının sezon başı bütçeleridir. Ortada bir abartıldığı gibi bir fark olmadığı açıkça görülmektedir. Biz milyon dolarlık farklarla rakiplerin gerisinden gelirken ufacık farklar yüzünden Fransa'nın basit takımı ilan ettiğiniz (bana göre de basit ama bütçe olarak değil performans olarak) Cholet'nin rakipleri ile arasındaki gerçek fark. Lig devam ederken gelen oyuncuları saymıyorum :)

gerçekten erman kunter iyi ve takımı heyecanlandırabilecek bir antrenör olabilir ama artık benim beklentim 5 sene bu takımda koç arayışı olmamalı...Erman hocaya karşı olanlar var çok başarılı görmeyenlerde var ama bir represa mahmuti taraftarıda birbirine kenetler burda koç tartışılmaz...Benim beklentim ve tek isteğim bu!

Kerem SEÇER' Alıntı:
Kusura bakma abi o röportajı ben kendim ayarladım. Kimsenin de yardımı olmadı. Olayları çarpıtma.

1. Le Mans 5.63
2. Nancy 4.98
3. ASVEL 4.97
4. JDA Dijon 4.67
5. Orléans 4.35
6. Chorale de Roanne 4.32
7. Pau-Orthez 4.25
8. Cholet 4.01
9. Chalon-sur-Saone 3.94
10.Gravelines 3.7
11. Strasbourg 3.6
12. Hyères-Toulon 2.72
13. Vichy 2.67
14. Le Havre 2.51
15. Besançon 2.4
16. Rouen 2.28

Bu da vergiler dahil Fransız ligi takımlarının sezon başı bütçeleridir. Ortada bir abartıldığı gibi bir fark olmadığı açıkça görülmektedir. Biz milyon dolarlık farklarla rakiplerin gerisinden gelirken ufacık farklar yüzünden Fransa'nın basit takımı ilan ettiğiniz (bana göre de basit ama bütçe olarak değil performans olarak) Cholet'nin rakipleri ile arasındaki gerçek fark. Lig devam ederken gelen oyuncuları saymıyorum :)

Senin yazdığın bu rakamlar oyuncu değerleridir,sevgili Kerem bu rakamlar bire,bir aynı değildir.Erman KUNTER 200 bin avro aldığı takıma 4 mil. dolarlık transfer yapmaz.

Sen röportajı olayını öyle bil,ben referans olayını biliyorum,bir tek Şamil kardeşimin adını vermemiştim,kusura bakmasın.

Benim ayarladığım röportajın seninle hiç alakası yok abi. Bir daha da yazmıyorum. Yazarsam ağrına gidecek şeyler yazabilirim.

Benim elimde bütün Fransız sitelerinde yer alan rakamlar var. Yapmazlar, etmezler yok abi. Üstelik bu rakamlar da euro'dur dolar değil. ;)

Neyse başka yazı yazmıyorum.
İyi akşamlar.

ama şu beni çok mutsuz ediyor ki daha playofflar başlamadan bu hale geldik ne kötü gidişi sorgulayan kaldı ne yoruum yapan kaldı bir yönetici çıksın da bişey söylesin oyuncular konuşsun coach konuşsun ama biri birşey yapsın bittimi herşey sezon gittimi çıkın konuşun koray hoca desin ki sezon sonuna kadar kalıcam dedehayır desin ki yapacak birşey kalmadı transfer sezonuda bitti artık koray hocayla sezonu bitiricez daha normal sezonun maçları bile bitmedi!NİYE SUSUYORSUNUZ KONUŞUN YAPAMADIK DEYİN ÇARELER TÜKENDİ DEYİN yeterki takım hakkında bir cümle kurun!

Ahmet Bey, Efes Pilsen oyuncularının sezon bitmeden sağla solla sözleşme imzalayıp, finalde oynamayarak, Murat Özyer önderliğindeki Ülkere kaybettiği finali Murat ÖZYER in şampiyonluğu sayıyorsunuz..

Erman Kunter in çalıştırdığı milli takımı zaten en iyi oyuncular vardı diye geçiştiriyorsunuz.

Efes Pilsen den teklif geldiğini benden öğrendiniz sevindim Oktay Mahmudi ile devam edilirken Erman Kunter e teklif götürüldü.. Yanii sezon sonu değil Erman hocanın istediği rakam 1.250.000 Euro..

Fransa da aldığı kupayı bana göre 2 kupayı geçiştiriyorsunuz..

Galatasaraydaki 800 milyarlık bütçe yi küçümsüyorsunuz.. Bu bütçe ile ligde 3.lük geldi..

Fransa nın en iyi 8. bütçesi imiş Cholet nin bütçesi...

Peki Murat ÖZYER in çalıştırdığı bütçe lütfen gerçek transfer rakamları ile ligin kaçıncı bütçesi.. başarısı ne? 4.lüğe demir attı, Fenerbahçe den tarihi fark yedik..Türkiye Kupasında ve Play-Off larda yokuz..

Erman KUNTER den size göre başarılı gördüğünüz yanı ne ?

Size göre represa uygun ise fiyat olarak ben ona da razıyım.. Gelme ihtimali olmayan Erman Hocanın yerine...

Elçiye Zeval Olmazmış,

Mithat Duran derki:

Kerem Seçer, Kerem Seçer O yazdığın paranın yüzde 40 vegidir Erman Kunterin takımı 2.6 milyon dolarlık takımdır

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Elçiye Zeval Olmazmış,

Mithat Duran derki:

Kerem Seçer, Kerem Seçer O yazdığın paranın yüzde 40 vegidir Erman Kunterin takımı 2.6 milyon dolarlık takımdır

Vergiyse vergi olsun bu vergi sadece Cholet'e mahsus değil ya o sıralamada yer alan her takıma aynı verdi koyulduğunda sıralama değişmez.

Yazmayacaktım ama o vergiler sadece Cholet'de mi var. Diğer takımlarda yok mu? :) Üstelik ben yazmışım vergiler dahil diye. Neyin ne kadar vergisi var onları da okuyorum. Sanırım Mithat abi yeni araştırdı öğrendi :)

Misal 100bin euroluk bir oyuncunun maliyeti maaşı ve tüm vergileri dahil ortalama 143bin euroya geliyor(muş). Bu bağlamda Cholet'nin normal takım masrafı diğer takımlarla arasında farkı arttırmaz, azaltır. Ufak bir matematik hesabıyla bulabilirsiniz ;)

Zihni abi isim vermemişsin ama bütçe konusunu ben açtım. Bütçemiz nereyi işaret ediyorsa ligi orada bitirdik. Normal bir sonuç aldık. Başarılı değiliz. Bunu iddia eden yok. Yalnız Kunter'in başarılı olduğunu iddia etmek biraz fantezi oluyor. Yıllardır yerinde sayan bir koçu yine göklere çıkarmaya başladınız. Yalnız;

Özyer'i takımdan kovanların performansına bir bakalım(hocaya mal etmiyorum, kovanlara ediyorum)

Öyzer;
10-2

Sonra;
9-7
10-8 (Muhtemel) (Özyer'in Takımı artı Hosley artı Tolliver)

Bütün suç Özyer'de evet. Herşeyi yukarıdakiler biliyor. Yol verilmesi gerekenler çok açık bellidir.

Bardağın sadece dolu tarafı veya boş taraına bakılıyor istendiğinde. Erman Kunter olunca cımbızla başarılar seç, Murat Özyer olunca zaten herkesin bildiği yanlışları defalarca burada yaz. Kimsenin kimseye faydası olmaz böyle. Önce önyargılardan arınmak lazım.

Ahmet Çakı gelir en güzeli.
Basketbolunu ve araştırmacılığını gerçekten beğeniyorum.
Hem de liseli.

Ama sonra ne olur. Bu klüpte bu çatı altında bu yapıda hiç bir Türk hoca adam gibi çalışamaz.

Ahmet Çakıyıda ziyan ederiz.