Yol Verin Gitsin

Onur Bey, son cümlenize katılıyorum... Profesyonellerden oluşan bir şube kurulmalı.. Onun adamı, onun bilmemnesi, alt devresi, üst devresi, yöneticinin adamı vs.... Ne olursa olsun benim adamımla olsun dönemi bitmeli..

Zihni Öztürk' Alıntı:
Onur Bey, son cümlenize katılıyorum... Profesyonellerden oluşan bir şube kurulmalı.. Onun adamı, onun bilmemnesi, alt devresi, üst devresi, yöneticinin adamı vs.... Ne olursa olsun benim adamımla olsun dönemi bitmeli..

Sizin bu dediklerinizin olması tek bir koşula bağlı ÖZERKşube kurtuluşun reçetesi bu!!!

Zihni Öztürk' Alıntı:
Oktay Mahmudi yanına Ekrem MEMNUN.... gayet güzel..

Bu arada Erman Kunter in ismini duyunca, rahatsız olanlar.. Erman Hoca Eurochallange da finalde... Bütçesini de inceleyin isterseniz.. Bu lafım şubeyi dipten çıkaran, Erman hoca ya bu oyuncularlamı başarılı olacaksın diyen kişilere...

Sayın Öztürk, şahsen Erman Kunter isminden rahatsız olmuyorum, neden rahatsız olalım? Kendisi özel bir oyuncuydu,Türk basketbolunda önemli bir ismi var. Ancak ortada son derece açık bazı hakikatler de var... Daha evvel Erman Kunter'le bu işin neden olmayacağını kendimce yazmıştım. Objektif yaklaştığınızda anlayacağınızı umarak tekrar edeyim...

Erman Kunter'in koçluk yaptığı Cholet, bu sezon Eurochallange Cup'ta final oynayacak. Kupayı alamasalarda bu önemli bir başarı, kendisini tebrik etmemiz gerek. Ancak aynı Cholet, ligde kısa bir süre öncesine kadar küme düşmemeye oynuyordu. 16 takımlı Fransa liginde 11 galibiyet, 15 mağlubiyetle şu an dokuzuncu sıradalar ve Cholet'in play-off'a katılma ihtimali kalmadı. Cholet'in bütçesi Fransa ligindeki takımlara göre öyle azımsanacak bir bütçe değil... Zaten Fransa ligindeki takımların bütçesi hemen hemen aynıdır. Cholet'in bütçesi 4 milyon euro civarında. Lig lideri Asvel'in ise 5 milyon euro'luk bir bütçesi var. Fiyat/performans karşılaştırması yaparsak Cholet'in Fransa liginde başarısız olduğunu söyleyebiliriz. Geçen sene sekizinci sıradan play-off'a girebilmişlerdi...

* Bazı çevrelerce çok eleştirilen Murat Özyer geçen sezon çok daha üst düzey takımların olduğu ULEB Cup'ta en fazla maç oynayan dört takımdan biri olmuştu. Kupanın mutlak favorisi Joventut Badalona maçında bariz hakem hatalarıyla yarı finalde elendik.

Tekrar Erman Kunter'e geçiyorum... Erman Kunter uzun yıllardır baş antrenörlük yapıyor. Peki bunca yıldır kariyerinde ne yaptı, hangi önemli kupaları kaldırdı? Kaldırdığı tek kupa Fransa'nın üçüncü büyük kupası olarak kabul edilen "Haftanın Ası Kupası". Birde Fransa Kupası'nda Cholet ile finale çıkması var... Erman Kunter'in kariyeri boyunca lig performansları ekseriyetle zayıf. Galatasaray'la yakaladığı normal sezon üçüncülüğünde Efes ve Ülker'den başka rakip yoktu. Efes, Ülker ve diğerleri vardı... O sezon Efes ve Ülker maçlarında Erman Kunter'li Galatasaray direnç gösterebildi mi? Efes ve Ülker karşısında bütün maçları kaybetmiştik.

Erman Kunter'in eline Asvel ile üst düzey alanda mücadele etme fırsatı geçti ve bu fırsatı kötü kullandı. Nasıl gönderildiğini hatırlıyor musunuz? Şampiyonluk hedefi olan Asvel'de seri yenilgiler aldı...

Velhasıl, Kunter'in kariyerine, çalıştırdığı takımların oyun yapısına ve savunma zaaflarına baktığımızda TBL'de Efes Pilsen'i, F.bahçe Ülker'i geçebilmemizi sağlayacak bir koç olmadığını görüyoruz.

Erman Kunter kötü bir koç değildir fakat, üst düzey hedefler varsa, güçlü Euroleague takımlarının olduğu bir ligde şampiyonluk bekleniyorsa doğru seçim olmaz. Şayet olsaydı, Asvel'de başarılı olurdu ve daha yüksek hedefli takımlarda çalışırdı. Avrupa'daki iddialı kulüpler Erman Kunter'i görmüyor mu? Efes Pilsen neden hiçbir zaman Kunter'i gündemine almadı? Oysa Murat Özyer ile ciddi olarak anlaşma zemini aramışlardı, hatta birçok Efes Pilsenli taraftarın Murat Özyer'i istediğini duyduk. Zira Özyer'in yardımcı antrenör iken bile olsa önemli bir Euroleague tücrübesi var, Oktay Mahmuti'nin çalıştırdığı Efes'i 4-0'lık bir seri sonunda geçerek Türkiye Şampiyonluğu" var. Bakınız Özyer, baş antrenörlük yaptığı bu kadar kısa sürede Türkiye şampiyonluğu ve ULEB Cup yarı finali görmüş. "Şayet Galatasaray'da rahat bir çalışma ortamı bulsaydı, bugün olduğumuzdan çok daha iyi bir durumda olmaz mıydık?" diye "tarafsızca" düşünmek lazım.

Galatasaray, Telekom ile sponsorluk anlaşması yapacaksa ve 15 milyon dolarlık bütçe oluşturacaksa takımın başına Avrupa basketbolunda ve Euroelague'de ismi olan, şampiyonluk/şampiyonluklar görmüş bir koç getirilmelidir! Bu şube artık sürekli aynı isimlerin gidip-geldiği bir düzenle yol alamaz. Beşiktaş geçen sezon Ergin Ataman'ı getirdi, rakiplerinden daha düşük bir bütçe ile yola çıkmasına karşın, sezon başından beri herkes Beşiktaş'ı şampiyonluk adayı olarak görüyordu. Zira Beşiktaş Ataman'ı getirerek "o mesajı verdi". Sezon içinde oyuncular para alamadı, türlü türlü sıkıntıya rağmen sezonu lider bitirdiler. Play-off'ta Telekom'a karşı seriye 1-0 geride başlamasalardı, F.bahçe ile final oynama ihtimalleri çok yüksekti. Galatasaray, Kunter'i getirse daha sezon başında yine birçok kişinin nazarında Efes ve F.bahçe Ülker'in arkasındaki takım olarak kalacağız.

Bogdan Tanjevic'in kariyerine, kazandığı başarılara bakalım, yahut Ergin Ataman'ın hep zirveye oynamış olmasını; İtalya'ya gidip Siena'nın bugünlere ulaşmasında temeli atan en önemli kişilerden biri olmasını ve kaldırdığı kupaları ele alalım. Bu koçlarla Erman Kunter'i mukayese edince nasıl bir sonuç çıkıyor?

Artık bu işi "bizim koçumuz, sizin koçunuz" diye ayırarak bir yere varamayacağımızı anlamamız lazım.

Şahsen beklentim herkesi heyecanlandıracak ve bu kulüpte kalıcı olarak birşeyler bırakabilecek bir ismin getirilmesidir.

Yukarıdaki yazıyı dün yazmıştım... Aşağıdaki yazınızı görünce bir soru sormak ve bir hatırlatma yapmak iktiza ediyor...

Zihni Öztürk' Alıntı:
Bu arada bu sıradan takımla Erman Kunter Fransa da geçen sene 2 kupa aldı, bu sene de zayıf kupada final oynuyor..

Kunter geçen sezon hangi iki kupayı almış? Bildiğim kadarıyla Kunter'in aldığı tek "Semaine des As-Haftanın Ası" kupasıdır.

ŞUBAT 2009 ,Galatasaray Dergisi sayfa 68-72
Koray Mincinozlu Röportajı
SORU :Beşiktaş CT ve FB Ülker maçları tamamen farklı idi ,elinizde sihirli değnek mi vardı?
KM : Takımda sebepsiz bir gevşeklik ,kimyada tutmayan bir şey vardı.Ben sadece koşturdum onları.Daha fazla sorumluluk verdim.
Daha sert bir takım olduk.
SORU :Taktik manada içeriyi daha fazla kullandığınızı gördük.

KM: Evet topu biraz daha fazla topu içeri vermelerini söyledim............Onların yerine mücadeleyi getirdik, bu doğru.
SORU :Orta vade planladığınız değişiklikler:
.....takımın kuruluşu ,tekniği,taktiği gayet güzel.................
SORU :Yolun yarısı itibariyle gördüğünüz eksiklikler neler takımda ?
KM: İçeriye bir oyuncu şart......çember altını dolduracak nitelikte bir oyuncu düşünüyorum.
SORU :4 mü 5 mi ?amerikalımı?
KM: Atletik ,ağır işçi,iyi hücum ribaundu alan,ekstra sayı çıkartan, iyi perde yapan tipte olmalı.
SORU :Charles GAINES'i tarif ettiniz sanki ?
KM: Evet ! Biraz daha post up ı kuvvetli olan birini tercih ederim.

Bazı konuları bir hatırlayalım istedim.ilk F.bahce macı sonra ki savunmacı koçumuz var artık demistik.Tamam beklediğimiz budur demistik ama bu yazı doğru galiba:
http://www.basketdergisi.com/haber_deta ... 128&tur=38

Oooooo Zamanı Geldi Yol Vermenin Zamanı geldiii ...
Oooooo Zamanı Geldi Koray'ı yollamanın Zamanı Geldii....
Oooooo Zamanı Geldi Ruhsuzları Kapının Önüne Koymanın Zamanı Geldi...
Oooooo Zamanı geldi Hosley'i 4 numara yapmanın Zamanı Geldi...
Oooooo Zamanı Geldi Taraftarın çıldırmasının Zamanı Geldi...

Ahmet Bey, 15 milyon dolarlık bütçe ve Ivkoviç gelecekse itirazım yok..

Erman KUNTER e Efes Pilsen teklif götürmüş parada anlaşamamışlardır, David Blatt ın alındığı sezon başı.

Erman Kunter Milli Takımı çalıştırdığı dönemde, o zamana kadar alınmış en iyi başarıyı yaalamıştır.. Top 16 ya kalarak avrupa da..

Cholet ile Fransa da geçen sezon 2 ve 3 numaralı kupaları kazanmıştır..

Bu sezon Cholet ile Galataray an yediği darbeden sonra büyük sıkıntılar yaşamış ve kadro oluşturuken zorlanmıştır.. Bu yüzden sezon başı kötü sonuçlar alıp ligde son sıralardadır ama iyi incelerseniz takımın ivmesi artmaktadır..

Ama en başta yazdığım cümleyi tekrar adiyorum, Ivkoviç, Represa, Obradoviç gibi koçlar gelecekse ayakta alkışlarım.

Boşa giden 3 sezonlar olmaması dileğiyle...

Koç olarak kesinlikle disiplinli,sistem basketbolu oynatan tecrübeli bir antrenör lazım.Bence;Dusan Ivkovic.
böyle bir adam getirebilirsek;oyuncu transferinde üst düzey oyuncuların da tercih edeceği bir kulüp oluruz.

Zihni abi Cholet ligde oynadığı son 5 maçta 4 yenilgi almıştır. Bu mudur çıkışa geçmiş Cholet?

Erman Kunter benim gözümde ikinci sınıf takımların koçudur, ileri de gidemez. Bütçesi de dediğiniz gibi çok kötü değildir. Ligin en iyi sekizinci bütçesidir sezon başı. Sezon ortasında gelen oyuncuları katarsak bütçesinin hiç de az olmadığı görülmektedir ;)

Zihni Öztürk' Alıntı:
Ahmet Bey, 15 milyon dolarlık bütçe ve Ivkoviç gelecekse itirazım yok..

Erman KUNTER e Efes Pilsen teklif götürmüş parada anlaşamamışlardır, David Blatt ın alındığı sezon başı.

Erman Kunter Milli Takımı çalıştırdığı dönemde, o zamana kadar alınmış en iyi başarıyı yaalamıştır.. Top 16 ya kalarak avrupa da..

Cholet ile Fransa da geçen sezon 2 ve 3 numaralı kupaları kazanmıştır..

Bu sezon Cholet ile Galataray an yediği darbeden sonra büyük sıkıntılar yaşamış ve kadro oluşturuken zorlanmıştır.. Bu yüzden sezon başı kötü sonuçlar alıp ligde son sıralardadır ama iyi incelerseniz takımın ivmesi artmaktadır..

Ama en başta yazdığım cümleyi tekrar adiyorum, Ivkoviç, Represa, Obradoviç gibi koçlar gelecekse ayakta alkışlarım.

Boşa giden 3 sezonlar olmaması dileğiyle...

Zihni Bey, geçen sezon 2 ve 3 numaralı kupayı aldı demişsiniz de; dünde yazdığım gibi, 2 numaralı kupayı Cholet almadı, Asvel aldı... Cholet, Asvel ile final oynadı ve 76-86 kaybetti.

Bu sezon Cholet Fransa'da çok istikrarsız sonuçlar aldı. Bizde ki Banvit gibi... Geçen sene de böyleydi... Erman Kunter'in lig performansı ekseriyetle zayıf olmuştur.

Erman Kunter'in Milli Takım'ı çalıştırdığı dönemdeki kadro, Türk Basketbol tarihindeki en iyi jenerasyonun başlangıcıdır. O kadroda kimler vardı şöyle bir sayalım: Hidayet Türkoğlu, Mehmet Okur, Hüseyin Beşok, Kerem Tunçeri, Tamer Oyguç, Mirsad Türkcan, Cüneyt Erden, Ufuk Sarıca, Haluk Yıldırım, İbrahim Kutluay, Asım Pars, Murat Konuk... Biz bu kadroyla maalesef o sene Almanya'dan fark yiyerek turnuvayı noktaladık. Daha sonra bu kadro 2001'de final oynadı.

Erman Kunter'in Efes Pilsen tarafından istendiğini ilk defa sizden duyuyorum. Üstelik David Blatt'den önce, Kunter'le görüştüler ve alacağı ücrette anlaşamadı diyorsunuz. Kusura bakmayın da, Davit Blatt Efes Pilsen'e sezon biter bitmez imza attı. Daha sonra Rusya ile Avrupa şampiyonu olunca, acaba Efes'teki kontratını iptal edip daha iddialı bir kulübe gider mi diye söylentiler çıktı. Hatta Ettore Messina CSKA'yı bırakırsa, David Blatt'ı getirecekler diye birçok spekülasyon yapıldı. Efes'in Kunter ile maddi konularda anlaşmama ihtimali var mı? Bu size inandırıcı geliyor mu? Blatt, Kunter'den daha fazla kazanıyor. Şayet sizin bahsettiğiniz gibi bir durum olsaydı Efes istediği an Kunter'i getirirdi.

Ivkovic kulüp takım koçluğunu Dinamo Moskova'da bıraktı. Şu an Sırbistan Milli Takımı'nın koçluğunu yapıyor ve artık son yılları. 67 yaşına gelmiş, kariyerinde görebileceği herşeyi görmüş, efsane olmuş bir adamı Türkiye'ye getirmek mümkün olmasa gerek.

Obradovic derken, Zeljko Obradovic'den bahsediyorsunuz sanıyorum. Obradovic'i değil Galatasaray'a, önümüzdeki 5-10 yıllık periyotta Türkiye'ye getirmek mümkün görünmüyor. Şu an Avrupa'nın en büyük basketbol organizasyonlarından birinde, Panathinaikos'un başında görev yapıyor. Senede aldığı para en az 3-5 milyon euro'dur. Biz bu paranın iki katını versek bile gelmez. Repesa'da çok önemli bir koçtur ama, Obradovic'in kariyeriyle Repesa'nın kariyerini mukayese edemeyiz. Repesa'yı istersek getirebiliriz.

Zihni Bey'e katılıyorum.Koç olarak alternatiflerin Koray Hoca,Murat Özyer,Murat Didin veya Halil Üner'in olduğu bir ortamda benim her zaman ilk tercihim Erman Kunter olur.
Fakat artık hedefler daha büyük diyorsak küçük takımda sürprizler yapan, zaman zaman başarılar yakalayan koçlar değilde.Başarıyı tanımış görmüş koçlara yönelmek çok daha yararlı olacaktır bizim için.
Bunun için Repesa şu an için benim gözümde en iyi alternatiftir yabancı koçlar içinde.

Fakat bu sezon için en büyük beklentim Oktay Mahmudi'nin 4-5 yıllık bir kontrat süresi ile takımın başına getirilmesidir.

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
Zihni Bey'e katılıyorum.Koç olarak alternatiflerin Koray Hoca,Murat Özyer,Murat Didin veya Halil Üner'in olduğu bir ortamda benim her zaman ilk tercihim Erman Kunter olur.
Fakat artık hedefler daha büyük diyorsak küçük takımda sürprizler yapan, zaman zaman başarılar yakalayan koçlar değilde.Başarıyı tanımış görmüş koçlara yönelmek çok daha yararlı olacaktır bizim için.
Bunun için Repesa şu an için benim gözümde en iyi alternatiftir yabancı koçlar içinde.

Fakat bu sezon için en büyük beklentim Oktay Mahmudi'nin 4-5 yıllık bir kontrat süresi ile takımın başına getirilmesidir.
Saydığın koçlar için haklısın onlar arasında bende bir tercih yapacak olursam bende Erman Kunteri seçerim.Erman Kunter kötü bir koç değil tabi ki ama daha galatasaraya gelmeden ismi çok yıprandı.Taraftar için yeni bir umut yeni bir başlangıç değil Erman Kunter.

Ben yabancı Koçtan yana değilim çok gerekmedikçe
Mecbur kalınırsa yabancı koçada karşı değilim tabi ki
Ama artık Halil Ünerleri falan bırakalım hakan demir falan da olmaz.Orhun ene de olmaz daha pişmesi lazım.Oyuncuların altında ezilmeyecek isim olarak onlardan geri kalmayacak vizyon sahibi bir koç gelmeli bu takımın başına

Bunun en büyük adayı Oktay Mahmuti dir kendini kanıtlamış vizyon sahibi otoriter genç olmasına rağmen-ki kendisi murat özyerden de gençtir-tecrübeli avrupa da oynamaya alışmış artık bişeyleri başarmış bir coach gelmeli bu takıma ekol sahibi bir koç gelmeli.
Türkiyenin en iyi iki genç koçu kim deseler
1 Oktay Mahmuti
2 Ergin Atamandır benim için

Ama gerek karakteri gerekse bazı hareketlerinden dolayı Ergin Atamana çok fazla sıcak bakmıyorum ve kesinlikle bence koç olarak Oktay Mahmuti Ergine ezilecek bir adam da değildir.

Bence En doğru Yol Oktay Mahmutiyle 5 senelik anlaşma yapıp Cafe crownla bağları koparıp iyi bir sponsorla bütçeyi sabitleyip geleceğe umutla bakacak bir hale gelmeliyiz.

Yabancı koç gelecekse de Messina falan mümkün değil tabi ki yabancı koç gelecekse Sasa Obradovicin gelmesini isterim ve istenilidiği takdirde getirilebilir.Tabi Jasmin Repesa da olur.Ama yine söylüyorum Aslan gibi Oktay Mahmuti varken yabancı koça gitmeyi çok fazla da istemiyorum

Erman Kunter'in Milli Takım'ı çalıştırdığı dönemdeki kadro, Türk Basketbol tarihindeki en iyi jenerasyonun başlangıcıdır. O kadroda kimler vardı şöyle bir sayalım: Hidayet Türkoğlu, Mehmet Okur, Hüseyin Beşok, Kerem Tunçeri, Tamer Oyguç, Mirsad Türkcan, Cüneyt Erden, Ufuk Sarıca, Haluk Yıldırım, İbrahim Kutluay, Asım Pars, Murat Konuk... Biz bu kadroyla maalesef o sene Almanya'dan fark yiyerek elendik. Daha sonra bu kadro 2001'de final oynadı.

[/quote]

Ahmet bey yanlış hatırlamıyorsam,çeyrek final maçında Fransa'ya kaybettik hemde öyle farkla değil bir basket vardı,eğer Haluk son hucumda kullandığı üçlük basket olsaydı maçıda kazanıyorduk.

2001 yılındaki finale gelirsek hiç haketmediğimiz bir finaldi kanımca,İspanya maçında yapılan faiş hakem hataları,maçtan önce yapılan gece toplantılarını iyi bilirim.
Sonuçta biz final oynadık,İspanya elendi sonra ne oldu o İspanya şimdi ne konumda biz ne konumdayız.

Bunun en güzel kanıtı ise 2001 yılından sonra avrupa,dünya ve olimpiyat şampiyonalarında hiç bir derecemiz yoktur.

Çok övdüğünüz ve Erman hocayı eleştirdiğiniz,jenarasyon uzak doğudaki dünya şampiyonasına kontenjandan katılmıştır. Sebebine gelince 2010 dünya şampiyonasını düzenleyeceğimizden.

Mithat Duran' Alıntı:
Ahmet bey yanlış hatırlamıyorsam,çeyrek final maçında Fransa'ya kaybettik hemde öyle farkla değil bir basket vardı,eğer Haluk son hucumda kullandığı üçlük basket olsaydı maçıda kazanıyorduk...
Mithat Bey, ULEB Cup´ta Beşiktaş´ı Cüneyt Erden´in son saniyelerde attığı basketle yenince küçümsüyorsunuz ama iş Kunter´in çalıştırdığı takıma geline durum farklılaşıyor. İlginç birisiniz...

Evet Mithat Beyinde dediği gibi Eurobasket 99 da Erman Hocanın takımı avrupa 8.liği elde etmişti.Yanlış Hatırlamıyorsam Eurobasket 99 da Erman Kunterin yardımcılığını Koray Mincinozlu yapıyordu

Almanya'ya yenildiğimiz maç sekizincilik maçı.

O zaman 10 yaşında olduğumdan emin olamadım, FIBA Europe'tan baktım şimdi. Çok çabuk kopan ve doğru düzgün mola alınmayan bir maç olduğunu hatırlıyorum. Hatta biz Türkler duygusalız böyle maçlara konsanatre olamıyoruz geyikleri de dönmüştü.

Aynı Almanya'yı turnuvada, ikinci kademe grup maçlarında yenmişiz.

Bu maç neden bende bu kadar iz bırakmış, bilmiyorum. :p

Aklımda kalan diğer şeyler ise Haluk'un sol yandan kaçırdığı üçlük ve Kerem Tunçeri'nin potaya bakamaması.

99'da bariz hakem hatalarından dolayı fransa'ya yenilmiştik.yanılmıyorsam fransa ev sahibiydi zaten o turnuvada.almanya da nerden çıktı:)ayrıca o zamanki oyuncular kendilerini daha yeni yeni buluyorlardı.bence o jenerasyonu kullanamayan tanjeviç'tir

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Mithat Duran":nxly1sr2]Ahmet bey yanlış hatırlamıyorsam,çeyrek final maçında Fransa'ya kaybettik hemde öyle farkla değil bir basket vardı,eğer Haluk son hucumda kullandığı üçlük basket olsaydı maçıda kazanıyorduk...
Mithat Bey, ULEB Cup´ta Beşiktaş´ı Cüneyt Erden´in son saniyelerde attığı basketle yenince küçümsüyorsunuz ama iş Kunter´in çalıştırdığı takıma geline durum farklılaşıyor. İlginç birisiniz...[/quote:nxly1sr2]

Onur bey lütfen sapla sabanı karıştırmayın,ben yanlış bir anlatımı düzelttim iki farklı konuyu nasıl birleştiriyorsunuz,asıl ilginç olan sizsiniz.

Fransa'yı kendi evinde bu kadar zorlayan bir takım,maçın büyük bir çoğunluğunu önde götüren bir takım bireysel iki top kaptırmadan yenildiyse,yenildiği takım o kupayı kazanmışsa, bunun iki Türk takımının avrupada oynadığı bir maçla kıyaslamak biraz garip doğrusu.

Sanıyorum maçı hatırlamadan böyle bir yazıyı yazdınız.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Zihni abi Cholet ligde oynadığı son 5 maçta 4 yenilgi almıştır. Bu mudur çıkışa geçmiş Cholet?

Erman Kunter benim gözümde ikinci sınıf takımların koçudur, ileri de gidemez. Bütçesi de dediğiniz gibi çok kötü değildir. Ligin en iyi sekizinci bütçesidir sezon başı. Sezon ortasında gelen oyuncuları katarsak bütçesinin hiç de az olmadığı görülmektedir ;)

Omaçların sonu hariç nondo de colo oynamadı,sakatlığı sebebiyle ,birde yazdığınız kadar bir bütçeye sahip değil,bu takım amaç muhalefetse durum farklı eğer doğru bilgiyse o zaman araştırmanızı öneririm.

Allah'a şükür birçok yabancı siteyi takip ediyorum eş dosttan öğrenmiyorum abi :) Bence sen araştır ;)