Yol Verin Gitsin

Alperen Kaplan' Alıntı:
Önümüzdeki sezon için koçumuz hazır... Anlaşmışız bile. :)
Bu ironi mi yoksa gerçekten bir anlaşma var mı eğer varsa bence iyi yönde bir gelişme çünkü biraz daha uzun vadeli plan yapılmaya başladığının göstergesidir
Repesa olsa gelecek sezon için süper olur ama ben mecbur kalınmadıkça yabancı coach taraftarı değilim
Gönül isterki sağlam bir bütçeyle iyi bir yapılanmayla sağlam plan programlarla bu takımı gelecek sene Oktay Mahmuti çalıştırsın.

Bu sezon içinse coach değişimi taraftarı değilim ne olursa olsun sezon Koray Hocayla tamamlanmalı

Şu bir gerçek ki son üç haftada yeni koç hangi hucüm setini takıma öğretecekte hucum yapan bir takım olacağız imkansız ....
tek yapılması gereken iki senedir tüm takımla olup Özyerin tüm setlerini bilen çalıştıran nasıl işleteceğini bilen tek isim Aziz Bekirdir. Sezon sonu için herkesin fikrine saygılıyım Represada olur, Baldwinde olabilir,

Murat Özyer resmi olarak görevinden istifa etsin o zaman şampiyon olacağız. Ne gelirse başımıza onun resmi olarak hala takımın başında olmasından geldi :)

gelecek sezon için hayalim erkek basket takımının basında Repesayı futbol takımımızın basındada Van Gaalın olması Bayan takımda Okan hoca kalmalı bu is bulentle murat ozyerle Koray hocayla Skibbeyle olcak isler degil

Onur Yavuz' Alıntı:
Mithat Bey sağlıklı bir değerlendirme yapabilmek için; bizim bütçemizden bahsederken rakiplerimizin bütçelerini de dikkate alsaydınız keşke, tek kriter bütçeyse. Ayrıca değerlendirme yaparken bütçenin yanısıra rakiplerimizin kaç yıldır basketbol şubesine değer verdiklerini, yatırımlarını, oturmuş bir sisteme sahip olup olmadıklarını da dikktate alsaydınız... İstatistiklerin işinize gelenini dahil edip işinize gelmeyenini gözardı ederek objektif bir yorumlama yapmak mümkün değildir.

Bir başarıyı küçümsemenin en kolay yolu rakip takımı küçültmektir. Siz de bunun örneğini en somut biçimde vermişiniz. Neymiş, rakip parasızlıktan dağılan Beşiktaş´mış. Neymiş, son saniyede nasıl yendiğimizi hepimiz biliyormuşuz. Eğer Badalona son saniye basketi ile bizi yarı finalde eleseydi, şansızlıktan mı elendik derdiniz yoksa "Murat Özyer doğru düzgün savunma seti çizse kaybetmezdik" mi dersiniz. Bir de şans sporun içinde olan bir kavram. Kaldı ki Cüneyt Erden gibi bir ismin 3´lük atması şans değildir. Sonuçta Cemal Nalga´dan -O´nu küçümsediğimden değil, 3´lük başarımını dikkate alarak veriyorum bu örneği- bahsetmiyoruz.

Sponsor konusunda restleştiniz, üzülerek kabul etmek zorunda kaldınız ama seçimde yine Özhan Canaydın´ı desteklediniz. Siz belki başka bir isme oy vermiş olabilirsiniz ama sizin şu anda savunup bizim eleştirdiğimiz ağabeyler üstü kapalı da olsa oylar Canaydın´a dedi.

Ey ulu tarih, üstündeki sis perdesi hiçbir zaman aralanmayacak 1 Haziran! O günlerde Şardan´ın, ağabeylerin baskısından ve yıldırma politikasından bıkan Özyer´in, Beşiktaş´la sözleşme imzalamak üzereyken beklemesini rica ettiğini yazıyordu boyalı basın. Ne kadarı doğru, ne kadarı yanlış bilemiyorum. Bazı gerçekleri itiraf edebilseydiniz bu konuda sizin söylemlerinize güvenebilirdim.
Ben kimsenin kalemşörü değilim. Gördüklerimi, duyduklarımı akıl süzgecinden geçirerek düşüncelerimi ifade ediyorum. Özyer de insan, dolayısıyla hata yapabilir -ki guard konusunda yapmıştır- ve bedelini ödemiştir. Her zaman ifade ettiğim gibi Galatasaray´ı temsil etme yetisine sahip (benim gözümde teknik bilgi ikinci plandadır) her hocaya sahip çıkarım. Bugün Koray Hoca çalıştırır takımı, gelecek sene Erman Kunter, Represa... Ama şu anda gitmesi gereken Koray Hoca ya da teknik kadrodan bir başka kişi değil, zihniyettir.

Onun için Koray Hoca İstifa demiyor, zihniyet istifa diyorum.

Not: Düşüncelerimi yeterince ifade ettiğimi düşünüyorum. Bundan sonra yazacaklarım muhtemelen tekrar niteliğinde olacağından, konuya kendi adıma nokta koyuyorum.

Öncelikle sondan başlayarak tek tek cevap vereyim Onur bey!!!

Sonsorunuzda Murat Özyer hata yapmıştır,ama bedelini ödemiştir dediniz,tamamen yanlış Evet hata yapmıştır,ama bedelini kendisi değil,Galatasaray ödemiş,hala daha ödemektedir,sevgili hocanızın ödediği hiç bir bedel yoktur kendisi hala tıkır,tıkır aylık 70 bin ytl tutarı hala her ay almaktadır.

Gelelim boyalı basın konusuna,bu yazıları yazanların hepsi aslında Murat ÖZYER'inarkadaşları ve dostları olduğunu hepimiz biliyoruz sizin bunu bilmemeniz tuhaf,demek asparagas haberlerde ciddiye alınmalı.

Pardon seçimlerde kıimi destekleyeceğimizi kimseye danışmak zorunda değiliz,o günün koşullarında en doğru seçimi yaptığımızı düşünüyorum,buna sebeb sn Yiğit ŞARDAN'ın kaybettiği seçimden sonra 2 sene boyunca ortada gözükmemesi,sonrada en büyük rakibi Adnan POLAT'ın listesinden yönetime girmesi bunun kanıtıdır.

Ben hiç bir şeyi küçümsemiyorum,yalnızca sizin bu konuyu haddinden fazla abartığınızı söylüyorum.Pardon ama Beşiktaşın bu ligde kaç şampiyonluğu var en iyi zamanında oynadığı bir final var.Son 30 senede sonra ben bu takımı yenince büyük başarı gibi lanse edilmesi doğru değildir.

En büyük rakibimiz bizle aynı dönemde yatırıma başladı,peki son iki senenin şampiyonu kim demek ki bu işler iyi organize olmaklada olabiliyormuş.

Kısaca Galatasaray,ülkerin işsizlerine iş bulan bir kurum değildir,burası köklü bir camiadır.

Restleşme konusuna gelince yüz yılı aşkın bu kulübün bu yıllar içersinde uyguladığı sistem son sözü başkanın söylemesidir.Bence yanlıştır,doğrudur,bunu tartışmıyorum,ama biz saygı çerçevesinde bu sponsorluğa elimizden geldiği kadarıyla karşı çıktık.

Mithat bey kendi agzınızla itiraf etmişsiniz. Sorun kişilerde değil zaten organizasyonda. Bu yüzden ben de Onur bey de diğer kullanıcılar da o istifa bu istifa diye değil de zihniyet istifa diye yırtıyoruz bi yerlerimizi.

Bu organizasyon yapısı ve herkesin maydanoz olduğu yönetim şekliyle bu şubenin bir adım dahi ileri gitme şansı yok zaten. Yoksa Murat gider Erman gelir, Koray gider Okan gelir vs.. Değişen hiçbişey olmaz.

Semih Ural' Alıntı:
Mithat bey kendi agzınızla itiraf etmişsiniz. Sorun kişilerde değil zaten organizasyonda. Bu yüzden ben de Onur bey de diğer kullanıcılar da o istifa bu istifa diye değil de zihniyet istifa diye yırtıyoruz bi yerlerimizi.

Bu organizasyon yapısı ve herkesin maydanoz olduğu yönetim şekliyle bu şubenin bir adım dahi ileri gitme şansı yok zaten. Yoksa Murat gider Erman gelir, Koray gider Okan gelir vs.. Değişen hiçbişey olmaz.

Tamam da sevgili kardeşim bende aynısını söylüyorum.Şubenin özerk olmasını kendi kendini yaşatması gerktiğini söylüyorum.

Bu seferde liseliler şubeyi bırakmaz gibi bir laf ortaya atılıyor,ne alakası var,açıkça söylüyorum diyorum ki!!! birisini gönderirken yerine alternatifini göstermeniz lazım bunları yazın diyorum,aradan biri çıkıyor liseli bir hoca buluruz.

Bu sefer yazıyorum son 20 yılda kaç hoca ile çalışmışız,kaçı liseli diye o zaman işi başkana çeviriyorlar,son beş başkanın yalnızca ikisi liseli diyorum.

Son olarakta Aziz BEKİR ismi ortaya attılar,adamın kariyerinde bir tane takım çalıştırmamış çok iyi derecede sırpça veya boşnakça biliyor diye adamı takımın başına koç getirmeye kalkanlar var.

Şimdi bende çok iii derecede boşnakça ve sırpça biliyorum yanında fransızca ve ingilizcem var,bendemi takım çalıştırayım yani,ne kadar komik.

Arkadaşların bilmediği bilmeden Aziz Bekirin'in ipini çektikleri,yarın öbür gün ilişiği kesilir anlarlar.Galatasaray kulübünün diğer kulüplerdn ayıran bir diğer özellik ise bu kulüpte görev alınmaz size görev verilir.

Mithat bey,

Siz olayları kişiselleştirdiğiniz sürece karşınızdakilerin de kişiselleştirmesi kadar doğal birşey olamaz. Hala Murat Özyer üzerinden tartışmaya devam ediceksek eger bırakın şubeyi bu forumda bile bi arpa boyu yol alamayız. Zaten alamıyoruz da.

Geleceğe yönelik konuşacaksak eger konusalım. Ama hala dönüp "ama Murat Özyer" diye devam edeceksek bu kimseye bişey kazandırmadığı gibi gereksiz tartışmadan da öteye gitmez.

Neyse ben araya girdim. Siz devam edebilirsiniz.

Semih Ural' Alıntı:
Mithat bey,

Siz olayları kişiselleştirdiğiniz sürece karşınızdakilerin de kişiselleştirmesi kadar doğal birşey olamaz. Hala Murat Özyer üzerinden tartışmaya devam ediceksek eger bırakın şubeyi bu forumda bile bi arpa boyu yol alamayız. Zaten alamıyoruz da.

Geleceğe yönelik konuşacaksak eger konusalım. Ama hala dönüp "ama Murat Özyer" diye devam edeceksek bu kimseye bişey kazandırmadığı gibi gereksiz tartışmadan da öteye gitmez.

Neyse ben araya girdim. Siz devam edebilirsiniz.

Semih bey size verdiğim cevap içeriğinde Murat hocayla ilgili nasıl bir konu geçti anlamadım.

Ben kişiselleştirmiyorum,bana sorulan sorulara cevap veriyorum,soru Murat hoca ile ilgiliyse doğal olarak cevapta aynı konudan oluyor.

Ama temcit pilavı gibi her mağlubiyetten sonra Koray hoca gitsin yazılarına tamam gitsinde kim gelsin diye soruyorum,sonuç aynı

"Ama seni her seferinde kendilerine kalkan yapamazlar,bu yüzden demem odur ki!! İSTİFA ET Koray ABİ!!!"

Mithat bey bu cümle size ait, siz de alternatif göstermeden Koray hocanın -kendinizce nedenlerle- istifa etmesi gerektiğini söylemişsiniz.

"Ama temcit pilavı gibi her mağlubiyetten sonra Koray hoca gitsin yazılarına tamam gitsinde kim gelsin diye soruyorum,sonuç aynı" .

Bu da başka bir cümleniz. İstifa et derken aklınızda bir çözüm vardı da paylaşmadıysanız şimdi söyleyin lütfen.

Can Akogul' Alıntı:
"Ama seni her seferinde kendilerine kalkan yapamazlar,bu yüzden demem odur ki!! İSTİFA ET Koray ABİ!!!"

Mithat bey bu cümle size ait, siz de alternatif göstermeden Koray hocanın -kendinizce nedenlerle- istifa etmesi gerektiğini söylemişsiniz.

"Ama temcit pilavı gibi her mağlubiyetten sonra Koray hoca gitsin yazılarına tamam gitsinde kim gelsin diye soruyorum,sonuç aynı" .

Bu da başka bir cümleniz. İstifa et derken aklınızda bir çözüm vardı da paylaşmadıysanız şimdi söyleyin lütfen.

Hemen söyleyeyim sevgili Can aklımda ki!! isim Tab BALWİN'di Koray abinin kötü koç oluşundan değil tamamen günah keçisi ilan edilmesinden dolayı istifa etmesini yazdım.

Yabancı bir koç sene sonuna kadar hertürlü yapılan eleştiriye kulaklarını kapatıp işini yapabilir.Yerli hocalar daha duygusal oldukları için eleştiriler karşısında etki altında kalıyorlar.

bir tane oyuncu koray hocayı takmıyor bir tane set yok takımda eline alan sallıyor savunma yapmıyor takım zaten en dipteyiz şu oynanana basketbola yenilinen takımlara bakın dalgamı geçiyorsunuz maçlara antrenörsüz çıksak ne farkeder koray hocanın şu takıma yaptığı bir tane olumlu hamle yok neden bahsediyorsunuz ya!Hala ne koray hocasyı savunuyorsunuz gitse ne kaybedicek takım...ANLAMIYORMUSUN GÖRMÜYORMUSUN MİTHAT BEY!

Yüz kere yazdım , yine yazıyorum. İşi bilen kişiler başa getirilmediği sürece çok hoca gelip gidecektir. Voleybol ve basketbolun ivme yakalayabilmesi için onun abisi bunun kardeşi olaylarını bırakmamız lazım. Başkanlık seçimlerinde oy veren abilerimizden başlayarak bu takımları kuranlara kadar herkesin şapkasını önüne koyması gerekiyor. Boşa giden senelere ve yatırılan paralara acıyorum.

Sevgili Barış..burada kimsenin Koray Hoca başarılı diyebileceğini zannetmiyorum..ama bunun nedeni hocanın yetersizliğinden değil..idari anlamdaki bir yetersizliktir..al bu takıma en iyisini getir bu zihniyette gene aynı başlık altında ama tek farkla oda hoca ismiyle gene buluşuruz ..oyuncudan kastın heralde Cemal ve Erdem hocayla arasındaki sorun tamamiyle yönetimsel bir hata ve takımda bir menajerin olmamasından kaynaklanıyor

Sana şunu söyleyeyim tabiki kesin doğru diyemiyorum çünkü şahit değilim ama Hocanın Erdemi kadro dışı bırakmak istediği ama yönetimde ki bir kişinin aile dostu olduğu için buna izin verilmediği..bu ortamda ne yapılabilir ki başta

Barış Gürek' Alıntı:
bir tane oyuncu koray hocayı takmıyor bir tane set yok takımda eline alan sallıyor savunma yapmıyor takım zaten en dipteyiz şu oynanana basketbola yenilinen takımlara bakın dalgamı geçiyorsunuz maçlara antrenörsüz çıksak ne farkeder koray hocanın şu takıma yaptığı bir tane olumlu hamle yok neden bahsediyorsunuz ya!Hala ne koray hocasyı savunuyorsunuz gitse ne kaybedicek takım...ANLAMIYORMUSUN GÖRMÜYORMUSUN MİTHAT BEY!

Kardeşim hala aynı konulara değiniyorsun,takımın içindemisin,nerden biliyorsun,ne kadar çok biliyorsun basketbolu,daha önce vardıda şimdimi yok,siz üç beş maçla sistem sahibi olabileceğinizi mi? sanıyorsunuz.Tutturmuş Koray hoca böyle Koray hoca şöyle ,bana somut öneri yaz diyorum tutup hayatında takım çalıştırmamış adamın ismini yazıyorsun bu nasıl bir çelişkidir.

Koray hoca bu takımı taşıyacak bilgi ve tecrübeye sahip,eksikleri yokmu var,ama bu açıklarını kapatabilir,ama konuya vakıf olmada yazıyorsun bırak bu işleri takımın bir sinerji eksiği var bu hafta alacağı galibiyetle bununda üstesinden gelebilir.

Bakıyorum cin olmadan adam çarpmaya kalkıyorsunuz,sen bu kulübü başka kulüplerle karıştırdın galiba,habire laf sokmalar sabrın ve hoş görününde bir sınırı var.

Yakında çok sevgili Aziz abininde takımla ilişiği kesilir,o zaman anlarsın bu sistemi?

bu başlıkta yazı yazanların ve ciddi hadsizce yazı yazanların çoğu 1980li yıllarda koray hoca koçluk yaparken suya agu diyorlardı ve yine aynı hadsizlik yapanlar kendilerinden 8-10 yaş büyük insanlara klavye başında saygısızlık yapıyorlar. Kimse kimsenin fikrini benimsemek zorunda değil ama gitgide yozlaşan toplumumuzda etik değerleri hiçe saymada üstünüze yok.
Fikirleri tartışın saygı çerçevesinde ''en azından biz böyle gördük'' ve böyle yaptık galatasaraylı olarak...Biri ahmet dedehayıra defol git der biri yol verin gitsin der ya bi de bu sözleri karşılarına geçip söyleyebilecek cesaretiniz olsa..Lütfen biraz da olsa saygı gösterin başarısıza başarısız diyin de defol git demeyin be 'delikanlı'' kardeşlerim..

Mithat Duran' Alıntı:
[quote="Can Akogul":1psguhuu]"Ama seni her seferinde kendilerine kalkan yapamazlar,bu yüzden demem odur ki!! İSTİFA ET Koray ABİ!!!"

Hemen söyleyeyim sevgili Can aklımda ki!! isim Tab BALWİN'di Koray abinin kötü koç oluşundan değil tamamen günah keçisi ilan edilmesinden dolayı istifa etmesini yazdım.

Yabancı bir koç sene sonuna kadar hertürlü yapılan eleştiriye kulaklarını kapatıp işini yapabilir.Yerli hocalar daha duygusal oldukları için eleştiriler karşısında etki altında kalıyorlar.[/quote:1psguhuu]

Tab Baldwin şu anda Romanya 1. ligi takımlarından birini çalıştırıyor ve araştırdığım kadarıyla şu an playoff oynuyor takımı.

Tab Baldwin bizim teklifimizi gözü kapalı kabul edip gelecek mi yoksa bu transfer sadece sizin gönlünüzden geçen mi?

Sanırım siz de uygun bir çözüm bulamamışsınız. Bu dakikadan sonra üst düzey bir hocayı getirirsek (farz edelim ki getirdik) olası bir başarısızlıkta hocanın gelecek sezon öncesi yıpranmasına neden olur.

Eğer bjk maçında da çıkışı yakalayamazsak Koray hocanın bırakıp Aziz Bekir in sezon sonuna kadar görev yapması bana mantıklı gözükmekte.

Yabancı bir koç sene sonuna kadar hertürlü yapılan eleştiriye kulaklarını kapatıp işini yapabilir.Yerli hocalar daha duygusal oldukları için eleştiriler karşısında etki altında kalıyorlar.[/quote]

Tab Baldwin şu anda Romanya 1. ligi takımlarından birini çalıştırıyor ve araştırdığım kadarıyla şu an playoff oynuyor takımı.

Tab Baldwin bizim teklifimizi gözü kapalı kabul edip gelecek mi yoksa bu transfer sadece sizin gönlünüzden geçen mi?

Sanırım siz de uygun bir çözüm bulamamışsınız. Bu dakikadan sonra üst düzey bir hocayı getirirsek (farz edelim ki getirdik) olası bir başarısızlıkta hocanın gelecek sezon öncesi yıpranmasına neden olur.

Eğer bjk maçında da çıkışı yakalayamazsak Koray hocanın bırakıp Aziz Bekir in sezon sonuna kadar görev yapması bana mantıklı gözükmekte.[/quote]

Tab BALDWİN teklifi seve seve kabul edecektir,bunu varsayım olarak değil Tab BALDWİN'in bize karşı duruşundan ve sempatisinden biliyorum.

Tekrar söylüyorum Aziz BEKİR asla bizim koçumuz olamaz,zaten bizde ki ömrüde fazla değil.

Cihan Alpay' Alıntı:
bu başlıkta yazı yazanların ve ciddi hadsizce yazı yazanların çoğu 1980li yıllarda koray hoca koçluk yaparken suya agu diyorlardı ve yine aynı hadsizlik yapanlar kendilerinden 8-10 yaş büyük insanlara klavye başında saygısızlık yapıyorlar. Kimse kimsenin fikrini benimsemek zorunda değil ama gitgide yozlaşan toplumumuzda etik değerleri hiçe saymada üstünüze yok.
Fikirleri tartışın saygı çerçevesinde ''en azından biz böyle gördük'' ve böyle yaptık galatasaraylı olarak...Biri ahmet dedehayıra defol git der biri yol verin gitsin der ya bi de bu sözleri karşılarına geçip söyleyebilecek cesaretiniz olsa..Lütfen biraz da olsa saygı gösterin başarısıza başarısız diyin de defol git demeyin be 'delikanlı'' kardeşlerim..

Çok doğru.