Zorlu Viraj Öncesi Takımımız

FBÜLKER, karşısında 4-5 numaralarda sorun yaşayabiliriz. Hatta 3 numara konusunda da çekincelerim var. Ama kendi evimizde oynamamız bizim üzerimizde baskı yaratabilir, Graves ve Guroviç gibi oyuncular kahramanlığa soyunmaya müsait, takım oyunundan kopabilecek yapıdalar. FBÜLKER kadro derinliği ve takım olgusu bizden çok daha iyi. Geçen yılki gibi 1 elemanın eline bakmıyorlar, bu yıl tam bir takım oldular.

TT, karşısında da 1-2 ve 5 numara konusunda ciddi sıkıntılar yaşayacağımız kesin. Blakney, Barış, Tutku, Serkan. Eşleşme de sorun yaşayacağımız oyucular. Wright, Dudley, Lang, Asım bunlarda içerisini kevgire çevirirlerse, bu yumuşak potaaltımızı hem hüsran yaşamış hem de çok kötü bir şamar yemiş oluruz.

Aliağa ve Mersin deplasmanları, şu bakımdan kritik bu takımların çok potansiyelli yabancı oyuncuları mevcut. Kendi evlerinde iyi oynuyorlar, heleki Aliağa yabancıları potaları ezberlemiş ne atarlarsa giriyor ve evlerinde de iyi oynuyorlar.

BJKCT, ise bir çıkış içerisinde. Akatlardaki seyirci bütünleşmesi ile sırf o atmosfer ile maçı alırlar.

Zorlu viraj öncesinde şu uzun problemini çözersek hiçbi sorun kalmayacak bence..

Guardımızı da bulduk, Hüseyin de form tutmaya başladı, diğer sakatlarımız da yavaş yavaş katkı verirse rotasyon biraz daha genişleyecek.. Gurovic ve Graves'in de biraz istikrarlı olması halinde, bu maçların hepsini zorlayacağımızı düşünüyorum..

Gerçekten zorlu bir viraj var önümüzde... Takımımızın son 6 maçı belki de ligdeki gücünü ortaya koyacak maçlar hatta şampiyon olup olmayacağımızı bu maçlardan sonra daha net yorumlar yapabileceğiz.

Oyak Renault: Ligde şu an 12. sırada bulunmasına rağmen ligin flash ekiplerinden birisi formda olduğunda güçlü rakiplerini zorlayabilen,hatta yenebilen bir takım.Her olasılığı göz önünde bulundurup takımımız daha ağır basıyor.Bu maçı alırız!

Mersin B.Ş.B: Ligde 6.sırada bulunuyorlar.Bo McCalebb, Kimani Ffriend,Chris Lofton,İnanç Koç,Ümit Sonkol Mersin B.Ş.B'nin skor yükünü taşıyan oyuncular. Kağıt üzerinde oyuncularımızı karşılaştırdığımda Atkins,McCalebb'e karşı üstünlük sağlayacağını düşünüyorum dün ki Kepez maçını izledikten sonra. Kimani Ffriend pota altında güçlü bir isim Milosevic ile pota altında güçlü bir çekişme olur.Hüseyin Beşok,Ümit Sonkol'a karşı biraz daha üstün hem tecrübesiyle hem de son 2 haftadır çıkışta olması önemli.Graves,Lofton'u hem savunma da hem de hücum da çok iyi kontrol etmeli. Gurovic,İnanç Koç karşısında çok daha üstün durumda. Yine de İnanç'ın iyi bir şutör ve yerine göre iyi savunma yaptığını unutmamak lazım. Takımımızın benchi Mersin'e göre çok çok üstün. Kağıt üzerinde açık ara öndeyiz.

Beşiktaş C.C: Eğer ki bu maç Ayhan Şahenk'te olsaydı söyleyeceğim tek şey; çift haneli farka giderdi.Beşiktaş'ın bu sene gidişatı hiç ama hiç iyi değil. Benim kendi görüşüm bu sene Bjk C.C ilk 6'ya zor girer. Antalya B.Ş.B,Mersin,Aliağa Bel. çok istikrarlı takımlar Beşiktaş'ın üstünde bulunmalarını bekliyorum. Beşiktaş'ın bize karşı tek avantajı seyircisi. Tecrübeli oyuncularımız Gurovic,Hüseyin Beşok,Milosevic gibi oyuncularımızı iyi kullanırsak Akatlar'da da bjk'yi hüsrana uğratırız.

Telekom: Evinde Aliağa'ya 10 sayı farkla yenildi 2.mağlubiyetini aldı. Kadroları çok güçlü Erwin Dudley, M.Wright,C.Williams,El-Amin,Haluk,Tutku,Barış Özcan... Gerçekten üst düzey oyuncular. Takımımıza dişli bir rakip diyebileceğim bir takım.Bu maçta ortaya koyacağımız performans şampiyon olup olamayacağımızın bir nevi göstergesidir.Efes 1,Telekom 2. Efes'e yenildik eğer Telekom'a da yenilirsek şampiyonluk bize uzak ama imkansız değil. Haa tabiki yenileceğiz diye şampiyonluk gidecek değil ama şampiyonluğa oynayan takım küçük takımları yenip karşısına çıkan 2 büyük takıma yeniliyorsa şampiyonluk mücadelesinde bence biraz geri de demektir! Umarım bu maçı alırız.En çok yenmemizi istediğim maç!

Aliağa Belediyesi: Çok tehlikeli bir takım.Zaten büyük takımları yendi. Aubry Reese,Barış Güney,Bergensen,Fatih Solak,Edward Davis,Reha Öz önemli oyuncuları. Deplesman olduğu için çok zorlanacağımız bir maç.Maç ne olur bunun sonucunu bende çok merak ediyorum.Ancak şunu söylemek isterim; Beşiktaş maçından daha önemli benim için.

Fb Ülker: Etkili 3 oyuncuları var. Mirsad,Oğuz Savaş ve Ömer Onan. Yabancıları etkili değil o kadar. Nedense fb ülker maçını rahat geçeceğimizi düşünüyorum.Hem Ayhan Şahenk'te oynayacağız hem de kadro olarak üstünüz.Tek korkum pota altı ülker'in iyi eğer kullanırlarsa çok zorlanırız.

6 maçın 4'ünü alacağımızı düşünüyorum Telekom ve Aliağa Belediyesi maçları ortada.Umarım 6 maçı da kazanıp, moral kazanırız yolumuza devam ederiz...

Öncelikle bu konuyu açtığı ve basketbol konuşmamıza olanak sağladığı için Kerem'e teşekkürler.

Değerlendirmelerimizi burada doğal olarak uzun vadede yazıyoruz ama takımımızın bu maçlara tek tek baktığını unutmamak lazım.Mersin maçı ile başlayalım..

Lofton ve Ümit Sonkol'da kırık var ikisi de bu hafta Konya deplasmanında oynamadılar.Chris Lofton Banvit maçından önce bir trafik kazası geçirdi,oradan kaynaklanan bir sakatlığı var.Ümit ediyorum ki bizim maçta da oynamasın.=)Selcuk maçında 5 dakika oynayan Uluğ'u saymazsak 6 kişilik bir rotasyonla mücadele ettiler,bu konuda onlara nazaran avantajlı olduğumuzu söyleyebiliriz.

İç sahada küçük salon ve basketbol seyircileri ile güzel bir atmosfer yaratıyorlar ama Gerek Milojevic gerek Gurovic'in bu noktalarda takıma olumlu katkıları var sezon başından bu yana.Bu noktada da dezavantajımızı biraz minimize edebiliriz diye düşünüyorum.

Maç gününe doğru ilgili başlıkta ,kımler oynayacak kimler yok ona göre pozisyon değerlendirmelerimizi de yaparız ama başlangıç olarak bu deplasman bizim için oldukça mühim.Buradan çıkartabileceğimiz bir galibiyet arkasından içerde Oyak ile kısmen daha kolay bir maça çıkacağımızı düşünürsek 2de 2 ile bu seriye başlamak ileride en azından bir maçı gözden çıkarabilmemizi sağlayacaktır,bu da takıma olumlu yansır diye tahmin ediyorum.

Konuya bir baktım da yine felaket tellaları çıkmış. Sanki bizim çok büyük sorunlarımız var, rakipler güllük gülistanlık. Biz berbatız, onlar süper gibi yazılmış yorumlar. Zaten bizim taraftarların ortası yok. Ya bizi çok büyük görüyorlar ya da berbat...

Neyse, benim görüşüm 5 veya daha fazla galibiyetle kapatırız. Sadece Telekom maçı şüpheli. Onu da alırsak 6' da 6 yaparız.

HER SKORDA TAKIMIMIZIN YANINDAYIZ!

Burak Ceyhan' Alıntı:
Gerçekten zorlu bir viraj var önümüzde... Takımımızın son 6 maçı belki de ligdeki gücünü ortaya koyacak maçlar hatta şampiyon olup olmayacağımızı bu maçlardan sonra daha net yorumlar yapabileceğiz.

Oyak Renault: Ligde şu an 12. sırada bulunmasına rağmen ligin flash ekiplerinden birisi formda olduğunda güçlü rakiplerini zorlayabilen,hatta yenebilen bir takım.Her olasılığı göz önünde bulundurup takımımız daha ağır basıyor.Bu maçı alırız!

Mersin B.Ş.B: Ligde 6.sırada bulunuyorlar.Bo McCalebb, Kimani Ffriend,Chris Lofton,İnanç Koç,Ümit Sonkol Mersin B.Ş.B'nin skor yükünü taşıyan oyuncular. Kağıt üzerinde oyuncularımızı karşılaştırdığımda Atkins,McCalebb'e karşı üstünlük sağlayacağını düşünüyorum dün ki Kepez maçını izledikten sonra. Kimani Ffriend pota altında güçlü bir isim Milosevic ile pota altında güçlü bir çekişme olur.Hüseyin Beşok,Ümit Sonkol'a karşı biraz daha üstün hem tecrübesiyle hem de son 2 haftadır çıkışta olması önemli.Graves,Lofton'u hem savunma da hem de hücum da çok iyi kontrol etmeli. Gurovic,İnanç Koç karşısında çok daha üstün durumda. Yine de İnanç'ın iyi bir şutör ve yerine göre iyi savunma yaptığını unutmamak lazım. Takımımızın benchi Mersin'e göre çok çok üstün. Kağıt üzerinde açık ara öndeyiz.

Beşiktaş C.C: Eğer ki bu maç Ayhan Şahenk'te olsaydı söyleyeceğim tek şey; çift haneli farka giderdi.Beşiktaş'ın bu sene gidişatı hiç ama hiç iyi değil. Benim kendi görüşüm bu sene Bjk C.C ilk 6'ya zor girer. Antalya B.Ş.B,Mersin,Aliağa Bel. çok istikrarlı takımlar Beşiktaş'ın üstünde bulunmalarını bekliyorum. Beşiktaş'ın bize karşı tek avantajı seyircisi. Tecrübeli oyuncularımız Gurovic,Hüseyin Beşok,Milosevic gibi oyuncularımızı iyi kullanırsak Akatlar'da da bjk'yi hüsrana uğratırız.

Telekom: Evinde Aliağa'ya 10 sayı farkla yenildi 2.mağlubiyetini aldı. Kadroları çok güçlü Erwin Dudley, M.Wright,C.Williams,El-Amin,Haluk,Tutku,Barış Özcan... Gerçekten üst düzey oyuncular. Takımımıza dişli bir rakip diyebileceğim bir takım.Bu maçta ortaya koyacağımız performans şampiyon olup olamayacağımızın bir nevi göstergesidir.Efes 1,Telekom 2. Efes'e yenildik eğer Telekom'a da yenilirsek şampiyonluk bize uzak ama imkansız değil. Haa tabiki yenileceğiz diye şampiyonluk gidecek değil ama şampiyonluğa oynayan takım küçük takımları yenip karşısına çıkan 2 büyük takıma yeniliyorsa şampiyonluk mücadelesinde bence biraz geri de demektir! Umarım bu maçı alırız.En çok yenmemizi istediğim maç!

Aliağa Belediyesi: Çok tehlikeli bir takım.Zaten büyük takımları yendi. Aubry Reese,Barış Güney,Bergensen,Fatih Solak,Edward Davis,Reha Öz önemli oyuncuları. Deplesman olduğu için çok zorlanacağımız bir maç.Maç ne olur bunun sonucunu bende çok merak ediyorum.Ancak şunu söylemek isterim; Beşiktaş maçından daha önemli benim için.

Fb Ülker: Etkili 3 oyuncuları var. Mirsad,Oğuz Savaş ve Ömer Onan. Yabancıları etkili değil o kadar. Nedense fb ülker maçını rahat geçeceğimizi düşünüyorum.Hem Ayhan Şahenk'te oynayacağız hem de kadro olarak üstünüz.Tek korkum pota altı ülker'in iyi eğer kullanırlarsa çok zorlanırız.

6 maçın 4'ünü alacağımızı düşünüyorum Telekom ve Aliağa Belediyesi maçları ortada.Umarım 6 maçı da kazanıp, moral kazanırız yolumuza devam ederiz...
Uzun bir yazı yazsam %99 senin gibi yazardım . Güzel bir yazı olmus içimi dökmüşsün

Emin Doğanca' Alıntı:
[quote="Burak Ceyhan":20rfw113]Gerçekten zorlu bir viraj var önümüzde... Takımımızın son 6 maçı belki de ligdeki gücünü ortaya koyacak maçlar hatta şampiyon olup olmayacağımızı bu maçlardan sonra daha net yorumlar yapabileceğiz.

Uzun bir yazı yazsam %99 senin gibi yazardım . Güzel bir yazı olmus içimi dökmüşsün[/quote:20rfw113]

TT nin kadroda yanlış var ama... :D

Telekom'un kadrosu baştan aşağı yanlış,Aliağa'da da Bergersen yok.O da yanlış bilgi.
Mersin'in hocası Murat Özyer'den büyük bir hoca.Her nedense Ahmet Kandemir Bjk'den sonra hiç bir büyük takım tarafından değerlendirilmedi ilginç.

Yabancı oyuncuları iyi değil diyorsunda;Marques Green iyi değilse o zaman Cüneyt Erden Basketbol'u bilmiyor.!! Emir Preldzic te bence bu sene cok başarılı.Gasper Vidmar ona keza.Bence onlardan kadro olarak üstün değiliz.

Takıma ne kadar güvendiğimi ne kadar pozitif olduğumu bilenler bilir
Yalnız bu yıl şunu söyliyeyim telekom,efes ve fenerbahçe maçlarına hazır olmadığımızı düşünüyorum ve bu maçlarda favorinin rakiplerimiz olduğunu düşünüyorum kazanırsak beklentimin tersi yönünde bir sonuç çıkar.

Ben FBÜLKER de sakat olan G.Griçek'i yazmayı unutmuşum ki büyük ihtimal bizim maça yetişir ve fazla söze gerek yok sanırım.

Bizim daha 1 numaramız yeni gelmiş, takımı tanıyana, alışana kadar bunun bedelini elbet öderiz buna mecburuz!

Diğer takımların (FBÜLKER, TT) sistemlerini oturttular. Belli bir kemik kadroları var. Daha bizim ligin 9. haftası 1 numaramız daha yeni geliyor, çarpıklık burada, fark burada işte! Tabii anlayana...

Arkadaşlar takımımızın yaş ortalamasını, oyuncularınızın maç seçme özelliklerinide ortaya koyun, sadece Ligde değiliz, 3. Avrupa kupasında da boy gösteriyoruz.

Tecrübeli olarak gördüğümüz, Guroviç çok statik oynuyor sadece şuta dayalı, Graves keza o da kapalı kutu, ne zaman ne yapacağı pek belli olmayan bir oyuncu.

5 numara da ne vereceği hiç bir zaman tam kestirilemeyen Cemal, yılların yorgunu Hüseyin, ve mızmızlanan bir Ziziç ile bu kervan yürümez!

Yabancı oyuncuları iyi değil diyorsunda;Marques Green iyi değilse o zaman Cüneyt Erden Basketbol'u bilmiyor.!! Emir Preldzic te bence bu sene cok başarılı.Gasper Vidmar ona keza.Bence onlardan kadro olarak üstün değiliz.[/quote]

MS'in yerine Marques Green'i,Gurovic'in yerine Predzic'i,Zizic'in yerine Vidmar'ı aldığımızı bir kere düşün,sonra bu yorumu tekrar yap...

feneri yenmemiz sadece moral olur...yoksa playoffda karşılaşsak ezer geçerler...gene telekom ve efes içinde geçerli...bu maçlardan alınacak galibiyet haftalık moral olur...yoksa ligi 1.bitirmişiz playoffda ilk turda elenmişiz... ne anladım ben bu işten...

Bizim elimizdeki kadro yeter gibi görünüyor ama Zizic in bu takımda kalması şartıyla.Zizic giderse 6 da 0 bile yapabiliriz. Ama kalırsada 6 da 6 dahi söz konusu olur çünkü geçen maç pota altı hariç hiçbir yerde zorluk çekmedik Atkins in gelmesi Cüneyt-Guro-Graves üçlüsünü çok büyük ölçüde rahatlattı . Polat ın da en geç 2 hafta içinde döneceğini düşünürsek bence pota altı zafiyetimizde ortadan kalkar . Ayrıca Hüseyin yavaş yavaş forma giriyor . Zizic in kalması bizim için en zorlu viraj .

Ali Erdem Gürtepe' Alıntı:
Yabancı oyuncuları iyi değil diyorsunda;Marques Green iyi değilse o zaman Cüneyt Erden Basketbol'u bilmiyor.!! Emir Preldzic te bence bu sene cok başarılı.Gasper Vidmar ona keza.Bence onlardan kadro olarak üstün değiliz.

Arkadaşım kesinlikle katılmıyorum sana.Fener seyircisi bile tanjeviçe isyan ediyor nerden bulup getiriyor bu yabancıları diye.Green şimdi çok mu iyi guard.Atkins eşleşmesinde kesinlikle Atkins ağır basıyor.Predzic keza çok vasıflı bi oyuncu değil iyi bir Gurovice rakip olabilecek kadar.Aynı şekilde kafası bizde olan bi zizici vidmarla kıyaslamam bile.fenerin bize karşı üstün olduğu tek taraf yerli rotasyonu ve zizic belirsizliğinden dolayı potaaltı.

Şöyle düzelteyim de karışıklık olmasın;

O mesajı yazan Ali Erdem Gürtepe ama Emrah Bakın yazmış gibi görünüyor. Mesajları bi editleyeyim de düzelsin ;)

Kerem SEÇER' Alıntı:
Şöyle düzelteyim de karışıklık olmasın;

O mesajı yazan Ali Erdem Gürtepe ama Emrah Bakın yazmış gibi görünüyor. Mesajları bi editleyeyim de düzelsin ;)
Evet ufak bi karışıklık olmuş Kerenm kardeş.Değişiklik için sağol.