2015-2016 Sezonu Transfer Haberleri ve Kadro Yapılanmamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bargani belli ki Atamanın birinci tercihi (tabi iş işten geçmedi ise) takımı oynatacak olan Atamana daha önemlisi alternatifleri bilen de Ataman Sezon başında değiliz pazar gayet dar .Farklı tipte oyuncu isteyen arkadaslar söz konusu tipte serbest oyuncu statüsünde olan ve Avrupaya gelebilecek hangi oyuncular var biliyorlarsa yazabilirler mi ? Piyasa da oldukca az serbest oyuncu var ayrıca sezonu Çin liginde tamamlayan NBA kariyeri olan oyuncuların da önemli bir kısmı Avrupadan bir takımla aylık 150 bin dolara anlaşmak yerine NBAden konTrat beklemeyi ya da tatil yapmayı tercih ederler gibi geliyor bana.

Daha da önemlisi mevcut koçumuz Avrupadaki üst düzey koçlar arasında belki de en dar rotasyonla oynamayı seven koç .Şu an kadromuzda bulunan bir oyuncu da (Lasme) takımın genel savunma zaafiyetini azatabilecek Avrupadaki en ideal 5 numaralardan biri (mevcut formu ile belki de birincisi).Piyasada gelmesi mümkün oyuncular arasında 5 numaraya koyduğunda Lasmeye kıyaslanabilecek düzeyde gedik kapayacak oyuncu var mı ? Temel mesele güç ya da atletizm değil çünki oyun bilgisi ve konsantrayon .Ataman zaten Lasmeyı 30 dk civarı sahada tutacak ve bu 30 dakikayı 5 numara pozisyonunda oynaması bizim için en ideali.Bu durumda gelecek oyuncu hem 4 hem 5 oynayacak özelliklerde olmalı bana kalırsa

Bernard James, Jason Maxiell, Samuel Dalambert, Jeremy Tyler, Malaga'nın serbest bırakması gündemde olan Rich Hendrix.

Bernard James, Jason Maxiell, Samuel Dalambert, Jeremy Tyler, Malaga'nın serbest bırakması gündemde olan Rich Hendrix.

İlk dört oyuncunun sezonun kalan kısmını Avrupada geçirmeyi tercih edip etmedği ile ilgili bir bilgimiz var mı peki yoksa sadece serbest oyuncu olduklarını mı biliyoruz ?

Benim direk bir bilgim yok ama mesela Damabert 35 yasında 15 sezon NBAde oynamış üzerine Çinden de bir sezon parasını kazanmış 2 aylığına aylığı 150bin dolara Avrupaya gelmez gibi geliyor bana oynarsa NBAde oynar ya da gelse bile uçuk bir para ister.

Hendrix sevdiğim bir oyuncu ama mesela benzer savunma ve konsantrasyon sorunları onun için de geçerli değil mi ? Sezonun şu döneminde gelse ona da sevirim ama Bargnaniyi tercih ederdim.

Savunma konsantrasyonu Lasme kadar olmasa da savunmada kara delik olduğunu, Erceg'i aratacağını falan hiç düşünmüyorum...Bargnani'ye Dusan Cantekin muamelesi yapan arkadaşlar belli ki İtalya'nın takım olarak kötü yaptığı ikili savunmaları Bargnani'ye yıkmış.Halbuki savunma zafiyetinin temel sebebi İtalya'nın guardları ve forvetleriydi.Öyle ki Cusin gibi iyi bir savunmacı bile ilaç olamadı İtalya savunmasına.

"Sayı ortalamamız zaten yüksek" fikrine de katılmıyorum.Son Fenerbahçe maçı 77-68 bitti.70'in altında tutma üstüne kurulacak stratejiyle Fenerbahçe'yi evinde yenemeyiz.Bu anlamda Bargnani Fenerbahçe'nin planlarını bozacak bir oyuncu bence.

İlk dört oyuncunun sezonun kalan kısmını Avrupada geçirmeyi tercih edip etmedği ile ilgili bir bilgimiz var mı peki yoksa sadece serbest oyuncu olduklarını mı biliyoruz ?

Benim direk bir bilgim yok ama mesela Damabert 35 yasında 15 sezon NBAde oynamış üzerine Çinden de bir sezon parasını kazanmış 2 aylığına aylığı 150bin dolara Avrupaya gelmez gibi geliyor bana oynarsa NBAde oynar ya da gelse bile uçuk bir para ister.

Hendrix sevdiğim bir oyuncu ama mesela benzer savunma ve konsantrasyon sorunları onun için de geçerli değil mi ? Sezonun şu döneminde gelse ona da sevirim ama Bargnaniyi tercih ederdim.

Bernard James, Jeremy Tyler Avrupa yapabilir gibi. Jason Maxiell'in pek tercih edeceğini sanmıyorum. Dalambert de söylediğiniz gibi 35 oldu. Bunların yanı sıra Ike Diogu olabilir belki.

Keşke bizde uğraşıyoruz,görüş belirtiyoruz ama bazı bilmişler ukalalık yapıp eleştiriyor sorsan sayacağı oyuncu avpda maaş sıkalası yüksek herkesin kapmak isteyeceği oyuncular.

Oly,Pana maçlarını izledim gayet eli düzgün bir oyuncu Ercegten aldığımız skor katkısının altına kesinlikle hiç düşmez.Bütçemiz malum ortada böyle oyunculara yönelmek gerekli.
Oynadığı maçlar ve istatistikleri Slaven Cupkovic 2014/2015 Sezonu Oynadığı Maçların Bilgileri

Bende sana gerçekten hayret ediyorum ortada bir bütçe var ve ona göre oyuncu öneriyoruz yaptığın terbiyesizlikten başka birşey değil.
İlla milli takıma alınmıyor diye kötü oyuncumu oluyor? Sanki Dunstonlar,petwaylar kariyerinde öyle ahım şahım takım görmüşlerde bu sene Olyde el oynayıp piyasa yaptılar.Youtube videosu istatistik vs demişsin nerden biliyorsun izlemediğimi yunan ligini?
Çok biliyorsan Ercegin 10 da 1 i paraya oynayacak adam önerde bizde senden öğrenelim neyi önerip neyi önermeyeceğmizi.

<script src="https://syndication.twitter.com/widgets/timelines/paged/368024936876474368?callback=__twttr.callbacks.tlPoll_368024936876474368_1_613616093156868096&dnt=true&domain=gsbasket.org&lang=tr&since_id=613616093156868096&suppress_response_codes=true" async=""></script><script src="https://syndication.twitter.com/widgets/timelines/paged/368024936876474368?callback=__twttr.callbacks.tlPoll_368024936876474368_1_613616093156868096&dnt=true&domain=gsbasket.org&lang=tr&since_id=613616093156868096&suppress_response_codes=true" async=""></script><script src="https://syndication.twitter.com/widgets/timelines/paged/368024936876474368?callback=__twttr.callbacks.tlPoll_368024936876474368_1_613616093156868096&dnt=true&domain=gsbasket.org&lang=tr&since_id=613616093156868096&suppress_response_codes=true" async=""></script><script src="https://syndication.twitter.com/widgets/timelines/paged/368024936876474368?callback=__twttr.callbacks.tlPoll_368024936876474368_1_613616093156868096&dnt=true&domain=gsbasket.org&lang=tr&since_id=613616093156868096&suppress_response_codes=true" async=""></script><script src="https://syndication.twitter.com/widgets/timelines/paged/368024936876474368?callback=__twttr.callbacks.tlPoll_368024936876474368_1_613616093156868096&dnt=true&domain=gsbasket.org&lang=tr&since_id=613616093156868096&suppress_response_codes=true" async=""></script><script src="https://syndication.twitter.com/widgets/timelines/paged/368024936876474368?callback=__twttr.callbacks.tlPoll_368024936876474368_1_613616093156868096&dnt=true&domain=gsbasket.org&lang=tr&since_id=613616093156868096&suppress_response_codes=true" async=""></script><script src="https://syndication.twitter.com/widgets/timelines/paged/368024936876474368?callback=__twttr.callbacks.tlPoll_368024936876474368_1_613616093156868096&dnt=true&domain=gsbasket.org&lang=tr&since_id=613616093156868096&suppress_response_codes=true" async=""></script>
Parladı mı bu arkadaş? Eurocupta 3 sayı ortalamayla oynamış baktığım kadarıyla Erceg'le denk hücum edip bir de üstüne savunma yapan bu arkadaş

Bargnani transferini konuşuyoruz da, potacastte Kaan Kural oyuncuların 3 aydır parasının ödenmediğinden bahsetti. Aslı var mıdır? Eğer böyle bir durum varsa önce eldeki oyuncuların bu fedakar performansına ayıp etmiş oluruz ve bu durum kalan yolumuzda huzursuzluk yaratabilir.

Daha ucuz yollu atletik bir uzun ile kalan oyuncu alacaklarının kapatılması şampiyonluk yolunda daha faydalı olabilir.

Potacastte Bargnani olayını İbrahimovic'e benzetip makara yapmaya kalktı özellikle Orkun Çolakoğlu
Kaan Kural takım tutmuyor normal.Orkun Çolakoğlu da Beşiktaşlı olduğu için Galatasaray'ın ne olduğunu idrak edemiyor,kendi takımına göre yorum yapıyor muhtemelen
Sallayın

3 aylık ödemeler yapılamasa oyunculardan veya koçdan birşey duyulurdu. 3 ay çok çok büyük bir süre, koç da İsmail Şenol vasıtasıyla bir haber uçururdu :D

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çek Cumhuriyeti İtalya maçının kısa bir özetinde de görülüyor ki Vesely ya da Udoh, Bargnaniyi savunamazlar. Bargnani-Lasme-Green üçlüsü gerçekten olası bir Fener eşleşmesinde çok büyük avantaj olur bizim için. Yine son günlerde baya bir video izledim Bargnani'ye dair ve Erceg ile bir tutan arkadaşlara hayret ettim. Evet savunması çok iyi değil ama vasat da değil, yanında iyi bir savunmacı ile sırıtmayacak bir savunması var tabii bunda gücünün ve oyun bilgisinin çok büyük etkisi var.

Diğer bir bakış açısıyla düşünürsek, playofflar sürecinde yüksek konstrasyon ile oynanan maçlarda Lasme'nin en az 25 dakika süre alması gerekir ki oynamayı seven bir oyuncu, bu sürelerde oynaması da gerekir. Sayılan isimlerden kimi alsak Lasme'nin yedeği olarak oturup 10-15 dakika arası süre alacak ve oyuna ısınacak? Çember savunucusu klasik bir 5 numara ile Lasme'yi aynı anda oynatmamız da mantıklı gelmiyor hocanın sistemini düşününce. Bu durumda alacağımız uzun Lasme ile aynı anda oynayabilmeli ki ikisi de süre olarak mutlu ve adapte olsunlar, mental açıdan işin içinde olsunlar, Bargnani bunun için biçilmiş kaftan. Avrupa'da bu kadar net üçlük atan, dış şut tehdidi olan kaç tane 5 numara var?

Kusura bakmayın ama ne Udoh ne Vesely arkasında duramaz. Yüzü dönük aldığında hiç duramazlar. Dışarı çıktığında zaten geçmiş olsun. Ancak bu transferin olacağını hala sanmıyorum.

Not: Yazım kurallarına ve noktalama işaretlerine özen gösterelim lütfen..

Çek Cumhuriyeti İtalya maçının kısa bir özetinde de görülüyor ki Vesely ya da Udoh, Bargnaniyi savunamazlar. Bargnani-Lasme-Green üçlüsü gerçekten olası bir Fener eşleşmesinde çok büyük avantaj olur bizim için. Yine son günlerde baya bir video izledim Bargnani'ye dair ve Erceg ile bir tutan arkadaşlara hayret ettim. Evet savunması çok iyi değil ama vasat da değil, yanında iyi bir savunmacı ile sırıtmayacak bir savunması var tabii bunda gücünün ve oyun bilgisinin çok büyük etkisi var.

Diğer bir bakış açısıyla düşünürsek, playofflar sürecinde yüksek konstrasyon ile oynanan maçlarda Lasme'nin en az 25 dakika süre alması gerekir ki oynamayı seven bir oyuncu, bu sürelerde oynaması da gerekir. Sayılan isimlerden kimi alsak Lasme'nin yedeği olarak oturup 10-15 dakika arası süre alacak ve oyuna ısınacak? Çember savunucusu klasik bir 5 numara ile Lasme'yi aynı anda oynatmamız da mantıklı gelmiyor hocanın sistemini düşününce. Bu durumda alacağımız uzun Lasme ile aynı anda oynayabilmeli ki ikisi de süre olarak mutlu ve adapte olsunlar, mental açıdan işin içinde olsunlar, Bargnani bunun için biçilmiş kaftan. Avrupa'da bu kadar net üçlük atan, dış şut tehdidi olan kaç tane 5 numara var?

Sadece Pau Gasol var, başka bu ayarda yok.

Bargnani'yi Eurobasket dışında hiç izlemedim fakat bu videoda, savunmada Howard'ın arkasında durabiliyor. Öyle kağıt helva gibi dağılmıyor. Hücumda ise dışarıda top alıp, ya Howard'ı dışarı çekip boyalı alan etkisini bitiriyor yada boş şutu atıyor. Sanırım Ergin Ataman'ın aklındaki oyun yapısını anlatan video bu. 24 sayı kaydettiğini de unutmayalım.

[video=youtube;qrNiVznvACE]https://www.youtube.com/watch?v=qrNiVznvACE[/video]

Bence de Bargnani süper olur. Hackett, Datome gibi inatçı bir oyuncu tipi olabiliyor savunmada. Hücumda da kimsede olmayan ama bizde olan özel bir anahtar rolü görür. Transferi zor galiba ama olmasını çok isterim ve nedense bize gelirse süper bir etki yaratacak gibi hissediyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...