Jaka Lakovic

admine direkt söylüyorum burada 4 fb maçında 4 tane boş şut soktu diye lakovice yazdığım eleştiriler siliniyor.o silen vatandaş kimse gelsin bana lakovicin ne işe yaradığını anlatsın.LAKOVİC BOŞLUK.tek yaptığı boş şut sokmak..bunu da silin şimdi.

admine direkt söylüyorum burada 4 fb maçında 4 tane boş şut soktu diye lakovice yazdığım eleştiriler siliniyor.o silen vatandaş kimse gelsin bana lakovicin ne işe yaradığını anlatsın.LAKOVİC BOŞLUK.tek yaptığı boş şut sokmak..bunu da silin şimdi.

Lakovic hayatında yapmadığı mücadeleyi bizim takımda yapıyor. Takımda tek şut atmaktan çekinmeyen oyuncu da o olduğu için rakip savunmaların da onun üstüne oynamasına rağmen her zaman en skorer oyuncularımızdan biri oluyor. Ayrıca faul atışlarında yine en güvenilir oyuncumuz Lakovic.

Lakovic hayatında yapmadığı mücadeleyi bizim takımda yapıyor. Takımda tek şut atmaktan çekinmeyen oyuncu da o olduğu için rakip savunmaların da onun üstüne oynamasına rağmen her zaman en skorer oyuncularımızdan biri oluyor. Ayrıca faul atışlarında yine en güvenilir oyuncumuz Lakovic.

2.01 lik Sasha Vujacici 32 yaşında ve 1.88 boyundaki Lakovic savunuyor. Ama bunu yaparken aradaki dezavantaja bakıp kendini salmıyor , onun yerine deli gibi mücadele ediyor ! Ve hala gelip Lakovice laf edenler var burada. Ayıptır cidden ... Hem de büyük ayıptır .

ona sallayanlar ondan her maç 9/9 üçlük falan bekliyorlar heralde ama beyler inanın bunu Ray Allen veya Reggie Miller bile yapamıyordu,o kadarda değil...

ya görmemiz gereken başka sorunlar var iken neden sürekli bir oyuncu üzerine gidiyoruz.

Lakoviç yaptığı bir açıklama cevap olarak gelsin...
" Büyük mücadele ediyoruz taraftarımız sürekli bizi destekliyor onlarla iyi anlaştığım doğru,onlar sevinince bende seviniyorum."

söylemekte fayda var, Lakoviöç müthiş yüzdeler tutturduğunda yanında Bodiroga gibi bir adam oynuyordu. Şu an Shipp oynuyor skorer olma açısından söylüyorum.

O turnike neydi be öyle. Herşeyi gösterdi. 2,17'lik Barac'ın üstünden turnike bırakan adam!
Ve sayıdan sonra yumruğunu sıkışı. Bu azmini seviyorum Jaka

Elinden geleni yapıyor, son pozisyonda Kinsey i bloklayarak bunu da gösterdi. Sorun onun ihtiyacımız olan özeliklerde oyuncu olmamasında yatıyor. Bir önceki pozisyonda rebound u verip boş bırakınca Kinsey i maç bitti malesef. Çok istekli Lakovic, evet bazen el kaldırmıyor ve üçlük yiyoruz ama 32 yaşında adama tüm oyununu değiştirtemezsiniz.

Sezonun yarısı bitti ve artık Lakovic in ne verip veremeyeceği de belli oldu diye düşünüyorum. Herkesin aksine ben beklediğimi aldım Lakovic ten; geldiğinde kesinlikle ihtiyacımız olmayan bir oyuncu olduğunu düşünmüştüm, şu an görüşümde herhangi bir değişiklik yok. Takımdaki en iyi atıcı, faullerde en güvenilir oyuncu, savunma boşlularını iyi görüyor ve transition da adam değişimlerinde içeriyi iyi buluyor ama bunlar ne yazık ki yeterli olmuyor. Birebiri, deliciliği, pozisyonu için fiziki yeterliği, birebirde şutu olan bir oyuncu değil, zaten hemen hiç olmadı.

Lakovic maça karakterini koysun da çevirsin diyen kişi hiç Slovenya maçı izlememiştir muhtemelen. Belki ekol olarak yumuşak olduklarından da olabilir, ben de seneler önce Nesterovic i görmüştüm sadece, biraz da Nachbar. Artık en azından elimizde ne olduğunu biliyoruz diye düşünüyorum.

Evet çok doğru bir Ukiç değil. Lakoviç İstikrarı yakalamış bir oyuncu 32 yaşına gelmiş ve Galatasaray'ı saymazsak 3 tane klupte forma giymiş, Barcelona,Pana yetiştiği takım Novo Mesto. Gittiği her takımda bir sene kalarak ya kovulmuş ya da kaçmamıştır.

Ukiç 27 yaşında Lako 32 yaşında.Lakoviç ile Ukiçi karlıştırırken Lakoviç'in 27 yaşındaki halini göz önüne almak daha faydalı olur diye düşünüyorum. Lakoviç'in skorerliği ile Ukiç'i mukayese etme gereği bile duymuyorum.Bir de Jerry Jonhson la karşılaştıranlar var onlara da teşekkür ediyorum saat 23:00 kahkaya boğdudlar beni :)

Bugün Gordon'dan sonra görevini en iyi yapan oyuncu bana göre. Evet biraz tutuk başladı ama daha sonra oyunda bulunduğu süre boyunca yapması gerekenleri yaptı. Diğer oyuncularda onun kadar katkı verseydi bugün yenilmezdik.

1/3 ikilik 1/6 üçlük harikaydı bugun ya. Ama mücadele etti değil mi. Tamamda bu akşam izlediğimiz maç güreş değildi basketboldu. Banane mücadeleden ya banane.

Harikaydı demedim. Görevini yaptı dedim. Attığı üçlükler çemberden çıktı. Hergün lak lak sokacak değil ya ben oynadığı oyuna bakınca oyunun en kritik dakikalarında attığı sayılar yaptığı asistlerle faydalı oldu.

Shumpert 24 dakika oynadığı maçta sayı bile atamadı. Lakoviç ne yapsın. Diğer oyuncularda görevini yapsaydı bugün kazanırdık.