Jaka Lakovic

Tutkunun haftalardır hasta,Gordon'un bileğinin burkulduğu,Ender'in sakatlanıp seke seke oynadığı PG pozisyonunda tek kalıp kariyerinin en kötü maçlarından birini oynayan Andric'in pota altında yokları oynadığı bir oyunda ''yapmaman'' gereken herşeyi ''yapmak zorunda'' olup yapamadığın için senin içinde olmadığın bir Galatasaray hayal ediyorum Lakovic.

Evet sorumluluk alıyor, evet elinden geldiğince mücadele ediyor ama maalesef bizim beklentilerimizi karşılayamıyor. Biz ondan hücumda başrolde olmasını bekliyoruz ama adam bunu kaldıramıyor. Zaten kariyeri botunca hiçbir zaman bu rolde olmadı. Hep yardımcı oyuncu oldu. Hakkaten gösterdiği çaba büyük bir teşekkürü hak ediyor.

Seneye ya Lakovic'i alıştığı ve bildiği yardımcı oyuncu rolunde kullanmalıyız yada bu "1. opsiyon" rolunde başarılı olabileceğine inancım kalmadı. Maalesef.

Lakovic karşıtı biri değilim,aksine onu ve onun tarzında yumuşak bilekli oyuncuları da genel olarak severim.Ama bu konuda pragmatist olmalıyız.Diğer arkadaşların da belirttiği gibi yanında yardımcılar bulabilecekse kalsın ancak ortada bir yabancı kontenjanı problemi doğabilir.Ya da Türk bir oyuncu getiririz Barış Ermiş gibi,ama o zaman dahi daha büyük hedefler kovalayacak bir takım için ideal bir guard rotasyonuna kavuşmuş olur muyuz?Bence hayır..Şu an en doğru görünen şey Lakovic'in yerine liderliğe daha çok alışmış,özellikle işin asist kısmında da takıma katkı sağlayacak ve kritik anlarda bizi sadece Gordon'un eline bakmaktan kurtaracak kalibrede birini bulmaktır.Bence şutör+ribaund alabilecek 4 numarayla beraber en önemli eksiğimiz o bölgededir..

Büyük bir Jaka hayranı olarak hep Formamız altında görmek istemistim.Jaka`dan herkesi beklentisi sanırım pana barca zamanındaki işlerde ozaman kalıplı iceride insanı korkutucak pivot sart.Bende eskı jaka bakarak üzülüyorum ama o takımı sahiplenmis savasıyor,32 yasında olması zor sakatlıkdan gecmesi hepsı onu bu sene biraz etkıledı gibi ama insallah önumuzdeki sene iyi pivot alırsak cok daha hem skorer hemde daha büyük işler jaka izlicez.

Büyük bir Jaka hayranı olarak hep Formamız altında görmek istemistim.Jaka`dan herkesi beklentisi sanırım pana barca zamanındaki işlerde ozaman kalıplı iceride insanı korkutucak pivot sart.Bende eskı jaka bakarak üzülüyorum ama o takımı sahiplenmis savasıyor,32 yasında olması zor sakatlıkdan gecmesi hepsı onu bu sene biraz etkıledı gibi ama insallah önumuzdeki sene iyi pivot alırsak cok daha hem skorer hemde daha büyük işler jaka izlicez.

Lakoviç 34 yaşında. Onun dışında Yasin abiye katılıyorum.

Her attığında çınlar kulakların
"Winner" diye bağırır dudaklarım
An ya da anma bizi, Allah saklasın seni;
Sanki makinadan bilekleri, Allah korusun Jaka Lakovic'i!