Jaka Lakovic

ben geçen sene bir senelik anlaşma yapıldı diye biliyorum
takıma beklenilen katkıyı veremedi ve bence hayal kırıklığı yarattı
giderse üzülmem

Jaka istemeyenler biraz videoyolarını izlesin birde bizde yaptıklarına baksın sora burun kıvırsınlar neyse ,Jaka candır adamın dibidir

bu kadar niye yükleniliyor anlamıyorum.adama rahat şut atacak pozisyon bile ayarlayamadık sezon boyunca.muhteşem ! oyun kurucularımız adamın eline topu verip birşey yapmasını bekliyorlar.adamı spanoulis sanıyorlar herhalde.

Lakovic beklentilerin altında kaldı ama kolayca silinebilecek, Kemal Tunçeri muamelesi yapılacak birisi de değil. Sorunumuz şu ki mesela Cevher de Shumpert da Savovic de iyi yüzdeli üçlük atamadılar. Hele Shumpert bir ara Space Jam'da yeteneklerini kaybetmiş basketbolcular gibiydi. Yani demek istediğim odur ki sıkıştığımız anlarda topu Lakovic'e ulaştırmak ve ondan gelecek dış şutlarla sayı bulmak isteyeceğimizi rakipler çok iyi biliyor ve Lakovic'i sindirmek istiyorlar. Lakovic'in ceza şutlarında muazzam bir performans gösterdiğin iddia etmiyorum ama tablo da ortada.

Seneye de kontratı devam ediyor. Fesh etmezsek kalır.

Benim geldiğinde de beklentim düşüktü. Hep zayıf olan savunması erozyona uğrayan yetenekleriyle birlikte iyice göze battı. Bir yılın sonunda, aldığı para düşünülürse hayal kırıklığı olduğunu söyleyebiliriz.

Lakoviz seneye kesinlikle takımda kalmalı. Lakovic hiç bir zaman 1 numaralı bir oyun kurtarıcı olmamıştır. Lakovic in oynamasını istiyorsanız ona pozisyon hazırlamalısınız. Onu tek başına maç kazandıracak bir oyuncu olarak görürsek başarısız demek zorundayız. Ancak unutmamalıyız ki biz beşiktaş değiliz. Yani birkaç yıldız oyuncunun takımın yükünü çekeceği bir oyun anlayışımız yok. Eğer daha bireysel bir oyun tarzına dönecek isek Lakovic in takımdan hemen gönderilmesi lazım. Bizde isimleri büyük oyunculardan oluşan kalıcı başarılar elde edemeyen başarısız bir takım oluruz böylece. Sonra da Oktay Mahmutiye başarısız oldu diye çamur atar onu yollarız. Başka hoca başka oyuncular Başka hoca başka oyuncular döngüsü içinde kalıcı başarılar gösteremeyen bir takım oluruz. Bir seriyi çeşitli faktörlerle kaybettik diye o gitsin şu gitsin demekten artık vazgeçmeliyiz. Takımdaki istikrarsız oyuncuların yerine bir üst seviye oyuncuların takıma kazandırılması gerektiğini düşünüyorum. Ancak Lakovic bu oyuncuların arasında değil. Bence hem kendisi hem galatasaray için en iyisi 1 sene daha bizde oynayıp emekli olması. Ama kendisinin ceza şutörü olarak sahada bulunması gerektiğini düşünüyorum. Zaten kendisi de tecrübesiyle ne zaman ne yapması gerektiğini en iyi bilen oyunculardan biri. Lakovic i göndereceğimize Shumpert Dedovic ve Andric in yerine fark yaratacak oyunların alınması çok daha fazla yarar sağlayacaktır. Yerlilerde de bir iki oyuncuda iyileştirmeye gidilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kerem Gönlüm tam bizim takıma uyacak bir oyuncu. Bunların yanında Haluk,Evren, Caner Yerine daha iyi oyuncular alınabilir. Yani bu altı oyuncu yerine 3 yerli yabancı oyuncu derektiği kanısındayım. 3 yerliden biri kerem olsa 2 yerli oyucuya daha ihtiyacımız var. Bakalım önümüzdeki günler ne gösterecek

Lakoviç mutlaka gönderilmeli BJK karşısında berbattı. Lakoviç bizde oynuyorsa takım zor durumda iken topu alıp kullamalı sayılar atmalı Arroyo gibi. Zaten sezonun genelinde bir kaç maç dışında etkisizdi. Yerine çok daha iyi bir guard bulabiliriz. Andriç gönderildiyse o da gönderilecektir.

L Ama kendisinin ceza şutörü olarak sahada bulunması gerektiğini düşünüyorum. Z

Bütçemiz ne kadar ki, ceza şutörüne o kadar para vereceğiz? Takımın en pahalısının ceza şutörü olduğu bir yapı kurulması yanlıştır, bana göre.

Ayrıca, kendisinin fark yarattığı son zamanlar PAO zamanlarıydı. Barca da kötü bir sezon geçirip geldi ve kesinlikle kontratındaki meblağ ve bana göre PAO zamanından oluşturduğu yüksek beklentileri karşılayamadı. Ender ile yan yanayken fiziksel olarak da çok zayıf, savunmada çok eksik bir guard ikilisi oluşturdular. Üstüne bir de Twitter'dan eleştiri yapmayı hak etmesi için önce özeleştirisini yapması gerektiği kanısındayım.

Bir talip bulursak, bir sene boyunca verdiği iyi niyetli mücadeleden dolayı teşekkür etmemiz gerekiyor.

geçen sene takımı kurtardığı bir maç bile yokken yaptığı saçma sapan top kayıpları ile canımızı çok yaktı
benim için büyük hayal kırıklığı oldu
panada barca da 20-30 sayı atan adam bizde 8-10 sayıyı zor gördü
tamam takım savunmasına katkı için çok mücadele ediyor ama beklenilenin çok altında kaldı
sözleşmesi devam ettiği için kalacak gibi
ama mümkünse yerine daha atletik ve şutör biri alınmalı

Lakovic'i yollayıp gittiği takımda izlerken "Biz bu adamı göndererek büyük hata yapmışız" diye hayıflanmak da var, tıpkı FB'lilerin bu yıl Sarunas Jasikevicius'ta yaşadığı gibi...

Büyük oyuncular bunlar, maksimum verimi almaya çalışmak lazım. Yollayacaksan da yerine mutlaka daha üst kapasitede birini bulmuş olman lazım.

Bütçemiz ne kadar ki, ceza şutörüne o kadar para vereceğiz? Takımın en pahalısının ceza şutörü olduğu bir yapı kurulması yanlıştır, bana göre.

Ayrıca, kendisinin fark yarattığı son zamanlar PAO zamanlarıydı. Barca da kötü bir sezon geçirip geldi ve kesinlikle kontratındaki meblağ ve bana göre PAO zamanından oluşturduğu yüksek beklentileri karşılayamadı. Ender ile yan yanayken fiziksel olarak da çok zayıf, savunmada çok eksik bir guard ikilisi oluşturdular. Üstüne bir de Twitter'dan eleştiri yapmayı hak etmesi için önce özeleştirisini yapması gerektiği kanısındayım.

Bir talip bulursak, bir sene boyunca verdiği iyi niyetli mücadeleden dolayı teşekkür etmemiz gerekiyor.

Aynen katılıyorum ama başka kimsenin bu parayı vereceğini düşünmüyorum. Lakovic de gitmek istemeyecektir. Biz de tazminat ödemek yerine onu bir sene daha kullanmalıyız. Ücret indirimini kabul ederse ne ala ama o zaman sözleşmesinin uzatılmasını isteyecektir doğal olarak.
Sonuç olarak bizde sorumlulukları azalmış olarak, artık yeri geldiğinde ceza şutorü olur veya başka bir görev alarak, sözleşmesinin sonuna kadar tecrübesinden faydalanmalıyız. Ertesi sene ise kendisinin yerine fark yaratacak bir yabancı alınabilir.

İsmail Şenol'un verdiği bilgiye göre; ücretinde indirimi kabul edip, 6. yabancı olarak takımda kalmış. Yarın Dom kadroda olacakmış, ancak bir aksilik olursa Jaka da dahil edilebilirmiş.