Jaka Lakovic

Çok önemli bir oyuncu transfer ettik kesinlikle , 7-8 senedir pana ve barcada oynamış biri. Müthiş bir tecrübe ve skorer. Forumdaki genel kanı 1 numara transferi olmaz yönündeydi. Herkesin aklında savunmaya ilgili sorunlar var keza benimde . ama şu bir gerçek ki Oktay hocaya inanıyoruz ve oyun sistemini en iyi şekilde kuracağına inancımız tam. Hayırlı olsun. Sanırım Galatasarayamıza gelen en büyük yıldız şu ana kadar ki.

İnanılmaz bi oyuncudur, inanılmaz bi winner'dır gerçekten vizyon belli bu sene takımın hedefleri konmuş.Savunması falan umrumda değil izlenmeye değer bi oyuncu.Şimdi alınacak 3 ve 5 numaralar sonucunda çok üst noktalara gidebiliriz.

Normal sezonda sıkıntı çekeceğimizi sanmıyorum ancak Ömer Onan inşallah sakatlanır, yoksa finale serinsnde yarı final sersiinde karşılaşırsa Lakovic'i hayatından bezdirebilir savunmasıyla.

İnanılmaz bi oyuncudur, inanılmaz bi winner'dır gerçekten vizyon belli bu sene takımın hedefleri konmuş.Savunması falan umrumda değil izlenmeye değer bi oyuncu.Şimdi alınacak 3 ve 5 numaralar sonucunda çok üst noktalara gidebiliriz.

Normal sezonda sıkıntı çekeceğimizi sanmıyorum ancak Ömer Onan inşallah sakatlanır, yoksa finale serinsnde yarı final sersiinde karşılaşırsa Lakovic'i hayatından bezdirebilir savunmasıyla.

Takma kafana ömeri filan bizde onun daha iyisi var:) LUCAS asıl onlar korksun hem jaka bezerse şampi o bezerse tutku o bezerse ender o bezerse cevher:) var daha hepsini bu ömer denen basketçimi tutcak:) aynı anda 5 kişiye savunma yapar diyen bi Karşıyakalı yoksa forumda:D

Bir şey olmaz.Bir maç Lakovic kötü oynadı diye Ömere karşı Ömer onu kilitler düşüncesi yanlış.Jerry Johnson perişan etti Ömeri.

andric-gordon-lakovic-nachbar-*ilyasova*-pekovic
lakovic hayırlı olsun..her zaman beğendiğim bir oyuncu idi..2009 avrupa şampiyonasında 40 dakika yakın oynamıştı sanırım..belki 2007 ama gerçek bir winner aldık...ilyasova ve pekovic zor ama umarım olur...

Hoş gelmiş.Umarım sonu Sarunas Jasikevicius'a benzemez.:)Savunmasını dengelemek için mutlaka 2-3 numaraları kalıplı tutacaktır koç.

Hoş gelmiş.Umarım sonu Sarunas Jasikevicius'a benzemez.:)Savunmasını dengelemek için mutlaka 2-3 numaraları kalıplı tutacaktır koç.

Aman birader bari bu adama elleşme , değme bile. Değdiğin adam , kafasına atom bombası yemişe dönüyo :)

Dün Gordon transferiyle çok mutlu olmustum ama winner ımız yok skorer yok bune bole shipp gitsin ozaman falan filan yazılarını görünce uyuz olup kapattım forumu

Bugün kalkar kalkmaz Lakovic i görünce rüyamı görüyorum acaba yoksa kıçım açıktamı kaldı diye bi baktım ama yok arkadaş harbiden almışız adamı :)
amaaaa yine bi memnuniyetsizlik almış başını gidiyo dün tam savunma takımı olduk kim sayı atıcak derdindeydik bugün üzerinden 24 saat gecmeden savunmamızın darmadağın olcağı söyleniyo garip bi milletiz vesselam.

Gerçekten bizim insanımızı memnun etmek ne zor iş arkadaş.

Dün Gordon transferi hakkında yaptığım yorumda süpriz 1 numara gelebilir demiştim lakoviç söyleniyordu ama benm için gelmesi zordu heleki geçen sezondan sonrası. Geçen sene guard olarak Taylor Rochestie gibi isimleri alırken bu sene lakoviç gibi isimleri alıyoruz dünde bahsetmiştim yükseklere çıkmak için merdivenler en fazla 3 er 3 er çıkılır ama bu sene dün için 10 diyodum ama bugün lakoviçten sonra 15 diyorum acayip güzel oldu defansta etkisiz yorumlarına şunu dicem zaten normal bir takımın 1.5 katı kadar bi defans takımıydık lakoviç'in defans zafiyeti bizi normal bir defans takımı haline getirir o da inançla zaten her takıma ecel terleri döktürürüz..

Teşekkürler bu transferler ve bu yükseliş için Hakan ÜSTÜNBERK ve Oktay MAHMUTİ

Hayırlı olsun.
Ama ben kendi adıma pek hayırlı olacağını sanmıyorum. Ender, Tutku, Gordon ve Jaka.
Bu sene Barça da izlediğim Jaka, anlamsız el üstü üçlüklerle-isabetsiz- takımın tüm ritmini bozuyordu. Bence son derece gereksiz bir transfer

33 yaşında müthiş kariyerinin sonunda bir oyuncu için forumda yaşanan bayram havasını anlamakta güçlük çekiyorum doğrusu.
33 yaşında bu pozisyonun belkide son 10 yıldaki en iyisi gelmişti geçen sene FB Ülker'e, ne muradını gördü onlar da biz böyle heyecanlanıyoruz anlamıyorum. Yok savunma açıklarını diğer oyuncular kapatırmış varsın savunma yapmasınmış, Gordon onun yerinede savunma yaparmış. Bu mu geleneğe giden yol.
Gordon da gelince bir ekol - gelenek yaratılıyor tüm alanda sert savunma yapan kişilerin değil sistemin takımı -kimsenin eline bakmayan- oluyoruz derken, bu transfer tam bir şaşkınlık yarattı bende.

Bizim gibi bir savunma ve düzen takımında nasıl bir performans gösterecek merak ediyorum.

Umarım ben yanılırım da çok iyi iki sezon geçirir.

Tüm olumsuz düşüncelerime karşın bu artık formayı giydiğine göre koşulsuz desteklemek düşüyor bana da.
Hoşgeldin Jaka.

33 yaşında olabilir ama her zaman çalışkanlığıyla da ön plana çıkan bir oyuncudur Lakovic. Daha bize gelmeden önce yazın antremanlara devam ettiğini gördüm, fotoğraflarla birlikte. Tekrar bulabilirsem koyarım. Çok iyi transfer oldu, şimdi screen'den çıkar çıkmaz attığı 3'lükleri görmek için bi' kaç beklememiz gerekiyor. Bir an önce başlasın şu sezon!

Ben Saras ile Jaka'yı karşılaştırmayı pek anlamlı bulmuyorum. Saras ile Jaka arasında kafadan 2 yaş ve oyun stilleri açısından farklılıklar var. Saras'ın F.Ülker'e gelmeden önce dip yaptığını, ciddi sakatlık geçirdiğini Rytas'a gittiğini, ardından F.Ülker'e geldiğini unutmayalım. Hatta o dönemde biz de Saras'ı forumda bir kaç kez yazmıştık, gözlerden uzak olduğunu, yeni çıkış aradığını, bunu deneyebileceğimizi söylemiştik. Sonra Rytas'tan F.Ülker'e geldi. Ama F.Ülker'de gördük ki Saras için bazı şeylerin vakti geçmeye başlamış. Jaka ise hala Barcelona için önemli şeyler ifade eden, geçtiğimiz sezon da Euroleague'de ortalama 15 dakika süre almış bir oyuncu. Kaldı ki Barcelona'nın rotasyonu ne kadar seven, oyuncu süre dağılımları içinde 15 dakikanın önemli bir dilimi kapladığını hatırlamak lazım.

Lakovic bence bizim için önemli işler yapacak. Oktay Mahmuti'nin süre dağılımı ile onu en efektif şekilde kullanacağını düşünüyorum. 20-25 dakika arası süre alıp, iyi kullanılan bir Lakovic bizi sırtlayan en önemli adamlardan biri olur.

harika bir transfer olmuş.kritik anlarda topu teslim edebileceğimiz büyük tecrübe.artık pota altını domino edecek oyuncuya geldi sıra.

Savunma konusunda endişeye kapılmaya gerek yok biz zaten Avrupanın en iyi savunma takımlarından biriyiz ama en önemli eksiğimiz winner bi oyuncu ve eli titremeden şut atabilecek bir liderdi.İşte bu isim Jaka'nın ta kendisiydi.
Harika bi transfer eli titremeden atacağı şutlar ve delici özelliği ile çok çok kaliteli bi yıldız.
HELAL OLSUN emeği geçenlere.