Jaka Lakovic

Ben de zannetim ki NBA veya Euroleague performansı bu. Her ligi kendi içinde değerlendirmek lazım. NBDL'de de coşuyor adamlar sonuçta ama hiçbir NBA takımı da dönüp bakmıyor o adamlara. Euroleague'deki performansı kötü olan bir adam, bize gelince Euroleague'de daha iyi oynamayacaktır.

Ben de zannetim ki NBA veya Euroleague performansı bu. Her ligi kendi içinde değerlendirmek lazım. NBDL'de de coşuyor adamlar sonuçta ama hiçbir NBA takımı da dönüp bakmıyor o adamlara. Euroleague'deki performansı kötü olan bir adam, bize gelince Euroleague'de daha iyi oynamayacaktır.

Rakocevic geçtiğimiz sezonun Euroleague sayı kralı biliyosundur.Senin mantığına göre onu almak gerekiyor sanırım..ama rakocevic takımı acayip baltalayan kendisini takımın üstünde tutan,ultra bencil bir oyuncu,efes pilsenin iki sezonuna mal oldu..

Lakovicle Rakocevic'i mental açıdan kıyaslamam bile..

Istatistikleri bosverin. Slovenya milli takimini buyuk turnuvalarda nasil sirtladigini kendi gözlerimle gördüm o bana yeter. Eskisi gibi olmayabilir, ama eger disiplin, uyum sorunu falan olmazsa tecrube ke kalitesiyle seviye atlatacak takima insallah.
Tekrar hayirli olsun.

Biraz canlanın bakim,oyuncumuz bu akşam 17:45 de Atatürk havalimanında olcak..İnsan gibi sevgi gösterisinde bulunun,bize lazım o,öldürmeyin adamı :D

346684149.jpg

Enes,yüklediğin resimi açamıyorum.Acaba bugünki sağlık kontrolü ve imza ile ilgili fotoğraf-video sahibi olanlar varsa paylaşabilirler mi?

Bana son 10 yılda Avrupa'da beğendiğin 3 oyun kurucuyu say deseler...
1-Papaloukas
2-Jasikevicus
3-Pepe Sanchez
Böyle bir örneği niye mi yazdım ?
Üçü de marka olmuş oyuncular, ancak Jasikevicus dışında hiçbirinin parlak istatistikleri olmadı...
Özellikle Pepe Sanchez'in...Ama Papaloukas ve Pepe Sanchez'in neler yapılabildiğine herkes şahit olmuştur diye tahmin ediyorum.
Kısa istatistik herşey değil, Lakovic beğenin ya da beğenmeyin o da bir marka...
Oynatan bir oyun kurucu değil, skorer bir oyun kurucu...
Ama bize lazım olan da skorer bir oyun kurucuydu zaten, oynatan iki tane PG'miz var...
Marka bir oyuncuyu istatistiklere bakarak eleştirmek saçma...
Geldiği takım da Navarro, Rubio, Michael gibi skorerlerin olduğu Barcelona.
Bu sene sıkıştığımız anlarda sazı eline alacak Tutku dışında kısa bulamamıştık, şimdi Lakovic var...

Lakovicli slovenya ilk hazırlık maçında polonyayı 69-54 yenmiş Goran Dragicin 18 sayıyla skoru sürüklediği maçta Lakovic 7 sayı atmış..

İkinci hazırlık maçında ise Slovenya bu sefer makedonyaya karşı 83-71 kazanmış..Erazem Lorbek 20 sayıyla slovenya adına skoru sürüklerken,Lakovic ve Smodisin 13'er sayısı varmış..