Juan Pablo Pino

Re: 20 # Juan Pablo Pino

Keita ile kıyaslama yapacak adam varsa gerçekten karşıma gelsin ve sabaha kadar tartışalım.
Ciddiyim.

Keita=5XPino
Belkide daha fazlası...Attan inip eşeğe binmek diyeceğim ama buda değil...Daha derin bir çelişki var ortada...

Bu gençlerdeki sabırsızlığı sebebi nedir acaba?

Yahu üniversiteyi kazanıp il değiştirdiğinizde en az 1-2 ay şehre, okula, arkadaşlarınıza alışmaya çalışıyorsunuz. Evden uzaklaşalı 1 hafta olmuşken, haftasonu soluğu evde alıp "canım evim" vs. diyorsunuz. Ve unutmayın yeni çevrenizdeki arkadaşlarınızın %95´i ile aynı dili konuşuyorsunuz.

Bu adam ülke değiştirdi, yabancısı olduğu bir kültürle tanıştı, farklı dilleri konuştuğu bir ekibin parçası olmaya çalışıyor.

Alex Ferguson genç oyuncularla yapılan sözleşmelerin uzun süreli olma nedeni sorulduğunda, ilk 2 yıl takıma ve ülkeye uyum sağlaması için zaman tanıdıklarını, eğer 3. yılda da oyuncudan beklenen verimi alamazsak yollarını ayırdıklarını söylüyor.

Onur abi sabir, sabir, sabir.. Sabir tasina döndük artik :)
Biri de biraz erken uyum saglasin. Hem basarili olan hangi oyuncu uyum sorunu yasamiski. Herzaman dedigim gibi, Kewell, Baros, Nonda, Keita, Neill, Arda, Hasan Kabze, Lincoln, ve daha bir sürü futbolcu. Bunlarin hepsi de basarili oldular (Lincoln haric, o istedigi zaman oynadi) ve ilk mactan itibaren takima katki sagladilar, uyum sorunu yasamadilar. Ayrica sanirim Neill disindakilerin tamami ilk maclarinda gol attilar.
2 yil bekledikten sonra hangi oyuncu basarili olmus. Rusya'dan, Türkiye'den, Hollanda'dan falan Premier Lig'e gecenler biraz lige alismakta zorlaniyorlar bazen, hepsi bu. Iyi oyuncu asla uyum sorunu yasamaz bence.

Salih Coskun' Alıntı:
Onur abi sabir, sabir, sabir.. Sabir tasina döndük artik :)
Biri de biraz erken uyum saglasin. Hem basarili olan hangi oyuncu uyum sorunu yasamiski. Herzaman dedigim gibi, Kewell, Baros, Nonda, Keita, Neill, Arda, Hasan Kabze, Lincoln, ve daha bir sürü futbolcu. Bunlarin hepsi de basarili oldular (Lincoln haric, o istedigi zaman oynadi) ve ilk mactan itibaren takima katki sagladilar, uyum sorunu yasamadilar. Ayrica sanirim Neill disindakilerin tamami ilk maclarinda gol attilar.
2 yil bekledikten sonra hangi oyuncu basarili olmus. Rusya'dan, Türkiye'den, Hollanda'dan falan Premier Lig'e gecenler biraz lige alismakta zorlaniyorlar bazen, hepsi bu. Iyi oyuncu asla uyum sorunu yasamaz bence.
O zaman Misi den hiç bişey beklemeyelim misi şuan ondan daha kötü hemde Misi daha çabuk uyum sağlaması gerekirken o bile daha uyum sağlayamadı takıma Pino nasıl sağlasın :roll:

Keita , Lucas,Milan,Lincoln,Henry nasıl ilk geldikleri macda sagladılar ,Pino asla keita olamaz keitayı gectim sthoc olamaz

Genç diyorum, tecrübe diyorum... Keita, Lucas, Lincoln, Baros, Kewell vb. kaç yaşında, Pino kaç yaşında?

Pino elbette bir Keita olamaz şu anda. Olsa zaten genç oyuncunun 4 milyon olmazdı bonservisi, 29 yaşındaki Keita´nın 8 milyon olduğu bir piyasada.

Semih Çiğdem' Alıntı:
O zaman Misi den hiç bişey beklemeyelim misi şuan ondan daha kötü hemde Misi daha çabuk uyum sağlaması gerekirken o bile daha uyum sağlayamadı takıma Pino nasıl sağlasın :roll:

Misi de beklentilerimin cok altinda kaldi. Ama onun durumu biraz farkli. Oyun kurucu pozisyonunda oynuyor. Rakipleri ipe dizip kendi pozisyonunu hazirlayan bir oyuncu da degil, o yüzden ondan bunu beklememeliyiz. Etrafindaki takim futbol oynasa eminim o da daha iyi olur. Zaten cok fazla topla bulusamiyor mac icinde. Sistem yok cünkü takimda. Rastgele birseyler oynuyoruz. Kisacasi Misimovic'ten bekledigimiz sey ne? Ara paslari. Onun icin de belki tek forvet yetmiyor olabilir. Wolfsburg'da önünde Grafite ve Dzeko vardi onlarla birbirlerini ezberlemislerdi. O yüzden Misi'ye biraz daha zaman tanirim. Ama Pino'dan yana benim artik hic bir beklentim yok.

Para yüzünden gitmek isteyen adamı tartışmanın ne anlamı var ki? Kalsa geçen sezonki performansından eser olmayacaktı. Pino daha iyi olacaktır.

Onur Yavuz' Alıntı:
Genç diyorum, tecrübe diyorum... Keita, Lucas, Lincoln, Baros, Kewell vb. kaç yaşında, Pino kaç yaşında?

Pino elbette bir Keita olamaz şu anda. Olsa zaten genç oyuncunun 4 milyon olmazdı bonservisi, 29 yaşındaki Keita´nın 8 milyon olduğu bir piyasada.
Genc bir örnegi de var, Ribery. O da 21 yasinda gelmisti ama cuk diye oturdu. Üstelik Ribery ve Pino, her ikisi de Fransa'dan geldi ve her ikisi de ayni pozisyonun, ayni tarzda oyunculari. Ben Pino'dan asla bir Ribery olsun diye beklemiyorum, zaten olamaz da. Ama 2-3 olumlu birsey yapsin sahada. 3 metre önündeki adama pas veremiyor. Bunun uyumla ne alakasi varki...

Burak Barut' Alıntı:
Bu arkadaş yüzünden Gio'dan çok özür diliyorum sen ne büyük topçuymuşsun Gio...

Benim Kewell olayımdan sonra bunu görmek hakkın-hukukun çok iyi işlediğini gösteriyor benim dürüst kardeşim. :)

Pino mu ?

Hakikatten halen Galatasarayda oynayabilecek kapasitesi olduğunu düşünen var mı ?

'Abim sen iş yaparsın ya, vallaha da tilaha da çözemedim göremedim bir esprini marketing değerinin peşindeki basketbolcular gibisin o derece bireysel olunup da beceriksiz mi olunur.

Salih Coskun' Alıntı:
Genc bir örnegi de var, Ribery. O da 21 yasinda gelmisti ama cuk diye oturdu. Üstelik Ribery ve Pino, her ikisi de Fransa'dan geldi ve her ikisi de ayni pozisyonun, ayni tarzda oyunculari. Ben Pino'dan asla bir Ribery olsun diye beklemiyorum, zaten olamaz da. Ama 2-3 olumlu birsey yapsin sahada. 3 metre önündeki adama pas veremiyor. Bunun uyumla ne alakasi varki...
Salih, Ribery kısa sürede uyum sağladı diye, gelen her genç oyuncunun kısa sürede uyum sağlamasını beklemek doğru mu?

Eğer elinizde büyük bütçeler yoksa böyle risklere girersiniz. Tutarsa ne ala, tutmazsa gönderirsiniz ama 6 ayın sonunda değil.

İşin gercegi bu takımda herkes kahraman olmaya calısıyor. Kewell,Barosu katmıyorum onlar mac içinde hata yapsalarda helal olsun devam diyebılıyorum,adamlar ellerinden geleni sonuna kadar yapıyolar iyi niyetliler

Pino ise sürec mürec hikaye uyum süreci olsa ,Gio hep pas atardı güclenene kadar vede kosardı cabalardı calım denemezdi ,Pino her aldıgı topu eziyo calım atamaya kalkıyor vede milan defansa yardım ederken o bakıyor en son yarı sahaya donuyor...

(Insua aslanlar gibi geldigi günden bu yana oynamaya calısıyor birde önünde arda ile görelim cok daha iyi olucaktır genc bu arkdasımızda :) )

Pino Arda'nın sakatlığından yararlandı yararlandı. Yoksa Kolombiya'ya geri döner. Milli maçlar sonrası atak bekliyorum artık kendisinden.