Roland Garros Tenis Turnuvası 2011

Bayanlarda en büyük sürpriz Zvonareva'nın elenmesi oldu.. Böylece 3 nolu seribaşıyı da kaybettik.. Kazanan Pavluchenkova oldu..

Hayatımda ilk defa Jankovic başarılı olsun istiyordum ama çok yakın giden maçı Schiavone'ye yenildi.. Geçen senenin şampiyonu Schiavone, Pavluchenkova'yı geçmekte de zorlanmaz..

Eski şampiyonlardan Kuznetsova da Hantuchova'yı geçip yarı finalde Bartoli ile eşleşti.. Dulko maçı yarım bırakmış..

Yarın önemli maçlar var.. Umarım Sharapova, Radwanska'ya kaybetmez.

Emre abi bayanlarda favorilerden kim kaldı acaba tam olarak, kafam baya karıştı benim. Her gün bir favori eleniyor, finale yakın olanlar kimler gibi görünüyor ?

Emre abi bayanlarda favorilerden kim kaldı acaba tam olarak, kafam baya karıştı benim. Her gün bir favori eleniyor, finale yakın olanlar kimler gibi görünüyor ?

bayanlarda ortalık çok dağıldı can.. ilk 3 seri başı elendi..
yarınki maçlardan sonra çeyrek finaller belli olur..
ana tablonun üstünde kuznetsova-schiavone yarı finali olacak gibi..
schiavone çok formda ve son şampiyon.. yine finale yürüyor..

aşağıda yarın kritik maç var.. sharapova-radwanska..
hazırlık turnuvalarının en formda ismiydi sharapova..
bu maçı kazanırsa petkovic ile çeyreği oynar..

ben bir de azarenka'nın yarı finalini garanti görüyorum..

schiavone bence finalistlerden biri olur.. karşısına da azarenka veya sharapova gelir diye düşünüyorum..
bana göre en büyük ihtimal schiavone-azarenka finali bu gece itibariyle..
ama çok beklenmedik olaylar oldu.
yarın kim bilir, kimler elenir.

Bu arada Federer ölü haliyle bile rekorlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Geçen Avusturalya Açık'ta üst üste 27 kez çeyrek final görerek Jimmy Connors’ın bu alandaki rekoruna ortak olmuştu. Roland Garros'ta ise bunu bir adım öteye taşıdı yani 28'e çıkarttı.

Djokovic ise yarı finalde;

Roland Garros'da çeyrek finale çıkan ve Sırp tenisçi Djokovic'in rakibi olan İtalyan tenisçi Fabio Fognini, sakatlığı nedeniyle turnuvadan çekildiğini açıkladı.

Fognini'nin bu kararının ardından Novak Djokovic, çeyrek final oynamadan yarı finale yükselmiş oldu. Sırp tenisçi ayrıca yarı final maçına kadar 4 günlük bir dinlenme fırsatı da yakaladı. Djokovic yarı finalde Federer - Ferrer/Monfils maçının galibi ile karşılaşacak.

.......

Nadal da bugün rakibini 7-5, 6-3, 6-3 ile saf dışı bıraktı ve yoluna devam ediyor.

Nadal yarı finalde Soderling ile oynayacak..
Turnuva boyunca en zor maçları o oynadı..
Daha ilk turdan başlamıştı.. Yine zor rakip ama geçecek..

Murray-Trociki maçı 5. sete ve salı gününe kaldı.. Bu maçı kazananın rakibi Chela.. Murray pati çekmeye başladı.

Federer yarın Monfils ile oynayacak . Djokovic de şimdiden yarı finalde.. Güzel bir dinlenecek cumaya dek..

Sharapova-Radwanska maçı zor olacak dmeiştik.. 7-6/7-5 Masha kazandı.. Pes etmek yok.. Rakip Andrea Petkovic.. Yine çok zor maç, belki 3 setlik maç ama Masha kazanacaktır..

Na Li ise Azarenka ile eşleşti ama Azarenka bu formu yakalamışken bence durmaz..

Djokovic'in, Monfils ile karşılaşmasını çok isterdim. Fransızlar gibi çirkef bir seyirci karşısında, hem Monfils gibi soytarı bir rakibe hem de her türlü pisliği yapmaktan geri kalmayan tribünlere karşı tepkisini çok merak ediyordum.

Li Na sürpriz yapmaya devam ediyor.Azarenka'yı 7-5/6-2'lik setlerle mağlup edip Sharapova'nın rakibi oldu.
Sharapova ise Petkovic'i geçti.Aslında ilk seti Sharapova 6-0 aldıktan sonra ikinci sette Petkovic iyi direnç koydu.Set 3-3 giderken Maria servis kırıp 6-3 seti aldı 2-0 kazandı.

Erkeklerde ise çeyrek final maçları başladı.Nadal-Soderling, Murray-JI Chela maçları oynanıyor şu sıralar.
Nadal ilk seti 6-4 aldı ve ikinci sette de 2-1 önde şu anda.Diğer maçta ise ilk seti Murray Arjantinli rakibi karşısında zorlansa da 7-6 aldı.

Bugün hiç maç izleyemedim ama Sharapova'nın kazanmasına çok sevindim..
Azarenka, Na Li'ye yenilmez gibiydi ama yenilmiş..
Na Li, Sharapova'ya çok ters geliyor ama bu sefer Masha kazanacaktır..
Haydi Masha ! Cumartesi öğleden sonraya hiç bir iş koymuyorum..
Senin şampiyonluğunu görmeden evden çıkmayacağım..
Haydi artık..

Yarın bayanların yarı finalleri oynanıyor.. Diğer maç Schiavone-Bartoli..

Erkeklerde Nadal, geçen sene olduğu gibi Soderling'e tokatı patlattı..
Soderling ile ilgili yazacaklarım var daha sonra..
Murray de kariyerinde ilk defa yarı finale kaldı..
Erkeklerde sürpriz yok, ilk 4 yarı finale geldiler..
Murray-Nadal ve Djokovic-Federer ile oynayacak..
Maçlar cuma günü ve Djokovic pazartesinden beri maç oynamıyor..

http://www.youtube.com/watch?v=vUuVU03lY1c

Şu videoyu izleyenler, Soderling'ten neden herkesin nefret ettiğini görebilir..
Nadal her kortta, her yerde Soderling'ten 10 kat iyi oyuncu olmasına rağmen gıkını çıkarmıyor bu terbiyesizliğe..
Soderling sportmenlikten falan zerre çakmayan bir adam..
Soderling kimle oynarsa rakibini tutarım, Nadal her yendiğinde de çok sevinirim..
Bugün bir daha tokatladı.. Helal olsun..
Diğer bir terbiyesiz de Berdcyh..Onu da yazarız..

Zirvedeki dörtlü Nadal, Djokovic, Federer ve Murray birbiriyle dost..
Bir terbiyesizlik, bir ayıp yok.. Saygı kaybolmuyor hiç..
Ama bu aşağıdaki zıpırlar cin olmadan adam çarpma derdinde.

http://www.youtube.com/watch?v=vUuVU03lY1c

Şu videoyu izleyenler, Soderling'ten neden herkesin nefret ettiğini görebilir..
Nadal her kortta, her yerde Soderling'ten 10 kat iyi oyuncu olmasına rağmen gıkını çıkarmıyor bu terbiyesizliğe..
Soderling sportmenlikten falan zerre çakmayan bir adam..
Soderling kimle oynarsa rakibini tutarım, Nadal her yendiğinde de çok sevinirim..
Bugün bir daha tokatladı.. Helal olsun..
Diğer bir terbiyesiz de Berdcyh..Onu da yazarız..

Zirvedeki dörtlü Nadal, Djokovic, Federer ve Murray birbiriyle dost..
Bir terbiyesizlik, bir ayıp yok.. Saygı kaybolmuyor hiç..
Ama bu aşağıdaki zıpırlar cin olmadan adam çarpma derdinde.

Berdchy'in terbiyesizliği paylaştığın videonun hemen yanında,merak edenler bakabilir.(Tabi aynı şeyden bahsediyorsak)

Berdcyh bana da çok itici gelir, hiç sevmem ama Soderling'i gayette severim. Yani Soderling'den herkes nefret ediyor lafına hiçte katılmıyorum abicim :)

Berdcyh ile ilgili bahsettiğim konu da o evet..O da Nadal'a dayılanmıştı çapına bakmadan.
İşini garibi, bu iki erkek Nadal hiç bir şey demezken bunları yaptılar..
Çekememezlik..

Bugün yine aynı şey olmuş ve Li Na, Masha'yı durdurmuş..
Son 2 senede 3.kez Li Na, Masha'yı bir grand slamden eliyor..
Yakın maç olmuş ama Masha kazanamamış.. Bir türlü yenemiyor Li'yi.
Çok ters geliyor..

Schiavone de Bartoli'ye acımamış..
Eğer Schiavone-Li Na finali olacaksa ben Li'yi tutarım.
En azından bir Çinli ilk defa slam kazanacak..
Bu maçı izlemek için özel bir çaba göstermeye de gerek kalmadı.

Bugün erkeklerde yarı finaller yapılıyor..
Şu anda Nadal-Murray maçı oynanıyor ve 62 dakika süren ilk seti Nadal 6-4 kazandı.

İkinci seti de Nadal kazandı 7-5'lik skorla.
Bu sette Nadal 3 kere,Murray ise 2 kere servis kırdı.5-5 iken Nadal'ın kırdığı servis çok önemliydi.
Şu anda üçüncü sete başladılar ve Murray'in konsantrasyon daha da düştü.
Nadal henüz ilk oyunda bir servis daha kırdı.

Nadal 6-4 ile son seti de kazandı ve finale çıktı.Aslında Murray'in eline maç boyu birçok fırsat geçti ama hiçbirini değerlendiremedi.Tabi bileğindeki sakatlığın etkisi de olmuş olabilir.Nadal her zamanki Nadal.Gerçek gücünü finalde göreceğiz.
Novak'ın Fedex'i yendikten sonra klasmanda zirveye çıkmasını içim hiç elvermiyor her ne kadar muazzam bir performans sunsa da çok antipatik biri.Federer'in Fransız seyircileri arkasına alıp sürpriz yapabilme ihtimali de var her ne kadar düşük görünse de.Başarılar Fedex diyorum.

ana kort üstten American Airlines arenaya benzemiş bembeyaz umarım Roger alır ama Djokovic ilk seti kaybetmesine rağmen hala live-bet lerde favori gözüküyor