Tenis

Bu hafta , İzmir Cup'da oynayan Marsel, ilk maçını kazandı ve 2.tura yükseldi..
Hazır form tutmuşken, burada da en kötü yarı final falan oynaması lazım.
Ev sahibi avantajı da var.. Şu anda tahminen 102. sırada..
İlk 100 e çok az kaldı..

Marsel'in çeyrekteki rakibi bağırsakları bozmuş..
Hakkımızda dedikodu çıkar şimdi yemeğine ilaç attılar diye..
İlk seti oynamış rakip ama ikinciyi oynamamış..çekilmiş.
Böylece marsel yarı finalde ve büyük ihtimalle de ilk 100 de..
Hadi bu turnuvayı da kazan be Marsel, elin değmişken hazır..

Marsel, yarı finali de kazandı..
Bugün 17.45 te final var..
Artık o bir ilk 100 oyuncusu.
Haftaya Malezya'da katılacağı turnuvada ön eleme oynamayacak.
Yani ana tabloda..
Gerçi D.Istomin ile eşleşmiş ama olsun.
Önce bu maçı kazansın..
İki hafta üst üste turnuva kazanmış olarak gitsin oraya.
Haydi Marsel ..

marsel, maalesef finalde kaybetmiş İzmir Cup ı..
bu hafta itibariyle artık ilk 100 de ama Malezya'da ilk turda Istomin'e elenirse ki büyük ihtimalle elenir, bir sonraki sıralamada yine 100 dışına çıkmak zorunda kalabilir.. bunu kazansaydı sağlam olacaktı, olmadı. sağlık olsun.

Tokyo.2da düzenlenen turnuva da Şarapova, turnuvaya davet ile gelen japon tenisciye ilk turda elenmiş. Avustralya açığa kadar tenisi rafa kaldırdım.

Sühan Cem' Alıntı:
Tokyo.2da düzenlenen turnuva da Şarapova, turnuvaya davet ile gelen japon tenisciye ilk turda elenmiş. Avustralya açığa kadar tenisi rafa kaldırdım.

dubai'de sezon sonu turnuvası oluyor, dünyanın ilk 8 tenisçisi katılıyor. ( sakatlık veya katılamama halinde sıradakinden devam ).. O müthiş oluyor Sühan.. Sen ara ver, ben o başlayınca sana haber veririm..

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Emre abi Martina Hingis yaşıyormu abi ya, gençlik aşkım :) .

yaşıyor ama nerede bilinmez..
burada anıyoruz kendisini zaman zaman..
ciddi sakatlıklar yaşadı, önce tenisi bıraktı, sonra dönmek istedi ama olmadı.
hatta sponsoru sergio tacchini'ye dava açtı ayakkabıda problem diye..
geçen günlerde burada konuşmuştuk biraz.. hiç de sonuç çıkmadı o işten..
kariyeri bitti, gitti..

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Emre abi Martina Hingis yaşıyormu abi ya, gençlik aşkım :) .

Ben geçenlerde görmüştüm onu ya. :) Kankası Kournikova ile bir gösteri maçı yapmışlardı. Yıllardır doğru düzgün oynamaz ama pek bir değişiklik göremedim ben.

Marsel, Istomin ile çok denk bir oyun oynamasına ve ilk seti almasına rağmen 3 sette kaybetmiş..Aslında maç gelmiş ama servis kırma puanlarını değerlendirememiş.. Maçın sonuna doğru da sakatlandığı ama kramp olduğu söyleniyor.. Zor bir rakipti.. Oradan hemen Japonya'ya geçecek ve elemlere katılacak.. İlk 100 içinde kalmak için bu arada maç / maçlar kazanmak zorunda..

Juan Martin Del Potro'nun sakatlığı hala düzelmedi sanırsam. 2009'da US Open'ı kazandıktan sonra 2010'da Avustralya Açık'ta 4. turda sakatlandıktan sonra bi daha dönemedi kortlara sanırsam. Umarım en yakın zamanda döner de şu Nadal'ın tahtını sallamaya çabalar :p

Tayland tenis turnuvasında bugünkü Nadal maçı ve yarı final ve final maçları Ntv Spor'da.
Takip edemedim ama turnuvada Federer yok sanırım.

Bu arada gördüğüm kadarıyla Federerciler olarak sayımız çoğalıyor, Nadalcılar dikkatli olun tahtınız sallanıyor =) (Saadet de geri dönse)

Federer, dinlenmek için bir kaç turnuvadan çekilmişti, sanırım bu da onlardan biri. Federerciler zaten çoğunlukta Emel, hiç azalmadı ki. :) Ama çoğalsın biz rahatsız olmayız. En azından Federer'in son günlerini daha fazla kişi görüp, "yaa bir zamanlar bir Federer vardı" diye anlatacak anıları olur. :)

Yarı final maçları cumartesi 09.00 da başlıyor NTVspor'da. Final maçı pazar 11.00'de.

Çeyrek final eşleşmelerini de ben yazayım;

Nadal- Kurushkin
Gulbis- Guilerme G. Lopez..
Niemenen - Melzer..
Brands-Becker..

Not: Niemenen ve Becker maçlarını kazandılar ve yarı finale yükseldiler bugün. Diğer maçlar da başlamak üzere şu sıralarda..

Emre Abi o ne ya :) Ayrıca bunları nerden buluyorsun bende araştırmak istiyorum böylelerini :)

Nadal Thailandda yarı finalde 52 numaralı(sanırsam) tenisçiye Garciaya yenildi.. Hemde ilk seti almasına rağmen..

ATP tour fedexin başka yolu yok.. peRFect..