Tenis

federer-nadal finali geliyor evet..
ancak maç pazar 19.30 gibi görünüyor ve beşiktaş maçıyla çakışıyor.
bugün nadal-berdcyh maçı var..
iki tenisçi arasında sorunlar var.. berdcyh, soderling tipli antipatik herifin teki..
nadal servis aralarını çok uzattı diye bir maçta gidip sandalyesine oturmuş, terbiyesizlik yapmıştı..
bu tip terbiyesizliklerin tek adresi soderling değil yani..
nadal-federer -djokovic ve murray..
ilk 4 tenisçi bunlar ve sadece oyunlarıyla değil rakibe saygılarıyla da zirvedeler..
nadal ile djokovic çiftlerde beraber oynayacak kadar iyi arkadaş.. us open finalinden sonra nadal'ın gidip novak'a sarılması hala akıllarda..
federer'in de kimseyle problemi yoktur ama bu berdcyh tipli adamları hiç sevmiyorum.

Emre Yüksel' Alıntı:
federer-nadal finali geliyor evet..
sanıyorum 2 yıldır falan karşı karşıya gelmiyorlar.
ancak maç pazar 19.30 gibi görünüyor ve beşiktaş maçıyla çakışıyor.
bugün nadal-berdcyh maçı var..
iki tenisçi arasında sorunlar var.. berdcyh, soderling tipli antipatik herifin teki..
nadal servis aralarını çok uzattı diye bir maçta gidip sandalyesine oturmuş, terbiyesizlik yapmıştı..

Demeyin böyle, deyince birinden biri yoldan çıkıyor. =)
Yalnız yalnış hatırlamıyorsam bu sene toprakta finalde karşılaşmışlardı, sanırım Madrid turnuvasındaydı. Doğal olarak toprakta Nadal yenmişti. Yalnız final olsa bile saati çok ters. Beşiktaş maçı var, Fenerle basket maçımız var. Her yere takılmak lazım, ancak öyle izlenir oda pek mümkün değil, üçü arasında gidip geleyim dersen önce ev hanesinin sonrada televizyonun gazabına uğrayabilirsin. Birinde karar kılmak en iyisi. =)
Berdcyh de demek fos çıktı, yalnız bunlarında hep Nadal ile alıp veremedikleri var. Eğer birinin alıp verememesi lazımsa bu en çok Federer'in hakkı olmalı ama onun öyle şeyler yapmasını değil beklemek bunu düşünmek bile mümkün gözükmüyor hatta tam tersi can ciğer kuzu sarma halleri var.

Son olarak:
http://cache.daylife.com/imageserve/06l0frr0XVaU2/x610.jpg

Emel Dizili' Alıntı:
Yalnız yalnış hatırlamıyorsam bu sene toprakta finalde karşılaşmışlardı, sanırım Madrid turnuvasındaydı. Doğal olarak toprakta Nadal yenmişti.

Büyük ihtimal yanlış hatırlıyorsun Emel.. Bahsettiğin turnuva Madrid turnuvası, toprak ve finaldi evet ama bu sene değildi.. 2009 du ve kazanan da Federer olmuştu.. Hatta Federer'in Nadal'ı toprakta yenmesi şaşkınlık yaratmasına rağmen kimse Roland Garros-2009 da Nadal ın kaybedeceğine inanmadı bile ama maşhur Soderling maçı geldi 4. turda.. Sonrası zaten kabus gibi bir sezon oldu Nadal için..

2010 da aynı turnuvada karşılaşmışlar finalde ve kazanan Nadal olmuş.. Sen iki turnuvayı karıştırıp beraber hatırlamışsın yani : ))

Emre Yüksel' Alıntı:
Sen iki turnuvayı karıştırıp beraber hatırlamışsın yani : ))
:) Bunu okuyunca Komedi Dükkanındaki yönetmenin verdiği komutlar geldi aklıma, bende Tolga Çevik gibi neeyy diye tepki vermek istiyorum.

Yalnız bu sefer doğruladım kendimi, üşenmedim geçmiş sayfalara bir göz attım ve
Kral, geri döndü. Geçen yıl set almadan kaybettiyse de bu yıl set vermeden aldı. Nadal 2 Federer 0 Maç sonucu

Emel Dizili' Alıntı:
Kral, geri döndü. Geçen yıl set almadan kaybettiyse de bu yıl set vermeden aldı. Nadal 2 Federer 0 Maç sonucu

Galiba bu benim cümlem ama üşendim bakamadım. Hatta Emel'den "hemen de gönderme yapılmış." gibi bir cevap gelmişti yanlış hatırlamıyorsam. :)

Nadal, rahat geçti Tomas'ı. Yarı finalde Andy Murray. Federer karşısındaki Murray olursa, Nadal'ın finali garanti.

Federer'in rakibi kim olacak o belli değil şimdilik ama Roddick'te olsa Novak'ta olsa Federer'in kaybedeceğini sanmıyorum.

Nihayet bir Nadal-Federer finali izleyeceğiz (İnşallah :)). Maç saati çok ters olsa da ben bu maçı tercih edeceğim, zira futbol takımımızın maçlarını izlemek benim sinir sistemime iyi gelmiyor. Basketi de arka planda idare ederiz.

Emre Yüksel' Alıntı:
serena w., avustralya açık'a da katılamayacağını açıklamış sakatlık nedeniyle..
üzüldük mü ?
kesinlikle hayır..
serenasız bir wta daha sevilesi..

basit bir cam kesiği denilen sakatlığın neredeyse 6 aya yayılması dedikoduları alevlendirdi.. serena'da doping çıktığı ve wta'in serena'nın karizması çizilmesin diye böyle bir yol çizdiği söyleniyor.. yani sakatmış gibi cezanı çek şeklinde.. aynı şey zamanında henin için de söyleniyordu.. komplo teorilerinin sonu yok..

Novak, Andy'yi geçti Federer'i karşısına aldı. Set alırsa Federer'den başarılıyım desin artık. Bakalım bu kez neresinde sorun çıkacak?

Nadal-Murray, Federer-Novak, beklediğim final yakın duruyor, Murray insanüstü bir dönüş yapmazsa.

bugün;

16.30 nadal - murray..
22.00 federer- djokovic

yarın

19.30 final..

ne acıdır ki üç maçı da izleyemiyorum. belki federer-djokovic maçına yetişebilirim bir parça.. yalnız ben murray'nin nadal'ı yenebileceğini düşünüyorum.. hep son anda bozuldu bu nadal-federer finalleri.. umarım bu sefer bozulmaz.. tekrarını falan izleriz napalım..

Murray, yanıltmadı beni, Federer'e gelince adamın ayaklarının bağı çözülüyor, Nadal'a gelince aslan kesiliyor adam.

Güzel maç oldu, karşı taraftan Federer'de gelirse bu iş tamamdır.

Müthiş bir maçtı çok keyf aldım izlerken.. 7-6 3-6 7-6 aldı Nadal.. Son tie-breakte 3-1 geriden gelip aldı..

Federerde sıra artık bir Federer- Nadal finali görelim hemde böyle bence en büyük turnuvada..

Murrayi de tebrik ediyorum çok iyi bir maç çıkardı ama gücü yetmedi resmen..

İşte bu, sahalarda görmek istediğimiz Federer bu. =)
Üç maçtır muazzam oynuyor, acayip rahat. Hep rakipler formsuz deniyor ama bence Federer formda. Yarın karşısında yine formda bir Nadal olacak, bugün Murray karşısında zorlanması formsuz olduğu anlamına gelmez. Çünkü hakikaten çok iyi bir Murray vardı karşısında ve çok iyi bir mücadele seyrettik. Yarın da böyle bir maç bekliyorum.
Favorim tabiki Federer. :)

Murray ve Novak'a gelirsek evet ikiside yetenekli oyuncular ama ikisi de mental anlamda çok zayıflar. Djokovic zaten maç boyu bir isyan etme modunda, o yüzden baştan kaybediyor. Zaten ondan ümidi kestim artık, düzeleceğini zannetmiyorum bir ileri iki geri şekilde ilerller gider, ama Murray daha güçlü bir hale gelirse daha iyi yerlere gelebilir, büyük oyuncu olma yolunda ilerleyebilir. Tabiki şunu da söylemek lazım, kolay değil bir Nadal'ın bitmek bilmeyen mücadelesine, bir Federer'in rakibi gerçekten aciz bırakan vuruşlarına rağmen güçlü durabilmek, ama bunu Del Potro'nun iyi yaptığını söyleyebilirim, rakip karşısında hemen pes etmiyor ve kolay kolay morali bozulmuyor.

Ve bugün sonunda Wimbledondaki o efsanevi maçtan sonra bir Federer-Nadal finali görecez..

Bir Federerci olarak dün maçı izlerken çok mutlu oldum.. O müthiş vuruşları izlemek müthiş bir zevk..

2 arkadaşımla aramda Nadal- Federer rekabeti var.. 2side Nadalcı ve bu maçtan çok korktuklarını dile getiriyorlar..

Ne olursa olsun müthiş bir maç olacağı kaçınılmaz.. Ama kazanan Fedex olsun :)

Halil İbrahim' Alıntı:
Totem bozuldu sonunda, Nadal'dan umudum yok bu kez ama güzel maç olacak eminim.

Görünen köy, kılavuz istemezmiş. Nadal, kendi çapında gelişmeye devam ediyor, bu kez finale kadar geldi, seneye kupa artık.

Son top ilginç oldu gerçekten. Nadal'ın yerine bir başkası olsa eminim itiraz ederdi ama ikilinin arasındaki samimiyetin göstergesi de bu olsa gerek.

Eve geldiğimde kupa töreni yapılıyordu.. İzleyemedim ama daha önce de Federer'in kazanmaya yakın olduğunu konuşuyorduk.. Federer kendi standartlarının altında bir sezon geçirince buraya özel hazırlandı.. İsveç'de falan küçük turnuvalar oynadı form tutmak için.. Buraya odaklanmıştı.. Nadal ise sezon bitsin diye dua eder haldeydi.. Daha iyi hazırlanan , daha çok isteyen kazandı ama Halil'in de dediği gibi Nadal bu turnuvada ilk finalini oynadı.. Kazanılmadık bir kaç turnuvadan birisi olarak duruyor.. Belki seneye..

Böylece erkekler için de sezon resmen kapandı.. Ocak sonu oynanacak Avustralya Açık ilk hedef artık..

Bu maçı bırakıp Beşiktaş maçını izlediğime o kadar pişmanım ki.. Neyse ki internetten tekrarını izledim.. Ekselansları bu turnuvayı ilk günden itibaren hak etti.. Son set resmen ezmiş Nadalı.. Zaten Nadalın ödül töreninindeki açıklaması da Federerin ne kadar iyi oynadığını gösteriyordu.. Ayrıca bir adam hiç mi stres yapmaz yahuuu..

peRFect..

Robin Soderling ile yine eski bir İsveçli tenisçi olan antrenörü Magnus Norman'ın yollaru ayrılmış..26 aydır beraberlermiş..

Bu arada Wta sezon kapandıktan sonra 2010 ödüllerini açıkladı.. Buna göre ;

Yılın Oyuncusu: Kim Clijsters ( c-woz grand slamlerde kayboldu)
Yılın Çifti: Dulko - Pennetta ( pennetta'ya tüm ödüller helal )
Yeni Yüz: Petra Kivitova ( sadece wimbledon )
Yılın Geri Döneni: Justin Henin (başkası olamazdı)
Yılın Yardımseveri: Maria Sharapova ( çernobil felaketzedelerine yardım etmiş )
Yılın Sportmeni: Elena Dementieva (her zaman en sportmendi, artık yok wta de)

ATP ve WTA da 2010 sonu sıralama;

ATP Ranking Puan

1 R.Nadal (ESP) 12450
2 R.Federer (SUI) 9145
3 N.Djokovic (SRB) 6035
4 A.Murray (GBR) 5760
5 R.Söderling (SWE) 5580
6 T.Berdych (CZE) 3955
7 D.Ferrer (ESP) 3735
8 A.Roddick (USA) 3665

WTA ranking Puan
1 C.Wozniacki (DEN) 8035