Tenis

Emre Yüksel' Alıntı:
Bu akşam 20.00 de bir maç daha..
Tekrarı değil, yeni bir maç, Madrid'de..
Eurosport naklen..

Bu maçı da Nadal, 2-1 kazandı..
Tam beklendiği gibi..

İsviçre'de oynanan maçta Fabian Cancellara da tribünde imiş..
Bisiklet sporunu ve özellikle Tour De France'ı takip edenler kendisini iyi tanır..
Açılış günü yapılan zamana karşı yarışı her zaman bu İsviçreli kazanıyor yıllardır.
Olimpiyat şampiyonu olmuştu galiba zamana karşı etabında..

Ayrıca son F1 şampiyonu S.Vettel de tribündeymiş dün gece..

Cancellara zamana karşıda iyidir ama en iyi yaptığı iş iniştir Emre. Sıkı inişçidir. İsviçre tarihinde de Tour de France da en çok sarı mayoyu taşıyan kişi konumundadır hala:) Severim gerçekten Cancellara'yı

Bu arada iki maçın sonunda durumun 1-1 olması iyi olmamış :) Go federer diyoruz. Çocuk sahibi olupda Grand Slam kazanmış tek oyuncu (bir kişi daha var dediler ama isim verebilen olmadı daha)

Sühan Cem' Alıntı:
Cancellara zamana karşıda iyidir ama en iyi yaptığı iş iniştir Emre. Sıkı inişçidir. İsviçre tarihinde de Tour de France da en çok sarı mayoyu taşıyan kişi konumundadır hala:) Severim gerçekten Cancellara'yı

Bu arada iki maçın sonunda durumun 1-1 olması iyi olmamış :) Go federer diyoruz. Çocuk sahibi olupda Grand Slam kazanmış tek oyuncu (bir kişi daha var dediler ama isim verebilen olmadı daha)

İnişi bilmem ama zamana karşı da en iyisidir..
Ya Sühan,sanki çocuğu kendi doğurmuş, Clijsters'ın yaptığını yapsa anlarım..
Çocuk sahibi olunca grand slam kazanmak daha mı zorlaşıyor erkekler için ?
Ben bir bağlantı göremiyorum..Napıyor, sabaha kadar beşik mi sallıyor..

Bilemiyorum Emre. Çocuk sahibi olup Grand Slam kazanan akdın çok ama Erkek sadece Federer var :)) Sonuçta ayrıntı ve önemli (tek olduğu için)

Sühan Cem' Alıntı:
Bilemiyorum Emre. Çocuk sahibi olup Grand Slam kazanan akdın çok ama Erkek sadece Federer var :)) Sonuçta ayrıntı ve önemli (tek olduğu için)

Fenerbahçe kırmak üzereyken ortaya çıkan rekorlar gibi desene : ))
Federer tek olduğu için önem arz ediyordur diyorsun: )
Kadınları anlayabiliyorum ve çok takdir ediyorum.. Turnuva oynayamıyorlar, idman yapamıyorlar, uzun ara veriyorlar,vücutları yıpranıyor, hormanal denge bozuluyor , suni kilolar alınıyor falan..
Bu nedenle eski döneminde svemediğim Clijsters'ı tenise döndükten sonra çok sever ve takdir eder oldum..

Yok o anlamda haklısın aynı şekilde bende Clijsters'e sempati duymaya başladım. Mantıken senin dediğin doğru. Ama tek tektir abicim. Nadal istiyorsa evlensin çocuğu olsun çıksın piyasaya hehehe:) Go Federer!!! :)

Sühan Cem' Alıntı:

Öyle bir söylemişsin ki.. sanki Federer doğurmuş :) ağlak Federer işte yenildiğinde çocuğu bahane etmişti...sen de inanmışsın :)

Vamos Nadal! :)

Adamlar, gösteri maçı yapıyorlar bu kez diğer saha dışında kardeş içinde rakip gösterilerinin aksine içinde de kardeş gibi davranıyorlar çaktırmasalar da sonucu belli maçlar yapıyorlar biz burda kendi kendimize didişiyoruz.

Bir önceki gün Federer ertesi gün Nadal ve yandaşları sevindi üzmeyelim kimseyi. :)

İzleyemeyenler için özet video: http://www.youtube.com/watch?v=zJM0asEt ... r_embedded

Eurosport Türkiye ekibi Marsel İlhan ile bir röportaj yapmış..
Aşağıdaki linkte okunabilir, önemli şeyler konuşulmuş..
Bu arada öğrendik ki Baghdatis " asla bir Türk ile çiftlerde oynamam" demiş. Gördüğüm yerde ayaklarına kapanacağım yalvarmak için.. Noolur oyna ya.. Yalvarırım oynasın.. 74 Barış Harekatı , Kardak Operasyonu v.b icraatlarımızdan dolayı kendilerinden özür diliyoruz. (!)

K.ç kadar ülkenizden rüzgar yapmayı biliyorsunuz ama basketbol maçlarında falan.. Allah'a dua ediyorum.. Avutralya Açıkta bir Marsel- Baghdatis eşleşmesi olsun.. Geçen sene Ferdando Gonzalez ile olan maçta olanların 1000 katını görünler. Türk her yerde Türktür.. İstanbul, Kıbrıs Rum Kesimi , Avustralya, Amerika farketmez.. 15 tane basketbolcuya bütün salon saldırıp taşlarken çok mu erkektiniz lan..Gelip Karşıyaka'ya burda taş atsanıza veya tarafsız bir ülkede, salonda.. Maçanız sıkıyor mu ? K..çımızın kenarlarısınız.. Safi rüzgarsınız ..O kadar..

http://tr.eurosport.com/tenis/2011-hede ... tory.shtml

Baghathis - Marsel eşleşmesi mükemmel olur cidden. tenise olan ilgi tvan yapar ve maç da dehşet geçer. 2si de ortalama raket kim yense süpriz olmaz ama baghathis daha başarılı Marsel ise yükselişte. Tenis maçında meşale şov filan olurdu Avrupa'da olsa ama Avusturalya uzak ya :)

Doha'da Nadal yılın ilk yenilgisini aldı. O halde oraya kadar geldi aslında daha erken elense daha iyiydi. Federer alır artık Davydenko'nun kurşunu finale kadar oluyor ne hikmetse.

Dünya sıralamasının eski 1 numarası Justine Henin, ikinci kez kortlara veda ettiğini açıkladı.

Belçikalı tenisçi Justine Henin, sakatlığı nedeniyle tenisi bıraktığını açıkladı. Daha önce de tenisi bırakan ve birkaç yıl aradan sonra kortlara tekrar dönen dünya sıralamasının eski 1 numarası Henin, açıklamasında sağ dirseğindeki sorun nedeniyle tenisi bıraktığını belirtti.

28 yaşındaki Henin, 2008'in mayıs ayında kariyerinin zirvesindeyken tenisi bıraktığını açıklamış, geçen yıl ocak ayında kortlara geri dönmüştü.

43 kez WTA turnuvalarında şampiyon olan Henin, 4 Fransa Açık (Roland Garros), 2 ABD Açık ve 1 de Avustralya Açık olmak üzere toplam 7 Grand Slam şampiyonluğuna imza attı.

Henin, Fransa Açık şampiyonluklarından 2'sini set kaybetmeden kazanarak ulaşılması zor bir başarı elde etti. Justine Henin, Atina-2004 olimpiyatlarında da altın madalyanın sahibi oldu.

AA
.............

Henin'in bilek ve dirseğinde sakatlıkları varmış ve maçta ciddi acılar veriyormuş.. Hatta bu sakatlık nedeniyle geçen sene Wimbledon sonrası sezonu erken kapatmıştı.. Artık kornikleşen ve geçmeyeceğine inandığı bu sakatlık nedeniyle bıraktığı biliniyor..

Safina, Jankovic ve hatta Wozniacki'nin 1 numara olduğu, Serena'nın bir görünüp bir kaybolduğu, Venüs'ün silinmek üzere olduğu ve Sharapova'nın bir türlü eski günlerine dönemediği WTA için Henin bir umuttu ama kısa sürdü ikinci bahar..

Tek kurtuluş Clijsters'ın sağlam kalması ve gelip 1 numara koltuğuna oturması.. Şu anda o koltuğu dolduracak başka kadın tenisçi yok.

Vallah kadın Tenisinde şu Williams'lardan kurtarack her türlü oluşuma destek veriririm. Şarapova en sevdiğim teniscidir. Ama bari Wozniacki dursun oralarda.

Kuznetsova'nın twitterda yazdıkları da adamı kıran geçiren cinsten şeyler..
Melbourne'den Moskova'ya 14 saatte uçmuş.. İki şehir arasında 30 c derece fark varmış : )) ve jet lag'in tillahını görmüş ki genelde doğuya giderken daha çok etkilenir insanlar.. " Perşembe günü başlayalı 20 saat oldu ve ben hiç uyumadım ama bitmesine daha 10 saat var " falan demiş. Bir-iki gün gider böyle ... )) Seviyoruz Svetayı ve komikliklerini..

Ayrıca ısrarla Moskova'da yaşaması da ilginç.. Bu seviyede tenisçiler Monaco, İsviçre falan gibi yerlerde yaşar.. Sharapova , Florida'da takılıyor mesela.. Dünyaya uzak ve soğuk bir yerde yaşamaya devam etmesi de ilginç.. Evini seviyor olmalı..