Tenis

Bayanların yarısını tanımıyorum nerdeyse. Ben Belçikalılarla Amerikalıların kapışmasından sonra tad alamıyorum niyeyse. Bi de Sharapova ilk çıktığında bi Rus daha vardı hatta şampiyon olmuştu bi yerde Sharapova'yı finalde yenip. Miskina'ydı sanırım ona ne oldu :) Bi de sevgili yengeniz Dementieva nerelerde ilk 10da yok hatta spor haberlerine adını duymayalı baya oldu.

Deniz Baskın' Alıntı:
Bayanların yarısını tanımıyorum nerdeyse. Ben Belçikalılarla Amerikalıların kapışmasından sonra tad alamıyorum niyeyse. Bi de Sharapova ilk çıktığında bi Rus daha vardı hatta şampiyon olmuştu bi yerde Sharapova'yı finalde yenip. Miskina'ydı sanırım ona ne oldu :) Bi de sevgili yengeniz Dementieva nerelerde ilk 10da yok hatta spor haberlerine adını duymayalı baya oldu.

deniz tenise bakış açısı ile ilgili bir şey..skowronska tenisçi olsa hepsini tanırdın :))

belçika-amerika savaşı eski hararetiyle olmasa da sürüyor..Dördünün de sakatlıkları var zaman zaman onları engelleyen.. Myskina rus tenisi patladığında ilk parlayan kızdı.. İlk üçe ve sonrasında ilk ikiye giren ilk rus tenisçiymiş.. 2007 de bıraktı tenisi.. Dementieva da geçtiğimiz ay bıraktı.. Dementieva nerden yengemiz onu anlamadım da erkek arkadaşı buz hokeyi oyuncusu..

Emre Yüksel' Alıntı:
[quote="Deniz Baskın":2ubdodjs]Bayanların yarısını tanımıyorum nerdeyse. Ben Belçikalılarla Amerikalıların kapışmasından sonra tad alamıyorum niyeyse. Bi de Sharapova ilk çıktığında bi Rus daha vardı hatta şampiyon olmuştu bi yerde Sharapova'yı finalde yenip. Miskina'ydı sanırım ona ne oldu :) Bi de sevgili yengeniz Dementieva nerelerde ilk 10da yok hatta spor haberlerine adını duymayalı baya oldu.

deniz tenise bakış açısı ile ilgili bir şey..skowronska tenisçi olsa hepsini tanırdın :))

belçika-amerika savaşı eski hararetiyle olmasa da sürüyor..Dördünün de sakatlıkları var zaman zaman onları engelleyen.. Myskina rus tenisi patladığında ilk parlayan kızdı.. İlk üçe ve sonrasında ilk ikiye giren ilk rus tenisçiymiş.. 2007 de bıraktı tenisi.. Dementieva da geçtiğimiz ay bıraktı.. Dementieva nerden yengemiz onu anlamadım da erkek arkadaşı buz hokeyi oyuncusu..[/quote:2ubdodjs]

Abi o işin görünen yüzü. Biz ilişkimizi gizli yaşıyoruz. Şimdi burda yazan oyuncu isimlerini haber yapıp satan medya bunu da görüp Dementieva ile olan aşkımı yazmasın 8)

Marsel İlhan için ileri geri konuşuyoruz, belli bir eşiği aşamıyor diye yakınıyoruz.
Çocuk 2010 sonunda, 2009 sonuna göre 60 basamak yukarıda sıralama..
Gelişimi görmek ve takdir etmek için daha ne olması gerekiyor..
Yine de pisi pisine kaybettiği maçlar aklımızda, biraz şanslı, biraz dirençli olabilse 60 değil 100 basamak bile çıkabilirmiş..
Umarım 2011 de yükselişle geçer..

14 kez grand slam şampiyonu ABD?li tenisçi Pete Sampras?ın birçok kupası ve ödülü Los Angeles?ta çalındı.

Los Angeles Times?ın haberine göre grand slam kupalarından sadece ilk kazandığı Avustralya Açık kupası çalınan Amerikalı sporcu, 64 ATP Turu şampiyonluk kupalarının çoğunu, iki Davis Kupası ödülünü, bir Olimpiyat yüzüğünü ve altı kez yılı 1 numarada bitirmesi sonucu kazandığı ödülleri kaybetti.

Sampras olayın üç hafta önce olduğunu ve belki bir ipucu bulmak ümidiyle olayı halka duyurmaya karar verdiğini bildirdi.

?Tenis hayatımın tarihi benden alınmış gibi hissediyorum? diyen Sampras, çocuklarına göstereceği ödülleri kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor.

Emel Dizili' Alıntı:
14 kez grand slam şampiyonu ABD?li tenisçi Pete Sampras?ın birçok kupası ve ödülü Los Angeles?ta çalındı.

Los Angeles Times?ın haberine göre grand slam kupalarından sadece ilk kazandığı Avustralya Açık kupası çalınan Amerikalı sporcu, 64 ATP Turu şampiyonluk kupalarının çoğunu, iki Davis Kupası ödülünü, bir Olimpiyat yüzüğünü ve altı kez yılı 1 numarada bitirmesi sonucu kazandığı ödülleri kaybetti.

Sampras olayın üç hafta önce olduğunu ve belki bir ipucu bulmak ümidiyle olayı halka duyurmaya karar verdiğini bildirdi.

?Tenis hayatımın tarihi benden alınmış gibi hissediyorum? diyen Sampras, çocuklarına göstereceği ödülleri kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor.

Sampras'ı hiç sevememişimdir.. Karşıda Agassi varken, Sampras tutmak çok zor.. Yine de bu büyük bir iş.. Yani o adam bizim gibi apartmanda oturmuyordur.. Kendi müstakil villası, korumaları falan vardır.. Nasıl soyuluyor bilmiyorum artık. Ben de buradan oraya salça oluyorum , neyse..

Emre Yüksel' Alıntı:
Marsel İlhan'ın Avustralya Açık'ta ön eleme oynamayacağı, ana tablo 1. turdan turnuvaya başlayacağı kesinleşti..

Şahsen 3. turdan öteyi göreceğine inanmıyorum o yüzden bu ilk turlarda büyük bir isimle eşleşmesini çok istiyorum. Şöyle bir Federer- Marsel eşleşmesi olsa, bizde başlık açsak bizim açımızdan tarihi olacak bu maçı konuşsak. Dediğim gibi hiç olmazsa elendiğimize değer, tüm dünya bir Türk tenisçinin varlığından haberdar olur.
Sanırım böyle şeylere daha ihtiyacımız var.

İpek Şenoğlu'nun bir röportajından:

Türkiye henüz Avrupa?ya kendini tam olarak gösterememiş bir ülke. Dünyada hala develerle ulaşım sağladığımızı düşünenler var. Bu tip sorular, örneklerle karşılaştığınız oldu mu? Sizi görünce şaşırdılar mı?

Bu konu, bana daha önceki röportajlarımda da sorulmuştu. Amerika?da üniversitede okurken, biri bana Türkiye?de araba olup olmadığını sordu, ben de şakayla karışık, ulaşımı develerle sağladığımızı söyledim. Ben espri yapmıştım ama karşı tarafın ciddi ciddi dinlediğini görünce şaşırdım. Bir yandan da düşündüm; eğer buna inanıyorlarsa, burada bizim de bir yanlışımız var. Bizim tanıtım politikamızı iyileştirmemiz gerekiyor.

THY, Wozniacki ile 3 yıllık sponsorluk anlaşması yapmış. Manu, Barça derken Kobe'den sonra buraya da el attılar. Wozniacki önümüzdeki günlerde reklam çekimi için İstanbul'a gelecekmiş. E artık sıra Nadal'a Federer'e bir de İstanbul Park'a sponsor olmaya geldi.

Halil İbrahim' Alıntı:
THY, Wozniacki ile 3 yıllık sponsorluk anlaşması yapmış. Manu, Barça derken Kobe'den sonra buraya da el attılar. Wozniacki önümüzdeki günlerde reklam çekimi için İstanbul'a gelecekmiş. E artık sıra Nadal'a Federer'e bir de İstanbul Park'a sponsor olmaya geldi.

Wozniacki'nin şu anda dünyanın 1 numaralı kadın tenisçisi olduğu bilgisi, sponsor olunan sporcunun çapını açıklamaya yeter olsa gerek.. THY nin sponsor olduğu kim veya kimler varsa, kendi alanlarında en iyi olanlar..

2011 yılına ait AU Open'dan wild card almak isteyen tenisçilerin turnuvası başladı. Bayanlarda en önemli isim, hiç kuşkusuz bahtsız Jelena Dokic.. Sadece onun için bu elemeleri takip etmeye çalışacağım.. İlk maçını kazandı..

21 Aralık Salı akşamı tsi 21.30 da Nadal-Federer yardım maçı var..
Eurosport naklen..
Hayır, şer, hazırlık, antrenman farketmez. Bunların kapışması izlenir..

Sampras'a üzüldüm sonuçta bütün kupalarını hakkıyla almıştı. kupaları banko Agassi çalmıştır. Zaten hep düşünürdüm içinde kalmıştır bu adamın o kadar sene oynayıp her seferinde aynı adama yenilmek diye . Kupaları aldı sonunda :) Keşke bu kadar uğraşacağına Marat Safin'den rica etseymiş. Adam umursamazın kralıdır al istediğin kupa olsun der verir. Zaten umursamaz bi adam olmasaydı Sampras'tan sonraki en başarılı sporcu olurdu teniste.

Çift ayaklı olacak sanırım, ertesi gün de isviçre'de oynayacak ikili.

Emre Yüksel' Alıntı:
Eurosport naklen..

Emre Yüksel' Alıntı:
Eurosport naklen..

Tekrarını vs. bulabilir miyiz? öyle bir geçer zaman ki ayağına kaçırdık maçı :?

Emre Yüksel' Alıntı:
Eurosport naklen..

Özel, genel, resmi, yarı resmi, gayrı resmi hiç farketmez Nadal'ı her maç yener olduk. :)

Ömer Faruk Ünalan' Alıntı:
Tekrarını vs. bulabilir miyiz? öyle bir geçer zaman ki ayağına kaçırdık maçı

Bu arada konuşup duruyorum ama maçı bende izleyemedim. Maçın şöyle bir videosu var:

http://www.youtube.com/watch?v=crPjN9p3HE8&feature=player_embedded#!