Tenis

"ballboy"

bu kelime dikkatimi çekti. kelime olarak anlamı "top çocuk" ama biz "topları toplayan, sporcuya veren çocuk" olduğunu biliyoruz.

biz Konya yı anlatmaya çalışırken
biri Kenya yı anlayabiliryor
işte Türkçemin güzelliği bu :p
bu yüzden dünyanın en zor dillerinden biri

bu dili seviyorum...

wimbledon da yağmur yağınca gerilen tentenin altında bir ballboy kalmıştı zamanında üstüne germişlerdi bezi:=)
rahmetli Cüneyt Koryürek de bi şampiyonada Gebreselassieden sonra orta uzun mesafe KONYA lılara kaldı demişti:=)

wimbledon deyince dünyanın en gelenekçi milleti olan ingilizlerin sonunda gittiği önemli bir değiişikliten bahsetmek şart.. biliyorsunuz ingilterede 365 gün yağmur yağabilir. öğlende hyde park da bikininiz ile güneşlenirken, 3 dakika sonra sırılsıklam olabilir, 15 dakika sonra hiç yağmur yağmamış gibi devam edebilirsiniz.. bu iklim nedeniyle de wimbledon da hep maçlar yarım kalır, tente gerilir.. işler arapsaçına dönerdi..

bu seneden itibaren wimbledonda kortların üzeri kapalı olacak ve artık yağmur yağması nedeniyle maçlar sekteye uğramayacak.. wimbledonda maçın yarım kalmaması diye bir şey hiç sözkonusu olmamıştır.. ayrıca bu yeni düzen maçların gece 11-12 lere kadar devam etmesine , dolayısıyla izlenme paylarının ve tv gelirlerinin artmasına da neden olacak. prime time tenis izlenebilecek..

tabii asıl o zeminin düzenlenmesini gerekiyordu.. çim kort artık toprak korta döndü.. o yüzden nadal federer i yenebildi:) o çime de bir bakım lazım..

aşağıdkai linkte konuya ilişikin bir haber var.. bahsedilen deneme maçı yapıldı mı bilmiyorum..

http://www.sporstudyosu.com/tim-henman- ... a-donuyor/

Emre Yuksel' Alıntı:
wimbledon deyince dünyanın en gelenekçi milleti olan ingilizlerin sonunda gittiği önemli bir değiişikliten bahsetmek şart.. biliyorsunuz ingilterede 365 gün yağmur yağabilir. öğlende hyde park da bikininiz ile güneşlenirken, 3 dakika sonra sırılsıklam olabilir, 15 dakika sonra hiç yağmur yağmamış gibi devam edebilirsiniz.. bu iklim nedeniyle de wimbledon da hep maçlar yarım kalır, tente gerilir.. işler arapsaçına dönerdi..

bu seneden itibaren wimbledonda kortların üzeri kapalı olacak ve artık yağmur yağması nedeniyle maçlar sekteye uğramayacak.. wimbledonda maçın yarım kalmaması diye bir şey hiç sözkonusu olmamıştır.. ayrıca bu yeni düzen maçların gece 11-12 lere kadar devam etmesine , dolayısıyla izlenme paylarının ve tv gelirlerinin artmasına da neden olacak. prime time tenis izlenebilecek..

tabii asıl o zeminin düzenlenmesini gerekiyordu.. çim kort artık toprak korta döndü.. o yüzden nadal federer i yenebildi:) o çime de bir bakım lazım..

aşağıdkai linkte konuya ilişikin bir haber var.. bahsedilen deneme maçı yapıldı mı bilmiyorum..

http://www.sporstudyosu.com/tim-henman- ... a-donuyor/

bir bakıma iyi olacak ama işin güzelliğide maçların ikide bir kesintiye uğraması, geçen sene ki final bu bakımdanda unutulmazlar arasına girdi.beş saat mi ne sürmüştü?
ama bu sene federere güveniyorum şampiyonluk onun olacak. şu rekoru bir kırsa rahatlayacak. özellikle wimbledon da nadala yenilmek onu düşüşe sürükledi eğer burada şampiyonluk kazanırsa federer adına çok şeyin değişeceğine inanıyorum yada inanmak istiyorum :roll:

Emre o kara aslında İvaniseviç -Rafter finalinin Wimbledon tarihinde ilk defa sarkarak pazartesi günü oynanması sonrası alındı,Wimbledon genelde yağmur sezonunun en stabile olduğu zamanda oynanıyor Savaş yanılıyorsam düzeltir ama baharda falan oynasalar ben görürüm 15 günde bitermi o turnuva Britanyada

wimbledon un üzeri sonunda kapandı
bir futbol sahasından daha büyük ve ağırlığı 1000 tonu bulan yer yer şeffef camla kaplanan yeni wimbledon göreve hazır...

wimbledon merkez kort, 17 mayısta andre agassi-steffi graff / tim henman-kim clijsters çiflerinin yapacağı gösteri maçıyla yenilenmiş haliyle resmen iş başı yapacak.

Tim Henman ismini duyunca nostalji yaptım bir an.. :p

Wimbledon'da hep aynı şeyi söylerdi maçı anlatan adam İngilizlerin büyük umut bağladığı adam.. Ama sonu hep hüsran olurdu.. :p

Saadet Unal' Alıntı:
Tim Henman ismini duyunca nostalji yaptım bir an.. :p

Wimbledon'da hep aynı şeyi söylerdi maçı anlatan adam İngilizlerin büyük umut bağladığı adam.. Ama sonu hep hüsran olurdu.. :p
Artık bir klasik olmuştur. Her seferinde sonu hüsranla biten büyük umutlar. Son zamanlarda da Murray var. Murray yetenekli ve genç bir tenisçi. Şansızlığı Nadal ve Federer gibi tenis tarihinin en iyi isimleri arasında yer alan oyuncuların zamanında bu işlere kalkışması. Ama Murray yeteneği ile başarılara ulaşabilecek bir tenisçi. Ama gelişim kaydetmesi tabiki gerekli...

Dünya klasmanının bir numarası Rafael Nadal Barcelona Açık Tenis Turnuvası'nın üçüncü turunda Belçikalı Christophe Rochus ile karşılaştı.

Monte Carlo Masters'tan sonra Barcelona'da da üst üste 5'inci kez zafere ulaşmayı hedefleyen Nadal, rakibine şans tanımadı ve ilk seti 6-2, ikinci seti 6-0 kazanarak çeyrek finale yükseldi.

Toprak üzerinde yaptığı son 143 toprak kort maçından sadece 4 ünü kaybeden Nadal'ın çeyrek finaldeki rakibi David Nalbandian, kalçasındaki sakatlık nedeniyle turunvadan çekilince İspanyol raket otomatikman yarı finalist oldu.

Toprak kortların uzmanı, Monte Carlo Masters rekortmeni, Roland Garros'un mutlak favorisi Rafael Nadal, ATP Barcelona'da da çok rahat bir şekilde mutlu sona ulaştı...
Final mücadelesinde vatandaşı David Ferrer'i mağlup eden Rafael Nadal ülkesinde şampiyon oldu.
Birinci Set: 6-2
İkinci Set: 7-5
yeter yahu bu ne böyle :shock:

Bu yıl üst üste 25. maçını kazanan Nadal, toprak kort turnuvalarında da 24. şampiyonluğuna ulaştı..Go Rafa Go !!

7B3F70B8F1-8A20-48D7-A4F9-9.hlarge.jpg

bir nadal'ın tipe bak birde ferrer'in :p
nadal aldığı kupadan, ferrer de dediğin gibi salata tabağından dolayı öyle durmuş olabilir.nadal acaba kupanın neresini ısırdı baya büyükmüş. :)

Ah ah... Hani mola bölümünde ''Acil Rakip Aranıyor'' diye konu var ya. Nadal da tüm dünyaya ilan verse yeridir. Nadal'a toprak kortta rakip aranıyor...
Go Rafa Go...

Bir Fedex hayranı daha. Açık konuşmak gerekirse ben de Federer'i sevmiyorum. Efendi, iyi çocuk vs. Federer için kullanılan sıfatlar. Bana pek inandırıcı gelmiyor. Ben daha çok azimli, hırslı, yeri geldiğinde ciddi, doğal duruşu ve sevinişleri ile Nadal'ı seviyorum. Rafa çok ayrı bir tenisçi. Bir de Rafa'yı bunun için seviyorum...
61625F61635F6361616A5162686B62626B6262A07B92697E.jpg