2022-2023 Sezonu Kadro Yapılanması ve Transferler

Russell heyecan uyandıran bir isim. Adı bizimle geçen ligde düşmemeye oynayan kısaların tamamına tercih ederim ki Russell da Çekmece, Denizli gibi takımlarda oynasa rahatlıkla 20 sayı civarı ortalamalar bulabilirdi.

Ancak yine de kendisinin takımın çehresini değiştirebilecek durumda olduğunu düşünmüyorum ki geldiği takım ve ligle bizim lig arasında uçurum var. Sayı ortalaması ihtişamlı ancak bunu 30 top kullanarak yapmış. İşin savunma tarafında fiziksel dezavantajı işlenecektir. Zaten undersize bir takımdık iyice kısaldık

Gelişime açık olması umut verici nokta ama en iyi ihtimalde bile BSL ve BCL düzeyine adapte olması da zaman alacak. Mesela Cummings daha net katkı verebilecek biriydi

Adı geçen ligdeki kısalardan daha potansiyelli ve kendi adıma transferi daha heyecan verici olsa da gelir gelmez bize seviye atlatması pek ihtimal dahilinde değil. Beklentileri doğru ayarlamayınca hayal kırıklılkları da yüksek oluyor.

Yeni bir transfer hakkımız olsa benim tercihim tutkal, atletik bir 3 numara olurdu. Dediğim gibi baya kısayız, Caloirao’yu oraya çekmek her rakibe yeterli çözümü üretemeyebilir. 33 yaşında atletizmi kalmamış Caloiaro’dan da bu performansı beklemek fazlasıyla iyimser.

Geçen sene Telekom’da oynayan Dawkins’i çekerdim takıma. Hem düşük maliyetli hem de takımın ihtiyacı olan profilde

Bize önerdiğim Dawkins, Bursa'ya gidiyormuş

Henry keşke bize gelse ama ben Ergin hoca yerinde olsam 1 dk beklemem kendisini arar, ikna ederim. Micic yorulduğunda mis gibi doldurur yerini. Tam Efes'in ihtiyacı olan şampiyonluk hamlesi olur onlar için...

Edit:

Efes'in işine yaramıyormuş. Madem biz alacağız o zaman birde 3 numara bulalım 😀 Henry ve alınacak 3 numara bizi ŞL de çok met favori yapar...

Son düzenleme:
Geçenlerde ödeme sıkıntısı ile ilgili haberler çıkmıştı ne kadar doğru bilmiyorum daha fazla transfer yaparsak iyice artırmış olacağız bu riski.Bu yüzden abartmaya gerek 9-10 tane yabancı ile imzaladık heralde bu sezon. Takımın swingman ve gard eksiği var mı var ama elimizde ki oyuncularlada şampiyon olabiliriz Russell bence tahminimizden daha iyi çıkacak çünkü akıllı bir çocuğa benziyor.İlk maçında iyide şut sokarak başlamışken saçma sapan zorlamadı oyunu, antrenmana çıkmamasına rağmen iki tane güzel iki oyunu var.
Ristic'te bence Russell gelmesiyle rahatladı çünkü yarım sezondur pivot bekliyoruz ve beklentimiz çok yükselmişti böyle olunca zor bir oyun tarzı olan Ristic kendini biraz kanıtlamaya çalışınca ve kötü başlayınca batırdı ilk üç maçında ama spotlar onun üzerinden çekilince fason Dubljevic katkısı verdi.
Floyd ise gerçekten oyun bilgisi çok zayıf, kısalar karşısında kalabilse de çok fazla pozisyonunu kaybediyor. Ristic sahadayken daha iyi savunma yaptık ayakları yavaş falan ama en azında nerede duracağı ve yardıma gideceğini biliyor. Şu gruptan kazasız belasız çıkarsak ki bence çıkacağız F4 yolu açık sonrasına bakılır.

vallahi abartılı olacak ama geçen yıl ki canaan transferinden daha hayırlı olur Henry transferi, en azından sonunda BCL şampiyonluğu hedefimize KESİN ulaşırız çok net. umarım bu yönde bir düşünce vardır da hayalden öteye gider, vallahi gece gece acayip heyecan yarattı ya. beklentiye girdim durduk yere :D

Kokain haberi görmüştüm ama durumu tam olarak bilmiyorum
Pierria Henry önemli bir oyuncu ama Lasme' yi hatırlayalım ve transfer ihtimaline böyle bakalım.

Bir İspanyol sitesindeki haberin özeti:
Pierria Henry için rutin doping kontrolü yapılması sırasında kurallara uymadığı için kulübü Baskonia aracılığı ile oyuncuya dosya açıldığı bildirildi. Tedbir olarak bir süre oynatılmadı ve kulüp sonunda dosya süreci tamamlanana kadar oyuncunun lisansının geçici olarak askıya alınmasını istedi ve Henry sözleşmesinin geçici olarak askıya almasını kabul etti. Kulüp oyncusunun sadece prosödür hatası yaptığını, iddia edildiği gibi yasaklı madde (kokain) kullanmadığını inandığını ve söz konusu dosyanın en kısa sürede hızlı ve tatmin edici bir çözüme ulaşılacağına güvendiğini açıkladı. Kaynak https://www.eldiario.es

Baskonia FIBA tarafından uygulanan doping kontrolünün sonrasında Pierria Henry’nin sözleşmesinin askıya alındığı ifade edildi. İspanyol ekibi bu süreçte tedbir amacıyla bu kararın alındığına değindi. Tarafların arasındaki anlaşma gereğinde bu süreç bitene kadar Pierria Henry’nin sözleşmesinin askıda kalacağı ifade edildi. Sürecin gidişatına göre oyuncunun sözleşmesinin durumuna karar verileceği açıklandı. Baskonia’nın da bu durum nedeniyle transfer piyasasında arayışa başladığı da belirtiliyor. Kaynak https://www.eurohoops.net

Baskonia Henry'nin sözleşmesini tedbir amaçlı olarak askıya almış. FIBA'daki süreç bitene kadar bu durum sürecekmiş. Netleşme olduğunda sözleşme konusunda ne yapılacapğına karar verilecekmiş. Bu durumda, hop atla gel bize imza at, demek hayal. Süreç ne kadar uzar bilmiyorum ama ne olursa olsun yoklamak lazım orası kesin. EL takımlarına gidemese de EC takımları için böyle bir engel yok diye biliyorum. Tek aday biz olmayız istesek de ve G-League seçeneği de mevcut. Aslında herşeyden önemlisi FIBA'dan ne tür bir ceza çıkacak orası daha önemli. Men gelecekse her ülkede gelecek sonuçta.

Göksenin Bu takıma 9'cu adam olarak girmeli.
Takım kalitesini buraya çekersek her başarı gelebilir.
Sadık,Osman,Dogus,Yigit (Onuralp )ve Göksenin
Bu 5 Türk oyunculu takım iyi yabancilarla her kulvarda en ileri gider.

Heidegger için Baskonia çok iyi bir tercih olmuş.
Hem genç hem de Baskonia gibi performans olarak seviye atlayabileceği bir takıma gitmiş.
Larkin kadar iyi bir oyuncu olması bence zor ama Larkin'in izinden gittiği kesin. Çünkü Larkin de Baskonia'da seviye atlayıp Efes'e gelmiş ve Efes'te elit bir oyuncu olmuştu.

Heidegger transferi Henry için Baskonia defterinin kapanması anlamına geliyor bence. İçinde bulunduğu durumun ne zaman sonuçlanacağı şu an için meçhul de olsa akıllı davranıp kapmak lazım. Henry, Ennis, Russel ve Mcgee kısa rotasyonu bize Bcl'de kupayı getirebilir. Fırsat transferi gibi fırsat transferi işte daha ne olsun.