2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çağrı Çankaya' Alıntı:
Santiago kariyerli ve iyi bir oyuncu.Ama AhmetDedehayırın bahsettiği sükse yaratacak 4 numaranın o olduğunu sanmıyorum.Zaten özellikleri doğrultusunda daha çok 5 numara gibi oynuyor.Eskiden beri Porto Rikoda çok katkı sağlayan bir oyuncu ki olimpiyat elemelerinde çok etkisiz göründü ama bunda hem yorgunluk hemde sakatlıkların payı vardır.

Bende Ahmet Bey doğrultusunda düşünüyorum.Bir takımın guardı ne kadar iyiyse takım o kadar başarılıdır.Bu sene Telekom örneğinde olduğu gibi.Yalnız bir başka hipotezde ben sunayım:Bir takıma maç kazandıran hatta uzun vadede başarı sağlayan 1 ve 5 numaralarıdır.

Bide geçen yıl ulebteki rakibiz Grand Canarianın bi oyuncusu vardı.English diye.Galiba Kanada milli takımında da oynuyor.Nasıl bir oyuncu olduğu hakkında bilgi verebilecek olan varmı?.Bildiğim kadarıyla iyi bir üçlükcü ama Galatasaray karşılaşmalarında çokta etkili gözükmemişti.

Çağrı içini ferah tut kardeş gelen oyuncu English'ten daha iyi olur. ;)
Ayrıca Guard'da yüzde 90 Strcikland olacak.4 numarayı merakla bekliyoruz.

Karamsarlığımı bağışla Burak.Oyuncu gelsinde kim geliyorsa gelsin artık. :) %99 bitti denilen zizici bile 1 haftada anca getirdik.Korkum ligler başlayana kadar 12 kişilik kadroyu tamamlayabilir miyiz.Başarılı olabilir miyizi geçtim artık

santiago prkacin'in 2 gömlek üstüdür her yönüyle ve gelirse asıl olayı o yaratır...kasun splitter gibi uzunlarla boy ölçüşecek bir adamdır ki bu da çok önemli bu takım için
hüseyin,zizcic,santiago,polat ,cemal dörtlüsü süper olur ve içerde kimseye ezilmeyiz hatta herkese üstünlük kurarız

penn bu takımın guardı olabilir konuşulan isimler içinde en mantıklısı penn. efesteki performansı ben dikkate almıyorum çünkü efes takım olarak dağılmıştı.

Burak Barut' Alıntı:
Dedikleriniz doğru fakat hipotezinizi bir soruyla yıkayım.

Madem Guardın kadar konuş.Sconie Penn ile Efes Pilsen ne yaptı bu sene diye sormak geliyor aklıma ?

Ayrıca Dee Brown çok ses getiren şaşalı guarddı da ne oldu ? Oynamadan oyuncuları bu kadar eleştirmeyin.

Hele de Polat'a harbi artık ayıp ediliyor. !

efes pilsenin yabancilari ayrilmasa belkide final-four oynayacakti panayi yendiler yabancilar gitti 2 partizan 2 sinea 1 pana macindan 2 macini alsalardi cikiyorlardi o yuzden penn konusunda sana katilmiyorum penn hala avrupanin first-class guardlarindan biri.

dee'ye gelince nba 2. sira bilmem kacinca sira 1 sayi ortalamasi olan bir guard komsudan teklifi duyunca direk sazan gibi atladik murat murathanoglu'da sisirince adam sanki cok buyuk bir yildiz gibi geldi avery bile nba 1. sira orta siralarindan secilmis onemli bir oyuncuydu onu salladik dee gelince en buyuk hataydi belkide hem daha uygun hem daha kontrollu oyuncuydu.

Seckin Hasseli' Alıntı:
dee'ye gelince nba 2. sira bilmem kacinca sira 1 sayi ortalamasi olan bir guard komsudan teklifi duyunca direk sazan gibi atladik murat murathanoglu'da sisirince adam sanki cok buyuk bir yildiz gibi geldi avery bile nba 1. sira orta siralarindan secilmis onemli bir oyuncuydu onu salladik dee gelince en buyuk hataydi belkide hem daha uygun hem daha kontrollu oyuncuydu.

Öyle diyorsun üstad ama Avery yanlış hatırlamıyorsam Oyak Renault maçıydı o maçta öyle kötü oynadı ki yani basketboldan soğumuştum.Bir oyuncuyu sayı ortalamasına göre değerlendirmek yanlış olur.Nba'de süre almak çok zor gerçekten Dee Brown'da bunca yıldız arasında koybolmuş bir isim.Şimdi sana bir örnek vereyim Ömer Aşık nba'de oynayacak peki sayı ortalamasıda düşük olacak 5-6 sayı ortalamasıyla falan oynar gibi geliyor.Oynadığı takımda bir sürü yıldız var ve Ömer'den daha tecrübeli isim var ve oynadığı takımın hocası bir maçta en fazla 3-4 dakika süre verir.Fakat avrupada öyle değil Ömer avrupaya gitse eminim çok daha iyi yerlerde ve yüksek sayı ortalamalarıyla oynayacaktır.Dee Brown genç yaşına rağmen iyi oyuncu.Belki evet Avery takıma alışamadı ama biz onun alışması için 1 ay bekleyemezdik! Zamanımız kısıtlıydı transferlerden dolayı zaten takımın alışması zaman aldı.Dee Brown geldi ne oldu gelir gelmez takıma alıştı.Neyse lafı uzatmaya gerek yok sayı ortalaması oyuncunun iyi ya da kötü olduğunu göstermez.

Benim en merak ettiğim şey Robert Hite gibi bir oyuncu bulabilecek miyiz? Robert Hite hariç yabancı oyuncularımızdan herhangi biri gitse üzülmem ama Hite gittiği için çok üzüldüm.Eddie Basden gelme ihtimali yok mu çok iyi oyuncu! Trance Kinsey tarzında oyuncu bulmamız lazım adamın herşeyi dört dörtlük benim gözümde!

ahmet dedehayırın konuşmasından bi parça
G.Saray Cafe Crown yeni yıldızı Zizic'i basına tanıtırken, Şube Sorumlusu Ahmet Dedehayır, "Çok büyük bir yıldız aldık. En az onun kadar iyi üç yabancı daha transfer edeceğiz" dedi ..

söyledine bakınca insanın stricklanda inanası hiç ama hiç gelmiyo eğer öle olursa bu lafına hiç yakışmaz...

7dd1e5a9-6d1e-44ba-805c-0858188b732f.jpg

daniel santiago süper olur.

arkadaslar rakıplerımızde bos durmuyor bu arada sılalau turkbasket.com un hberıne gore ıkı transfer yapmıs stanevicus ve volkus oyuncularla ılgılı bılgısı olan varmı

Arkadaşlar ismini yazacağım guard araştırırmısınız Mıchael jordan yunanistanda paok ta oynuyor 78 doğumlu istatiklerini yazarsanız sevinirim

Emre Doğan' Alıntı:
Gözlüklü olan..
son maçlarında beğenmedim santiagoyu yani eğer 4numara diyorsak winston diyorum başka birşey demiyorum oyun kurucuda da türkiyede oynamış bir adamla anlaştık dememişmiydik stickland çok uyuyo buna malesef ama bakarsın şaşırtır bizi

Hite sevdasını anlamıyorum ben forumda. Tamam acaip atletik inanılmaz sempatik vs.v.sv.s
Ama ne bitiriciliği ne de istikrarı var. 2 numara için bu ikisi olmadıktan sonra neyleyeyim en yıldız oyuncuyu.

Murat İnal' Alıntı:
Hite sevdasını anlamıyorum ben forumda. Tamam acaip atletik inanılmaz sempatik vs.v.sv.s
Ama ne bitiriciliği ne de istikrarı var. 2 numara için bu ikisi olmadıktan sonra neyleyeyim en yıldız oyuncuyu.
+1905 diyorum murat abi eğer şampiyonluğu kovalamak istiyorsak ne kadar sevsemde hite olmaz diyorum u takımda bakalım ahmet dedehayırın dediği oyunculalrı bekliyoruz ....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...