2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Timur Saglam' Alıntı:
Oncelikle Brown'lar kotu cıktı, Graves'ler iyi cıkar umarım diyeyim :) Aslında Hite'a benzeyen bir oyuncu atletik savunması iyi, sutu da Hite'dan cok iyi degil, belki biraz daha iyi bence.

Tahmin ettigimiz gibi saf pg bulamayınca iki 1-2 karısımı oyuncuyla oynayacagız, genelde yaptıgımız sey. Genç olması iyi. Pg yetenekleri acısından Hite'dan iyi olacagını dusunuyorum. Cuneyt-Graves-( ? - Strickland) uclusu birbirini tamamlar mı? Bunu anlamanın yolarından biri Dee ve Hite yerine, Strickland ve Graves'i dusunursek, sut acısından onde oldugumuz kesin. Oyun kurma ve savunma için Strickland'ın birkaç maçını beklemek gerek diye dusunuyorum.
kimsenin şüphesi olmasın hite la benzer özellikleri olsada hite tan daha kaliteli 1 oyuncu ve hite a göre daha skorer

Strcikland-Graves ikilisi birbirini kolayca tamamlar.İki güzel hamle şimdi 4 numarada gözler.Ayrıca Domercant'ı biz değil de Bjk alırsa Mithat Abinin Bjk'ye transfer olduğunu düşünmeye başlayacam:)

Herşeyden önce Hite'a nazaran oldukça istikrarlı ve dengeli gibi ve daha bir lider ruhlu

Bu arada ABD kaynaklı sitelerde genelde 1-2 numara deniliyor hatta sadece pg diyen site bile gördüm.

Ahmed Salih' Alıntı:
Strickland için çok yorum yaptık, dolayısıyla söyleyecek pek birşey kalmadı. Strickland benim de içime pek sinmiyor. Sonuçta iki yıldır ligimizde oynuyor ve az-çok izledik. Şutu fenâ değil, ama öyle olağanüstü yetenekeli bir oyuncu olmadığını biliyoruz. Oyun kuruculuk yapabilecek mi konusunda da hâlâ ciddi soru işaretleri var.

Antonio Graves'i açıkcası pek tanımıyorum. Ara-sıra Fransa liginin istatistiklerine bakarken gözüme ilişmişti. Bir sene içinde çıkış yapmış bir oyuncu. Yalnız istatistikleri çok çarpıcı... Bilhâssa şut yüzdeleri 20 sayı ortalamasıyla oynayan bir oyuncu için çok yüksek. (2 sayılık %55, 3 sayılık %43)

3 dakikalık görüntülerden edindiğim ilk intiba, top kontrolünün çok çok iyi olması ve içeriye daldıktan sonra pozisyonları basketle bitirmesi. Ayrıca trübünlere yaptığı teşvik edici hareketler de lider vasıflı bir oyuncu olduğunu gösteriyor.

Patlama yapmaya aday bir oyuncu kanısındayım... Zizic'in yanına bahsedildiği kadar kaliteli bir 4 numara daha alabilrsek iyi bir kombinasyon olabilir.

güzel çok güzel 8) :p

Graves'in cok pahalı bir transfer oldugunu sanmıyorum, bilgisi olan varsa... Alınacak 4 numarayı iyice merak ettim.

Zaten Hite'ın tblde sure alamamasının nedeni pg ozelliklerinin yeterince olmamasıydı. Graves bu konuda daha basarılı olur umarım.

Kerem abi bu süper birisi ya çok delici ve içeri penetre eden bir adam geçen sene en büyük eksiğimiz buydu inşallah bu sene yaşamıyacağız galiba.Videosu çok hoşuma gitti hele bir pozisyonda adamı sağa sola çevirip düşürdü sonra yere düşmesine rağmen basket faul yaptırdı.Tam belli olmadı diyorsun ama inşallah öyledir ve gelir.Videosunda sürekli taraftarı coşturmaya çalışıyordu anlaşılan bizle beraber maçlarda şov yapacak.Eğer onu yüceltirsek ki bence öyle yapalım tek başına maç kazandıracağını düşünüyorum.Solomon tipinde bir oyuncuya benziyor sanki yada bana öyle geldi.Ama inşallah gelirse takımımıza çok fayda sağlıyacağını düşünüyorum.Strickland için ise bence de bize yakışan bir oyuncu değil ama bence biraz sabır edelim destek verelim belki de bizim yüzümüzü kara çıkarır ki inşallah ta çıkaracaktır.Zaten iyi gitmezse devre arasında gönderip yerine oyuncu alabilirler.Her iki transfer de camiamız için hayırlı olsun.
Murat inal abi birde Kerem abi sakıncası yoksa msn adreslerinizi alabilrmiyim.

Herşeye rağmen kapalı kutu. Ama Strickland-Graves filan baya şut atan takım olacak galiba. Maç başı 30 üçlük filan iyi gider. :roll:

Guroviç gelirse maliyeti ne kadar olur bir öngörüsü olan varsa paylaşabilir mi ?
lütfen

Bu arada iki tane 1.5 numara aldık gibi düşünürsek Cüneyt'in bu sene ki performansı çok belirleyici ve önemli olacak kanımca.

Burak Barut' Alıntı:
[quote="Gökce Başaran":3oqk956j]Herşeye rağmen kapalı kutu. Ama Strickland-Graves filan baya şut atan takım olacak galiba. Maç başı 30 üçlük filan iyi gider. :roll:

Yanlış koçla çalışıyoruz o zaman Halil Üner geri gelsin.[/quote:3oqk956j]
burak unutma ama o halil ünerin oyun tarzı adamın seti öyle içeri gir dışarı wer 30 tane 3 lük salla girerse herkesi yenersin girmezse herkese yenilirsin

Transferi daha fazla uzatmamamız iyi oldu. Su 4 numara da birkaç gun içinde gelse tamamdır. Boylelikle geçen sezon bası yasanan kotu durum bir daha yasanmaz, inşallah.

Kutay Çamcı' Alıntı:
Guroviç gelirse maliyeti ne kadar olur bir öngörüsü olan varsa paylaşabilir mi ?
lütfen

Bu arada iki tane 1.5 numara aldık gibi düşünürsek Cüneyt'in bu sene ki performansı çok belirleyici ve önemli olacak kanımca.

Milan Gurovic'in seneliği 600-700 bin dolar civarı olsa gerek...

Fakat, biiliyorsunuz Gurovic çok sorunlu adam. Takım kimyasını alt-üst edebilir.

universite kariyeri gercekten kotu pau da cikis yapmis ama pau zaten en kotu sezonlarindan birini geciyor zaten trepagnier gelince kesmis bilmiyorum ama strickland ve graves bana hicte olumlu gozukmuyor guard kaliteli olsa tamam da oda strickland da topu ve sutu seviyor bizim pota altinda cok iyi silahlarimiz varken biraz hayal kirikligina ugradim ben daha cok oynatan oyuncu bekliyordum skor yapan degil insallah hayirlisi olur bayan takiminin transferlerine bakaraksa tartismasiz hayal kirikligi icindeyim.

butun sene avrupa basketbolunu iyi bilen tecrubeli isimler almaliyiz diye yirtik kendimizi gelen 2 oyuncu ben dee (herseye ragmen) ve hite'a degismezdim. tutarsa patlama yapariz ama takimda simdiden zizic disinda savunma yapacak oyuncu yok.

stricklanda sevindim aslında ama graves'e sevinemedim daha iyisi bulunmalıydı bence.

Seckin Hasseli' Alıntı:
universite kariyeri gercekten kotu pau da cikis yapmis ama pau zaten en kotu sezonlarindan birini geciyor zaten trepagnier gelince kesmis bilmiyorum ama strickland ve graves bana hicte olumlu gozukmuyor guard kaliteli olsa tamam da oda strickland da topu ve sutu seviyor bizim pota altinda cok iyi silahlarimiz varken biraz hayal kirikligina ugradim ben daha cok oynatan oyuncu bekliyordum skor yapan degil insallah hayirlisi olur bayan takiminin transferlerine bakaraksa tartismasiz hayal kirikligi icindeyim.

butun sene avrupa basketbolunu iyi bilen tecrubeli isimler almaliyiz diye yirtik kendimizi gelen 2 oyuncu ben dee (herseye ragmen) ve hite'a degismezdim. tutarsa patlama yapariz ama takimda simdiden zizic disinda savunma yapacak oyuncu yok.

yazılınlara genel oalrak katılıyorum. Tecrübeli adamlar deyip durduk alınan adamlara bakın yahu!!!

Gerçi 2si de daha resmen açıklanmadı ama strcikland konuşuluyordu açıkçası 2 nuamrayı çok daha iyi ve tecrübeli bekliyordum. Lise kariyeri çok kötü bu sene yaz liginde robenson 25dk ortama oyanrken bu 3-4 dk ortalama alıyor. Hakkaten üzüldüm bu transfere. Bayanlarda ne akdar olumul hareket ediyorsak erkeklerde tam zıttı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...