2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Serdar Aslan' Alıntı:
Bilmiyorum Kaan Kural öyle diyor. Benden az takip ediyordur NBA'i herhalde... :roll:

Wade şutörse Gaines'te şutör :) Ben Wade'i hep penetreleriyle tanımışımdır ve serbest atışlarıyla şutları da hiç istikrarlı değildir diye biliyorum gerçi geçen sene hiç izlemedim kendisi gerçi o da pek oynamadı ama öyle işte :)

Arkadaşlar charles gaines başka bi takıma transfer oldu mu?eger olmadıysa bize geri donme ihtimali var mı?cvp yazarsanıuz sevinirim.çok merak ediyorum gainesi inşallah bizde kalır

Arkadaşlar M.Hoca bu sıralar sürekli oyuncu izliyor diye biliyorum, ordan beğendiği bir isim olursa hemen anlaşırız diye düşünüyorum.

Asıl önemli olan ise piyasada herkesin tanıdığı bildiği adamları alabilmek, bunun için sanırım ikna edilmeye çalışılan bir kaç kişi olabilir diye düşünüyorum.

Yani ya bize gelmek isteyenlerden ince eleyip sık dokuyarak seçim yapılacak, yada bizim istediklerimiz ikna edilecek.

Durum şuan bu noktada.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Arkadaşlar M.Hoca bu sıralar sürekli oyuncu izliyor diye biliyorum, ordan beğendiği bir isim olursa hemen anlaşırız diye düşünüyorum.

Asıl önemli olan ise piyasada herkesin tanıdığı bildiği adamları alabilmek, bunun için sanırım ikna edilmeye çalışılan bir kaç kişi olabilir diye düşünüyorum.

Yani ya bize gelmek isteyenlerden ince eleyip sık dokuyarak seçim yapılacak, yada bizim istediklerimiz ikna edilecek.

Durum şuan bu noktada.
eyüp abi ahmet dedehayırın dediği gibi bu ay bitecekmi bari transferler?

Şimdi A.Dedehayır bir öngörüde bulunuyor ama sonra bir takım hesapta olmayan gelişmeler olunca söyledikleri gerçekleşmiyor.

Transferi bitirmek aslında dakikalık, gelmek isteyen oyunculardan 2 tane seçersin, yollarsın kontratı bitti gitti, ama burada mesele iyi adamlar almak, bunun için ince eleyip sık dokuyorlar şubedekiler.

İstediğimiz isimleri alabilmemiz için biraz sabırlı olmak lazımsa bizler bu sabrı gösterelim, gerekirse 1-2 haftada bekleyelim ama bunun sonunda iyi isimler gelsin beklediğimize değsin.

Bu sezon Avery, Johnsen vede kısmen Dee(uyum sağlayamadı) gibi karavanalar olmamalı, kendini
ispatlamış transferler yapılmalı.

M.Hoca'nın transferle ilgili bir cümlesinide sizlerle paylaşayım son olarak!

<GS TARAFTARI Telekom serisine rağmen o kadar güzel destek olduki takımına, onları mutlu etmek boynumuzun borcu bizim, buna göre çalışıyoruz transferlerde>

Geçen sezon da istediğimiz oyuncularının çoğunu alamamış ama alabiliriz ümidi ile beklediğimiz için sadece oyuncu alamamakla kalmamış çok kıymetli vakti de kaybetmiş ,sezona uyum sorunu ile başlayıp Türkiye Kupasında elenmiştik. Bu sezon önce Kaya,Engin gibi oyunculara yönelip Ümit Sonkol gibi alabileceğimiz oyuncularla ilgilenmedik sonra istedikleirmizi Efes aldı bize de Polat kaldı. Sözün özü neyi yapıp neyi yapamıyacağımızı bilmiyoruz doğru hedefi kestiremiyoruz önce yüksekten uçuyoruz o olmayınca hem zaman kaybediyoruz hem de alabileceğimiz oyuncu portföyu daralıyor.

Kutay Çamcı' Alıntı:
Geçen sezon da istediğimiz oyuncularının çoğunu alamamış ama alabiliriz ümidi ile beklediğimiz için sadece oyuncu alamamakla kalmamış çok kıymetli vakti de kaybetmiş ,sezona uyum sorunu ile başlayıp Türkiye Kupasında elenmiştik. Bu sezon önce Kaya,Engin gibi oyunculara yönelip Ümit Sonkol gibi alabileceğimiz oyuncularla ilgilenmedik sonra istedikleirmizi Efes aldı bize de Polat kaldı. Sözün özü neyi yapıp neyi yapamıyacağımızı bilmiyoruz doğru hedefi kestiremiyoruz önce yüksekten uçuyoruz o olmayınca hem zaman kaybediyoruz hem de alabileceğimiz oyuncu portföyu daralıyor.
Beklediğimiz için yaptığımız transferlerde oldu, Fitch ve Dee, bu oyuncular hocanın 1. tercihiydi ve son ana kadar bekleyip transfer edebilmiştik.
Aslında ben bekleme taraftarı değilim, biran önce takımın kurulup çalışmalara başlaması gerektiğini düşünüyorum, ama bu seferde transferler aceleye geldiği için sıkıntı yaşayabilme ihtimalimiz var, kısaca 2 ucu oklu değnek :)

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
[quote="Kutay Çamcı":1d8rzydf]Geçen sezon da istediğimiz oyuncularının çoğunu alamamış ama alabiliriz ümidi ile beklediğimiz için sadece oyuncu alamamakla kalmamış çok kıymetli vakti de kaybetmiş ,sezona uyum sorunu ile başlayıp Türkiye Kupasında elenmiştik. Bu sezon önce Kaya,Engin gibi oyunculara yönelip Ümit Sonkol gibi alabileceğimiz oyuncularla ilgilenmedik sonra istedikleirmizi Efes aldı bize de Polat kaldı. Sözün özü neyi yapıp neyi yapamıyacağımızı bilmiyoruz doğru hedefi kestiremiyoruz önce yüksekten uçuyoruz o olmayınca hem zaman kaybediyoruz hem de alabileceğimiz oyuncu portföyu daralıyor.
Beklediğimiz için yaptığımız transferlerde oldu, Fitch ve Dee, bu oyuncular hocanın 1. tercihiydi ve son ana kadar bekleyip transfer edebilmiştik.
Aslında ben bekleme taraftarı değilim, biran önce takımın kurulup çalışmalara başlaması gerektiğini düşünüyorum, ama bu seferde transferler aceleye geldiği için sıkıntı yaşayabilme ihtimalimiz var, kısaca 2 ucu oklu değnek :)[/quote:1d8rzydf]
tabiki 1. tercihleri almak önemli ama oyuncu piyasası çok geniş 1.tercihlerin kalitesine yakın oyuncular ve ncaade çok yetenekli oyuncular var 1. tercihlerimiz için bekleyelim derken alabileceğimiz kaliteli oyuncuları kaçırmayalım mutlaka b c d planları olmalı gs ın 1.tercihi alamazsak o kalitede 2. tercihi alalım bir diğer yönüde bir an önce takımı kurmalıyız geçen sene takımı geç kurduğumuz için türkiye kupasına havlu atmıştık
murat hocanın işi zor kendide bu ikilem içerisinde zaten 1.tercihler için beklesemmi kadroyu 1 an önce kursammı
tabii ki bekleyelim ama beklerkende b c d planlarımızla bir ön sözleşme gibi bişey yapalım ya da onlardan söz alalım eğer 1. tercihimizi alamazsak ortada kalmayalım bu çok önemli

Evet istisnai örnekler var kabul ama Dee transferi yüzünden geçen sezona geç girdik Türkiye kupasında halimiz içler acısı idi Dee'yi alınca aslında hesapta bile yoktu iki pg'miz oldu Avery'i yolladık Hite daha da geç geldi. Bizim dışımızdaki nerede ise tüm takımlar doğru yada yanlış ne yapacaklarını önceden daha iyi biliyorlar Banvit'in, Mersin'in, Antalyan'nın dahi bir stratejisi var. BjJK 2 günde gayet iyi üç yabancı oyuncuyu aldı Apodoca'yı takımda tuttu şimdi alırlarsa bir yabancı daha alacaklar. Yerli transferinde de görece iyi birkaç oyuncuyu kısa sürede transfer etti. Biz Kaya,Engin,Kerem gibi alamayacağımız oyuncularla vakit kaybederken. Bence ciddi bir organizasyon sorunumuz olduğu açık.Koç konusuna girmiyorum bile :(

Ben biraz açayım isterseniz;

Oyuncular genelde Euroleague düşünüyorlar. Biz böyle kaliteli adamlar almak için ya onları bekleyeceğiz yada direk 100-150 bin fazla verip alacağız. Fazla para vermek gibi bir imkanımız olmadığı için de beklemek zorunda kalıyoruz. Avrupa tecrübesi olan adamlar için geçerli tabiki bu.

Biz ilk golü koç belirsizliğinde yedik, koç meselesi belli olsaydı ben iyi yerli oyuncu transferi yapabilirdik diye düşünüyorum.

Yerli oyuncularda sağladığımız devamlılığı yabancı oyunculardada sağlamalıyız artık, her sezon bütün yabancıları yollamak bence hata, mesela bu sezon Hite, Owens veya Gaines ile devam edip Ziziç ve Marshall'ı alsaydık ner bir şekilde geçen senenin üzerine koymuş olacaktık, bundan sonrası için takıma uyum sağlayan vede katkı veren yabancıların kontratı biran önce uzatılmalı diye düşünüyorum.

Şimdi ne yapabileceği belirsiz bir takımız, ama omurgayı bozmamış olsaydık önümüz daha net olacaktı.

Şimdi 3 ve 4 numaraya yapılacak transferler resmen kaderimizi belirleyecek, inşallah iyi oyuncular bulacağız vede bizlerinde daha fazla desteğiyle ligin korkulan başat takımlarından biri olacağız.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Ben biraz açayım isterseniz;

Oyuncular genelde Euroleague düşünüyorlar. Biz böyle kaliteli adamlar almak için ya onları bekleyeceğiz yada direk 100-150 bin fazla verip alacağız. Fazla para vermek gibi bir imkanımız olmadığı için de beklemek zorunda kalıyoruz. Avrupa tecrübesi olan adamlar için geçerli tabiki bu.

ÖSS Tercihi gibi desene Kerem Abi.. :ehue

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Biz ilk golü koç belirsizliğinde yedik, koç meselesi belli olsaydı ben iyi yerli oyuncu transferi yapabilirdik diye düşünüyorum.

Yerli oyuncularda sağladığımız devamlılığı yabancı oyunculardada sağlamalıyız artık, her sezon bütün yabancıları yollamak bence hata, mesela bu sezon Hite, Owens veya Gaines ile devam edip Ziziç ve Marshall'ı alsaydık ner bir şekilde geçen senenin üzerine koymuş olacaktık, bundan sonrası için takıma uyum sağlayan vede katkı veren yabancıların kontratı biran önce uzatılmalı diye düşünüyorum.

Şimdi ne yapabileceği belirsiz bir takımız, ama omurgayı bozmamış olsaydık önümüz daha net olacaktı.

Şimdi 3 ve 4 numaraya yapılacak transferler resmen kaderimizi belirleyecek, inşallah iyi oyuncular bulacağız vede bizlerinde daha fazla desteğiyle ligin korkulan başat takımlarından biri olacağız.
insallah eyüp abi dedıgın gıbı 3 4 iyi olur

bundan sonra tek transfer yapmalıyız o da nba den sekecek blokçu savaşçı atletik uzun olmalı 3 numara için de transfer yaparsak 3+2 kuralından ne aldığımız 3ü ne de alacağımız 1i kullanamıyacağız ondan tek transfer pota altına olmalı 3e yerli bulunabiliyorsa bulunmalı olmassa erdem e güvenilmeli

hala transfer haberlerine rastlamadığım için shaun stonerook, domınıc mcguire, solomon jones, james augustıne,robert swift,shavlık randolph, alexander johnson gibi isimlerden çok ümitliyim

Bayan Basketbolunda yapılan transferlerin içimde uyandırdığı güzel havanın Erkek Basketbolunda yapılacak transferlerdede uyandırmasını istiyorum ve ben galatasaray.org'a girdiğimde 2 nba yıldızı galatasaray'da yazısını görmek istiyorum çok kaliteli bir 4 numara ile çok kaliteli bir guard istiyorum

Efes'in guard rotasyonu şişkin. Ergin Ataman bırakır mı bilmiyorum, fakat tekrar kiralayabiliyorsak ya da uygun bir fiyata bonservisini alabiliyorsak Cenk Akyol'u transfer etmek 5 yabancıyla oynamaktan evlâdır kanaatindeyim. Geçen sezon Murat Kaya'ya verilen süre, önümüzdeki sezon Cenk Akyol'a verilirse çok önemli katkılar yapacağını sanıyorum.

Cenk'i hergeçen gün daha olgun görüyorum. Başarılı olması için çalışması gerektiğini anladığını söylüyor. Geçmişteki hatalarını kabül ediyor. Şımarık tavırlarını bir kenarı bırakmış...

Asvel serisindeki en iyi oyuncumuzdu. Lamayne Wilson'u savunmasıyla sindirmişti. Murat hoca ona ne zaman güvenip süre verdiyse iyi oynadı. Ona gereken sorumluluğu verebilirsek gerçek bir Türk yıldızımız olur.

İyi bir 4 numara + Cenk Akyol olmasını umuyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...