2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bence hemen TT Euroleage için başvuru yapsın :shock:

Kadroları iyice uçtu,sanırım geçen yılki finali bu yılda izleyeceğiz :?

Biz resmi açıklama da geldiğine göre aldığımız oyuncularla hedefimiz belli oldu geçen yılki yeri korumak.Ama bu yıl daha zor olacak Mersin,Banvit,Antalya hatta P.Karşıyaka ilk 4 yine aynı olacaktır.Diğer sıralamalar değişmez.

Erkek Takımının hüsranları ile kahroluruz Bayan Takımının Şampiyonluğu ile de teselli bulmaya çalışırız.

Gerçekten büyük hedefler koyan takımlar içinde en ezik(kariyer olarak) 1 numara bizde :? Diğer oyuncumuz kapalı kutu.Diğer rakiplerin bu bölgelere yaptığı takviyelere bakılırsa yine çok sıkıntı çekeceğiz.Hem eşleşme hemde kadro derinliği olarak gerilerdeyiz.3 numara zaten 2. en zayıf yanımız.Getirecekleri yabancı(lar)ında 1-2 numara tercihleri gibi olacağını düşünüyorum keşke Şampiyonluk veya Final deyip böyle çarpık işlere girişmeselerdi.Marshall Strickland 1 numarası olup şampiyonluk hedefi koyanların Basketbol bilgilerinden şüphe duyarım...

Murat ÖZYER, hocamızıda bu 1 numara tercihlerindeki istikrarı nedeniyle bir kez daha tebrik ederim.

1 numaraya daha kaliteli bir adam alınabilirdi,biz bu çakma nescafenin verdiği parayı nereye aktardık acaba,veya verdikleri paradamı hayır yoktu anlamadım...Neyse artık alınacak 3-4 numaranında bunlardan kaliteli adamlar olacağına inanmıyorum,Geçen yılki başarı yakalanır bu sene daha fazlası zor gibi...İyimser olmaya çalışıyorum ama oyun kurucu bir nevi takımın çapını gösterir,bizim takımın çapıda belli oldu...İnş. yanılırım ama yanlış tercih gibi geliyor...

Sarı - Kırmızılıların daha önce anlaştığını açıkladığımız iki yabancı transferi bugün resmi sitede de yayınlandı ve resmiyet kazandı.

Açıklama şu şekilde yapıldı:

"Galatasaray Cafe Crown, iki yabancı oyuncuyla daha sözleşme imzaladı. Marshall Strickland ile Antonio Graves, gelecek sezon erkek basketbol takımımızda forma giyecek.

bu nedir ya açıkladığımız diyorlar utanmadan .

basketdergisi diyor bu arada

bu ne ya rus takımlar ucmus nenad krstjıc e yıllık 9 mılyon vermısler eee bız nasıl basarılı olacagız bu sene avrupada lig desen bır yandan tt bır yandan efes buyuk oyuncular alıyo

Kadro kalitesi ve derinliğiyle Efes, Telekom ve F.bahçe Ülker diğer takımların çok ötesinde... Maalesef bu diğer takımların içerisinde bizde varız. Bu üç takımın bütçesi, diğer takımların toplam bütçesinin neredeyse üç katı! Hâl böyle olunca rekabet şartları çok zorlu oluyor.

Bu takımları devirebilir miyiz? Evet, devirebiliriz... Ancak çok iyi bir kimya yakalamak ve sakatlık yaşamadan her oyuncunun azami performans göstermesi gerekiyor. Bunun yanı sıra federasyon tarafından da ezilmemek lazım. Geçtiğimiz sezon Telekom'a elenmemizin ana sebeplerinden biri hakem faktörü idi...

İbrahim Kutluay, kanımca bu saatten sonra Galatasaray formasını taşıyamaz. Ben bu tür konulara ekseriyetle mutedil bakmama rağmen, İbrahim'in ekstrem bir örnek olduğunu düşünüyorum. İbrahim Kutluay konusu mide bulandırımaktan öteye geçmez kanaatimce...

Daha evvel de belirttiğim gibi, Cenk Akyol'u bu takıma kazandırmamız ve ona sorumluluk vermemiz Zizic'ten sonra belkide yapacağımız en iyi transfer olur. Cenk, potansiyel olarak İbrahim kadar yetenekli, üstelik Galatasaraylı! Ona uzun vadeli bir yatırım olarak bakabilirsek ileride bizi taşıyacak bir oyuncu olabilir.

Cenk konusunda katılıyorum Ahmed Abi. Kendisi de isterse hemen gelsin ben açtım kapıyı kendisine :)

Bu arada Winston'ı da görmedik değil. Sanırım istedik (bundan tam emin değilim) ama o bizi istemedi :)

Cenk Akyol konusuna tamamiyle katılıyorum,kiralık değilde biraz kasıp tüm haklarıyla alıp potansiyelinden faydalanmaya çalışmamız lazım,bulunduğumuz durumda başka şansımız yok gibi görünüyor...

ibrahim, kesinlikle bir Servet,Revivo değildir. hayatımda gördüğüm en adi yaratık... formamızı kirletmesin, üzerindeki çaputlar ona çok yakışıyor...

Cenk imajından dolayı ve yaşından dolayı çoğumuza sempatik gelebilir ama basketbol olarak anca bize yedek olabilir oda 1.sınıf yedek değil 2. sınıf yedek.Ben gerektiği zaman hücumdada başarılı olabilen savunması daha iyi olan Erdem Türetken'i tercih ederim her zaman

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Cenk imajından dolayı ve yaşından dolayı çoğumuza sempatik gelebilir ama basketbol olarak anca bize yedek olabilir oda 1.sınıf yedek değil 2. sınıf yedek.Ben gerektiği zaman hücumdada başarılı olabilen savunması daha iyi olan Erdem Türetken'i tercih ederim her zaman
mutabık...

Kaan Can Garip' Alıntı:
Bir, iki mesaj sonra, Cenk'i, Leborn'un tahtına aday göstermenizden korkuyorum...

yeryüzünde cenkden en çok nefret eden kişi benimdir tartışmasız ama kafasını bi verse gerçekten çok yetenekli bu sene olgunlaştıda bizde efesde gene oynayamıcak bizde olgunlaşmasını beklerim inş

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
doğru diyorsun atlanta hawks'a 2. sınıf bir yedek olabilir ama galatasaray'da gayet rahat oynar,her zamanki gibi havalarda geziniyoruz bu adm için asvel rövanş maçından sonra yıkıyorduk burayı nooldu birden kötü oyuncu deniyor...bu ruhsuz denilen adam ruhuyla aldı o maçı bizi üst tura taşıdı ...

Ali Bozgeyik' Alıntı:
Cenk Akyol konusuna tamamiyle katılıyorum,kiralık değilde biraz kasıp tüm haklarıyla alıp potansiyelinden faydalanmaya çalışmamız lazım,bulunduğumuz durumda başka şansımız yok gibi görünüyor...

En doğru tesbit. Kiralık olarak ancak istediği zaman oynar ama alırsak tamamen bence çok iyi oynar. O değil de hem kadromuz yetersiz diyoruz hem de adam beğenmiyoruz :?

Cenk bana isteksiz geliyor. sanki silah zoruyla oynuyormuş, bitsede gitsek havasında. ama demeçlerde hep nba'den sözediyor. kırk fırın, falan ekmek yemesi lazım nba için.

Sevgili forum sakinleri!

4 Numara transferinde rakamsal bir sorun varmış, pazarlıklar devam ediyormuş, oyuncunun ücreti istenen miktara çekildiğinde transfer gerçekleşecekmiş.

Bu oyuncu Ziziç kadar bilinen bir oyuncu değilmiş ama Avrupa basketbolunda yeri olan bir oyuncuymuş.

Birde kendi yorumumu ekleyeyim, ücret için bukadar pazarlık yapılmasının nedeni bir tanede 3 numara almak isteyişimizden bence, kısaca bütün parayı 4 numaraya vermek istemiyoruz sanırım.

Bende şunu çözemiyorum. zizic'e 2 milyon filan mı verdik biz? Yada Strickland ile Graves'e toplam 1 milyon mu? Toplasan 3 adamın alacağı para 1.5 milyon dolar bile ettiğini sanmıyorum. Hüseyin, Cüneyt, Tufan 3 toplam 1.750 filan mı alıyor acaba?

Of of.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...