2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Burak Ceyhan' Alıntı:
Arkadaşlar bırakın artık hayal kurmayı...

Franchise,Kidd,Marbury geçmişteki Nba yıldız oyuncuları Türkiye'de oynamazlar.

Franchise: Adam hala geçmişteki yıllarına dönme mücadelesinde.Bu yaz da ameliyat olup iyi bir başlangıç yapma mücadelesi veriyor.Eski haline dönmesine bile yine deli dolu Francis Nba'de kalacaktır!

Kidd: Kariyeri harika olan bir isim.Kariyerinin sonuna Türkiye'de son verecek hali yok.Bırak Türkiye'yi Kidd'in Avrupa'da oynayacağını sanmıyorum.Nba'de kariyerine son verir.Ve zaten hala Dallas'ta sözleşmesi var.

Marbury: Nba'ye draft edildiği anı hatırlıyorum.Mikrofonlar Marbury'e uzatıldığında şunu söylemişti Marbury '' Ben 20 senedir hep bu anı bekliyordum '' deyip ağlamıştı ve beni de ağlatmıştı. Yani Nba'ye gelmek için büyük emekler vermiş isimler neden Türkiye'ye gelsin ki anlamıyorum.

Ayrıca bence Nba'den Dee Brown,Robert Hite gibi yetenekli oyuncuları bu takıma kazandırmak gidip 10 sene öncesinde Nba allstar yıldızı oyuncuları almaktan daha yararlı olacaktır.Allstar oyuncuları almak ve bu takımda oynamasını sağlamak sadece bir ilk olur.Hani gösteriş amaçlı,hava atmak amacıyla yapılan bir organizasyon olarak görürüm.Hani fb'de yapıyor ya futbolda işte kezman,anelka bizde falan filan...Ne oldu peki? -Arkadaşlar o kadar genç yetenekli ve gelişmeyi elverişli harika oyuncular var.Onlarla ilgilenelim.Olmayacak dua'ya da amin demeyelim lütfen :)
sen o draftta daha 4.5 yaşındaydın o yaşta biri ne anlar o zman marbury'den nba'den hatta çemberden...hel draft :shock:

Starbury'nin geleceğine ihtimal vermek pollyannacılıkta değil.. direk bunu yapan polyanna Sedattır benim gözümde ama gelirsede yakarım bu şehri:)

Mithat bizim şubeyi şuanki durumundan ileriye taşıyacak iki şey var bunlarda kendimize ait bir salon vede kendimize ait bir sponsor, bunlar değişmedikçe hep böyle gideriz.

Abin şube sorumlusu, Sen menejer, Erman Kunter koç olsa bu gerçeklik yine değişmez.[/quote]

Merak etme abim şube sorumlusu olsa sponsora gerek kalmaz salon konusu bu kulübün kanayan yarası aslında çok haklısın düşünsene parkelerin üstünde aslan sembolleri,her yer sarı kırmızı ,içtiğin su bardağı bile kulübün amlemini taşıyor.Gerçekten muhteşem bir atmosfer olur ama şimdilik hayal yönetim basketbola atıl bir işletme zihniyetiyle baktığı sürece şubeyi sponsora bıraktığı sürece bizim basketbolda bir ekol olmamız imkansız.

Tabi bunu çözümü var ama onun için çok teferruatı aşman lazım aklıma bir yoldaha geliyor ama onun için yaklaşık 80 mil.dolar lazım zamanında gs amlemini bardaklara yapmaya kalktık sayın İnan KIRAÇ yönetimindeki vakıf izin vermedi.

Şimdi forumda ben habire tartışan bir adam konumundayım yani Bilginin (GÖKBERK) dediği gibi köyün delisi konumundayım.Olsun en azından ben körü ,körüne ne eleştiriyorum nede savunuyorum bu kulüpte geçirdiğim 9 senede öğrendiğim tek şey kimseye güvenmeme oldu ne yazık ki bırakalı 1,5 sene olmasına rağmen değişen bir durum yok aslında daha kötüye giden bir hal var,halbuki bu durum şubenin sonunu getiriyor farkına vardığımızda iş ,işten geçmiş olucak ben hiç bir zaman kulaktan duyma yazı yazmam kendim konuşurum veya konuşulana şahit olurum en sonda gözlerimle görürüm şimdi bakıyorum yaşları 13 den başlayıp 27 kadar yetişen bir nesil var hepsi heycanlı hepsi ateşli taraftar ozaman dünüyorum eksik olan ne paramı asla istemeyi bilirsen gereken para 1-2 saatte bulunur.Ama istemeyi biliceksin parada değil peki ne olabilir geriye tek bir durum kaldı olda yönetim başta olmak üzere kongre üyeleri arasında bir birlik yok buda kulübü bir kaç kişinin tekeline bırakıyor.

Bu böyle gelmiş böyle gitmemeli bu forumda yönetici olan kardeşlerim var isteseler bana bir ton ceza verirler veya uyarırlar Onur (YAVUZ) hariç kendisini kınıyorum :p :p biliyorlar ne için uğraştığımı.

Bakın ısrarla söylüyorum bu sene duyacağınız büyük hedeflere inanmayın sağlam ve gerçekçi hedeflerin peşinden gidin yoksa bu şubede ne konu biter nede yazıp tartışan

Neyse boş verin yaşayıp kendiniz görüp kendi iradenizle konulara vakıf olursanız daha çabuk bir birlik sağlayabilirsiniz.

Savaşın sonunu yalnız ölüler gördü:(PLATO)

KÖYÜN DELİSİNDEN BU AKŞAMLIK BU KADAR

M.DURAN

Sevgili Mithat!

Fikir ayrılıklarımız olmasına rağmen çabanı anlıyorum, hepimiz menfaatsiz bir şekilde daha iyi Galatasaray istiyoruz, sen çok radikal ve aceleci davranıyorsun sadece.

Şubede bazı DEVRİM'lerin olması için sebat etmeliyiz diye düşünüyorum, genel olarak baktığımızda GS spor klübünde güzel şeyler oluyor, artık ödenmeyen paralar, hacizler, icralar, vs... ile anılmıyor kulübümüz.

Özellikle Aslantepe projesinin hayata geçmesiyle gelirlerimiz abartısız 3-5 kat artacaktır, bunun yansıması muhakkak basketbolada olacaktır, aslında bu bile beni mutlu etmiyor, çünkü basketbol kendi gelirlerini yaratmadan malesef benim gözümde hep sallantıda olacaktır.

Basketbol'un kurtuluşu kişilere ve futbola bağımlı sistemden çıkıp kendi öz kaynaklarıyla dönmeye başlamasıyla olacaktır.

Peki ne yapmalı???

1-Aslantepe'ye salon muhakkak yapılmalı, hemde olabildiği kadar büyük bir salon.

2-Salon reklam gelirleri yaratılmalı, isim sponsoru bulunmalı, içinde gelir getirici fonksiyonlar olmalı(basketbol okulları, fitness center vs...)

3-Merchandaising gelirleri yaratılmaya çalışılmalı, salon içinde büyük bir store olmalı.

4-Sadece amatör branşların gelirlerin geliştirmeye çalışan bir ar-ge departmanı açılmalı.

5-Kombine ve bilet gelirlerini arttırmak için taraftar bilinçlendirilmeli, bedava bilet davetiye olayı en az indirgenmeli.

Bunları gerçekleştirebilirsek kesinlikle kendi bünyesinden 3-5 milyon dolar arasında gelir yaratan bir duruma geliriz, buda ismimizin yanına sponsor almadan en kötü bu durumda oluruz, hiç bir sponsor bizi teslim alamaz.

Ama bunların gerçekleşebilmesi için üzülerek söylüyorum bir Aziz Yıldırım'a ihtiyacımız var, Sevgili Başkanımız Adnan Polat'ın amatör branşlara gereken alakayı henüz göstermediğini düşünüyorum, bunun sebebininde bozuk ekonomik yapı olması tek dileğim, yani klüp'ün para problemleri çözüldüğünde büyük başkanımızın amatör branşlara yapması gerekenleri yapacağını umuyorum, aksi taktirde gelecek karanlık benim için.

Uzun lafın kısası!!

YAŞASIN BAĞIMSIZ ÖZ KAYNAKLARINI YARATMIŞ AMATÖR BRANŞLAR!!!

KAHROLSUN FUTBOL SULTASI :) :) :) :)

BANA ACELECİ DİYORSUN

Şimdi ben yaklaşık okul dahil 25 senedir bu camiadayım çeyrek asırdır. Yalnızca iki şampiyonluk yanılmıyorsam 1 de cumhurbaşkanlığı kupası gördüm.Sence çeyrek asırdır geçmişteki başarıları dinleyip iç çeken birisi olarak daha ne kadar beklemeliyim.Sevgili Eyüp sana bir tv sözü bizim polat söyledi sonunu düşünen kahraman olamaz diye senin madde olarak yazdıkların çok doğru onları yapmak ise teferuattır.Hadi desen en fazla 2 seneni alır.

Bunun için biraz cesaret biraz da inanç lazım maalesef oda bu yönetimde yok.

Mithat!

Ben sorunları senin kadar basit görmüyorum, ciddi bir para sıkıntısı var GS de bunun aşılması lazım önce.

Bunun için yapılması gerekenler belli, acı reçeteyi yazdım, inşallah bir gün bu söylediklerimi bir GS büyüğü yapacak, o GS büyüğü A.Polat'mı olur??? Y.Şardanmı olur??? Yoksa Kaan Duranmı olur??? göreceğiz.

Savaş Karadağ'ında dediği gibi Çabamızın adı Galatasaray!

Transfer işini biraz ağırdan mı alıyoruz, bana mı öyle geliyor ? yahu şu amerika'da, basketbolcu'dan bol ne var ? tut kolundan iki tane getir, atsın her maç 30 sayı. bu kadar zor mu bu işler :)

Kaan Can Garip' Alıntı:
Transfer işini biraz ağırdan mı alıyoruz, bana mı öyle geliyor ? yahu şu amerika'da, basketbolcu'dan bol ne var ? tut kolundan iki tane getir, atsın her maç 30 sayı. bu kadar zor mu bu işler :)

bu kadar zor değil ancak bu kadar kolay hiççç değil

Deniz Baskın' Alıntı:
[quote="Burak Ceyhan":a42puhkf]Arkadaşlar bırakın artık hayal kurmayı...

Franchise,Kidd,Marbury geçmişteki Nba yıldız oyuncuları Türkiye'de oynamazlar.

Franchise: Adam hala geçmişteki yıllarına dönme mücadelesinde.Bu yaz da ameliyat olup iyi bir başlangıç yapma mücadelesi veriyor.Eski haline dönmesine bile yine deli dolu Francis Nba'de kalacaktır!

Kidd: Kariyeri harika olan bir isim.Kariyerinin sonuna Türkiye'de son verecek hali yok.Bırak Türkiye'yi Kidd'in Avrupa'da oynayacağını sanmıyorum.Nba'de kariyerine son verir.Ve zaten hala Dallas'ta sözleşmesi var.

Marbury: Nba'ye draft edildiği anı hatırlıyorum.Mikrofonlar Marbury'e uzatıldığında şunu söylemişti Marbury '' Ben 20 senedir hep bu anı bekliyordum '' deyip ağlamıştı ve beni de ağlatmıştı. Yani Nba'ye gelmek için büyük emekler vermiş isimler neden Türkiye'ye gelsin ki anlamıyorum.

Ayrıca bence Nba'den Dee Brown,Robert Hite gibi yetenekli oyuncuları bu takıma kazandırmak gidip 10 sene öncesinde Nba allstar yıldızı oyuncuları almaktan daha yararlı olacaktır.Allstar oyuncuları almak ve bu takımda oynamasını sağlamak sadece bir ilk olur.Hani gösteriş amaçlı,hava atmak amacıyla yapılan bir organizasyon olarak görürüm.Hani fb'de yapıyor ya futbolda işte kezman,anelka bizde falan filan...Ne oldu peki? -Arkadaşlar o kadar genç yetenekli ve gelişmeyi elverişli harika oyuncular var.Onlarla ilgilenelim.Olmayacak dua'ya da amin demeyelim lütfen :)
demek sen 5 yaşındayken marbury seni ağlatmıştı ...vay anasını 5 yaşında nba wuwww 8)[/quote:a42puhkf]
Deniz'cim polimiğe girmek istemem ama ben basketbolu takip etmeye 6 yaşında başladım.O zaman çocuklar oyuncak oynarken biz basketbolla ilgilenirdik maçları izlerdik bu da ayrı bir şey.Ayrıca gelelim 5 yaşında Nba mevzusuna! Ben Nba'i 2000 senesinde seyretmeye başladım hatta geceleri Kanal D verirdi maçları Nba'yi takip edenler bilir haftada 1 maç verirlerdi.T-Mac Orlando Magic'de oynamaya başladığından beri ve bana Nba'yi sevdiren isimdi ve hâlâ da öyle.Stephon Marbury'nin draftını video olarak izledim.Neyse konuyu dağıtmanın bir anlamı yok.Lütfen böyle gereksiz şeyler için tartışmaya çalışmayalım.Ben 5 yaşında Nba izlesem ne izlemesem ne kime ne faydası var ;)

Mirza Teletovic şimdi herhangi bir takımda oynuyor mu yoksa boşta mı? Şutu falan nasıl oyuncunun videosu falan var mı?

diğer yabancı transferleri yapılacak mı? yapılacaksa yönetim veya murat özyer den neden açıklama gelmiyor? hiç olmazsa taraftarları bilgilendirmek için bir açıklama olabilirdi...........

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...