2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
caglarkeceli' Alıntı:
arkadaşım alıntı yaptığın blogu ilk önce araştır bence ondan sonra yayınlamanı rica ederim çünkü arkadaşın dediği gibi bu arkadaş koyu bir beşikteş fanatiğidir.ayrıca beşiktaş forumlarında yazan bir arkadaşdır.böyle taraflı kişilerin düşüncelerinin burada yayınlaması yanlıştır bence

alıntı yapan arkadaşımız ünlü emir kalyoncu zaten nerde ters bişi var çıkar kendisi:D

1.5 , 2 hafta tatile cıkmıstım ama herşey önceki gibi . Strickland ve Graves dışında hic transfer yapmamısız . Sahidende iyi oyuncularla ilgileniyorsak 1 hafta 1 ay hatta 1 sene beklerim hic sorun değil ama aksi durumda yine aynı tepkiyi gösteririm
''Transfer kolay iş değil'' , ''Transferlerimiz Ağustos bası biter'' diyorlar ilginç olan ise biz bu laflara cok kolay inanıyoruz . Eğer öyleyse neden tüm Türk takımları hatta Avrupa son zamanlarda rahatlıkla transfer yapabiliyor , Eğer öyleyse neden Ağustosun 3 ünde hala 3 yabancımız var . Nedenini bizlerinde bilmesi lazım . Demek istediğim bu tür laflara hemen inanmayalım cünkü sonra üzülüyoruz , üzülcezde

geçen sene kendi sahamızda oynadıgımız 15 maçın 14 ünü almışız demek ki seyirci katkı yapmış ama bu seyirciyi de çoşturucak oyuncular lazım hite owens ve gaines yaptığı smaçlarla bunu büyük ölçüde yaptılar owens ın savaştığı gaines in mücadelesini hite ın inanılmaz sıçrama yeteğini unutmayacağım bu 3 ü tutulsa bir iyi guard ve ziziç le baya bişeyler olurdu yerli rotasyonuda bu şartlar altında fena sayılmaz özellikle tufan hüseyin ve cüneyt etkili olacaklardır umarım sakatlık yaşamazlar geçen seneki gibi

bişeyler bilen abilerimiz varsa bişeyler sölesinler bilgi veri lütfen
çatlıcam yoksa :)

Yok valla bildiğim tek şey gelecek oyuncunun iyi olacağı şimdi transfer gecikiyor diye herkes acaba kötü bir oyuncumu gelecek düşüncesine girmiş rahat olsunlar zizic ayarında bir 4 numara gelecek isim bilmiyorum gerçekten ama olmazsa owens'la devam ki transferin geciktiği hergün owens'ın kalma ihtimali biraz daha artıyor ..

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Yok valla bildiğim tek şey gelecek oyuncunun iyi olacağı şimdi transfer gecikiyor diye herkes acaba kötü bir oyuncumu gelecek düşüncesine girmiş rahat olsunlar zizic ayarında bir 4 numara gelecek isim bilmiyorum gerçekten ama olmazsa owens'la devam ki transferin geciktiği hergün owens'ın kalma ihtimali biraz daha artıyor ..
Bu yazı sahsen beni cok sevindirdi . Gönül isterki Javtokas gelsin . Bayram sen transferin cok icinde biri olarak 3 numara transferi hakkında bir bilgin varmı . Varsa bi zahmet paylasırmısın

Emin Doğanca' Alıntı:
[quote="Bayram Kurtulmuş":36b7c2bh]Yok valla bildiğim tek şey gelecek oyuncunun iyi olacağı şimdi transfer gecikiyor diye herkes acaba kötü bir oyuncumu gelecek düşüncesine girmiş rahat olsunlar zizic ayarında bir 4 numara gelecek isim bilmiyorum gerçekten ama olmazsa owens'la devam ki transferin geciktiği hergün owens'ın kalma ihtimali biraz daha artıyor ..
Bu yazı sahsen beni cok sevindirdi . Gönül isterki Javtokas gelsin . Bayram sen transferin cok icinde biri olarak 3 numara transferi hakkında bir bilgin varmı . Varsa bi zahmet paylasırmısın[/quote:36b7c2bh]
Transferin içinde değilim yanlış anlaşılma olmasın dediğim gibi ben bi kanalın spor servisinde staj yapıyorum ordaki basketbol muhabiriyle konuşuyorum bazen iyi bir 4 numara gelecek 3 numara hakkında bilgim yok

arkadaşlar bence bu elimizdeki kadroyla ligdeki şampiyonluk kupada belki çünkü bi efes t.telekom ve f.bahcede aynı mevkide oynayan iki tane kaliteli oyuncu var bizde 1 tane var o da sakatlanınca yada formsuz olunca maçları kaybediyoruz bizim acilen kadroyu genişetmeliyiz ama bunu yaparkende o iyi transferler yapmalıyız yoksa geçen sene gibi ligde bi ara iyi olur sonra çöker play offlarda efes telekom yada f.bahceyle eşleşir sonrada eleniriz olacağı bu bide murat hoca hakkında eğer elinde yeteri kadar kaliteli malzeme olmassa murat hoca ne yapsın yani bi tanjevice bakın bi adamın kadrosunda her istediği var

Murat Özyer'i de koyun Fülker'in başına o da şampiyon yapar.Cünkü Fener'de malzeme var.Ama bu sene onlarında agır yaralar alacagını düşünüyorum.Solomon'u kaybettiler.Ömer ve Misad'a bakacak elleri.

bende onu diyom sen öyle bir iki tane iyi oyuncu alıp sonra kumar oynarsan olmaz bi kere itiraf edelim yönetim basketbol alanında başarısız mesela biz robert hite ın başarılı olduğunu görüyoz yönetim görmüyomu neden bırakıyo paramı yok hayır paramız var peki neden salıyosun daha iyisiyle anlaştıysan tamam ama anlaşmamışın bide türk oyuncular iyi diyoz neresi iyi be hüseyin-cüneyt-tufan hariç hepsi kötü hele cemal nalga berbat adam o kadar boyuyla sımaç basamıyor ya ben bile ondan iyi savunma yaparım ama ne diyolar geleceğin yıldızı murat kaya geçen sene zaten onun yüzünden play off larda t.telekomla son maçta elinden topu kaybetti elendik iyi ama böyle hata yapan oyuncular affedilmez sen koskoca dünya devi GALATASARAY sın bide erdem türetken ve cenk akyol ikiside GS ayarında değil hele cenk çocuk basket oynamayı unutmuş yeni gelen türk oyuncu polat kocaoğlundanda hiç umudum yok

ya gelen sitemle bağırış çağırışla geliyo bi sakin olun ya ;)

javtokasın gelmesini istemem çünkü onunla birlikte uzun oyunculrdan sayı potansiyelimiz çok kısıtlı olacak..javtokas gibi adamlar sadece makina düzeni ile onayan takımlarda iş yapar..adamın savunması süper ama hücumu iyi değil..benim için 4 uzundan minimum 35-40 sayı olmazsa olmazdır..
herneyse asıl yazma amacım farklı idi.
maccabi carlos arroyoyu almış bu durumda jasom williams boşta kalıyor veya earl boykins..
doğrusu bu üçünden biri mükemmel olurdu..taraftarı coşturacak iyi bir oyun kurucu almış oluruz..tabi ancak sponsor yardımıyla alınır ama ülkeri zorlasak aldırırmıyız acaba..valla ben jason willimsı takımda görmek isterdim tabii onunla birlikte atletik 3 ve 4 numara:) mesela hasslip:)
ve farkındayım bazılarına göre çok uçuyorum ama inanın sponsorları birazcık zorlasak olmayacak iş değil..o strickland beni hala açmadı ve içime sinmedi..

halil KARAAKIN' Alıntı:
javtokasın gelmesini istemem çünkü onunla birlikte uzun oyunculrdan sayı potansiyelimiz çok kısıtlı olacak..javtokas gibi adamlar sadece makina düzeni ile onayan takımlarda iş yapar..adamın savunması süper ama hücumu iyi değil..benim için 4 uzundan minimum 35-40 sayı olmazsa olmazdır..
herneyse asıl yazma amacım farklı idi.
maccabi carlos arroyoyu almış bu durumda jasom williams boşta kalıyor veya earl boykins..
doğrusu bu üçünden biri mükemmel olurdu..taraftarı coşturacak iyi bir oyun kurucu almış oluruz..tabi ancak sponsor yardımıyla alınır ama ülkeri zorlasak aldırırmıyız acaba..valla ben jason willimsı takımda görmek isterdim tabii onunla birlikte atletik 3 ve 4 numara:) mesela hasslip:)
ve farkındayım bazılarına göre çok uçuyorum ama inanın sponsorları birazcık zorlasak olmayacak iş değil..o strickland beni hala açmadı ve içime sinmedi..
white boy'u maccabi lamadıysa biz nasıl alacağızbi düşünün...marc cuban'dan mı para istices

2 milyon euro (? )/ dolardan($ ) fazla kazanlar
1- Josh Childress 4.5 milyon ?- Olympiakos (YUN)
2-Theodoros Papaloukas 3,5 milyon ? - Olympiakos (YUN)
3- Sarunas Jasikevicius 3,4 milyon ?- Panathinaikos (YUN)
4- Juan Carlos Navarro 3 milyon ? - AXA FC Barcelona (İSP)
5- Carlos Delfino 2,8 milyon ? - Khimki Moskova (RUS)
6- Matjaz Smodis 2,5 milyon ? - CSKA Moskova (RUS)
7- Bostjan Nachbar: 3 milyon $ - Dinamo Moskova (RUS)
8- Arvydas Macijauskas 2.2 milyon ? - Olympiakos (YUN)
9- Ramunas Siskauskas 2 milyon ? - CSKA Moskova (RUS)
10- Darjus Lavrinovic 2 milyon ? - Dinamo Moskova (RUS)
11- J.R. Holden 2 milyon ? - CSKA Moskova (RUS)

Yılda 2 milyon euro (? )/ dolardan ($ ) az kazanlar
1-Lazaros Papadopoulos 1.9 milyon ? - Real Madrid (İSP)
2- Vassilis Spanoulis 1,7 milyon ? - Panathinaikos (YUN)
3- Mike Batiste 1,7 milyon ? - Panathinaikos (YUN)
4- Dimitris Diamantidis 1,7 milyon ? - Panathinaikos (YUN)
5- Nikola Vujcic 1,6 milyon ? - Olympiakos (YUN)
6- Trajan Langdon 1,6 milyon ? - CSKA Moskova (RUS)
7-Maciej Lampe 1,5 milyon ? - Khimki Moskova (RUS)
8- Antonios Fotsis 1,5 milyon ? - Panathinaikos (YUN)
9- Fran Vazquez 1,5 milyon ? - Barcelona (İSP)
10- Mario Kasun 1,5 milyon ? - Barcelona (İSP- Brüt1.7, Efes Pilsen'e 1.2 milyon ?'ya transfer olduğu iddia ediliyor)
11-Ersan İlyasova 1.5 milyon ? - Barcelona (İSP- Brüt 1.6)

Yılda 1.5 milyon euro (? )/ dolardan ($ ) az kazanlar
1- Erazem Lorbek 1,3 milyon ? - CSKA Moskova (RUS)
2- Nikola Pekovic 1,3 milyon ?- Panathinaikos (YUN)
3-Panagiotis Vasilopoulos 1,3 milyon ? - Olympiakos (YUN)
4- Felipe Reyes 1,3 milyon ?- Real Madrid (İSP)
5-Kerem Tunçeri 2,6 milyon $- Triumph Lyubertsy (RUS)
6- Milos Vujanic 1,2 milyon ?- Efes Pilsen (TÜR)
7- Raul Lopez 1 milyon ? - Real Madrid (İSP)
8- Louis Bullock 1 milyon ? - Real Madrid (İSP)
9- David Andersen 1 milyon ? - Barcelona (İSP)
10- Zoran Planinic 1 milyon ? - CSKA Moskova (RUS)
11- Igor Rakocevic 1 milyon ? - TAU Ceramica Vitoria (İSP)
12- Carlos Jimenez 1 milyon ? - Unicaja Malaga (İSP)
13- Marcus Haislip 1 milyon ?- Unicaja Malaga (İSP)
14- Charles Smith 1 milyon $- Efes Pilsen (TÜR)
15- Bootsy Thorton 1 milyon $- Efes Pilsen (TÜR)
16-Kresimir Loncar 2.1 milyon ? (2 yıl için)- Unics Kazan (RUS)
17- Andrija Zizic 1 milyon $- Galatasaray Cafe Crown (TÜR)

Yılda 1 milyon euro (? )/ dolardan ($ ) az kazanlar
1-Marko Popovic 1.8 milyon ? (2 yıl için)- Unics Kazan (RUS)
2-Marques Green 900 bin $-Fenerbahçe Ülker (TÜR)
3-Devin Smith 900 bin $-Fenerbahçe Ülker (TÜR)
4-Erwin Dudley 900 bin $- Türk Telekom (TÜR)
5-Jeremiah Massey 850 bin ?- Real Madrid (İSP)
6-Andrea Pecile 850 bin ? - Unics Kazan (RUS)
7-Omar Cook 800 bin ?- Unicaja Malaga (İSP)
8-Jonas Maciulis 800 bin ? - Zalgiris Kaunas (LİT)
9-Kenan Bajramovic 800 bin ? - BC Kiev (UKR)
10- Kaya Peker 800 bin $- Efes Pilsen (TÜR)

Yılda 800 bin euro (? )/ dolardan ($ ) az kazanlar
1-Roderick Blackney 800 bin $- Türk Telekom (TÜR)
2-Kennedy Winston 800 bin $- Türk Telekom (TÜR)
3-Mario Austin 800 bin $- Beşiktaş Cola Turka (TÜR)
4-Loren Woods 750 bin ?- Zalgiris Kaunas (LİT)
5-Hollis Price 750 bin ?- Dinamo Moskova (RUS)
6-Ermal Kuqo 700 bin ? (250 bin dolar tazminat)- Pamesa Valencia (İSP)
7-Zoran Erceg 700 bin ? (1,5 milyon ?-tazminat)- Olympiakos (YUN)
8-Michalis Kakiouzis 700 bin ?- Efes Pilsen (TÜR)
9-Serkan Erdoğan 700 bin $- Türk Telekom (TÜR)
10-Kris Lang 700 bin $- Türk Telekom (TÜR)
11-Mire Chatman 700 bin $- Beşiktaş Cola Turka (TÜR)

Yılda 700 bin euro (? )/ dolardan ($ ) az kazanlar
1-Jerome Moiso 600 bin ? - Khmki Moskova (RUS)
2-Khalid El-Amin 600 bin ?- Azovmash Mariupol
3-Yotam Haleprin 600 bin ?- Olympiakos (YUN)
4-Michael Wright 600 bin $- Türk Telekom (TÜR)
5-Marcus Faison 600 bin $- Beşiktaş Cola Turka (TÜR)
6-Simas Jasaitis 500 bin ?- Joventut Badalona (İSP)
7-Jovo Stanojevic 500 bin $- Beşiktaş Cola Turka (TÜR)
8-Antonio Graves 500 bin $- Galatasaray Cafe Crown (TÜR)
9-Dimitris Verginis 425 bin ?- Panathinaikos (YUN)
10-DaJuan Collins 420 bin ?- Lokomotiv Rostov (RUS).

1.5 milyondan az alanlardan başlayarak oyuncu alabiliriz bence ama Galatasaray gelmeyi kabul etmeleri şart tabii

Bu liste çok yanlış bir liste. En alttan başlarsak Moiso ve Collins çok daha üstüne gittiler Rusya'ya. El-Amin'i saymıyorum bile. Halperin ise çok komik duruyor doğru mu bilmiyorum ama.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...