2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Chalmers transferine bende pek ihtimal vermiyorum. Eğer o da gelirse çok acayip bir takım oluruz. Herkes skor atmak niyetinde. Ben Chalmers'ı ULEB'te izlemiştim. Skor yönü kuvvetli bir oyuncu. Ama oyun kurma nasıl onu çözemedim. Önemli bir isim ama pek zannetmem. Bu arada birşey soracağım Strickland'ı 3. senesinin dolmasını beklemeden Türk sporuna katkı ve tanıtım ayağına Türk yapılma olasılığı yok mu?

Arkadaşlar bana da bu 6 yabancı konusunda birşeyler var gibi geldi.Yoksa efes böyle bir işe girmez.Olursa bizde faydalanırız heralde çünkü bu görüntüyle tufanda sakatken en fazla 8 kişiyle hadi erdemide kısa bir süre sayalim 9 kişiyle oynayabiliriz ama bu ne lig ne de uleb de iyi bir yere gelmek isteyen bir takım için yetersiz kalır diye düşünüyorum

Chalmers'ı almak istediğimizi pek düşünmüyorum sonuçta o bölgedeki rotasyon belli zaten yabancı transferinide kapattığımızı düşünüyorum.Şu anda bizi zorlayacak en önemli sorun tufan'ın sakatlığında 2-3 numara oynayabilen bir yerli oyuncu.Bu sorunuda şu an çözebileceğimizi düşünmüyorum.Çünkü şu anda boşta olan yerli oyuncuların tufan kadar takıma katkı sağlayacağını düşünmüyorum.Zaten yanılmıyorsam murat hoca da konuşmalarında ligler başlayınca takımında istediği süreyi alamayan oyuncuları takımımıza kazandıracaklarını söylemişti.Yani bu kadroyla ligin bir kısmını geçirmek zorundayız.Rotasyon ne kadar kısıtlı olsada :(

Yoel Barış Özçelik' Alıntı:
Chalmers'ı almak istediğimizi pek düşünmüyorum sonuçta o bölgedeki rotasyon belli zaten yabancı transferinide kapattığımızı düşünüyorum.Şu anda bizi zorlayacak en önemli sorun tufan'ın sakatlığında 2-3 numara oynayabilen bir yerli oyuncu.Bu sorunuda şu an çözebileceğimizi düşünmüyorum.Çünkü şu anda boşta olan yerli oyuncuların tufan kadar takıma katkı sağlayacağını düşünmüyorum.Zaten yanılmıyorsam murat hoca da konuşmalarında ligler başlayınca takımında istediği süreyi alamayan oyuncuları takımımıza kazandıracaklarını söylemişti.Yani bu kadroyla ligin bir kısmını geçirmek zorundayız.Rotasyon ne kadar kısıtlı olsada :(
efes shumpert ı da alınca 3 numara sı çok şişti
mustafa abi veya cenk akyol u bırakırlar gibime geliyor

Can Akan' Alıntı:
[quote="Yoel Barış Özçelik":2dyjlzo9]Chalmers'ı almak istediğimizi pek düşünmüyorum sonuçta o bölgedeki rotasyon belli zaten yabancı transferinide kapattığımızı düşünüyorum.Şu anda bizi zorlayacak en önemli sorun tufan'ın sakatlığında 2-3 numara oynayabilen bir yerli oyuncu.Bu sorunuda şu an çözebileceğimizi düşünmüyorum.Çünkü şu anda boşta olan yerli oyuncuların tufan kadar takıma katkı sağlayacağını düşünmüyorum.Zaten yanılmıyorsam murat hoca da konuşmalarında ligler başlayınca takımında istediği süreyi alamayan oyuncuları takımımıza kazandıracaklarını söylemişti.Yani bu kadroyla ligin bir kısmını geçirmek zorundayız.Rotasyon ne kadar kısıtlı olsada :(
mustafa abi veya cenk akyol u bırakırlar gibime geliyor[/quote:2dyjlzo9]
İnşallah bırakırlar.Mustafa Abi bize yakışır ama bildiğim kadarıyla fenerbahçe li olduğu için biraz zorlanabiliriz.Ama Cenk Akyol a da hayır demem.

Arkadaşlar Lionel Charlmes hayranı olan biri olarak habere şaşırdım ve çok sevindim..Mükemmel bir kadro olur..Gerçi şuan da mükemmel ama Charlmes ile final garanti olur..Strickland'ın gönderilmesini hiç istemem ama o yerli olacaksa veya 6 yabancı çıkacaksa 1.guard için çok önemli bir transfer olur..Ayrıca şuan boşta..İnşallah alabiliriz..Ayrıca Tau-Benetton ayrıca kısa bir La Clippers ve Atlanta Hawks maceraları var..NBA'de yaklaşık 50 maç oynadı..Çok büyük bir isim..İnşallah olur..

saygılar

Berk Tuna' Alıntı:
Arkadaşlar Lionel Charlmes hayranı olan biri olarak habere şaşırdım ve çok sevindim..Mükemmel bir kadro olur..Gerçi şuan da mükemmel ama Charlmes ile final garanti olur..Strickland'ın gönderilmesini hiç istemem ama o yerli olacaksa veya 6 yabancı çıkacaksa 1.guard için çok önemli bir transfer olur..Ayrıca şuan boşta..İnşallah alabiliriz..Ayrıca Tau-Benetton ayrıca kısa bir La Clippers ve Atlanta Hawks maceraları var..NBA'de yaklaşık 50 maç oynadı..Çok büyük bir isim..İnşallah olur..

saygılar
gerçekten çok önemli bir isim ama bu transferin gerçekleşeceğini zannetmiyorum.çünkü 6 yabancı hakkı gibi bir durumun söz konusu olacağını düşünmüyorum
ama dediğim gibi çok önemli bir isim chalmers inş gerçekleşir ne diyeyim

Can Akan' Alıntı:
[quote="Yoel Barış Özçelik":2h5lps3d]Chalmers'ı almak istediğimizi pek düşünmüyorum sonuçta o bölgedeki rotasyon belli zaten yabancı transferinide kapattığımızı düşünüyorum.Şu anda bizi zorlayacak en önemli sorun tufan'ın sakatlığında 2-3 numara oynayabilen bir yerli oyuncu.Bu sorunuda şu an çözebileceğimizi düşünmüyorum.Çünkü şu anda boşta olan yerli oyuncuların tufan kadar takıma katkı sağlayacağını düşünmüyorum.Zaten yanılmıyorsam murat hoca da konuşmalarında ligler başlayınca takımında istediği süreyi alamayan oyuncuları takımımıza kazandıracaklarını söylemişti.Yani bu kadroyla ligin bir kısmını geçirmek zorundayız.Rotasyon ne kadar kısıtlı olsada :(
mustafa abi veya cenk akyol u bırakırlar gibime geliyor[/quote:2h5lps3d]

Can abi umarım söylediğin gibi cenk'i bırakırlar.Tufan'ın sakatlığından doğan kadro genişliği sorunumuzuda büyük ölçüde çözmüş oluruz.hem cenk geçen sene bizde oynadığı için takıma adaptasyon sorunuda olmaz.Yani süper bir transfer olur :)

Röportajda geçecek ama buradan da belirtelim;

Fenerbahçe'nin genç oyuncusu Alican Güney'i almışız. Barış'ın kardeşi oluyor kendisi.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Röportajda geçecek ama buradan da belirtelim;

Fenerbahçe'nin genç oyuncusu Alican Güney'i almışız. Barış'ın kardeşi oluyor kendisi.
Barış Güney'in kardeşi umarım kendinden daha iyi çıkar.Bu arada boyunu filan biliyomusun Kerem abi?

Eren Aydın' Alıntı:
[quote="Kerem SEÇER":2vd0xrkt]Röportajda geçecek ama buradan da belirtelim;

Barış Güney'in kardeşi umarım kendinden daha iyi çıkar.Bu arada boyunu filan biliyomusun Kerem abi?[/quote:2vd0xrkt]
kerem abinden önce cevap verim dedim
198 boyunda 2 3 numara oynuyor 19 yaşında

Eren Aydın' Alıntı:
[quote="Kerem SEÇER":241nuzu9]Röportajda geçecek ama buradan da belirtelim;

Barış Güney'in kardeşi umarım kendinden daha iyi çıkar.Bu arada boyunu filan biliyomusun Kerem abi?[/quote:241nuzu9]

2.00 boyunda, guard-forvet oynayabilen , daha önce alpella'da oynamış , 41 kere de milli olmuş..ayrıca 11 senedir fenerdeymiş.

Fülkerin resmi sitesinde bilgileri var. 2.00 olduğu yazıyor ve guard da oynayabiliyormuş. Murat Kaya tipinde bir oyuncu olduğu anlaşılıyor. Biraz daha uzunu. Fakat boyuna göre kilosu çok az, zayıf bayağı. Gelişme sürecini doldurmadığı için uzama ihtimaline karşın kilo almıyordur sanıyorum. 2 sene önce gençler şampiyonluğu yaşamış. Geçen sezonda Füler - Selçuk üni maçında 5dk forma giymiş 3 sayı atmış.41 kerede milli olmuş :)
Hayırlısı diyelim inşallah yararlı olur...

11 sene fenerde olup bize geldiyse bu çocukta bi GS aşkı var zaten:)Sporx.com da okuduğum bir rupörtajda fenerbahçenin altyapı sorumlusu bir adam biz artık fenerli olmayan çocukları altyapıya almıyoruz demişti.Bunu futbol için dedi ama demekki tüm branşlar nasibini almış bundan.İyide olmuş ayrıca umarım teomanla berber süre alırda hem kendisini hem bizi mutlu eder herkese hayırlı uğurlu olsun...

takımımız gençler konusunda bir hamleye başadı sanırım.Önce Teoman Örge şimdi de Alican Güney umarım takımımıza yararları olur.Hayırlı olsun diyelim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...