2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çağlar , ayrıca Tanjevic antremanda da macta da oyuncularına resmen basketbol bilmiyormus muamelesi yapıyor . Bunuda dikkate almanı öneririm

Geleceği parlaki, akıllı, zaman zaman yapmamasına rağmen oyunu okuyabilen bir Murat Özyer'i, Tanjevic'e değişmem.

Çünkü Tanjevic oyun sıkışınca ne yapacağını unutuyor.Elini başına götürüp öyle sahayı seyrediyor.Milli Takımın başarısını da ona bağlamamak gerek.Ama bir 10 sene önce ki Tanjevic paha biçilemez :p

Fatih Hısım' Alıntı:
Cemal´in yaptigi her hareket faul, blok bile yapamiyor, serbest atis sokamiyor, bos smac kaciriyor filan. Fatih en azindan bazi seyleri cok iyi yapiyor. savunma ve blok isini mükemmel yapiyor. birebirde de bir cok cüsseli oyuncuyu disariya püskürtebiliyor. gecen sene misal fenerin bütün pivotlarini ezdi. Oguz a adim attirmadi. Hücum acisindan kisitli evet. ama en azindan bir hook atis, serbest atis yüzdesi var. aslinda daha fazlasi da varda heralde özgüveni azaldi. cünkü Fatih bizde 20 üstü dakkika oynarken orta mesafe sut soktugunu filan biliyorum ben. bu konuda Tanjevici kutluyorum gercekten. Fatih gibi bir silahi kullanmasini biliyor. bizim coachlar ders alsin bundan bence.

İMZA

Arkadaşlar bende Cemal'in yerine Fatih'i tercih ederdim, ama bu olayda bilmediğiniz bazı şeyler.

Fatih transfer olurken Murat Özyer koçumuz değildi vede anlaşma sağlamamıştı, Fatih'i takımdan gönderme veya tutma gibi bir karar verilmedi, aksine Murat hoca tutmak istediğin ima etmişti, bunu bilmenizi istedim.

Fatih Solak, Murat Özyer'in ona süre vermeyeceğini düşünerek, o dönemki belirsizlikler içinde gitti, olay budur!

Fatih en az bizim kadar Galatasaray'lı, bu yüzden çok başarılı olmasını istiyorum, gönül isterdiki formamız üzerinde olsaydı, ama artık yapacak birşey yok....

Güle güle Fatih Solak!

Semih TİYANŞAN' Alıntı:
[quote="Kerem SEÇER":152d9ss2]Yahu Fatih 11 dk ortalamayla oynamış. Nasıl Tanjevic kullanmayı biliyor?

abi bütün maçların ilk 3 dakikasında 3 faul almazsa 20 dakikada oynardı.Bence FAth bundan daha güzel kullanılamaz.[/quote:152d9ss2]

Eee süper savunmacı, pota altını karartan kahramanımız niye 3 dk.da 3 faul alıyor. Hatta 10 dk.da 5 faul bile almış. Neden mi? Fatih aklıyla değil fiziğiyle oynuyor. Her topa blok vurmaya çalışırsan olacağı budur. 2'sine 3'üne vurarsın ama sonra kenara alınırsın bir daha da oynamazsın. Bu futbolda defans oynayan bir adamın her topa çift dalması gibi birşeydir. Birini alırsın ikisini alırsın üçüncüde kırmızıyı yersin.

Bence gitmiş bir oyuncunun arkasından bu kadar konuşmak yersizdir. Fatih Solak yaptığı iyi ve/veya kötü işlerle takımımızda bulundu ve her sporcu gibi onunda süresi doldu. Baki kalacak olan Galatasaray'dır ve Galatasaray'ımıza şu anda hizmet edenler hakkında görüş bildirelim. Tabii gidenlerin verdiği hizmetleride unutmayalım.

Fatih Solak'a verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederim. Kariyerinde başarılar dilerim.

Kerem abi iyi de bn fatih iyi savunmacı diye birşey demedim ki.Fatih blok için oynar hiç unutmam bi kere litvanyayla ön eleme oynuyoruz maç uzatmaya gitti skor 99 99 mu ne fatih blok koydu zukauskasa gitti tribünlere döndü her zaman yaptığı işareti yaptı:Dama top dışarı çıkmamıştı o bu hareketi yaparken arkasında smaç yiyoduk:D Ama Fatih rakip oyuncuları korku salıyor bu da bi gerçek

emin doğanca herşeyi biliyorum havasında geziyosun ama bir insanın herşeyi bilemeyeceğini bilmeyerek cahilliğini gösteriyorsun aslında...
komikse de okuma iletileri senin herşeyin bana komik geliyo fakat senin dediklerine komik filan demiyorum saygı duyuyorum.yoksa saygıyı da mı bilmiyorsunuz mr.bilgiç
burda levent abiyle tartıştık fatih konusunuda ama ikimiz de birbirimize fikrimizi anlattık ikna etmeye çalıştık fakat komikmiş oymuş filan buymuş muhabbetine girmedik saygıyı aşmadık

''ayrıca Tanjevic antremanda da macta da oyuncularına resmen basketbol bilmiyormus muamelesi yapıyor . Bunuda dikkate almanı öneririm''

böyle demişsin ama o zaman obradovic'i sokalım yerin dibine ,oktay mahmuti'ye hiç girmiyorum zaten...bu adamların stili bu yok öyleydi yok böyleydi diye.her koç siz kralsınız,şampiyonsunuz filan diye tepki göstermek zorunda değil bir kişinin stilini eleştirebilirsin ama iyiliği kötülüğü tamamen uygulayanın gözetimi altındadır...
lütfen artık mr.bilgiç olmaktan vazgeç ya da git peygamberliğini ilan et her şeyi biliyosun ya

deniz arkadaşım tartımalarına dini konuları katman çok yanlış peygamberlik gibi bir mekanı tartışmalarının içine katman çok yanlış. lütfen biraaz daha dikkatli ol

ya tamam sizi anliyorum .. Galatasarayli oldugunuz icin Murat Hoca daha büyük diyorsunuz .. bende fanatik galatasarayliyim ama biraz tarafsiz olmak lazim ... bizim bu Tanjevic - Murat Hoca tartismamizin aynisi bgün futbolada konu oldu ... ALEX HAGİ'den daha büyük oyuncu gibisinden aciklama yapti dümbüğün biri (ismi lazim değil gereksiz bir şahsiyet) ... onlara göre Alex büyük olabilir onlarcada neden sayabilirler ama sadece onlara göre ... tarafsiz gördügünüz istediginiz kadar insana sorun veya türkiye sinirlari disinda birine sorun Hagi cevabini alirsiniz .. MURAT HOCA ve TANJEVİC tartismasida aynen bu sekilde ... yurt disina cikilmasina gerek yok .. herhangi bir uluslar arasi basketbol forumlarina girin ve bu sekilde bir söz söyleyin size ancak gülerler ... bizim Alex HAGİ'den büyük lafina kahkalardan güldüğümüz gibi ...

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
[quote="Çağlar Özbek":20pazuci]Cemal neymiste haberimiz yokmus ya :) .. bunca yildir Galatasarayda oynuyor ama senin bu dediklerinden birini bile yaparken görmedim daha .. ama Fatih'in gectigimiz sezon dişinda ondan önceki sene takima nasil katkı verdiğini hatırlatırım .. ozaman da Cemal kadrodaydi ama neredeyse oyuna hic giremiyordu .. hoca kac yildir bu Cemal'de hic mi ışık görmedi ki oynatmıyor aceba ... ayrıca şunuda söylemeliyimki Fatih'in büyük maçlardaki performansı küçük maçlara göre çok daha iyi oluyor herzaman ...

Haberinin olmaması normal basket görüşü bu herkesin iyi oluyor tabi.Ben yılda 4-5 maç oynicak diye Fatih'i takımda falan tutmam.
He hoca hiç mi ışık görmedi dedin ya sana hatırlatmak isterim kim bu takımdan gönderilmiş kim takımda kalmış bir bak.
Bundan önce Fatih'in verdiği katkıya takılmamanı öneririm zira ozaman çok fazla süre alıyordu eşek olsa katkı yapardı tabi o katkıda ne kadar işlevsel oda soru işareti ama neyse.
Cemal'in Fatih'ten çok daha potansiyelli olduğunu basketten anlayan herkez görebilir ama ben bunu daha öncede dedim eksikleri mevcut Cemal'in ve bunları kapamısı lazım bundan önce bunu yapmayarak Fatih'in altında kaldı.[/quote:20pazuci]

Fatih yilda 4-5 mac oynuyor da Cemal 30-35 mac filan mi oynuyor yoksa ben Cemal'i oyuna girdiginde görmüyormuyum .. Bu arada FAtih'in iki yil önceki vedigi katkiya takilma demissin ama hic yoktan Fatih bundan önce takima katki verecek bir durum icindeymis .. ya CEMAL katki verdigi bir mac var mi ... Bu arada Fatih takimdan gönderildi mi kendisi mi ayrildi tam bilmiyorum ama bu Türk oyuncu yoklugunda Fatih'in gönderildigini hic mi hic düsünmüyrum ... kendisi gitmistir .. eger sen gönderildigini biliyorsan veya biryerlerden okumussan kaynak göster bizde ögrenelim ...

herşeyin en iyisi en güzeli en doğrusu olmanın tanımının ne olacağı konusunda başka bir şey bulamadım...neyse dokunduysa kusura bakma ama dilerim niyetimi anlamışındır selçuk kardeş ;)
emin doğanca tanjevic'in neresi iyi diyerek asıl komik sen oluyorsun.tanjevic'in geçmişini bilmeyerek konuşuyorsun fakat diceğim son söz şu murat hocanın hayalleri tanjevic'in geçmişidir

[/quote]FB nin sampiyon olmasında Tanjevic'in katkısı %10 u asmaz . Coğu Solomonun payıdır . Şimdi sen diyorsunki Fener sampiyon oldu . E kardesim ben deminden beri demiyormuyum malzeme bol diye . Sen o kadar malzemeyi bana ver bende takımı güle oynaya sampiyon yaparım .

Neye göre Murat Hoca Tanjevic'ten iyi

İlk olarak oyuncuların yaptığı en ufak bir hatada Tanjevic yırtınırken Murat hoca baba sevkatiyle oyuncusunu tesselli ediyor .
2 ) Murat hoca , Tanjevic gibi iyi giden oyunu kötülestirmiyor . Bunu yapana kadar 1 ton sacmalıyor . Ayrıca Tanjevic bunu elemelerdede yaptı ve İstanbuldaki Fransa macı , 20 ye 25 e gidecekken 12 bitti . Bunun nedeni nedir sende ?

Belki daha fazla nedeni vardır ama benim aklıma gelen bunlar .

Ben kendi takımına doğruyu bulayım derken 1 ton zarar veren hocaya Murat Hoca'dan daha iyi diyemem!!

Tanjevic iyi bir koc ama cok üst düzey bir koc değil bana göre . Sadece COK SANSLI . Neden ; eleman bol ..

10 kerede 100 kerede 1000 kerede 10000 kerede 100000 kerede hatta 1 000 000 kerede yazarım MURAT ÖZYER > tanjevic[/quote]

Baba sefkati ile yaklasmakla sinirli olmanin iyi hocaliklar ne alakasi var onu anlamyamadim .. ozaman benim babam Murat hocadan kat kat daha babacan ve sefkatli .. babam daha iyi mi hoca ?
Tanjevic iyi giden oyunu kötülestiriyor demissin .. Tanjevic gibi bir hoca keyfinden mi kötülestiriyor.. tanjevic sadece bir maci kazanmayi düsünmüyor o macta sürekli degisik seyler deniyor .. bu yüzden sampiyon yapti takimini ... yoksa Besiktastan 20 fark yiyen , Galatasarayi ikinci macta zar zor yenen bir takim nasil sampiyon olurdu ki .. takim kötü maclardan sürekli bir sey ler ögrendi .. biz se sadece bir maci sahaya kazanmak icin ciktigimizdan .. kötü giden maclarda nasil hareket edecegimizi pek bilemedigimizden telekoma basa bas giden tüm maclarda yenildik ..

Çağlar Özbek' Alıntı:
Fatih yilda 4-5 mac oynuyor da Cemal 30-35 mac filan mi oynuyor yoksa ben Cemal'i oyuna girdiginde görmüyormuyum .. Bu arada FAtih'in iki yil önceki vedigi katkiya takilma demissin ama hic yoktan Fatih bundan önce takima katki verecek bir durum icindeymis .. ya CEMAL katki verdigi bir mac var mi ... Bu arada Fatih takimdan gönderildi mi kendisi mi ayrildi tam bilmiyorum ama bu Türk oyuncu yoklugunda Fatih'in gönderildigini hic mi hic düsünmüyrum ... kendisi gitmistir .. eger sen gönderildigini biliyorsan veya biryerlerden okumussan kaynak göster bizde ögrenelim ...

Öncelikle '4-5 maç oynicak diye' derken sen demiştin ya Fatih büyük maçlarda daha iyi diye ona istinaden söylüyorum.Fatih'in geldiği sene takımda 5 numaraya bir alternatif yoktu kesinlikle.Fatih'te oynadı fual problemi olmayan maçlardada takımı iyi götürdü lafım yok fakat sapla samanı karıştırmayalım Cemal o sene geldiğinde kesinlikle ilk 5 oynasın takıma direkt katkı versin diye alınmadı 5 yıllık bir sözleşme imzalatıldıki buda ona nasıl güvenildiğini,ne amaçla alındığının bir göstergesi.

Fatih bu takımda yeterli süre alamıcağını düşünerek ayrılmak istedi takımdan gönderildi diyemem ama takım için çokta önemli olduğu düşünülmemiş olmalı.

Fatih-Cemal kıyaslamaları almış başını gitmiş forumda.Kimisi Fatih i savunuyor kimisi Cemal iyi diyor.Bana sorarsanız ikisi de potaltı için yetersiz oyuncular.Bence tartışmayı Fatih-Cemal karşılaştırmalarından ziyade bu seneki potaltı rotasyonu ekseninde yapalım.Malum takımdaki tek gerçek pivot Hüseyin.Allah korusun sakatlansa geçen seneki gibi potaltında kim görev alacak açıkcası ben çok merak ediyorum.Zizic in tam bir 5 numara olmadığı söyleniyor ki zaten 2.12 civarı pivotlara karşı da kısa kalır.Geriye bir tek Cemal kalıyor.Cemal ise Galatasaray gibi hedefleri olan bir takımda pivot oynayacak ışığı vermenin çok uzağında.Bu problem bu seneki şampiyonluk şansımızı önemli ölçüde belirleyecektir.Rakiplerimizde en az 2-3 tane birbirine yakın seviyede pivot varken bizdeki tek görünen alternatifin Cemal olması beni bu sene şampiyonluk yolunda en çok düşündüren sorunların başında geliyor.

Deniz Baskın' Alıntı:
emin doğanca herşeyi biliyorum havasında geziyosun ama bir insanın herşeyi bilemeyeceğini bilmeyerek cahilliğini gösteriyorsun aslında...
komikse de okuma iletileri senin herşeyin bana komik geliyo fakat senin dediklerine komik filan demiyorum saygı duyuyorum.yoksa saygıyı da mı bilmiyorsunuz mr.bilgiç
burda levent abiyle tartıştık fatih konusunuda ama ikimiz de birbirimize fikrimizi anlattık ikna etmeye çalıştık fakat komikmiş oymuş filan buymuş muhabbetine girmedik saygıyı aşmadık

''ayrıca Tanjevic antremanda da macta da oyuncularına resmen basketbol bilmiyormus muamelesi yapıyor . Bunuda dikkate almanı öneririm''

böyle demişsin ama o zaman obradovic'i sokalım yerin dibine ,oktay mahmuti'ye hiç girmiyorum zaten...bu adamların stili bu yok öyleydi yok böyleydi diye.her koç siz kralsınız,şampiyonsunuz filan diye tepki göstermek zorunda değil bir kişinin stilini eleştirebilirsin ama iyiliği kötülüğü tamamen uygulayanın gözetimi altındadır...
lütfen artık mr.bilgiç olmaktan vazgeç ya da git peygamberliğini ilan et her şeyi biliyosun ya
Deniz!!
Ne sen benden daha iyi basketbol biliyorsun ne de ben senden daha iyi basketbol biliyorum . Bana göre bu forumda herkesin basketbol bilgisi eşit . Bilgiclikmis , peygamberlikmis bunların basketbolla alakası yok . Madem basketbol konusacaz , sende dini olayları karıstırma .

Transfer dönemi ne zaman bitecek ? Başlık 400 sayfayı geçmiş ve tartışmalar, boş konuşmalar (onu alalım, bu niye böyle değil, şu yanlış) gırla gidiyor..

Bayram Kurtulmuş' Alıntı:
Öyleyse bir soru soralım.

Takımın Transfere İhtiyacı varmı ? Varsa Hangi Mevki'ye ?
Tufan sakatlanmadan önce taraftar sampiyonluktan bahsediyordu . Tufan sakatlandıktan sonra bu sayı daha da azaldı .

Soruya gelirsek ; 2 , 3 oynayabilen oyuncuya ihtiyacımız var . Cenk Akyol muhtemelen bu sorunu giderir . Efes Pilsenin bu geniş kadrosunda kadro dısı kalma ihtimali en yüksek oyuncu . Cenk te hem forma sansı bulabilmek icin hem de iyi bir GSaray'lı olduğu icin yolunu buraya cizebilir ki bence ligin 10 haftasından önce bize katılabilir. Gelirse Tufan'ın yerini doldurur .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...