2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Eyüp YILDIZ' Alıntı:
[quote="Kerem SEÇER":1y9ppebo]Mithat abinin getirdiği söylenen adam değil mi bu yahu? :)
Mithat Tolbert'i getirmişti :)[/quote:1y9ppebo]

Bunuda biz aldık Kerem doğru söylüyor aziz dostum yokluğumda forum gayet sıkıcı bir hal diye duydum geri döndüm hehhehehe

Bazı basketbolcular vardır allah onları basketbol oynasın diye yaratmıştır Bazı basketbolcular vardır yalnız fiziki anlamda bu sporu ihşa ederler sonradan kazanılan bir yetenek yoktur doğuştan gelen yeteneği geliştirenler vardır Şimdi Fatih SOLAK için siz ne derseniz deyin Fatih in galatasaraylılığına laf etmeyin Fatih yetenekleri sınırlı ama bunun tam aksine sahada yüreği dev bir adamdır kimseyi kimseyle kıyaslamam bu koçların işi eğer iş yürekse hırs sa takım için forma için yırtınmaksa işte bunlar Fatihte var

M DURAN

Deniz Baskın' Alıntı:
şu bir gerçek ki tanjevic murat özyer'den çok daha iyi bir koç fakat asıl mesele murat hocqanın tercih ettiği cemal'in bu sene ne oranda süre alacağıdır

Ya garip garip şeyler yazmayın. Tanjevic murat hoca dan iyiymiş.
Geçen seneki bütçeleri bir tart öyleyse...

Alperen Kaplan' Alıntı:
[quote="Deniz Baskın":2zzcmx4f]şu bir gerçek ki tanjevic murat özyer'den çok daha iyi bir koç fakat asıl mesele murat hocqanın tercih ettiği cemal'in bu sene ne oranda süre alacağıdır

Ya garip garip şeyler yazmayın. Tanjevic murat hoca dan iyiymiş.
Geçen seneki bütçeleri bir tart öyleyse...[/quote:2zzcmx4f]
şimdi bir gerçek var beni tanıyanlar ne kadar objektif bir insan olduğumu bilirler...
Tanjevic şu an olmasa bile Total de çok büyük bir hoca Avrupanın en iyi 5 hocasından biri...Murat hoca ise henüz kariyerinin başında...
ikisini kıyaslamak elmayla armutu kıyaslamaktır

Tanjevic > Murat Özyer :hi :ehue :ehue :hi

Manyak komik !!! :)

Neye göre Tanjevic daha iyi anlamadım ?

Murat Özyer takıma Tanjevic'ten daha mı kötü savunma yaptırıyor , daha mı kötü hücum ettiriyor .

Murat Özyer'in takımı gecen sene en iyi savunma takımıydı
Murat Özyer'in takımı hücumda 1 oyuncunun eline bakmıyordu takımı hücum edip takımca savunma yapıyordu . Güldürmeyin beni ne demek Tanjevic , Murat Özyer'den iyiymis .

O kadar malzemeyi Murat'ada ver o da takımı lig sampiyonu yapar , o kadar forma bir 12 Dev Adamı Murat'ada ver o da takıma 6 da 6 yaptırır . Bu kadar abartmaya gerek yok Tanjevic'i

MURAT ÖZYER > tanjevic

Umarım anlatabilmişimdir

Can Akan' Alıntı:
şimdi bir gerçek var beni tanıyanlar ne kadar objektif bir insan olduğumu bilirler...
Tanjevic şu an olmasa bile Total de çok büyük bir hoca Avrupanın en iyi 5 hocasından biri...Murat hoca ise henüz kariyerinin başında...
ikisini kıyaslamak elmayla armutu kıyaslamaktır

Can dediğine katılmakla beraber iki hocayı kıyaslarken totale bakmakta saçma bence.
Tanjevic,İtalya ve Yugoslavya'yı çalıştırırken başarılı dönemler geçirdi doğrudur özellikle Yugoslavya'da bir ekol yarattığı sölenebilir FAKAT Tanjeviç şu anda ne İtalya'daki nede Yugoslavya'daki Tanjeviç.
Taktik zekası zaten bize geldiği esnada sıfırı vurmuştu ve bizim milli takıma o eski yarattığı ekolu aşılamaya çalıştı ama daha önce dediğim gibi 'ekoller taklit edilice değil yaratılınca başarıya ulaşır.
Arkadaş bu son döneme kadar ısrar ettiği anlayıştan ne zamnki vazgeçti oynaması gereken oyucuları çağırdı ve oyunculara göre sistem kurdu ozaman başarılı oldu ama bu taktik veya kenar ekibinin bi başarısı değildir bunu söylerim rahatlıkla.Bu takımın başarısında Hidayet'in katkısı Tanjeviç'ten daha fazladır.
O yüzden Tanjeviç bence şuan Murat Hoca'dan çok daha iyi bir hoca değildir.Tek üstün yani ianılmaz tecrubesi.

İcinizde hatırlamayan varsa hatırlatayım .

Son Periyot programındada Kaan Kural , Murat Özyerin Tanjevicten daha iyi bir hoca olduğunu ve benim yukarıda söylediğim sözlerin benzerlerini söylemişti .

Fatih Hısım' Alıntı:
Cemal´in yaptigi her hareket faul, blok bile yapamiyor, serbest atis sokamiyor, bos smac kaciriyor filan. Fatih en azindan bazi seyleri cok iyi yapiyor. savunma ve blok isini mükemmel yapiyor. birebirde de bir cok cüsseli oyuncuyu disariya püskürtebiliyor. gecen sene misal fenerin bütün pivotlarini ezdi. Oguz a adim attirmadi. Hücum acisindan kisitli evet. ama en azindan bir hook atis, serbest atis yüzdesi var. aslinda daha fazlasi da varda heralde özgüveni azaldi. cünkü Fatih bizde 20 üstü dakkika oynarken orta mesafe sut soktugunu filan biliyorum ben. bu konuda Tanjevici kutluyorum gercekten. Fatih gibi bir silahi kullanmasini biliyor. bizim coachlar ders alsin bundan bence.

Ya cidden senin perspektifini anlarken zorlanıyorum.Fatih blok konusunda öyle üstad bir adam değildir ha her maç blok koyar ama onları koymak için fuzuli 3 fualda yapar bana kalırsa bu sağlıklı bir oyun ve yeteek değildir.
Şimdi neymiş Fatih hook atıyormu Allah rızası için bırakta atsın onu öyle zor bir atış değil inan bana heleki Fatihin kol uzunluğuna ve boya sahip bir adam için.
Cemal'a gelirsek o şu anda Türkiye'de en iyi hücum ribaundı toplayan adamlardan bir tanesi.Hızlı ve defansa sertlik getirebiliyor.Benim dikkatimi çeken Fatih'i savunup Cemal'in fual almasına laf edebilmen!
Ayrıca Cemal çok daha çabuk bir oyuncu özelikle Fatih'e kıyasla.Defansta Fatih sadece 5 numaradaki ağır adamları tutarken Cemal kısmen daha çabuk ve çoğunlukla şutu olan adamları tutuyor neticede fual yapması doğal.Cemal komple bir oyucumu'Kesinlikle HAYIR ama yaşı itibariyle topa hakimiyetiyle Fatih'ten çok daha fazla sabrı hak eden bir oyuncu.

Son olarak Fatih'i oynatabildiği için Tanjeviç'e tebrik etmişmişsin madem yarında Halil Ünere edersin.

Emin Doğanca' Alıntı:
İcinizde hatırlamayan varsa hatırlatayım .

Son Periyot programındada Kaan Kural , Murat Özyerin Tanjevicten daha iyi bir hoca olduğunu ve benim yukarıda söylediğim sözlerin benzerlerini söylemişti .
sen son periyot programına fazla takılma o programa Halil Üner konuk olduğu zaman Murat Kosova Kaan Kural İhsan Bayülken üçlüsü Halil Üner sanki dünyanın en iyi coachuymuş gibi konuştular.Hepsi Halil abi sen Türkiyenin en iyi coachlarından birisin Türkiyede 28 yıldır coachluk yapan yegane insansın senin tecrüben senin oyun mantaliten çok farklı...
Çukurovayla yaptıkların Mersine ilk canlı yayın arabası senin sayende geldi...

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
[quote="Fatih Hısım":2d03ao0t]Cemal´in yaptigi her hareket faul, blok bile yapamiyor, serbest atis sokamiyor, bos smac kaciriyor filan. Fatih en azindan bazi seyleri cok iyi yapiyor. savunma ve blok isini mükemmel yapiyor. birebirde de bir cok cüsseli oyuncuyu disariya püskürtebiliyor. gecen sene misal fenerin bütün pivotlarini ezdi. Oguz a adim attirmadi. Hücum acisindan kisitli evet. ama en azindan bir hook atis, serbest atis yüzdesi var. aslinda daha fazlasi da varda heralde özgüveni azaldi. cünkü Fatih bizde 20 üstü dakkika oynarken orta mesafe sut soktugunu filan biliyorum ben. bu konuda Tanjevici kutluyorum gercekten. Fatih gibi bir silahi kullanmasini biliyor. bizim coachlar ders alsin bundan bence.

Ya cidden senin perspektifini anlarken zorlanıyorum.Fatih blok konusunda öyle üstad bir adam değildir ha her maç blok koyar ama onları koymak için fuzuli 3 fualda yapar bana kalırsa bu sağlıklı bir oyun ve yeteek değildir.
Şimdi neymiş Fatih hook atıyormu Allah rızası için bırakta atsın onu öyle zor bir atış değil inan bana heleki Fatihin kol uzunluğuna ve boya sahip bir adam için.
Cemal'a gelirsek o şu anda Türkiye'de en iyi hücum ribaundı toplayan adamlardan bir tanesi.Hızlı ve defansa sertlik getirebiliyor.Benim dikkatimi çeken Fatih'i savunup Cemal'in fual almasına laf edebilmen!
Ayrıca Cemal çok daha çabuk bir oyuncu özelikle Fatih'e kıyasla.Defansta Fatih sadece 5 numaradaki ağır adamları tutarken Cemal kısmen daha çabuk ve çoğunlukla şutu olan adamları tutuyor neticede fual yapması doğal.Cemal komple bir oyucumu'Kesinlikle HAYIR ama yaşı itibariyle topa hakimiyetiyle Fatih'ten çok daha fazla sabrı hak eden bir oyuncu.

Son olarak Fatih'i oynatabildiği için Tanjeviç'e tebrik etmişmişsin madem yarında Halil Ünere edersin.[/quote:2d03ao0t]

Cemal neymiste haberimiz yokmus ya :) .. bunca yildir Galatasarayda oynuyor ama senin bu dediklerinden birini bile yaparken görmedim daha .. ama Fatih'in gectigimiz sezon dişinda ondan önceki sene takima nasil katkı verdiğini hatırlatırım .. ozaman da Cemal kadrodaydi ama neredeyse oyuna hic giremiyordu .. hoca kac yildir bu Cemal'de hic mi ışık görmedi ki oynatmıyor aceba ... ayrıca şunuda söylemeliyimki Fatih'in büyük maçlardaki performansı küçük maçlara göre çok daha iyi oluyor herzaman ...

Emin Doğanca' Alıntı:
Tanjevic > Murat Özyer :hi :ehue :ehue :hi

Murat Özyer takıma Tanjevic'ten daha mı kötü savunma yaptırıyor , daha mı kötü hücum ettiriyor .

Murat Özyer'in takımı hücumda 1 oyuncunun eline bakmıyordu takımı hücum edip takımca savunma yapıyordu . Güldürmeyin beni ne demek Tanjevic , Murat Özyer'den iyiymis .

O kadar malzemeyi Murat'ada ver o da takımı lig sampiyonu yapar , o kadar forma bir 12 Dev Adamı Murat'ada ver o da takıma 6 da 6 yaptırır . Bu kadar abartmaya gerek yok Tanjevic'i

MURAT ÖZYER > tanjevic

Umarım anlatabilmişimdir

ya fanatikliği birakip biraz objektif olmak lazım ... bende sana sorarım ... Neye göre Murat Hoca Tanjevic'ten iyi ? Murat Özyer'in takimi en iyi savunma takımı diyorsun ama sonucta şampiyon FB oldu ... Yoksa sen Savunması daha iyi olan bir takımı Şampiyon bir takıma mı tercih edersin .. öyleyse diyecek bir seyim yok ... bu arada Tanjevic ismiyle Murat Özyer ismini sadece Türkiye sinirlari icerisinde karsilastirabilirsin ... Türkiye sinirlarindan disari ciktiginda böyle bir karsilastirma yaparsan sana ancak gülerler...

Çağlar Özbek' Alıntı:
Cemal neymiste haberimiz yokmus ya :) .. bunca yildir Galatasarayda oynuyor ama senin bu dediklerinden birini bile yaparken görmedim daha .. ama Fatih'in gectigimiz sezon dişinda ondan önceki sene takima nasil katkı verdiğini hatırlatırım .. ozaman da Cemal kadrodaydi ama neredeyse oyuna hic giremiyordu .. hoca kac yildir bu Cemal'de hic mi ışık görmedi ki oynatmıyor aceba ... ayrıca şunuda söylemeliyimki Fatih'in büyük maçlardaki performansı küçük maçlara göre çok daha iyi oluyor herzaman ...

Haberinin olmaması normal basket görüşü bu herkesin iyi oluyor tabi.Ben yılda 4-5 maç oynicak diye Fatih'i takımda falan tutmam.
He hoca hiç mi ışık görmedi dedin ya sana hatırlatmak isterim kim bu takımdan gönderilmiş kim takımda kalmış bir bak.
Bundan önce Fatih'in verdiği katkıya takılmamanı öneririm zira ozaman çok fazla süre alıyordu eşek olsa katkı yapardı tabi o katkıda ne kadar işlevsel oda soru işareti ama neyse.
Cemal'in Fatih'ten çok daha potansiyelli olduğunu basketten anlayan herkez görebilir ama ben bunu daha öncede dedim eksikleri mevcut Cemal'in ve bunları kapamısı lazım bundan önce bunu yapmayarak Fatih'in altında kaldı.

Çağlar Özbek' Alıntı:
[quote="Emin Doğanca":3vuwyd5m]Tanjevic > Murat Özyer :hi :ehue :ehue :hi

MURAT ÖZYER > tanjevic

Umarım anlatabilmişimdir

ya fanatikliği birakip biraz objektif olmak lazım ... bende sana sorarım ... Neye göre Murat Hoca Tanjevic'ten iyi ? Murat Özyer'in takimi en iyi savunma takımı diyorsun ama sonucta şampiyon FB oldu ... Yoksa sen Savunması daha iyi olan bir takımı Şampiyon bir takıma mı tercih edersin .. öyleyse diyecek bir seyim yok ... bu arada Tanjevic ismiyle Murat Özyer ismini sadece Türkiye sinirlari icerisinde karsilastirabilirsin ... Türkiye sinirlarindan disari ciktiginda böyle bir karsilastirma yaparsan sana ancak gülerler...[/quote:3vuwyd5m]
FB nin sampiyon olmasında Tanjevic'in katkısı %10 u asmaz . Coğu Solomonun payıdır . Şimdi sen diyorsunki Fener sampiyon oldu . E kardesim ben deminden beri demiyormuyum malzeme bol diye . Sen o kadar malzemeyi bana ver bende takımı güle oynaya sampiyon yaparım .

Neye göre Murat Hoca Tanjevic'ten iyi

İlk olarak oyuncuların yaptığı en ufak bir hatada Tanjevic yırtınırken Murat hoca baba sevkatiyle oyuncusunu tesselli ediyor .
2 ) Murat hoca , Tanjevic gibi iyi giden oyunu kötülestirmiyor . Bunu yapana kadar 1 ton sacmalıyor . Ayrıca Tanjevic bunu elemelerdede yaptı ve İstanbuldaki Fransa macı , 20 ye 25 e gidecekken 12 bitti . Bunun nedeni nedir sende ?

Belki daha fazla nedeni vardır ama benim aklıma gelen bunlar .

Ben kendi takımına doğruyu bulayım derken 1 ton zarar veren hocaya Murat Hoca'dan daha iyi diyemem!!

Tanjevic iyi bir koc ama cok üst düzey bir koc değil bana göre . Sadece COK SANSLI . Neden ; eleman bol ..

10 kerede 100 kerede 1000 kerede 10000 kerede 100000 kerede hatta 1 000 000 kerede yazarım MURAT ÖZYER > tanjevic

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...