2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oyun kurucu lazım.Eğer Alınmazsa bütün yıl binlerce kez burada taraftar bunu yazacaktır ve sık sık eksikliği hissedilecektir.OYUN KURUCU LAZIM.

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Erdal harcama ile alakası yok. Verdikleri katkı için teşekkürler. Özellikle Hite ve Gaines'e. Sonuçta bize bir sezon boyunca ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak oynadılar. Dee taraftarı çok heyecanlandırdı. Belki performansı alt seviyede kaldı. Ancak taraftar onu sevdi... Onlara teşekkür etmek gereklidir. Fakat onların yerine Graves, Zizic, Gurovic, Milojevic geliyorsa bu bizim ne kadar üstü hedeflediğimizi gösterir. Şimdi burada Gaines ile Zizic'i karşılaştırmayalım. Veya Milojevic'i... Zizic de Milojevic de basketbol bilgisi, yetenekleri ve Avrupa'daki önemi olarak kat kat üstün oyuncular. Gaines Badalona'da rol oyuncusu olurken Zizic Barca, Pana, Olimpiyakos gibi takımlarda oynuyordu(Badalona çok iyi bir takımdır. Ama büyüklük bakımından söyledim). Milojevic Avrupa'da önemli bir uzun. Euroleauge MVP'likleri var...
Şimdi ben bu durumda giden Gaines'e mi üzüleyim
iyi güzelde,Zizic geldikten sonra Dejan gereklimiydi?onu alacağımıza atletik,blokçu rebondçu bi NBA'li almalıydık[kim mesela diyenler oyuncu veritabanına] Zizic-Gaines'de fena bir ikili olmazdı.hem kısada olmazdı Gaines 2.06 Zizic 2.07.sözün özü gerek yokdu Dejan'a.

Erdal bizim Gaines'in boyu 2.06 falan değildi... O bence bir şişirme. Gaines pozisyonu için undersize kalabilen bir oyuncuydu. Milo'nun boyu belki 2.00 metre fakat onun undersize kalma gibi bir durumu olmaz. Çünkü bir pivotu bile alı arkasına potaya kadar sürükler. Tabi bunun yanında yüksek oyun bilgisi ve zekası da var. Bence herşey yerli rotasyonun darlığında bitiyor. Guard pozisyonu alacağımız Krerm Tunçeri ile MS transferine gerek kalmaz. Bir yabancı kontenjanı artardı. Bunu da uzun atlayan zıplayan undersize kalmayacak, savunmacı bir 5 numara ile eksikleri kapatabilirdik. Fakat işte o yerli rotasyondaki sıkıntı bizi çok zor duruma düşürdü...

Gaines'i ilk geldiği günden beri destekleyen biri olarak bile NBA e gitmesine şaşırdım açıkçası. Bir de başarılı olursa daha da şaşırırım.
Bir yandan da sevinirim. Forması değerlenir :)

Litvanya medyasında çıkan haberlere göre sezon başında beri yaşadığı finansal sorunlar nedeniyle gündeme gelen Zalgiris'te Marcus Brown ve W.Deane'nin takımdan ayrılmaya karar vermişler. İki oyuncunun da menajeri olan Craig McKenzie iki oyuncununda Litvanya'da basketbol oynamaktan mutlu olduklarını ama bu durumdan rahatsızlık duyduklarını açıklamış.

arkadaşlar bence marshallın yerine w.deane transferi gerçekleşirse takımımızda çok şey değişebilir diye düşünüyorum

willie deane iyi bir seçim olur bu ölü sezonda. Murat Hoca fantazi yapıp 35 lik skorer guard Browndan point guard çıkarmaya kalkmazsa

Fenerbahçe Ülker'in eski oyuncusu Willie Solomon, takımı Toronto Raptors'ın Cleveland Cavaliers'ı 104-84 mağlup ettiği maçta 17 sayıyla sahanın en skorer ismi oldu.
Fenerbahçe Ülker'in eski oyuncusu Willie Solomon 17 sayı ? 4 asist ? 3 ribaunt ? 2 top çalmayla karşılaşmayı tamamlayarak sahanın en skorer ismi olurken, 6 top kaybıyla da sahanın en fazla top kaybı yapan oyuncusu olmaktan kurtulamadı.

Oyun kurucu lazım bu takıma...Murat Hoca gör Stricklandı artık.Takımı yönetemiyor...

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Erdal bizim Gaines'in boyu 2.06 falan değildi... O bence bir şişirme. Gaines pozisyonu için undersize kalabilen bir oyuncuydu. Milo'nun boyu belki 2.00 metre fakat onun undersize kalma gibi bir durumu olmaz. Çünkü bir pivotu bile alı arkasına potaya kadar sürükler. Tabi bunun yanında yüksek oyun bilgisi ve zekası da var. Bence herşey yerli rotasyonun darlığında bitiyor. Guard pozisyonu alacağımız Krerm Tunçeri ile MS transferine gerek kalmaz. Bir yabancı kontenjanı artardı. Bunu da uzun atlayan zıplayan undersize kalmayacak, savunmacı bir 5 numara ile eksikleri kapatabilirdik. Fakat işte o yerli rotasyondaki sıkıntı bizi çok zor duruma düşürdü...
ben "NBA.COM"un yalancısıyım.6,9 feet ne demek?2.06 cm demek.bunca zaman bizi 2.02 diye uyutmuşlar.

Erdal uyutulan varsa o sensin. Maçlara gelmedin herhalde hiç. Gelseydin Cenk'le yada Erdem'le yanyana görseydin anlardın. Tabi onları da 2m diye yutturmadılırsa gerçek boyları 206 iken :)

gaines hakikaten kısa ama nba.coım'a biüle 6,9u yutturduysa helal olsun yani yürrü be gaines :p

strickland yerine marc dickel bile olsa işler çok farkederdi

Ya takımın iyi durumda olmadığının bende farkındayım ve bende çok rahatsızım kupadaki durumdan.Ama tüm olanların suçlusu özyer değildir diye düşünüyorum.murat özyer istifa diyeceğimize 1 numaraya transfer ihtiyacımızın olduğunu haykıralım daha iyi olur.

Mustafa Abi ve Soner'i takıma uygun buluyorum. Hele Mustafa'nın ayrılacağı kesin. Mutlaka adım atılmalı. Bize savunma yapan bir dış oyuncu lazım.

Marshall gönderilecekse yerine Frank Williams'ın gelmesinde yarar var . Videolarını izlediğim kadarıyla olağan üstü bir oyuncu .Şutuyla , pasörlüğüyle ve son saniyeleri oynama becerisiyle bu takıma yararlı olur . Sizlerin Marshall'dan beklentilerinizi Williams karsılayabilir . Murat Hocamız bu forumu takip ediyorsa kendisine bu ismi şiddetle tavsiye ediyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...