2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hala malik ve fitch diyoruz artık bunlar geçti ve bence şuan bizim bu iki oyuncuya ihtiyacımız yok avrupa'da bunları 10'a katlayacak daha iyi ve kaliteli oyuncular var artık hedeflerimiz farklı artık büyük düşünme vakti bence ikisi ne kadar kaliteli olursa olsun sadece kendilerine oynayan oyuncular,Artık hedef eurolig kalitesinde takım kurmak, tek bi adamın etrafına takımı toplamak değil.

Bence Nicholas alınacak çok iyi bir skorer olru fakat bu çok zor. Ayrıca birçok kişi tarafından(ben dahil) istenen Lavrinovic'in gelmesi de çok zor. Marcus Brown bencede bizim ilk tercihimiz olmamalı. Delonte konusunda ise gerçekten üstün meziyetleri olan bir oyuncu. Eğer dizginlenebilirse çok iyi işler yapar...

delonte holland alınırsa çok faydalı olur ama disiplinsiz olduğu konsunda onu kıvama getirmek coach a düşüyor
ayrıca önerdiğim isimlerin dışında allan ray gary neal da çok faydalı olabilir
gerald fitchin apodaca dan falanda çok yetenekli olduğunu düşünüyorum o da cantu da play offlarda mücadele ediyor normal sezonu 28 dakika ortalama 16.5 sayı ortalamasıyla kapatmış en fazla benetton a karşı 29 sayı atmış %49 2 sayı %36 3 sayı istatistikleriyle oynamış %77 serbest atış
malik dixon ı istememin sebebi ise onun tecrübesinden ve deliciliğinden faydalanmak zor anlarda topu eline vermek için ondan damir mrsic gibi az süre oynatarak katkı alırız malum 1975 li
malik dixon bu sezonu 19 dakika ortalamayla 9.7 sayı ile tamamlamış hapoel holonda
dixonda her zamanki gibi çok yüzdeli atmış % 62 2 sayı % 46 3 sayı ve % 88 serbest atış ortalamasıyla oynamış
carl english ise bizim aradığımız beyaz amerikalı
26 dakika ortalamayla % 46 2 sayı % 38 3lük %79 serbest atış istatistikleriyle 15.2 sayı ortalamayla oynamış

Murat Şimşek' Alıntı:
Hala malik ve fitch diyoruz artık bunlar geçti ve bence şuan bizim bu iki oyuncuya ihtiyacımız yok avrupa'da bunları 10'a katlayacak daha iyi ve kaliteli oyuncular var artık hedeflerimiz farklı artık büyük düşünme vakti bence ikisi ne kadar kaliteli olursa olsun sadece kendilerine oynayan oyuncular,Artık hedef eurolig kalitesinde takım kurmak, tek bi adamın etrafına takımı toplamak değil.
malik ve fitchten kaliteli oyuncu avrupada çok fazla oyuncu yok olanlarıda gs a getiremezsin getirsende mayasının tutacağı belli değil şu an şu ligdeki hiçbir dış oyuncu malik ten ve fitchten kaliteli değil
önemli olan o oyuncuları kullanmasını bilmek ve iyi oyuncu seçmek
ligden düşen beykozun sg si anthony lamar roberson da bizim hite tan ve bu ligdeki bir çok oyuncudan daha kaliteli önemli olan iyi oyuncuyu bulup onu oynatabilmektir

Roberson iyi oyuncu ama Hite tan iyi oldugunu düşünmüyorum , Hite ondan daha komple bir oyuncu şutu en az onun kadar iyi , daha atlet , daha iyi savunmacı ama Hite ın en önemligi eksigi bazen penetre ederken yaptıgı top kayıplari buda topu çok iyi sektirememsinden kaynaklanıyor ama bu özelligini geliştirse bence müthiş bir oyuncu olur , bu eksikligne ragmen süre aldıgı her maçta takıma sırtladı özellikle Uleb de .

hite komple oyuncu ama her şeyi azar azar yapıyor skor bakımından sorumluluk alabilecek patlayıcı özellikşeri sınırlı ve gs takımının skoreri olabilecek kapasiteye sahip değil winner değil ama kesinlikle faydalı ve takım oyuncusu.anthony roberson konusunda sana hak veririm ama kesinlikle gerald fitch carl english delonte holland allan ray hite a oranla skor açısından sorumluluk alabilecek oyuncular winner oyuncular gerçek skorerler
3 numara için julius hodge de düşünülebilir ama maliyeti yüksektir
malik dixon da skorun kendi üstüne kalmadığı takımlarda 15 16 sayı 7 8 asist ortalamalarını çok rahat yakalayabilecek gerçek bir pg ve asist özelliğide çok kuvvetli bana kalırsa herkesin taptığı el aminden daha iyi bir oyuncu ve gerçek bir winner bu sene dee yerine bu takımın pg si olsaydı kupayı malik dixon kalrdırırdı ve şampiyon olurduk

Hite ın Fitch veye Holland kadar skorer olmadıgı dogru ama Hite ın Avrupada ilk senesi oldugunuda unutmamak gerekir , bence skorerlik özelligde olan bir oyuncu Uleb de gösterdi buna zaten , Ray ise benim çok begendigim bir oyuncu hem takım içinde kalıp skorer olabilen bir oyuncu gerekirse guard da oynayabilir Ray de Hite gibi Avrupada ilk senesi oldgundan zorlandı biraz esasında , ben Hite ın kalmasını istiyorum ama giderse Ray oraya çok iyi olur .

point guard olarak Taurean Green nbdl de oynuyor normal sezonu 17.3 sayı 6.9 asist 4.6 ribaund ortalamalarıyla tamamlamış %38 2lik %47 3lük % 85 serbest atış istatistikleriyle oynuyor bence faydalı olur 22 yaşında 180 boyunda
yine pg olarak david bailey düşünülebilir oda 15.4 sayı 5.6 asist 3.5 ribaund ortalamarıyla oynamış nbdl de 1.73 boyunda fizik dezavantajı yaşayabilir 26 yaşında

hite ın iyi oyuncu olduğu konusunda hemfikiriz geleceğide çok parlak
ama bize artık kapasitesini tam kullanan oyuncu lazım ona bakılırsa dee de çok yetenekli ama yeteneğinin yüzde yüzünü kullanamıyor o yüzden malik fitch delonte holland carl english allan ray gibi oyuncuların alınmasından yanayım
bazı arkadaşlar fitchin büyük hedefleri olan takımların oyuncusu olmadığını söylemiş buna katılmak demek hayata dar bir açıdan bakmak demektir tamam katılıyorum fitch nba oyuncusu değil bunu anlamalı kaprislerini bir kenara bırakmalı ama fitcah avrupanın her takımında oynayabilecek yetenektedir cska maccabi dahil.yeterki onu oynatmasını bilen bir coach takımda olsun

Macabi cska da peşinden koşuyodu zaten fitch in ,hatta cska fitch için yıllık 4 milyon dolları gözden çıkarmış langdon ı da yedeğe çekecekmiş hatta rus yapıp milli takımdaki iki numara açığınıda kapatacaklarmış...Zaten şu avrupa'da bi biz akıllıyız ya milletlerin scoutları göremiyo nekadar mütşih bi oyuncu olduğunu fakat biz farkediyoruz.

Fitch gitti hemen hemen heryerde 15-16 sayı ortalamsaı tutturur fakat bu ancak onun kisişel rakamlarına fayda sağlar bizdeki sezonun hatırlayın sadece kendine oynayan takım içinde çok ciddi sorunlar çıkaran(Herkez biliyo çıkan söylentileri)bi oyuncu.Artık bize takım içindeki huzuru bozmayacak en kritik dakikarlada sayı bulabilecek oyuncu lazım benm favorim carl english...

PG içinse ilk tercihim kerem tunçeri ama gönlüm pepe sanchez diyo guard ikilimiz Cücü ve Pepe :)

şu fitch ve malik sevdasından vazgeçelim artık.İzmir tv deki haberde hosley nba için şansını aramaya gitcekmiş bu sene.rusyadan falan da teklifler varmış.Sean marshall için ise italyan takımları devredeymiş.İkiside şuan itibariyle takımdan ayrılmış
Asım
Ersin
polat
kaya
kerem tunceri gibi isimlerden 3 ünü alsak süper olur

bu arada serkan cidden iyi fb lidir gelsin istemem o da istemez gerçi :p

arkadaşlar size önerim macej lampe'yi izlemeniş.hem forumda rus ligi'ni takip eden arkadaşlarımızda mevcut.onlar gereken bilgiyi verecektir.ayrıca gelmesi düşük bir ihtimal ama ben tau'da ki pete mickeal'i çok beğeniyorum.gregory tarzındaki oyuncuların en üst seviyedeki ismi bence mickeal.

Timur Saglam' Alıntı:
Owens Gaines ve Hite kalmalı,

Cuneyt Washington
Tufan Hite
Cenk Erdem
Owens Gaines
Huseyin Salyers

Owens yerine Salyers 'ı dört numarada oynatsakta daha fizikli bir beş numara alsak daha iyi olmaz mı ? tabi vara

İlk önce hoca konusu netleşmeli, daha sonra transferlere konsantre olabiliriz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...