2008-2009 Transfer Sezonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
daha önce forumda transfer edilmesi istenen oyunculardan deshaun wood da oktay mahmudinin takımı benetton trevisoya transfer olmuş.onuda kaçırdık geçen sene 18 sayı ortalamyla oynamış
biraz daha beklersek piyasada oyuncu kalmyacak yine transferde nba gelişme liginden oyuncular seçilecek böyle giderse

Hüseyin Karaçil' Alıntı:
fb nin yeni transferi green e helal olsun valla.adam en son yapacağı mesleği seçmiş.

yapma ya green bence çok iyi bir basketbolcu.boyu kısa olmasına ragmen çok iyi bir guard.türkiyedeki all starda harika oynamıştı. zaten geneldede süperdi. belki solomon la kıyaslanamaz ama yapacagı en son meslek demek yanlış olur

Samet Kandemir' Alıntı:
[quote="Hüseyin Karaçil":21hx3dek]fb nin yeni transferi green e helal olsun valla.adam en son yapacağı mesleği seçmiş.

yapma ya green bence çok iyi bir basketbolcu.boyu kısa olmasına ragmen çok iyi bir guard.türkiyedeki all starda harika oynamıştı. zaten geneldede süperdi. belki solomon la kıyaslanamaz ama yapacagı en son meslek demek yanlış olur[/quote:21hx3dek]
Asıl Fb Solomon'un yerine alınabilecek en kötü oyuncuyu aldı bence iyide yaptı :)

Birleşme fikri sezon bitmeden once gundeme alınmıstır. Eğer birleşme olursa gelecek oyuncular ve koç belirlenmiştir diye dusunuyorum. Erman Kunterle oturup takımı konusmuslardır. Birleşme, Euroleague 10m$ lık butce olması durumunda yapılacaklar belirlenmiştir. Erman Kunter'in de onayı alınarak bazı yabancılarla on anlaşmalar yapılmıştır diye dusunuyorum. Her şey bu sponsorluk ya da birleşme olayının sonucuna baglı olarak gelişecektir. 2-3 farklı senaryo hazırlanmıştır. Butçe buyuklukleri ve hedeflere gore... Umarım boyledir...

A.Dedehayır'ın şampiyonluk kutlamalrında ustune basa basa iddialı olacaklarını vurgulamasının arkası doludur diye dusunuyorum. En kotu senaryo, Telekom'la sponsorluk anlaşması bile yapılamadı, Ulkerle kaldık. Yine de bazı hamleler yapacagımız dusunuyorum. Kaya ve iyi 4 yabancı oyuncu alınır. Zaten Carrusca'nın Ulkere'e geri verilmesi, Murat Ozyer'le yolların ayrılmak istenmesi biraz da bu Ulker kabugunu yırtma, donusturme cabasının sonucları... Kararlı gozukuyorlar ve geri adım atacaklarını sanmıyorum. Dusunemedik, istedigimiz seyler gercekleşmedi diyeceklerini sanmıyorum.

Samet Kandemir' Alıntı:
[quote="Hüseyin Karaçil":10b6ycku]fb nin yeni transferi green e helal olsun valla.adam en son yapacağı mesleği seçmiş.

yapma ya green bence çok iyi bir basketbolcu.boyu kısa olmasına ragmen çok iyi bir guard.türkiyedeki all starda harika oynamıştı. zaten geneldede süperdi. belki solomon la kıyaslanamaz ama yapacagı en son meslek demek yanlış olur[/quote:10b6ycku]

evet.green zaten çok iyi bi oyuncu.ben yapacağı en son meslek derken boy anlamında demiştim.anlarsın ya :) 1.65

Timur Saglam' Alıntı:
Birleşme fikri sezon bitmeden once gundeme alınmıstır. Eğer birleşme olursa gelecek oyuncular ve koç belirlenmiştir diye dusunuyorum. Erman Kunterle oturup takımı konusmuslardır. Birleşme, Euroleague 10m$ lık butce olması durumunda yapılacaklar belirlenmiştir. Erman Kunter'in de onayı alınarak bazı yabancılarla on anlaşmalar yapılmıştır diye dusunuyorum. Her şey bu sponsorluk ya da birleşme olayının sonucuna baglı olarak gelişecektir. 2-3 farklı senaryo hazırlanmıştır. Butçe buyuklukleri ve hedeflere gore... Umarım boyledir...

A.Dedehayır'ın şampiyonluk kutlamalrında ustune basa basa iddialı olacaklarını vurgulamasının arkası doludur diye dusunuyorum. En kotu senaryo, Telekom'la sponsorluk anlaşması bile yapılamadı, Ulkerle kaldık. Yine de bazı hamleler yapacagımız dusunuyorum. Kaya ve iyi 4 yabancı oyuncu alınır. Zaten Carrusca'nın Ulkere'e geri verilmesi, Murat Ozyer'le yolların ayrılmak istenmesi biraz da bu Ulker kabugunu yırtma, donusturme cabasının sonucları... Kararlı gozukuyorlar ve geri adım atacaklarını sanmıyorum. Dusunemedik, istedigimiz seyler gercekleşmedi diyeceklerini sanmıyorum.
umarım dediğin gibidir timur abi,böyle olursa süper olur bizim için herşey..

Temmuz ayına gircez ve biz daha koç kim olcak yada Türk Telekom ile birleşecekmiyiz onu konuşuyoruz.Tüm oyuncularda başka kulüplere imza atıyor bu arada.Bakalım daha ne kadar bekleyeceğiz.Ama bu gidiş iyi değil Haziran'In başından beri söylüyorum bu gidiş iyi değil !!!

Geçen sene Kaya Galatasaray'lı olduğu için bize karşı kötü oynamış olabilir mi ?
Geçen sene bize karşı oynadığı ilk maçta 4 ikinci maçta 5 sayı atmış :)

kaya'nın G.saray lı olduğunu birkaç sene önce önemli bir futbol maçından önce yapılan röportajdan hatırlıyorum.koyu G.Saraylı olduğunu söylemişti.o yüzden gelmesini çok istiyorum.zaten piyasada alınabilecek kalburüstü tek yerli oyuncuda o kaldı.inşallah transfer kısa zamanda gerçekleşir.(bu arada efesli kerem gönlüm de koyu G.saraylı) :)

Muratcan ve Haluk'un ayrılmasından sonra bile Telekom'da 1 fazla oyuncu var gecen sene Alpella'ya ciddi bir bonservis odeyip aldıkları ve sonrasında Beykoz'a kiraladıkları Caner Oner. Gecen sezonu kotu gecirdi acıkcası. İstatistikleri hiç onemli degil, ozellikle oyuna giremeyişi (mental kopuşları) yanlış şut ve dribling tercihleri, basketbol bilgisi hakkında supheler yarattı. Ustune koyamadı. Telekom'un rotasyonuna dahil edecegini sanmam.

Bizde hala bir kişilik yer var, kiralayabiliriz. Tutarsa diye... Denenebilir, Tufan dısında performansından emin oldugumuz ve istikrarlı oynayan dıs oyuncumuz yok. (2 ve 3 numara için soyluyorum) Kim iyiyse sureyi o alır...

Eger butcemiz artacaksa ve hedef büyümüşse yerli bir guard alıp 2 ve 3 numaraya yabancı almalıyız. Oyun kuruculuk yetenegi acısından Kerem Tunçeri'den daha iyi olduguna inandıgım, Benetton'da yeterli sureleri alamayan, Engin Atsur alınmalı ya da kiralanmalıdır. Skorer olmasa da (iyi sutordur ama) muthiş bir oyun zekasına sahiptir.

Asıl onemlisi, Cuneyt Tufan ve 2 yabancılı dar dıs oyuncu rotasyonumuzu genişleterek bizi cok rahatlatacaktır. 2 ve 3 numaraya yabancı almak, hem hucum hem de savunma potansiyelimizi arttırır.

Arkadaşlar bu sene uleb cup ta bize karşı oynayan biri vardı zannedersem Belçika takımındaydı gözlükleri vardı her 2 maçtada bizi yenmişler süper oynamıltı adını çıkaramadım transfer edilemezmi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...