2011/2012 Sezonu İçin Transfer Dönemi

Gelmez denilen oyuncular gelir. Yeterki iyi teklifler yapılsın. Açık söylüyorum Taurasi'ye 1 milyonun üzerine para vermek yerine O paranın önemli bir kısmı ile Birsel'i alabilirdik "Teklif" olmadan oyuncu ben size gelmek istiyorum demez tabi. Sonuçta bunlar profosyonel oyuncular. Taurasi gitti rakip Angel'i aldı yeri dolduruluyor onların bir şekilde. Ancak Birsel'in olmadığı bir FB büyük güç kaybetmiş olacaktı.
Diğer yandan Kişilik vs beni ilgilendirmiyor ama Nilay, Işıl'dan çok daha iyi bir oyuncu.
FB maçı tabiki Işıl olduğundan kaybedilmedi. Ama biz takımı iyi yöneten yeri geldiğinde bir kaç üçlük atabilecek bir guardı hak ediyoruz. Ceyhun Hoca tabiki baş sorumlu 2 yıl oldu takım bir arpa boyu yol alamadı aksine hayal ötesi kadrolara rağmen skandal sonuçlar aldı.

Fowles i sadece hayal kurduklarında yazıyorlar.Ayrıca Bahar'ıda gözlerine kestirmişler hatta bazıları iki yıllık anlaştık diyorlar Tuğba palazoğluy la birlikte.Umarım takımımız bu yerli kıtlığında hata yapıp elindeki yerlileri kaptırmaz.Onlarda farkındalar esmeral ve nevriye bitik tek üst düzeyde faydalandıkları birsel var elleirnde bu yüzden yeni bir iskelet oluşturma peşindeler bizim Fb maçları sonrası kaosa girmemizi fırsat olarak görüyorlar ve oyuncu koparma peşindeler.

Ben yukarıda belirttim düşüncelerimi yapılacaklar belli. Ben bile bir şeyler düşünüp yazıyorum takımım için yöneticilerde düşünmeli. Hiç düşünemiyorlarsa burda yazılanlara baksınlar. Bahar daha 24 yaşında gelişime açık bir oyuncu. Fakat bu koçla bu ortamda olmaz. Gitmemeli eğer giderse burdan yönetime çok ağır saydırırım. Sühan Cem bey belliki takımla irtibat halinde bize Baharın kalıp kalmıyacağı hakkınnda bilgi verebilir.

Haklısın onlarında yerli kalitesi düşüyor. Yaşını alamış ağırlaşmış bir nevriye var ellerinde ciddi de bir sakatlık proplemi var. Aynı şekilde 32 yaşına gelmiş ve geriye giden bir esmeral var. Görünen köy kılavuz istemiyor. Ne halde oldukları bu sezon belli. Tuğba ile 2 yıllık anlaşmışlar anca rotasyon oyuncusu olur ki 80 doğumlu o da 32 yaşında. Ellerinde bir Birsel kaldı. Keşke bizde oynasaydı.

Sınırsız bütçem varsa en azından şu her maç başımıza bela olan Birsel'e iyi bir teklif yapar rakip takımdan onu kopartmaya çalışırım. Birsel olmadı diyelim herhangi bir guard nilay-özge-gizem bunlardan birisini alırdım. Şu fb maçlarında Işıl'dan çok daha iyi oynayacaklarına eminim.

Birseli Fenenerden almak, olmadı Nilay (3-0 süpürüldüğümüz iki sezon öncesini unuttunuz galiba), son anda ligde kalan TED' in oyuncusu 18 yaşında Özge Yavaş ve Kayseride tutunamayıp yine TED'e gönderilen Gizem.

Şakamı yapıyorsunuz ciddimisiniz?

Saygılar.

Kesinleşen pek bir şey yok aslında transferlerde , ama yazılanlara bakılınca pek içi açılmıyor insanın.
bir kere kesinlikle dee, alba ve fowles kalmalı. diğer avrupalı çok iyi bir 4 numara olmalı ( mesela gruda ) ayrıca avrupa için iyi 1 numara ve iyi bir 5 numara olmalı. ama esas fark yaratacak olan devşirme oyuncu olacak , eğer hollingsworth devşirlip milli takımda oynatılacaksa kesinlike bu oyuncu alınmalı . hem avrupada hem türkiyede yerli oyuncu statüsünde olur.
elde fowles varken wauters ,elde alba ve dee varken moore transferleri hiç mantıklı gelmiyor. ama esas hem fowles hem dee gidiyorsa yandı gülüm keten helva.
yerli oyuculardan bahar ve ışılda ( ki bu sene bende hiç beyenmiyorum ) kalmalı .

Daha önce de dediğim gibi Işıl sezon sonu gidiyor. Seneye bu denilen guardları göreceğiz. Nilaydan bu saatten sonra bişi olmaz. Bahar ile FB dedikoduları evet var. FB'nin Bahar'a teklif ettiği/edeceği de net konuşuluyor. Ama Bahar, GS -istemiyoruz seni- demediği sürece GS'da kalacaktır. Tuğba için FB ile 2 yıllık anlaştı olayını ben de duydum hatta buraya da yazdım. Ama öyle bir şey olmadığını da öğrendim. Bilmiyorum transfer olayları suya yazılan yazı gibi. Her an her yere yazılabiliyor oyuncular. Bir çoğunda da oyuncuların haberi bile olmuyor. Sorduğumuzda "aa öylemiymiş" veya "evet öyle diyorlarmış" dedikleri de çok oluyor.

Hollingsworth için UMMC ile anlaştığı söyleniyor. Türk milli takımının pasaportunu kullanıp Rusya'da oynayacak böylece daha fazla para kazanacak. Açıkcası ben TBF'nin menajerlik parası aldığını bile düşünüyorum bundan Hollingsworth amerikalı olsa o kadar parayı vermez Ruslar. Ki bize Prince olayında zorluk çıkarıyorlarsa bizim buna müsaade etmememiz lazımdı. En azından sözleşmeye Türkiye liglerine katkı verecek diye bir madde eklenseydi. Yazık gerçekten.

Maya Moore bir Taurasi değil bir Agustus hiç değil...
Agustus zaten uzattı, Taurside giderse, başka kim var çok bilinmeyenli kız basket denklemi..

Bahar'ın kalması lazım tabiki kesinlikle. Işıl'ı GS den çok seven arkadaşlara da bu kadar seviyorsanız kalsın ama hak ettiği parayı verelim ona. Ama Işıl'ın yanına mutlaka yerli bir guard düşünülmeli. Diğer yandan devşirme oyuncu olarak Hollingsworth mutlaka kadroya katılmalı. Zaten yerli kadroda rakibe göre bir adım gerideyiz yapılacak yanlış hamlelerle 2 adım geriye düşmeyelim.
Taurasi'nin kalmasını bende çok istiyorum ancak son fb maçında çok isteksiz gördüm onu bildiğim Taurasi hırsı hiç yoktu sanki takımdan ayrılacakmış gibi geldi bana da! Maya Moore iyi bir oyuncu ama takım oyununa yatkın daha iyi bir oyuncu olabilirdi sanki.
Tek güvencem iyi transferler yapacağız diyen yönetimde. Ama uzay kadrosu da kursak Ceyhun Hoca ile şampiyon olamayız bu gerçeği de görmek lazım. İLK iş Ceyhun hocanın görevden alınması zaten sözleşmesi de bitmiş.

Ann Wauters kesin gibi, Maya Moore ile olumlu yada olumsuz bir gelişme yok. Diana büyük ihtimal gider.

Asıl düşünülmesi gereken konu Işılın gidişi. Onun yerine kim olsa daha iyi oynar hayali dünyasında yaşamaya gerek yok. Onun yerini alabilecek bir tek oyuncu var onuda Fener bırakmayacağına göre mutlaka bir yabancı almak lazım oraya. Bu durumda Sylvia, Ann Wauters ve Alba da varken bir yabancı oyun kurucu da almak zaten Maya Moore transferini net bir şekilde kapatıyor.

Piph eğer Rus pasaportunu kullanabilecekse Avrupa için kalabilir.

Ve tabi idari ve teknik ekipte ciddi değişiklikler olacak.

Önder abi acaba Fowles un olduğu bir 5 numarada niye bir 5 numara olan wauters alınıyor merak ediyorum.Acaba biz devşirme hakkımızı 4 numaradan kullanacağımız için mi böyle bir hamle yapıldı .Ayrıca yabancı oyun kurucu dedin eğer gelirse Maya Moore gelmez dedin o zaman oyun kurucu kıta dışı olacak demektir .Kıta dışı oyun kurucu deyincede akıllara Sue Bird geliyor böyle bir gelişmemi var acaba

Önder bey ışıl ritmini kaybetti aynı sorunu evren bükerde yaşadı ve geri dönemedi ben onu samsundaki türkiye kupası maçlarının hepsine gittim bir maçta evren o kadar atış denediki atamadı pota altı veya yakın atışlarda biraz isabeti oldu neden çünkü strese girdi ve güven kaybı yaşadı ondan sonrada dönemedi aynı problemi ışılda yaşıyor sakatlıktan döndükten sonra bir süre oynayıp oada güven kaybı yaşadı ve geri dönemiyor fener maçına bakıyorum atışları o kadar kötüki yapabileceği hiçbir hareketi yapamıyor üstelikte bune hariç her yıl müthiş destek aldı taraftardan ama dönemiyor belkide ayrılık onun açısından daha iyi olacaktır olaya onun açısındanda bakmak lazım mesela biz feneri şampiyonluk serilerinde niye geçemiyoruz çünkü onların yerlileri 20 sayının altına düşmüyor bizsee 15 bile bulamıyoruz. Artık başka türlü bakmalıyız galatasarayın gerçeklerinden dahamı önemli bazı şeyler bu külüpte 2. lik başarısızlık sayılır bunuda unutmayalaım .

Aslolan GALATASARAY ise gerisi tefarruattır.

Önder abi acaba Fowles un olduğu bir 5 numarada niye bir 5 numara olan wauters alınıyor merak ediyorum.Acaba biz devşirme hakkımızı 4 numaradan kullanacağımız için mi böyle bir hamle yapıldı .Ayrıca yabancı oyun kurucu dedin eğer gelirse Maya Moore gelmez dedin o zaman oyun kurucu kıta dışı olacak demektir .Kıta dışı oyun kurucu deyincede akıllara Sue Bird geliyor böyle bir gelişmemi var acaba

Devşirme kuralı net belli değil sanırım. Devşirmelerin de yabancı kontenjanında oynaması konuşuluyor. Yani sahada saf 2 yerli oyuncu olmak zorunda olacak.

Oyun kurucu pozisyonunda alınabilecek iyi isimler belli. Sue Bird, Becky Hammon gibi isimler. Yönetim becerebilirmi göreceğiz.

Önder bey ışıl ritmini kaybetti aynı sorunu evren bükerde yaşadı ve geri dönemedi ben onu samsundaki türkiye kupası maçlarının hepsine gittim bir maçta evren o kadar atış denediki atamadı pota altı veya yakın atışlarda biraz isabeti oldu neden çünkü strese girdi ve güven kaybı yaşadı ondan sonrada dönemedi aynı problemi ışılda yaşıyor sakatlıktan döndükten sonra bir süre oynayıp oada güven kaybı yaşadı ve geri dönemiyor fener maçına bakıyorum atışları o kadar kötüki yapabileceği hiçbir hareketi yapamıyor üstelikte bune hariç her yıl müthiş destek aldı taraftardan ama dönemiyor belkide ayrılık onun açısından daha iyi olacaktır olaya onun açısındanda bakmak lazım mesela biz feneri şampiyonluk serilerinde niye geçemiyoruz çünkü onların yerlileri 20 sayının altına düşmüyor bizsee 15 bile bulamıyoruz. Artık başka türlü bakmalıyız galatasarayın gerçeklerinden dahamı önemli bazı şeyler bu külüpte 2. lik başarısızlık sayılır bunuda unutmayalaım .

Aslolan GALATASARAY ise gerisi tefarruattır.

Ben katılmıyorum bunlara. Işılın kapasitesi ve yetenekleri belli. Evet bu sene Fenere karşı iyi oynamıyor ama geçen senelerde iyiydi de ne oldu? Fenere sayı atamıyor diye bir anda günah keçisi ilan edildi. Ben bunu kabul etmiyorum. Umarım Işılı tutabiliriz ama zor gibi görünüyor.

4)2012-2013 sezonundan itibaren, bir takım, bir sezon içerisinde doğumdan sonra uyruğunu herhangi bir sebeple değiştirmiş yabancı sporcular arasından en fazla bir tanesini sonradan geçtiği uyruğuyla TBF’ye tescil ettirebilecektir. Bu kotaya, Türk Milli Takımlarında yer alan sporcuların dışında kalan Türk vatandaşlığını elde etmiş sporcular da tabi olacaktır.

TBF yaptığı açıklamadan bir alıntı yaptım benim anladığım devşirme kuralı değişmemiz kaldığı yerden eski düzenle devam edecekmiş en azından bizim için iyi oldu bu şimdi iyi yüksek seviyede katkı verebilecek bir 4 numara devşirmemiz lazım Melica Can bu iş yürümez .

Bakıyorumda herkes transfer yapıyor yani herkes idareci olmuş,bakıyorumda herkes setleri ve taktikleri belirliyo herkes coach olmuş,bakıyorumda bir kişi demiyoki 1 hafta içinde 2 tane fb maçı var bunları geçip şampiyon olmamız lazım,bu süreçte TARAFTAR olupta takımımıza nasıl destek olucaz,nasıl salonu doldurucaz,kimsenin bundan bahsettiği yok herkes bir yerinden tutmuş takımı bu süreçte bir yerlerden baltalamaya çalışıyo,kimi idareciye dokunduruyo,kimi coacha,kimide oyunculara,bırakın bunuda GALATASARAY TARAFTARI olun arkadaşlar,gerçek taraftar her şartta takımına destek olur köstek olmaz,o yüzden IŞILIDA SEVİYORUM,TÜM OYUNCULARIDA SEVİYORUM,İDARECİLERİMİZİDE SEVİYORUM bakalım şampiyon olunca bu arkadaşlar neler yazıcekler,bu forumunda galatasaraya destek forumu olduğunu düşünenlerdenim,ayrıca buradaki arkadaşlardanda bu süreçte takıma zarar vermemelerini şiddetle rica ediyorum,EN BÜYÜK HER ŞARTTA DESTEĞİNİ ESİRGEMEYEN GERÇEK GALATASARAY TARAFTARIDIR....(y)

ben bu takımdan seneye hiçbirşey beklemiyorum,çünkü önemli olan avrupada şampiyonluk ama bizim yönetim böyle düşünmüyor herhalde,Maya Moore haberlerine gelince o asla bir Taurasi değil,Ncaa'deki perfonmasından sonra,Wnba ve avrupada beklenen oyunu salayamadı,o şuan sadece yıldız olma potansiyeli olan bir oyuncu,eğer Taurasi gidiyorsa, Taylor'la beraber Casares'e senyede El'de şampiyon olurlar,zaten kadro rotasyonlarıda geniş.Biz önümüzdeki yıl eğer birşeyler yapmayı düşünüyorsak,iyi savunma yaptıracak bir hoca getirmeliyiz, bu kuracakları takım,atmaktan çok savunarak maç kazanır...

@Erkan

Samsun'daki Türkiye kupası maçlarında seyrettim Evren'i dediğin olay sezon başı oluyor bildiğin gibi. Grubumuzda Erermir-Antalya ve Bandırma Kırmızı vardı. Evren Antalya ve Bandırma maçlarında oynadı. birinde 16 diğerinde 18 dakika. 2 maç sonunda sadece 7 şut kullanmış. 7'si de 3'lük 1/7 ile oynamış. Misal aynı maçlarda Ender Arslan da oynamış 2/9 üçlük ile oynamış Ender. Bu maçlarda toplamda Evren 9 Ribaunt 4 asistle Ender 4 ribaunt 9 asistle oynamış. Yani performans aşağı yukarı aynı. Ki Ender daha fazla süre almış. Bahsettiğiniz gibi pota altından veya yakın atışı zaten olmamış Evren'in. Yani kafanızda bir düşünce yaratıp ona inanıp buna inanmayanları şaşkınlıkla izliyorsunuz sanırım. Ama aynı yoldan gidersek sizin mantığınız bize söylüyor ki GS Ender ile yolları hemen o gün ayırmalıydı. 30 dk seyredip bir oyuncunun bittiğini çözebildiğinizi belirtmişsiniz zira. Üstelik pota altından şut kullanmamasına rağmen kaçırdığını da hatırlıyorsunuz.

Bunu neden araştırdım? Çünkü durumun hemen hemen böyle olacağını tahmin ediyordum. Taraftar bir olay söyleyip buna inanıp ardından bunun gerçek olduğunu düşünüp o yanlış paradigmadan devam etme alışkanlığında. Işıl bitti diyorsunuz ondan sonra aynı mantıktan gidiyorsunuz affedersiniz ama çoğu zamanda fütursuzca oluyor bu. Işıl gitsin dedikten sonra yerine önerdiğiniz kişi Gİzem-Özge-Nilay oluyor:) Yanlış Hatırlamıyorsam Metin Karadeniz Elif Taş'a verdiği yanıtta bunu güzel açıklamıştı. Küme düşmekten son anda kurtulan takımın Guard'ının Işıl'dan daha iyi olduğuna ikna olmuş durumdasınız. Işıl Birsel'den kötü öylese gitsin artık GS'dan üçlü bık bık bık GSmış bık bık bık da dendi mi ohhh yeme yanında yat :) Bunu şeye benzetiyorum. Miami Taraftarının LEbron için -yeter lan Lebron!!! Kobe gibi olamıyorsun maç sonlarında hiç yoksun!!!- demesi gibi resmen. Yani Lebron Kobe gibi değil o zaman sittirsin gitsin der mi sizce Miami taraftarı? (olayı biraz maximize ettim) Olayı böyle düşününce gerçekten komik duruyor eleştiriler. IŞıl gitsin Sue Bird gelsin diyene bir şey demiyorum. Ama Işıl gitsin Özge gelsin diyenler ben de bu etkiyi yaratıyor. Ki Diana Taurasi de dahil olmak üzere takımdaki tüm oyuncular geriye gitmiş durumda. Gelişme gösteren yok. Şimdi Sylvia'nın geçen seneden kötü olmasının sebebi de mi Işıl?

Kimin kimi istediği beni bağlamıyor. Herkesin sevdiği beğendiği (oyununu kastediyorum) oyuncular vardır. İstemedikleri de olacaktır. Ama ikamesini de belirtmek lazım. Tabii ki ışıl giderse ah vah edecek değiliz. Hatta takımın tamamı gitse ah etmem. Eminim ki seneye 5 tane çocuk alsak gene şampiyonluğa oynarız. Ama "optimal düşünce" bunu demiyor bunu da biliyorum.

Anlatmak istemiyorum ama ara ara pasajlar yazıyorum buradaki mesajlarımda. Bakın arkadaşlar birebir duyduğum bir şeyi paylaştım size geçen gün. Matic "ya setlerde nerede duracağımı unutuyorum özür dilerim" dedi. Egle için oyuncular kenara gelip "ya set bilmiyor" diye itiraz ettikleri oldu. Uzunlar screene çıkamıyor. Bir maç seyrederken "oo şutu atttıı ve gooool" diye seyretmeyin maçı. Adam çıkıyor Işıl'ın tek yaptığı yarı sahayı geçene kadar topu getirmek sonra Dee'ye vermek diyor:))) Ya şaka mısınız kardeşim? Hadi "Lakers da Fisher getiriyor Kobe'ye, Miami'de Lebron'a veriyorlar topu yarı sahayı geçince" demeyeceğim, belki de bilmiyorsunuz. GS erkek takımını da mı seyretmediniz hiç? PG topu SG'ye verdikten sonra ne yapıyor nasıl koşu yapıyor onlara bakıyor musunuz? Sf nereye kaçıyor görüyor musunuz?

Size net anlattım. Son maçın tekrarını da seyrettim. Işıl ve Pip sahadayken Işıl Bİrsel'i Pip Cappie'yi tutuyordu. Cappie rahatça şut kullandı. Işıl sahadan çıktığında Pip Bİrsel'İ tuttu Birsel attığı 4 üçlüğün 3'ünü Işıl sahada yokken Pip onu tutarken attı. Maçın sonunda baktık Pip Cappie'yi tutamıyor Cappie'yi Dee tutmaya başladı Pip Angel'i tuttu.Siz hala oo Pip sayı atıyor diyorsunuz. Sayı atmak yani bu mudur basketbolun tüm gerçeği?

Şu foruma girdim gireli en çok kullandığım laf "saplantılarınızdan kurtulun" cümlesidir herhalde. Mevzu Işıl Bahar Dee Seimone değil. Biz de biliyoruz aslolan GS. Birileri O bu gitsin diyip arkasına aaa aslolan GS kardeşim!! demeyi marifet biliyor. Aaa hadi ya biz farkında değildik bunun. Ben Işıl Bahar dedim diye GS'ı daha az düşünüyorum değil mi?

Transfer mevzusuna gelirsek, Devşirme diye bir şey yok artık onu kafanızdan atın. Devşirme oyuncu kullanmanın herhangi bir avantajı yok. Devşirme demenin tek avantajı. Artık ligde de sadece 2 kıta dışı oyuncu oynayabilecek. Devşirme olan oyuncu kıta dışıysa (misal Pip) böylece 3 kıta dışı oyuncu kullanabiliyor olacaksın. Bu yüzden seneye GS kadrosu planlayanlar 4 yabancı 8 türk koysunlar kadrolarına (minumum). Eğer devşirme bir oyuncu varsa kadronuzda, o zaman 3 yabancı olsun 12 kişilik kadronuzda

Yasemin Horasan, Pınar Demirok, Tuğçe Canıtez, Özge Yavaş bence kadroya alınabilecek yerli oyuncular. Direk ilk beş oynayamasalar bile kadro derinliği için iyi olur. Yasemin hariç diğerleri genç ve gelişmeye açık oyuncular. Belki hemen ciddi katkı sağlayamazlar ama zaman ilerledikçe iyi olma potansiyelleri çok yüksek.

Melisa Can'ın oynadığı her dakikayı Bahar' a yaptığımız ihanet olarak görüyorum şu aralar. Gelecek sene kalmasını hayal bile edemiyorum.

Yasemin Horasan, Pınar Demirok, Tuğçe Canıtez, Özge Yavaş bence kadroya alınabilecek yerli oyuncular. Direk ilk beş oynayamasalar bile kadro derinliği için iyi olur. Yasemin hariç diğerleri genç ve gelişmeye açık oyuncular. Belki hemen ciddi katkı sağlayamazlar ama zaman ilerledikçe iyi olma potansiyelleri çok yüksek.

Melisa Can'ın oynadığı her dakikayı Bahar' a yaptığımız ihanet olarak görüyorum şu aralar. Gelecek sene kalmasını hayal bile edemiyorum.

Tuğçe'nin bir senesi daha var sanırım üniversitede. Ha buna rağmen gelebiliyorsa gelsin tabii. Nasıl oynar bilmiyorum hiç seyretmedim büyük ihtimalle ama 3 senedir efsanesi giderek büyüyor:) Pınar Demirok gerçekten iyi bir oyuncu olacak. Yürüyüşünden bile belli bu. Ama KASKI bu sene kimseye oyuncu vermez. Hele ki rotasyondaki tek yerlisini hayatta vermez. Ne versek üstüne çıkarlar. Ama alsak büyük iş yapmış olurduk. Özge geçen sene gelmeye korktu. Bu sene ne değişti veya değişecek de bu kez korkmayacak bilmiyorum. Ha bu arada rotasyonumuzda 3-5 dk alan oyuncularımızı oynatmayacaksak takımdan göndermek mantıklı olacak. En azından oynayıp biraz gelişirler.

Şahsen Işıl'ın kalacağını düşünüyorum, hissiyatım bu yönde yani. Şu anda kafasına gitmeyi koysa da, daha sonrasında çok sevdiği ve sevildiği Galatasaray'dan ayrılmak zor olacaktır.

Gitsin-Kalsın, İyi-Kötü diyecek yetiyi kendimde görmüyorum fakat şahsi beklentilerimin çok altında saha içi performansı var. Bunun yanında burada oyunculuktan başka görevler yapması gerektiğinden (kaptan olarak) iyice zorlandığını görüyoruz şu kaotik ortamda. Yasemen'in oynadığı dakikalarda görüyoruz, onun kadar performans veremiyor, Gizem/Özge/Asena kim gelse de ilk planda onun şu anda beğenmediğimiz katkısını da veremeyeceğini düşünüyorum. Fakat Ceyhan, Kaski vs. maçlarını şu andaki veya benzeri yabancı rotasyonlarıyla bir şekilde kazanırız, asıl rakiplerimize karşı maçlarda da şimdikinden daha kötü olabilecek bir durum yok zaten hem takım hem de oyun kurucudan katkı açısından. En azından genç oyuncularla olacağından kötü sonuçlar, tecrübe kazandılar diyebiliriz.

Benzeştirildiği için söylüyorum, Arda gitti. Ben kaptan giderken çok üzüldüm, dünya para verip Riera'yı aldık, onun katkısını da veremedi. Ama şimdi o pozisyonda kimsenin aklına gelmeyecek Emre Çolak oynuyor, takımda işler yolunda gidiyor, kendi söylemlerine göre Arda mutlu, burada Fatih Terim, onun takımı ve taraftarı mutlu. Birbirimizi özlemiyor muyuz, tabii ki özlüyoruz ama böylesi herkes için daha hayırlı oldu gibi. Arda da Işıl da (durumları farklı olsa da) bu kulüpte yetişmişlerdir, bizim çocuklarımızdır, genç yaşlarında (kaptanlığın çok üstünde) önemli mevkilere yükselmişlerdir hem takım içinde hem de taraftarın gönlünde. Kendi oyunlarına katkı sağlayacaksa gitme kararlarına saygı duymamız gerektiği gibi, dönmek isterlerse de karşılamamız da aynı sevgi ve saygı dolu hislerle olur. Eğer fikrimi sorulursa Işıl konusunda, ben gitmesinin en azından kendisine fayda sağlayacağını düşünüyorum. Kafası rahatlar, profesyonelliğine katkı yapar yabancı bir takımda oynamak, asıl işi olan basketbola yoğunlaşır ve ona odaklanacağı için performansı da artar. Gittikten sonra karar onun. Mutlu olursa orada devam eder, hazır olduğunda 'ait olduğum yere katkı verebilecek durumdayım, bana ihtiyaçları var' derse de bu kulübün kapısı ona her zaman açık.