2013-2014 Kadın Voleybol Takımımızın Maçları

Yamamay'ı çok rahat yeneriz 3-0 bekliyorum. Fener maçını da 3-1 yeneriz hatta 3-0 bile olabilir. Çok formsuzlar çünkü. Özellikle Kim ritmini bulamadı. Bizdeyse Montano-Neriman-Saori hepsi formda. Sonraki hafta da yine Yamamay ve haftasonu Eczacı maçları var. O hafta daha zor olacak. Umarım ilk önce bu haftayı kayıpsız geçeriz.

Yamamay'ı 3-0 ile geçtik.. Yine seri verme huyumuz özellikle ikinci setin sonunda kendini gösterse de üçüncü seti rahat almışız.. İlk virajı atlattık.. Sırada Fener, sonra yine Yamamay ve Eczacı var.. İnşallah bu maçlardan da galip ayrılırız.

Umarım fener maçında pasör tercihi Gamze'den yana olur, yabancılarımız da Saori-Veljkovic-Montano üçlüsü olur ama koç bunu tercih etmeyecektir..

Çok güzel bir galibiyet oldu ama Montano hafif bir sakatlık geçirdi. Durumu yarın kesinleşecekmiş. umarım ciddi birşeyi yoktur. Önümüzde 3 tane çok önemli maç var.

Montano'nun maç kaçırma ihtimalini düşünmek dahi istemiyorum.
Aman aman oynamasak da kalitemizle işi götürdük,kötü sekanslarda dahi ''bu sayı olmazsa yanarız'' diyeceğimiz hiçbir ralliyi vermedik.Saori'nin ilk sette 24-23 gerideyken yaptığı iki defansla kendisine pozitif ayrımcılık yapan gözler parladı. :) Veljkovic'i ligde özlüyoruz,arıyoruz.Son set boyunca skorbord hayli keyifliydi.Resital vari sayılar da izledik.
Cumartesi 17:30,derbideki galibiyet serisini 5 maça çıkarmak için Burhan Felek'e.

Yarın 3-0 ya da 3-1 bir galibiyet bekliyorum. Montano'nun durumu iyiymiş. Bugünkü antrenman katılmış. Tabi yarın beli olur net durumu. Ama oynar bence. Fb de Glass oynamayacakmış, Garay da belirsizmiş. Garay olmazsa kesin kazanırız. Oynarsa çekişmeli bir maç olur diye düşünüyorum. Ama kesin biz kazanırız.

Yarın 3-0 ya da 3-1 bir galibiyet bekliyorum. Montano'nun durumu iyiymiş. Bugünkü antrenman katılmış. Tabi yarın beli olur net durumu. Ama oynar bence. Fb de Glass oynamayacakmış, Garay da belirsizmiş. Garay olmazsa kesin kazanırız. Oynarsa çekişmeli bir maç olur diye düşünüyorum. Ama kesin biz kazanırız.
Kesin deme bence, sonra (özellikle) FB´ye yenilince cok koyuyor bize bu.

Maç başladı. Başarlar kızlarımıza. :)

İlk seti 25-21 FB kazandı.

İkinci seti 25-17 FB kazandı.

Üçüncü set FB 23-13 önde iken hakemler küfür yüzünden maçı tatil etti. 3-0 yenik sayılacağız ve üstüne ceza alacağız.

Yazık. Bütün branşlarda şeref yoksunlarıyla yaptığımız maçlar izlenmiyor artık.
Şu rezilliği açıklamaya kimsenin gücü yetmez.

Bu akşamki skandalın, rezaletin sorumluları kimse defolup gitsin bu kulüpten! 3-0 yenildiğimiz yetmiyormuş gibi bir de ceza alacağız. Yazıklar olsun!

Taraftar denen o güruhu salona sokuyorsan kontrol etmesini de bileceksin. Edemiyorsan hiç sokma! Bırak bir avuç voleybolsever edebiyle seyretsin maçı! Yenilsek de edebimizle yeniliriz hiç olmazsa...

Maça gelirsek, kazanmak adına hiç birşey yapmadık. Baştan sona FB hep öndeydi. Zaten bu oyun ve kadroyla normal sonuç budur.

Önce Vakıf şimdi FB... Bu sezon ligde hiçbir hedef maçımızı kazanamadık. Üstelik 3-0 gibi net mağlubiyetler aldık. Sene sonunu benklemeden Barbolini'den kurtulmalıyız. Maçlara antrenörsüz çıksak bundan kötü olmaz zaten... Takımı ne maçlara hazırlayabiliyor ne de molalarda maça tesir edebiliyor.

Şu yazdığım yoruma bak neticeye bak. yazıklar olsun binlerce kere. Barboli'nin bu takımdan gitmesi gerekiyor. yanında Leo, Sinem ve Ergül'ü de götürsün. Daha bu sene fb´nin başına gelen Abbondonozza Elif gibi bir pasörü oynatıyor. Biz de Gamze var oynatmıyoruz. Ve o rezil iki orta Sinem ve Ergül oynuyor. Bunun izahı olamaz. Manşetler evlere şenlik. Blok yok defans yok... Lig bitti artık 4. olduk. Seneye Cl'ye de gidemiyoruz. Yatırım da kesilir muhtemelen. Neriman falan hiçbirisi kalmaz.

Şu yazdığım yoruma bak neticeye bak. yazıklar olsun binlerce kere. Barboli'nin bu takımdan gitmesi gerekiyor. yanında Leo, Sinem ve Ergül'ü de götürsün. Daha bu sene fb´nin başına gelen Abbondonozza Elif gibi bir pasörü oynatıyor. Biz de Gamze var oynatmıyoruz. Ve o rezil iki orta Sinem ve Ergül oynuyor. Bunun izahı olamaz. Manşetler evlere şenlik. Blok yok defans yok... Lig bitti artık 4. olduk. Seneye Cl'ye de gidemiyoruz. Yatırım da kesilir muhtemelen. Neriman falan hiçbirisi kalmaz.
Ben demistim demek cok koyuyor, ancak ne diyecegimi inan bende bilmiyorum artik.:(

Eğer Glass sakat olmasaydı onlar da yabancı haklarından birini pasörden yana kullanırdı buna eminim.. Bence Leo en son eleştirilecek oyuncu, pas vericem diye didindi durdu, topu öldüremiyorsak bu Leo'nun suçu değil ya ama Barbolini konusunda kesinlikle katılıyorum, olmuyor işte..

Leo maçta elinden geleni yaptı. Takım servis karşılayamıyor, blok yapamıyor, top öldüremiyorsa Leo'nun suçu değil. Ama bu takımı kuranlar sene başında ciddi planlama hataları yaptılar. Pasörün kısa ve yabancıyken yerli ortaların kaliteli olması lazımdı. Ergül-Sinem-Aslı yerli ile bu işin olmayacağı aşikardı. Üstelik bunları kadroda tutabilmek için Özgenur'u Yeşilyurt'a kiraladık. Şu maçta Özgenur oynasa en azından birkaç blok yapardı. Velijkoviç oynadığı zaman fark yaratıyor ama onu da ligde kullanamıyoruz.

Manşet alamadığımız bir gerçek ama Leo da çok kötü oynattı. İyi manşet geldiğinde bile 4 numaraya attığı paslar sorunluydu. Bir kere Saori'ye öyle pas atamazsın Montano'ya atar gibi. Kız hızlı ve yatık paslarla oynuyor. Leo bu sene zaten ciddi kötü oynuyor geçen yıllara göre. Bir maç iyi bir maç kötü. Bu yıl zaten son yılı emeklliğe hazırlanıyor bence.

Bazen yoğun taraftar iyi olmuyormuş onu anladık.

Saori'ye top atmayalım raddesine geldik bir ara.Hal böyle olunca kazanmak söz konusu bile olamadı

Erkek ve kadın voleybolda teknik adamlar yanlış seçilmiş durumda ve 3-4 yıldır bu takımlara yatırım yapılıyor alınmış hiç bir başarı yok.