2023-2024 Basketbol Süper Ligi

Beşiktaş Tofaş maçı hızlı başladı. Mathews Mitchell toplu ve topsuz çok hareketli hücumda olsun savunmada olsun. Homesley de ha keza. Bizim forvetler topla bu kadar hareketli değiller yetenek farkı var kabul etmek lazım.

Caleb Homesley neden zorlanmadı acaba. Ta 2 sene önce hamburg towersdan belli takip ederim. Tofaş alabiliyorsa bizde alabilirdik.
Homesley+Oturu bizde olsaydı keşke ahh…

Beşiktaş ile Tofaş değil Beşiktaş ile Orhun Ene saçmalığının maçı var şu anda.

Sen Wiley'i dışarıda tutup nasıl Ege Demir'e güvenerek deplasmana gidersin ? Şaka mısın sen ya ? Ege Demir savunmada iyi alan kapatır zaman zaman ama hepsi bu.Hammonds neredeyse üzerine çıkarak basketi atacaktı ilk yarı.Hücumda ise adamın yapabildiği hiçbir şey yok.

Uzun olmadan maç mı oynanır ya ? Maçı kazanırsın kaybedersin o ayrı konu.Saçmalığın daniskası şu seyrettiğimiz.

3.çeyrek ilk 5 dakika Tofaş topu çembere atamadı.Bildiğin atamadı,top kayıpları,24 saniyenin dolması,attığı şutu yok adamların.Savunmada Ege'yide kenara aldı saçma sapan fauller yapıyorlar.Bomboş oyuncuya basket faul yapmalar falan.

Beşiktaş bu kadar kötü,kimsenin eline değmediği hücumlar yaptığı maçta Orhun Ene saçmalığıyla 12 sayı öne geçti.

Yiğit Arslan şut atarken Winston yanına geçerek ellerini kaldırdı,savunman yok tamamda bu nedir,bunu orta mesafe şut atan kısalarada yapıyor,şut atıldıktan sonra el gösteriyor :) ligdeki bazı takımlar çok abartılıyor o ayrı fakat bu ligde deplasmanda maç kazanmak Efes-Fb dışındaki takımlar için aşırı zor.Geçen sezondan beri olan durum bu.

Bu arada ilk yarıdaki son bölümüde sayarsak Tofaş'ın 8 bucuk dkdır sayısı yok.

Oturu'yu Samsun maçında izledim oyun zekası düşük bir oyuncu gibi geldi.Bu bir tarafa bir pozisyonda üç saniye içinde bomboş olan kendi takımının 4 numarasına elden topu verse direkt smaç olacak pozisyonda arkasında en az 1 kişi varken sırtı dönük basket atmaya çalıştı.Ender görülecek düzeyde bir bencillikti

Orhun Ene rezaleti izliyoruz. İki takım arasında asla bu kadar fark yok. Tofaş yeni bir Brady Manek bulamazsa Orhun Ene sezonu tamamlayamayabilir. Beşiktaş iyi bir takım ancak Efes ve Fenerbahçe dışındaki takımlar arasında abartılacak kadar fark yok. Hatta Efes ve Fenerbahçe de devşirme oynatamadığı için ligde eski avantajları yok.

Son düzenleme:
7 yabancıyla sezona giriyorsun,2 maçta futbol maçı oynar gibi 7 yabancınıda oynatıyorsun,3+2'yi savunuyorsun ve bunu savunduktan sonraki ilk maçında takımın 20 sayıya kadar geriye düşüyor,maçın son bölümlerine girerken.

Karşıyaka taraftar grubu, bilet fiyatlarını protesto edip maça gitmemiş. Yönetim de mesajı aldık demiş. bilet fiyatlarına çeki düzen vereceklermiş. öyle bir özendim ki anlatamam, hafta sonu bizim Manisaspor maçında biletler 75 liraydı. maça gidecektim, yemin ederim baktim fiyata dedim siftahı Fener maçında yaparım. 75 lira bilet olmaz, Euroleague takımı değilsen kimse gelip o parayı vermez. vermez yani, istediğin kadar ekonomi cart curt say bir şeyler, 75 liraya kimse gelmez. salonda 3-4 bin kişi bile olmaz. Galatasaray yönetimi geçen yıl %200 zam yaptı biletlere, sezonun sonlarına doğru tıklım tıklım dolu olan salondan taraftarın ayağı bilet fiyatları yüzünden kesildi. bu sene de aynı durumu yaşama ihtimalimiz çok yüksek. Bizimde bu konuda protestoda bulunmamız lazım.

Karşıyaka taraftar grubu, bilet fiyatlarını protesto edip maça gitmemiş. Yönetim de mesajı aldık demiş. bilet fiyatlarına çeki düzen vereceklermiş. öyle bir özendim ki anlatamam, hafta sonu bizim Manisaspor maçında biletler 75 liraydı. maça gidecektim, yemin ederim baktim fiyata dedim siftahı Fener maçında yaparım. 75 lira bilet olmaz, Euroleague takımı değilsen kimse gelip o parayı vermez. vermez yani, istediğin kadar ekonomi cart curt say bir şeyler, 75 liraya kimse gelmez. salonda 3-4 bin kişi bile olmaz. Galatasaray yönetimi geçen yıl %200 zam yaptı biletlere, sezonun sonlarına doğru tıklım tıklım dolu olan salondan taraftarın ayağı bilet fiyatları yüzünden kesildi. bu sene de aynı durumu yaşama ihtimalimiz çok yüksek. Bizimde bu konuda protestoda bulunmamız lazım.
Ülke şartlarında 75 tl çok uygun bir fiyat bence.

Ülke şartlarında 75 tl çok uygun bir fiyat bence.
öyle de algılar öyle değil abi. el oğlu yönetimine ayar verip bilet fiyatlarını 5 lira bile indirse bize örnek olmalı. geçen yıl 50 lira da çok ucuzdu o şartlarda ama bir önceki sezon gidiş geliş + bilet'i en fazla 35 liraya kapatan adama 50 lira pahalı geliyordu. taraftarın ayağı kesilmişti salondan.

öyle de algılar öyle değil abi. el oğlu yönetimine ayar verip bilet fiyatlarını 5 lira bile indirse bize örnek olmalı. geçen yıl 50 lira da çok ucuzdu o şartlarda ama bir önceki sezon gidiş geliş + bilet'i en fazla 35 liraya kapatan adama 50 lira pahalı geliyordu. taraftarın ayağı kesilmişti salondan.
Dostum 75 tl verip maça gelmeyen adam hiç gelmesin daha iyi. Ben İstanbul'da yaşasam 75 bırak 150-200 bile olsa giderim.

İlk çeyrek Motley bildiğin pota altında dans etti,bale yaptı,üstüne birde Vernon Carey ile tango yaptı.İlk çeyrek itibariyle Vernon Carey çok tecrübesiz göründü.

Çeyrek biterken Mcollum ise son saniye üçlüğü buldu.Şapkadan tavşan çıkardı.

Bizim koçun ayağa kalktı diye 2 teknikten atıldığı yerde Ufuk Sarıca ve Itoudis takımlarının 6. oyuncusu gibi sahada. Tabii bu olaydan sonra 4 sayılık Manisa zaferini paylaşıp kaçan takımın maçını ben de yönetsem ben de bunlara gösterdiğim kadar iltimas göstermem heralde.