2023-2024 Basketbol Süper Ligi

Abi bjk da şube özerk bu arada Fikret Orman döneminde basketbol a.ş. kuruludu.
Görülüyorki pekte bir faydası yok şirket olmanın çünkü kar etmiyorsun heleki gelir kaleminde iç açıcı değilse . Beşiktaş geçen sene küme düşüyordu. Şirket olduktan sonrada hiçbir başarı sağlayamadı. Yani diyeceğim o ki şirket olunca bir şeyler değişmeyecek gelecek yönetimler adam gibi bu amatör şubelere profesyonel atamalar veya seçilmiş kişiler olmadığı sürece. Bunun da çözümü bütçeyi aklı selim bir şekilde kullanabilecek bir insan kaynağı lazım.

Mason ayrıldı zaten Can ve Muhsin de gidecek deniyor. Yeter herhalde bütçeyi dengelemek için yetmezse de Alman,Mccomack ve Ridvani birakmazlar diye düşünüyorum.. Kalan üç yabancıdan Tima dışındakilari değiştirirler .Tima zaten bedavadan biraz fazla alıyordur

Görülüyorki pekte bir faydası yok şirket olmanın çünkü kar etmiyorsun heleki gelir kaleminde iç açıcı değilse . Beşiktaş geçen sene küme düşüyordu. Şirket olduktan sonrada hiçbir başarı sağlayamadı. Yani diyeceğim o ki şirket olunca bir şeyler değişmeyecek gelecek yönetimler adam gibi bu amatör şubelere profesyonel atamalar veya seçilmiş kişiler olmadığı sürece. Bunun da çözümü bütçeyi aklı selim bir şekilde kullanabilecek bir insan kaynağı lazım.
Zaten bu kadronun kurulma nedeni geçen sezon küme düşeceklerdi eski oyuncuları tepki gösterince önce Kandemir gönderildi sonra oyuncu eklemesi yaptılar. Bu sezonda futbol kötü gideceğini bildiği için Çebi parayı buraya bastı.

Aliağa 56-51 öndeyken Beşiktaş needham ile bir üçlük buldu ama süre dolmuştu. Burak gören de baya itiraz etti süre dolmuştu diye ama hakemler umursamadı. az önce pozisyonun tekrarı geldi ve net bir şekilde uclugun atıldığı esnada sürenin dolduğu, topun needham'in ellerinde olduğu görüldü. skor 56-55 şuan. belki de bu uclukle ivmeyi ve akabine maçı verecek Aliağa. bu seviyelerde bu hatalar ne bileyim.

Aliağa 56-51 öndeyken Beşiktaş needham ile bir üçlük buldu ama süre dolmuştu. Burak gören de baya itiraz etti süre dolmuştu diye ama hakemler umursamadı. az önce pozisyonun tekrarı geldi ve net bir şekilde uclugun atıldığı esnada sürenin dolduğu, topun needham'in ellerinde olduğu görüldü. skor 56-55 şuan. belki de bu uclukle ivmeyi ve akabine maçı verecek Aliağa. bu seviyelerde bu hatalar ne bileyim.

Şimdi merak edip geri sarıp baktım,çok net 0.0 da top elde hala.Hatta pozisyonun tekrar gösteriminde bile çok net elde olduğu gözüküyor.

Durdurupta bakın yani bu şuttan nasıl bu kadar emin olabiliyorlar ? Bu hakemler neyi takip ediyorlar maçı etmiyorlarsa :)

Şimdi merak edip geri sarıp baktım,çok net 0.0 da top elde hala.Hatta pozisyonun tekrar gösteriminde bile çok net elde olduğu gözüküyor.

Durdurupta bakın yani bu şuttan nasıl bu kadar emin olabiliyorlar ? Bu hakemler neyi takip ediyorlar maçı etmiyorlarsa :)
Masadan uyarı gelmedi mi acaba? yada kurallar gereği gelemiyor mu bilmiyorum ama gelmesi lazımdı ve düzeltilmeliydi. Beşiktaş maçı 4 sayı farkla kazandı. işte bu kadar önemi büyüktü o uclugun. ilginç.

Masadan uyarı gelmedi mi acaba? yada kurallar gereği gelemiyor mu bilmiyorum ama gelmesi lazımdı ve düzeltilmeliydi. Beşiktaş maçı 4 sayı farkla kazandı. işte bu kadar önemi büyüktü o uclugun. ilginç.

Kuralı bilmiyorum fakat daha önce çok görmedik mi hakemlerin emin olamayıpta,pozisyon sonunda durdurup süre dolup dolmadığına baktığına.Bakabiliyor olmaları lazım bir kural yoksa.

Kuralı bilmiyorum fakat daha önce çok görmedik mi hakemlerin emin olamayıpta,pozisyon sonunda durdurup süre dolup dolmadığına baktığına.Bakabiliyor olmaları lazım bir kural yoksa.
Sadece süre olarak değil 2 3 tane de turnike atacakken çok net faul yapıldı ama verilmedi. Hakemler, Beşiktaş'a baya yardımcı oldular. Beşiktaş'ın çok net guard transferine ihtiyacı var.

Bahçeşehir Koleji kadar izlerken insanı yoran takım yoktur.Şu kadro Çekmece karşısında bile bu kadar zorlanmamalı.Daha ilk çeyreğin başlarında Emircan 2 Upson 3 faul yapmış,daha neyin olması lazım ? Reed ilk yarı yürüyerek adam geçip 16 sayı attı ve bunu 4-5 dakikalık bölümde yaptı.

Bu kadar takımına olumsuz etki eden bir koç olamaz.Farkı açamıyor,açtığında 2 dakikalık sekansta yakalanıyor,molayı bile nerede ne zaman kullanacağının farkında değil.

Savunma yapmayarakta anca Çekmece-Bodrum gibi takımları yenebilirsin.Her maç bu takımlardanda 80-90 yiyerek tabi.

Çağdaş Bodrum bugün pota altını çok fazla işliyor.Çok kolay sayılar buluyor yeterli caydırıcılık olmadığında.Ya sezon başından beri diyorum Karşıyaka'ya zarar veren yabancılar var.Vernon Carey'in savunmada istikrarı yok.

Furkan Haltalı ise bir oyuna girdi Ben Moore 3 kez üst üste pota altında onu avladı.En son Hakan Yapar'da 2 kez pota altını işledi,birinde basket faul diğerinde atış halinde faul aldı.Furkan Haltalı oyundayken 6 dakikada pota altından minimum 10 sayı buldu Çağdaş Bodrum.

Ufuk hoca boş yere teknik faul alma.Boş yere teknik faul alıyorsun.Oyunu bile takip ettiğin yok.Hillard'a topu teslim ediyorsun uzaklardan Ahmet Düverioğlu üzerinden üçlük deneyip airball atıyor üstüne teknik faul alıyor.Furkan'ı son 4 dakikaya kadar oyunda tutuyorsun.

Ender Arslan son çeyreğe 3 yabancısı kenarda başlamış hücum bile edemiyor,değerlendiremiyorsun.

Sezon başından beri Berkan Durmaz'ı arıyorsun.Geçen sezon o kadar çok alıştın ki çünkü,sıkıntı yaşadıkça onu oyuna atıp fake 5 numara oynatıyordun.

Kenan Sipahi oyundayken 3 dakikada 11 sayı yiyorsun,üstüne boş turnike kaçırıyor Bodrum üstüne 3 atış veriyorsun.Ayıptır ya.

Teknik faul almak için çabalayacağına takımınla ilgilen artık.Bizim Tv'den gördüğümüz çok basit şeyleri bile göremiyorsun ya.

Beşiktaş'ın Fenerbahçe maçını ve muhtemelen gelecekteki büyük maçları Sinan Erdem'de oynama kararı intihar girişiminden farksız. Akatlar'da gelen her rakibi boğabilecekken gökyüzündeki çatısı sebebiyle kadro çok baskın olmadığı takdirde kazanmaya dönük en ufak bir etki yaratamayan, basketbol için tasarlanmamış bir salona yöneliyorlar.

abi hazır takım iyiyken ve akatlar full çekiyorken büyük maçları Sinan erdem'e alıp yüksekten yüksekten biletleri satıp işin kâr kısmını boş geçmek istememişler bence. ki futbol takımı bu haldeyken hafta sonu Sinan erdem'de en aşağı 20 bin kişi olur, Beşiktaş iyi bir gelir elde eder burdan.

ek not: bilet fiyatlarına baktım şimdi, T4 50, T3 75 lira. düşüncemin aksi bir fiyatlandırma söz konusu. 21-22 Galatasaray modunu açmış anladığım kadarıyla Beşiktaş, futbolda kötüyüz bari baskette helalleşelim demişler. Sinan Erdem bu sene daha çoook full çeker.

Alper, baba şöyle temel bir açmaz söz konusu. Beşiktaş'ın ilk işi birkaç büyük maçı kazanarak sezonu bütüncül bir serüvene evriltmek, Haziran'a dek odaklanmayı yeni yıl öncesi garantiye almak olmalıydı. Şu ana dek bir simge maç oynadılar ve onu; Bursa deplasmanını kaybettiler. Fenerbahçe'de kayda değer bir ödeme açmazı yoksa Euroleague'deki mağlubiyet serilerinin 5 maça çıkmasına ramak kalmışken, forumda dahi Kasım'daki Euroleague sonuçları normal olarak algılanmaya başlamışken ligde ekstra maç kaybedeceklerse dahi bunu bir derbi üzerinden yaşamaya tahammüllerinin olmayacağını düşünüyorum. En başta Itoudis bir Panathinaikos'lu. Hal böyleyken Beşiktaş Aralık başında biletten ciddi gelir elde edelim derken Haziran sonuna dek olası bir kazançtan olmaya aday noktasındayım. Saha içine fazla güvenmişler, bir yerde tüm yükü takıma yıkmışlar hissiyatı doğuyor bende.

Alper, baba şöyle temel bir açmaz söz konusu. Beşiktaş'ın ilk işi birkaç büyük maçı kazanarak sezonu bütüncül bir serüvene evriltmek, Haziran'a dek odaklanmayı yeni yıl öncesi garantiye almak olmalıydı. Şu ana dek bir simge maç oynadılar ve onu; Bursa deplasmanını kaybettiler. Fenerbahçe'de kayda değer bir ödeme açmazı yoksa Euroleague'deki mağlubiyet serilerinin 5 maça çıkmasına ramak kalmışken, forumda dahi Kasım'daki Euroleague sonuçları normal olarak algılanmaya başlamışken ligde ekstra maç kaybedeceklerse dahi bunu bir derbi üzerinden yaşamaya tahammüllerinin olmayacağını düşünüyorum. En başta Itoudis bir Panathinaikos'lu. Hal böyleyken Beşiktaş Aralık başında biletten ciddi gelir elde edelim derken Haziran sonuna dek olası bir kazançtan olmaya aday noktasındayım. Saha içine fazla güvenmişler, bir yerde tüm yükü takıma yıkmışlar hissiyatı doğuyor bende.
Abi dediklerine katılmakla beraber bu iş biraz kültür işi gibi bence. yani şöyle bir örnek vereyim; Beşiktaş 6-7 senede bir iyi kadro kurar, o kadroda ödeme sıkıntısı olmazsa zirveyi kovalar sonra o kadronun borçları ile bi 5-6 sene çok kötü bir süreç geçirirler. 7. sene yeniden iyi bir kadro kurarlar. sonra tekrar tekrar aynı şeylere şahit oluruz. Hazır takım iyiyken demekten kastım bu. takım her zaman iyi olmuyor. mesela Beşiktaş geçen yıl Bursaspor'un ilk 4 hafta yakaladığı geçici formdan yakalamış olabilir, bir anda tepe taklak olabilir. hoş ben olacaklarını sanmıyorum ama diyelim oldular, kimse yadırgamaz herhalde klasik Beşiktaş deriz. Eğer olursalar, yönetim bazında sezonun en büyük kazancı Sinan Erdem'de 15-20 bin kişinin önünde oynanan Fenerbahçe maçı olur. Beşiktaş basketbol şubesinin tepe taklak olması değilde buradan gelecek gelir asıl meseleleri olur.
Alimpijevic ilk haftalarda Akatlar dolsun diye bütün mikrofonlarda yalvarıyordu resmen maça gelin diye, Akatlar ikidir doluyor. yönetim, değerlendirelim bu fırsat bir daha ayağımıza gelmez demiş olabilir, bu da zaten işin maçtan elde edilecek sağlam gelir kısmına geliyor.

Belki düşündüğümüz şeylerin aksi bir durum olmuştur. bu sezon formlu grafikten sonra birkaç Beşiktaşlı hesabın 11-12'deki gibi maçlarımızı Sinan Erdem'de oynamalıyız temalı twitlerine şahit olmuştum. Umut Tahir Güneş sosyal medyada aktif birisi. Eğer böyle bir talebe şahit olduysa o da bu konuda tasarrufta bulunmuştur.

Son düzenleme: