2023-2024 Galatasaray Erkek Futbol Takımı

Zaha’yi Zaha yapan tum ozellikleri gostermesi ve kullanmasi Zaha sol kanatta oynayinca ortaya cikar.Bu Crystal Palace’ta da boyleydi.Kerem kusmeyecek veya Mertens darilmayacak diye adami belli bir kalibin icerisine sokup bu yuzden de taraftarin onune atmak Okan Buruk’a yazar.Su adama ozgurluk taniyacaksin.Zaha varsa sol kanatta Zaha oynar.Nokta.

Onun disinda bence 5 tane baba oyuncusu olmayan bir takim icin iyi bir oyun vardi ki bu 5 oyuncudan ikisinin alternatifi de kadroda yok.Yalniz su pozisyonlari bitirme konusunda sikintilarimiz var.Iyi geliyoruz,iyi ataklar gelistiriyoruz fakat son pas ve son vurus hep fiyasko.Bu Cl’de de boyleydi ve bu yuzden elendik.

Kerem bugün cidden cok kötü. Uzun zaman sonra izledigim en kötü Kerem.

Insanlar sol kanat oynasin sol kanat oynasin diyordu? Eeee noldu simdi kendi posizyonunda en kötü macini cikariyor

Ideal 11’den en az 5 baba oyuncunun olmadigi bir macta bu kadar dominant bir futbol oynayip bu kadar fazla pozisyona girip kazanirken macin kirilma aninin Muslera’nin kurtardigi top olmamasi lazim.Su pozisyonlardaki gol oranini yukseltmemiz gerekli.Ligin geri kalaninda daha zor maclar oynayacagiz.Bu yuzden bu problem cozulmeli.

Bu arada Abdulkerim Bardakci Galatasaray tarihinin en iyi yerli stoperi olma yolunda ilerliyor.Bulent Korkmaz’a cok yakin bir yerlerde geziyor bu siralamada.

Ideal 11’den en az 5 baba oyuncunun olmadigi bir macta bu kadar dominant bir futbol oynayip bu kadar fazla pozisyona girip kazanirken macin kirilma aninin Muslera’nin kurtardigi top olmamasi lazim.Su pozisyonlardaki gol oranini yukseltmemiz gerekli.Ligin geri kalaninda daha zor maclar oynayacagiz.Bu yuzden bu problem cozulmeli.

Bu arada Abdulkerim Bardakci Galatasaray tarihinin en iyi yerli stoperi olma yolunda ilerliyor.Bulent Korkmaz’a cok yakin bir yerlerde geziyor bu siralamada.
Ndombele iyimi kötümü karar veremiyorum. Ama gercekten kilo sorunu var, vücüt yapisiyla alakali ayni Ömer Bayram gibi.

Onyedikayi alabilirsek ilac olur bize.

Ndombele iyimi kötümü karar veremiyorum. Ama gercekten kilo sorunu var, vücüt yapisiyla alakali ayni Ömer Bayram gibi.

Onyedikayi alabilirsek ilac olur bize.

Ndombele kendi standarti icin hala yeterli degil.Ama ortalama bir orta saha oyuncusundan iyi.Benim yorumum bu kendisiyle ilgili.Bunun cok daha iyisini yapabilecek kapasitesi var ama henuz goremedik.Aslinda maclarda kucuk bolumler goruyoruz bunu ama genele yayamamasi sorun tabi.Yine de ozellikle bugun oynadigi oyun lig icin ortalama ustuydu.

Abdülkerim çok güzel gol atmış ilk şutunda. Keskin bir forvet gibi yarım voleyle tekte köşeye zımbalamış. Rakip kaleci de Kaan'ın şutunda topu dışarı çelemeyince maçın hatasını yapmış.
Kerem'in 2v2'de müsait pozisyonda Halil'e vermeyip şut çekmesini de çok doğru bulmadım. Adam bilerek ofsayttan çıkmış hazırlamış kendini gole. Vermen gerekirdi. Ha atsan kimse de bir şey demezdi o ayrı.
Ben kişisel becerileri olan oyuncuları seviyorum futbolda. Ve hasret kaldık. Zaha ne güzel rahatlıkla güdümlü füze yollayabiliyor.

Kopenhag'ı yenerek sonrasında istiyorsa Dünya yıkılsın denecek sezondu bu.

Ligdeki 20 takımın 15'i C sınıfı, alt ligden bu lige çıkamayacak halde. 2021-2022'de ligde 13. olan takımın UEFA'da son 16'da Barcelona'ya karşı turu 180. dakikaya getirdiği ortamda hem lig hem de UEFA üzerinden çok ciddi bir geleceksizlik hali var. Felsefi anlatımla arzu nesnesi kalmadı.

Arzu nesnesi niye kalmasın ki? 24 Aralık akşamından bu akşama kadar gelişen olaylardan sonra herkes kirli oyunların üstesinden gelip şampiyon olacağız diyerek yeniden motivasyon buldu kendisine. Bu sezon, lig tarihinin gelmiş geçmiş en kirli sezonlarından birisi. böyle bir ortamda takılmadan, aleni illegal takılan Fenerbahçe'ye karşı başa baş götüren takım için arzu nesnesi kalmadı demek bir yerde şımarıklık oluyor artık. İlle Avrupa diyorsanız önce lig şampiyonu olacaksınız ki uzun vadeli bir yapı kurulsun, seneye de en üst organizasyonda bulunalım. Kaldı ki sezonun bitmişliği de yok UEFA'da gelebilecek en rahat kuralardan birisi geldi. Devam. Daha sezon uzun.

Keçecizade fuat paşa'nin meşhur bir Osmanlı hikayesi vardır. rivayet o ki kendisi bir tartışmada, dünyanın en buyuk devleti osmanlıdır demis. ortamdaki yabancılar hem bozulmuş, hem şaşırmış, nasıl olur osmanlı dünyadaki en buyuk devlet olur deyince. 300 senedir siz dışardan, biz içerden ugrasiyoruz hala yikamadik demis.
ligin mevcut durumu, takımların fener'e yatıp bize karşı aslan kesilmesi ve buna rağmen hala Galatasaraylıların kendi içinde gömecek, eleştirecek, kusturecek bir şeyler aramasından sonra aklıma bu hikaye geliyor. sizi daha çok öperler.