2024-2025 Sezonu Öncesi Hazırlık Dönemi

Hazırlık maçını izleyemedim maalesef epey içimde kaldı ama genel anladığım Delgado'nun yine felaket bir maç çıkardığı. Yani, 3 atıcı potayı savunacak bir tane asker her şeyiyle kafamda oturuyor 4'te mecburi Sadık falan. Mesela bana sorsalardı 5 numaraya asker pivot kimi istersin diye saniyesinde Karşıyaka-Delgado derdim, o performansın yarısını verse razı kalırız zaten. Ama veremiyor, ilk 4 hazırlık maçında takım hayal kurduruyordu, hazırlık maçlarını izleyememiştik ama Trapani maçının facia son çeyreği harici özellikle Monaco maçından sonra epey heyecanlanmıştım. Heyecanım püfff oldu, söndü gitti. Tabii hazırlık maçları bunlar, eksikleri göreceğiz, olumsuz düşünmek doğru olmaz. Eldeki kadro bu, benim için kredisi sonsuz sezona bi giriş yapalım fena olmayan bir fikstürle bakalım nerelere kadar gideceğiz, sonrası Allah kerim. Ama bana Delgado'dan ziyade Izundu'dan çıkarız, Blumbergs yerine de geçen sezon Beşiktaş'ın getirdigi Simonovic tarzı bir 4'e gideriz gibime geliyor sezon içinde.

Şurada bizim üzüldüğümüz kadar üzülen bir şube çalışanı olduğunu sanmıyorum. Yahu bir insan 2-3 senedir ülkemizde olan Delgado’yu neden 5 numara pozisyonuna alır? Bu kadar uyumsuz bu kadar baştan olmayacak yabancıları neden alır? Yerli rotasyonunda Samet’e, Buğrahan’a, Sadık’a neden zerre katkı sağlatmaz. Göksenin’den bugüne kadar yaptığım olumsuz yorumlar için özür dilerim, bence senenin yıldızı olur. Maalesef biz çok az kişiyiz ve sesimiz asla duyulmadı ve duyulmayacak. Umarım küme düşme stresini bu sene de yaşamayız. Bu bütçeye bu kurgu artık ayıp ötesi.

Ben bir şey yazdığımda genelde bazı insanlar düşman yazıyormuş gibi davranıyor yıllardır sebebini çözebilmiş değilim kimseyle kendimi kıyasladığım da yok ama bunları maalesef anlattım. Ön alanda savunma kurgusu bu kadar zayıf bir takımda arkaya 25 tane kule koysan da ribaund alamazsın, bu basketbolda steps yapmadan top sürmenin nasıl olduğu nasıl tartışmaya kapalı bir konuysa öyle bir konu ama, troll hesaplardan küfür bile yiyoruz :) Ha çok umrumda değil gülüp geçiyorum :)

Galatasaray Basketbolu kaç yıldır, kendini konumlandıramadı. Sorun burda. Denenmişi deneyerek bir yere gidemezsiniz. Delgado iyi oyuncu mu? Evet. Ama 2 yıldır Türkiye'de, neyi ne kadar yapabildiği belli. Galatasaray'ın Delgado'yu alıp yeni bir şeyler denemesine gerek yok yani. Üstüne ilk geldiğindeki haliyle şimdiki hali arasında geriye giden bir sürü şey var.

Anlatmak istediğim şey isim bazlı değil bu arada. Örnek vereyim, Manisa 1 ay önce takım kuramıyordu. Daha 1 yıl önce NBA Takımlarının rotasyonunda gezen Saben Lee aldılar. İşte bu bütün olay. Will Cummings, iyi oyuncu. Ama ne verdiği belli. Bize gereken, performans verecek ama ne vereceğini tahmin edemeyeceğimiz bizi ileri götürme ihtimali olan oyuncuların peşinde olmamız lazım. Ama bazı şeyleri 100 kere söylesem de, maalesef ben söylediğim için yanlış kabul edenler var :) Sağlık olsun.

Adam Blumbergs için benimle didişiyordu, daha zirvesi yok bu işin :)

Ben bir şey yazdığımda genelde bazı insanlar düşman yazıyormuş gibi davranıyor yıllardır sebebini çözebilmiş değilim kimseyle kendimi kıyasladığım da yok ama bunları maalesef anlattım. Ön alanda savunma kurgusu bu kadar zayıf bir takımda arkaya 25 tane kule koysan da ribaund

Anlatmak istediğim şey isim bazlı değil bu arada. Örnek vereyim, Manisa 1 ay önce takım kuramıyordu. Daha 1 yıl önce NBA Takımlarının rotasyonunda gezen Saben Lee aldılar. İşte bu bütün olay. Will Cummings, iyi oyuncu. Ama ne verdiği belli. Bize gereken, performans verecek ama ne vereceğini tahmin edemeyeceğimiz bizi ileri götürme ihtimali olan oyuncuların peşinde olmamız lazım. Ama bazı şeyleri 100 kere söylesem de, maalesef ben söylediğim için yanlış kabul edenler var :) Sağlık olsun.
Hocam haklisin ama ben tam olarak bu yazdigin kisimla ilgili umutluydum bu takimdan hepsi yukari dogru igmelenir diye dusunuyordum ama bu sezon daha buyuk fiyasko olacak gibi

Hocam haklisin ama ben tam olarak bu yazdigin kisimla ilgili umutluydum bu takimdan hepsi yukari dogru igmelenir diye dusunuyordum ama bu sezon daha buyuk fiyasko olacak gibi

Hocam herkesin düşüncesi olabilir tabi bana katılmak zorunda değil kimse, gelen oyuncuların hepsi Blumbergs hariç zaten bir CV’ye sahip, kariyer anlamında da bir yerlere gelmiş. Walden gibi sakatlık riski de olmayan oyuncular.

Ama takım kurmak biraz puzzle yapmak gibidir. Her iyi oyuncu doğru oyuncu olmaz. Biz genelde bunu kaçırıyoruz. Hepsi bireysel olarak iyi oyuncular ama bazıları bizim yapımıza uymuyorlar. Mesela sen Livingston/Efianayi oynuyorsan buraya Cummings alma, Palmer’i 2 numara yap, 3’e kanat forvet al. ızundu delgado ikisi de benzer şeyleri yapıyorsa biri farklı olsun. 5 numaradan savunmada bazı riskleri alıyorsan 4 numaranda Sadık varsa 4’ün biraz daha potayı savunabilir birisi olsun gibi.

3.dkdan 3. hücum ribaundunu verdik bile...Sadık da ilginç bir şekilde her temasta elektrik çarpmış gibi irkiliyor...Yanlış sporu seçmiş...Temassız bir spor yapması lazım...Tenis, satranç falan...Delgado klasik çizgide bismillah ilk airball'unu attı, 2.ci de zor değdi çemberin önüne...