#5 Jamont Gordon

Bence Lucas olsaydı da biz yine şikayet edecektik. Bizim asıl sorunumuz şut ve sayı pası konusunda çok iyi olan bir oyun kurucu ! Lucas sayı paslarını iyi verir savunması da iyidir. Ancak onun da şutu hiç yok tıpkı Jamont gibi. Hatta Jamont'un sayı pası konusunda da önemli eksikleri var.
Ancak şut atıp iyi oyun kuramayan bir oyun kurucunuz varsa rakip bunu görüp daha çok içeri gömülüyor. Bu yüzden içeri gömülen takımın hemen cezasını kesecek şutör ve iyi sayı pası atacak 1 numaraya ihtiyacımızın olduğu su götürmez bir gerçek.
Jamont'u daha çok 2 numarada kullanırız Avrupa maçlarında
Elif Hanım zaten bütün sorun Domercant'in sakatlığından kaynaklanıyor. Eğer sağlıklı bir Domercant geri dönerse o içeri gömülen savunmalar kaçacak delik arayacaktır. Ergin Hoca'nın şuan elini bağlayan tek nokta budur. Yoksa diğer pozisyonlardaki tüm rotasyonlar makine düzeninde işliyor. Lakoviç yaması tutmadı malesef.

Elif hanım katılmıyorum, Lucas'ın orta mesafe şutları çok iyidir. 3 sayılık şutu zayıf olduğundan pek kullanmaz 3 sayılık atış. Sırtı dönük ve potaya drive'larda da çok iyidir. Jamon'un şutları ise kötü çünkü hiç seçici davranmıyor top eline gelir gelmez şutu düşünüyor veya direk potaya gitmeliyim diye düşünüyor ve ayrıca çok top kaybediyor ve direk fast break yiyoruz bu kayıplarda. Lucas ise çok akıllıca oynuyor her eline gelen topu direk potaya atayım diye kullanmıyor, pozisyona göre tercihini çok iyi kullanıyor. İkisinin denk yönleri bence savunmaları hücumda ise Lucas daha baskın.

Elif hanım katılmıyorum, Lucas'ın orta mesafe şutları çok iyidir. 3 sayılık şutu zayıf olduğundan pek kullanmaz 3 sayılık atış. Sırtı dönük ve potaya drive'larda da çok iyidir. Jamon'un şutları ise kötü çünkü hiç seçici davranmıyor top eline gelir gelmez şutu düşünüyor veya direk potaya gitmeliyim diye düşünüyor ve ayrıca çok top kaybediyor ve direk fast break yiyoruz bu kayıplarda. Lucas ise çok akıllıca oynuyor her eline gelen topu direk potaya atayım diye kullanmıyor, pozisyona göre tercihini çok iyi kullanıyor. İkisinin denk yönleri bence savunmaları hücumda ise Lucas daha baskın.
İlk hedef Kuban maçını kazanmak. Sonraki hedef 26 sayı ile kazanıp liderlik şansını sürdürmek. Bunları yapabilirsek sakatları iyileşen, rotasyonu tamamlanan takımımızın önünde engel kalmayacaktır.

Nolursa olsun umutluydum Gordondan. Sabretmemiz gerektiğini , iyi işler yapabileceğini düşünüyordum. Fakat bugünde sergilemiş olduğu dağınık görüntüsüyle birşeylerin değişmeyeceği ortada. Şu haliyle ancak 6. Yabancımız olur. Kesinlikle yerine başka bi oyuncu düşünmeliyiz.

Gordonun kesinlikle şut konusunda özgüven sorunu var..ümidim olan oyuncu fakat savunma konusundada iki maçtır dikkatimi çeken,çok kolay geçiliyor,karşısında eğer penetreci bir oyun kurucu varsa savunma konusunda çok sıkıntı çekiyor gordon..umarım şut konusunda kendini geliştirir yoksa bench dakikaları çoğalıcak kanımca..

Skorer bir oyun kurucu olmadığını sokaktaki çocuklar bile biliyor.Ama hala bu konuda ümitli olanları görüyorum.Sezon başından beri bağıra bağıra Arroyo diyoruz.Ama bazı arkadaşlar nedir bu Arroyo hayranlığı diyor Bjk'nin geçen seneki takımını getirelim diyor.Bugünde gördükki zor zamanlarda ayakta duran Hawkins ile Dudley, demekki Bjk'den alınan oyuncular boş değil.Bunu gurur meselesi yapmamak lazım.Domercant'ın da sakatlandığını düşünerekten bize skor katkısı yapacak ve oyunu doğru düzgün kuracak, yeri geldiğinde 3'lük bombardımanı yapabilecek birisi lazım.Eğer Arroyo gelirse ozaman herkes ne demek istediğimi anlar...

Sezonun 10. haftasında futbol, basketbol, voleybol fark etmeksizin oyuncunun notunu verip tez elden yollar ayrılmalı kanaatine ulaşabilen şaka gibi bir nesil geliyor..

Tanrı Galatasaray kültürü ile yetişmiş, geleneklerini bilen taraftarı korusun, onlara sabır versin.

3. haftadan beri Gordon'u gönderiyorlar. Jamont Gordon'dan beklenen ne onu anlamadım. Bruce Bowen gelse o'na da bir kulp bulur bizim taraftar. Sayı atamıyor istatistik kağıdında yaptıkları belli olmuyor.

Şuan takımda rolü belli olmayan tek oyuncu Gordon. 1 oynuyor, 2 oynuyor, dün zaman zaman 3 numaraya bile geçti. Bu durumda bize sabretmekten başka bişey düşmüyor. Zaten gordon buraya skorer bir oyuncu olarak gelmedi. (Cibona'da oynadığı yıl takımın lideri konumundaydı,o sezon istisna olabilir). Bir oyun kurucu aldığında, Gordon 2 numarada daha verimli olacaktır. Gömülü savunmaya karşı, Gordon'dan verim almak zor.. Ama homurdanmak için, erken. Belki de homurdanacak bir durum yok..

Şuan takımda rolü belli olmayan tek oyuncu Gordon. 1 oynuyor, 2 oynuyor, dün zaman zaman 3 numaraya bile geçti. Bu durumda bize sabretmekten başka bişey düşmüyor. Zaten gordon buraya skorer bir oyuncu olarak gelmedi. (Cibona'da oynadığı yıl takımın lideri konumundaydı,o sezon istisna olabilir). Bir oyun kurucu aldığında, Gordon 2 numarada daha verimli olacaktır. Gömülü savunmaya karşı, Gordon'dan verim almak zor.. Ama homurdanmak için, erken. Belki de homurdanacak bir durum yok..
Evet bir ara Ender, Engin ve Gordon üçü birden sahadaydı.

Homurdanmak yerine daha fazla destek olmalıyız ki ayağa kalksın.
Gordon'un kapasitesi belli. İsterse neler yapacağını da biliyoruz.
Bu sene çok iyi oynadığı maçlar da var.
Homurdanmak performansını artırmaz.
Maç öncesi Henry'ye yapılan desteğin benzerini maç içinde performansı düşen oyunculara yapsak
sonuçları nasıl olur acaba?

Arkadaşlar Gordon'a herkes tepki gösteriyor da, hiç kimse rakiplerin kaybettiği toplardaki rolunü konuşmuyor. Bizim savunmamızın ana unsuru topa baskı buna bağlı olarak da rakibi top kaybına zorluyoruz. Kubanı 20, BJK'yi 17 top kaybına zorladık. Eh topa baskının en önemli adamı da Gordon. Kendisine biçilen rol var ve bunu da bence gayet iyi yapıyor. Hücumu dengesiz bu doğru ancak zaten takımın 1. hücum opsiyonu o değil. bizim takımda top Hawkins'in elinde olacak, henry sakatlanmasa zaten bunları dakonuşmuyor olacaktık. bizim hücumdaki oyun kurucumuz hawkins ve henry idi. şu anda yanlızca hawkins kaldı. bu da gordonun kabahati değil...

Şutlarıni olumlu yönde daha da istikrarlaştırmalı. Savunmasına kimse birşey demiyor ama hücum tarafınî da geliştirmeli. Ama bir anda takımdan gönderilecek bir oyuncu değil bence. Henüz erken. Hele birde Arroyo gibi bir guard gelsin ve o da 2 numaraya geçsin eminim ki daha fazla etkili olacaktir. Sabredilip desteklenmeli. Maç öncesinde ve esnasınsa lehine tepkiler gösterilmeli. Ben güveniyorum kendisine. Başarılı olacaktır inşaAllah.

Dış şutu ve tercihleri insanı deli ediyor cidden. Hedeflerimiz yüksekse, Jamont ile olmaz. "CSKA'da oynadı" falan demesin kimse, orada yancıydı adam.